Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Przy ulicy Śniadeckich powstało boisko treningowe

39

Już końcem czerwca zostaną zakończone prace przy „Przebudowie boiska sportowego przy ul. Śniadeckich w Jaśle”. Inwestycja ta nie tylko przyczyni się do poprawy warunków treningowych dla wszystkich jasielskich klubów piłkarskich, ale również pozwoli na prowadzanie całorocznych treningów, również w godzinach wieczornych.

Koszt zadania wyniósł 3,4 mln złotych i pomimo tego, że Miasto złożyło wniosek w ramach konkursu ogłoszonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki jeszcze w marcu 2018 r., to nie udało się na to zadanie otrzymać środków (marzec 2019). Po otrzymaniu ostatecznej decyzji Ryszard Pabian burmistrz Jasła zawnioskował do Rady Miejskiej Jasła, by boisko treningowe powstało bez względu na to czy Miasto otrzyma dotacje czy też nie. Tak też się stało, Rada wyraziła zgodę na realizację tego działania ze środków miejskich.

Prace przy przebudowie rozpoczęły się w lipcu ubiegłego roku i trwały rok. Polegały na zmianie nawierzchni boiska na sztuczną, boisko o wymiarach pola gry 100 x 64m zostało ogrodzone i oświetlone masztami o wysokości 16 m. Poza tym zamontowane zostały piłkochwyty i zakupione profesjonalne bramki aluminiowe.

Powstanie boiska pełnowymiarowego ze sztucznej trawy umożliwi w okresie jesienno-zimowym prowadzenie szkolenia piłkarskiego i będzie także stanowić pierwszy etap planowanej modernizacji całego obiektu sportowego przy ul. Śniadeckich, w tym remont boiska na którym odbywają się mecze klubu Czarnych Jasło.

Urząd Miasta w Jaśle

Napisany dnia: 12.06.2020, 14:32
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ kazek
dnia 12.06.2020, 14:47
Ocena
komentarza:
7
Świetna informacja. Teraz nowoczesny stadion i piłka nożna po latach olewania przez władze miasta i mosir ma szanse stanąc na nogi wzorem Gorlic,Dębicy czy Sanoka.
@ press
dnia 12.06.2020, 22:29
Ocena
komentarza:
3
Kazek ?! To pisiory obiecywały gruszki na wierzbie czarnym przed każdymi wyborami cuda na kiju od wielu lat, i dopiero Pabian powiedział, że zrobi to z własnych funduszy gminy miejskiej Jasło, o ile radni miejscy to poprą. Ani Rzońca, Zającowa, Kurowska, Pawluś, Piękoś, tudzież były wiceminister sportu ( którego już nie ma) nie kiwnęli palcem, żeby poprzeć wnioski wysyłane przez Miasto Jasło do ministerstwa Sportu i uzyskać dofinansowanie. Dlaczego z ciebie Kazek jest taki ... przez ch?!
@ obywatel
dnia 12.06.2020, 23:58
Ocena
komentarza:
0
panie banieczka kończ waść wstydu oszczędź,znowu promile?
@ J
dnia 13.06.2020, 07:56
Ocena
komentarza:
-18
Od Pani Kurowskij prosze sie odczepic. To ona poratowała troche tego trupa przed 100 leciem klubu.
@ fakty sportowe
dnia 13.06.2020, 09:12
Ocena
komentarza:
6
Miasto Jasło czeka na pozytywne decyzje ministerstwa sportu
57
W związku z niedawną wizytą wiceministra sportu i turystyki Jarosława Stawiarskiego w Jaśle, Urząd Miasta z wielką niecierpliwością oczekuje na wyniki ogłoszonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki naboru, w ramach którego złożono wniosek na „Przebudowę boiska treningowego przy ul. Śniadeckich w Jaśle”. Wyniki miały zostać podane w czerwcu br., lecz termin został przesunięty na wrzesień.

Zaproponowaną przez burmistrza Ryszarda Pabiana uchwałę o przystąpieniu do realizacji tej inwestycji radni Rady Miejskiej Jasła przyjęli jednogłośnie w marcu tego roku. Wniosek został złożony jeszcze w tym samym miesiącu. Koszt całego przedsięwzięcia oszacowano na blisko 3,5 mln zł, z czego oczekiwane przez Miasto dofinansowanie wynosi 1,4 mln zł, a wkład własny 2 mln zł. - Niestety jeszcze nie są znane wyniki naboru, ale w związku z zapewnieniem pana wiceministra o konieczności wspierania rozwoju obiektów sportowych na terenie takich miast jak Jasło, liczymy na przyznanie nam dofinansowania – mówi Ryszard Pabian, burmistrz Jasła.

Miasto Jasło niezmiernie cieszy się, że Ministerstwo Sportu i turystyki troszczy się o rozwój infrastruktury sportowej w Jaśle. To daje nadzieję na konkretne wsparcie finansowe już zaplanowanych inwestycji. - Mamy nadzieję, że Ministerstwo pozytywnie zaopiniuje nasz kolejny wniosek, który złożyliśmy w ramach „Programu rozwoju infrastruktury lekkoatletycznej 2018”. Chcemy, korzystając z dotacji, wybudować solidną i dobrze wyposażoną bazę lekkoatletyczną na osiedlu Rafineria przy ul. Sportowej – zaznacza burmistrz Pabian. Wniosek obejmuje m.in. budowę dwóch bieżni lekkoatletycznych wokół boiska sportowego, rzutnię do pchnięcia kulą, skocznię do skoków w dal i trójskoku oraz zakup niezbędnego wyposażenia. Miasto stara się o dofinansowanie w wysokości 50 proc. kosztów.

Miasto Jasło składało do Ministerstwa Sportu i Turystyki również wniosek o dofinansowanie budowy 10 siłowni na świeżym powietrzu w ramach programu Otwarte Strefy Aktywności (OSA). Niestety, niekorzystne dla Jasła kryteria oceny, przyjęte przez ministerstwo w tej sprawie, uniemożliwiły Miastu Jasłu (ze względu za wysoki wskaźnik dochodów na mieszkańca) pozyskanie środków na tę inwestycję.

Dla przypomnienia podajemy, iż Jasło od wielu lat inwestuje w infrastrukturę sportową budując nowe obiekty i modernizując już istniejące. Tylko w ostatnim czasie oddano do użytku „Orlika” na osiedlu Gamrat, wybudowano salę sportową i przebudowano boisko przy Szkole Podstawowej nr 4 oraz wybudowano jedyne w województwie Podkarpackie Centrum Sportów Walki.

Ponadto od lat funkcjonują dwa „Orliki” (jeden na terenie Zespołu Szkół Miejskich nr 3 przy ul. Szkolnej, drugi w Ogródku Jordanowskim, gdzie niedawno całkowicie wymieniono nawierzchnię boisk), boisko wielofunkcyjne na terenie MOSiR-u, a także boiska i urządzenia sportowe na obiektach rekreacyjnych przy ul. Kwiatowej. Miasto inwestuje również w bieżące utrzymanie i modernizację infrastruktury sportowej (m.in. przeprowadziło termomodernizację hali sportowej innych obiektów MOSiR-u).

Kolejne inwestycje sportowe zaplanowano w ramach ostatnich zmian budżetowych. Są to: budowa toru rolkowo-narciarskiego na terenie MOSiR (300 tys. zł) oraz budowa ścieżek rowerowych na terenie miasta (610 tys. zł).

Urząd Miasta w Jaśle
@ kazek
dnia 13.06.2020, 10:21
Ocena
komentarza:
-2
MINĘŁO 10- LAT to tak dla przypomnienia co mowił wtedy Pan Burmistrz Pabian i inni.
Jeszcze w tym roku Miasto planuje wybudować pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej o wymiarach 105×68 m, z trawą syntetyczną. Obiekt będzie posiadać piłkochwyty, ogrodzenie, oświetlenie boiska i ławki dla zawodników obu drużyn.
Koszt inwestycji, według kosztorysu inwestorskiego, wyniesie 2,3 mln zł, z czego z Ministerstwa Sportu i Turystyki, Miasto chce uzyskać dofinansowanie, do 50 %, ale nie więcej niż 1 mln zł. Jednak jak podkreśla burmistrz Pabian, chętnych, którzy złożą podobne wnioski na dofinansowanie będzie wielu.
– W czerwcu powinny się pojawić informacje, które projekty uzyskają dofinansowanie. Żeby środki mogły być rozliczone, to warunkiem jest wykonanie tego projektu w roku bieżącym. Na ten projekt mamy już uzyskane pozwolenie na budowę – mówi Pabian.
Z kolei radny Krzysztof Czeluśniak podkreśla, że lepszym rozwiązaniem, niż budowanie drugiego stadionu byłoby wyłożenie tej kwoty na rewitalizację płyty boiska przy Śniadeckich.– Myślę, że proporcjonalnie w tych kosztach, które teraz Miasto wydatkuje na tą sztuczną nawierzchnię przy ulicy Sportowej, zmieścilibyśmy się przy rewitalizacji stadionu na ulicy Śniadeckich. Tutaj jest kwestia taka, że akurat chce się pokazać wyborcom, że coś robimy, to „huzia na Józia” i się robi stadion na Sportowej – mówił Krzysztof Czeluśniak, radny, były wiceprezes klubu Czarni Jasło.
Zdaniem Jerzego Węgrzyna, stadion przy Sportowej jest potrzebny, jednak remont płyty boiska Czarnych jest niezbędny. Dodaje też, że Miasto w ramach swoich możliwości przekazuje środki na klub Czarnych Jasło.
W głosowaniu za zabezpieczeniem wydatkowania środków stanowiących dofinansowanie projektu budowy boiska, „za” opowiedziało się 16 radnych, przeciw było 0, a wstrzymało się 3 radnych, jednym z nich był Krzysztof Czeluśniak, który argumentował:
– Dopóki nie zobaczę kosztorysu i planu, których zresztą burmistrz Pabian mi nie pokazał, ja nie będę głosował w ciemno. Nie jestem małpką, która pociągana za sznurki, podnosi łapki.
@ Bangla
dnia 12.06.2020, 19:12
Ocena
komentarza:
1
Brawa dla zarządu Czarnych Jasło za owocne rozmowy, a w szczególności dla pana Samborskiego
@ Hhhggjfa
dnia 13.06.2020, 00:01
Ocena
komentarza:
-5
A znacie się na szkoleniu piłkarzy? To boisko jest dobre ale jedynie na okres zimowy. Piłkarzy powinno się szkolić zwłaszcza dzieci na nawierzchniach naturalnych. Obiekty tego typu są kontuzjogenne.
@ Fan sportu
dnia 13.06.2020, 00:13
Ocena
komentarza:
2
Zgadza się to boisko ma służyć przez listopad,grudzień, styczeń , luty i umożliwiać wtedy jasielskim sportowcom treningi w miarę komfortowych warunkach w Jaśle a nie żeby szukali tego typu boisk i placili grube pieniądze Dukli czy Chorkowce.W Jaśle przydałby się jeszcze obiekt pod balonem w Szalowej i na pewno nowówczesny stadion .
@ Hhhggjfa
dnia 13.06.2020, 17:46
Ocena
komentarza:
-5
Ale co oni mogą wiedzieć.aha zapomniałem że w Polsce na piłce i polityce znają sie wszyscy. Brak bazy dla dzieci z naturalną nawierzchnią. Caly tydzień ktoś trenuje na sztucznej nawierzchni np junior starszy a w sobote ma mecz ligowy na nawierzchni trawiaste. Zupełnie inaczej się pilka zachowuje na takim boisku l
@ Hieroglif
dnia 14.06.2020, 07:14
Ocena
komentarza:
4
Piłka zachowuje się tak, jak potrafi piłkarz!
@ Hhhggjfa
dnia 14.06.2020, 18:58
Ocena
komentarza:
1
Hahah. Widać że nigdy nie grałeś w piłkę. Może pilkarze sami by się wypowiedzieli a nie mędrcy za klawiatury.
@ Hhhggjfa
dnia 15.06.2020, 15:25
Ocena
komentarza:
1
To zrób sobie cwaniaku wślizgi na takiej nawierzchni albo się przewroc!!! Ciało przytarte gorzej niż po asfalcie amatorzy kwaśnych jablek
@ Jasło
dnia 13.06.2020, 08:00
Ocena
komentarza:
-2
Jeszcze stadion i na miarę XXI wieku i może inwestor się znajdzie, żeby nasza Duma grała w dobrej lidze.
@ kolm
dnia 13.06.2020, 08:42
Ocena
komentarza:
4
No i słynni wymienieni przecinacze szykują nożyczki.
@ wstęga
dnia 13.06.2020, 09:05
Ocena
komentarza:
5
Przecinacze nie pomogli to i nożyczek nie dostaną!
@ fakty sportowe
dnia 13.06.2020, 09:15
Ocena
komentarza:
2
Wiceminister przerażony infrastrukturą sportową
137
W powiecie jasielskim gościł wiceminister Jarosław Stawiarski z resortu sportu i turystyki, który na zaproszenie samorządowców oraz parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości miał okazję do zapoznania się z problemami rozwoju infrastruktury sportowej w tej części Podkarpacia.

Wczoraj na płycie jasielskiego rynku odbyła się konferencja prasowa z udziałem Jarosława Stawiarskiego, sekretarza stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, który miał okazję do wizytacji m.in. ponadgimnazjalnych placówek oświatowych na terenie Jasła, stadionu piłkarskiego przy ul. Śniadeckich, czy rozbudowanego stadionu lekkoatletycznego w Trzcinicy. – Przyjazdy do takich miejscowości jak Jasło sprawiają, że włącza się u mnie tzw. „czerwona lampka” i patrzę na nie przez pryzmat tego, co jest zrobione jeśli chodzi o infrastrukturę sportową i co można byłoby jeszcze zrobić. Polska to nie tylko Warszawa, Rzeszów, Poznań, czy Gdańsk. Przyjechałem, zobaczyłem i nie zwyciężyłem tak, jak mówił Gajusz Juliusz Cezar, tylko przeraziłem się – powiedział wiceminister Jarosław Stawiarski.

Polityk zachęca do sięgania po pieniądze dostępne w budżecie państwa na rozbudowę infrastruktury sportowej, bo ja podkreślił, ministerstwu zależy w szczególności na rozwijaniu umiejętności i zdolności wśród dzieci i młodzieży. Dużo uwagi poświęcił ocenie stadionu, na którym trenuje i rozgrywa mecze klub Czarnych Jasło z ponad stuletnią tradycją. Zdaniem wiceministra teren ten powinien zostać poddany kompleksowej rewitalizacji - Obraz stadionu napawa mnie cierpkimi emocjami, bo czas na tym stadionie zatrzymał się w miejscu. Widziałem tylko płytę w miarę przygotowaną tzw. „przaśne” krzesełka, brak zaplecza i najważniejsze nie ma boisk treningowych. Wiem, że chętnych do trenowania piłki nożnej w Jaśle jest bardzo dużo, tylko nie mają gdzie trenować – zaznaczył J. Stawarski. Dodał również, że władze miejskie i powiatowe powinny ze sobą współpracować i ubiegać się o dotacje, które poprawią stan infrastruktury sportowej, gdyż ta obecna pamięta jeszcze lata 70- te i 80-te.

Sekretarz stanu zobaczył również bazę sportową przy Zespole Szkół nr 3 w Jaśle, dawnym Chemiku oraz przy Zespole Szkół Budowlanych w Jaśle. Powiat w tej chwili ubiega się o dofinansowanie na modernizację boisk przy wszystkich szkołach ponadgimnazjalnych na terenie miasta. Obecnie trwa procedura konkursowa i ocena wniosków. Wiceminister także pozytywnie przychylił się do planów inwestycyjnych w tym zakresie. Podczas wizyty na terenie Zespołu Szkół nr 3 w Jaśle, dawnego Chemika uznał za konieczność budowę boiska wielofunkcyjnego i ze sztuczną nawierzchnią. Odniósł się również do sali gimnastycznej w Zespole Szkół Budowlanych, która jego zdaniem nie spełnia obecnie wymogów nowoczesnej hali sportowej. Zaprosił włodarzy powiatu do wizyty w ministerstwie, aby omówić kwestię ewentualnej rozbudowy sali do pełnowymiarowej z trybuną, która służyłaby młodzieży obu szkół.
@ Pepe
dnia 13.06.2020, 09:30
Ocena
komentarza:
6
No i gdzie się podział ten kolejny Jarosław. Już nie jest wiceministrem. Szkoda tyle obiecywał i nic nie załatwił.
@ Henek
dnia 13.06.2020, 09:38
Ocena
komentarza:
6
Opamiętajcie się ludzie. Jasielskie pisiory chcą zaorać Jasło, bo Burmistrz nie jest ślepym wykonawcą głupich poczynań elit jasielskich od Brukseli do Gminy wiejskiej.⁸
@ Do henka
dnia 13.06.2020, 10:11
Ocena
komentarza:
0
A Burmistrz to nie przypadkowo były członek PIS i dobry kolega kilku ludzi tworzących kiedyś w Jaśle elitę tego ugrupowania?
@ Mosir
dnia 13.06.2020, 10:47
Ocena
komentarza:
4
Trzeba być niezłym gamoniem, żeby negować i podważac inwesrtycje w obiekty sportowe, jak widać powyżej takich okazów nie brakuje, a z kontekstu wypowiedzi nawet można się domyślić kto te brednie pisze. Wystyd panie.
@ mieszkaniec
dnia 13.06.2020, 12:09
Ocena
komentarza:
0
Do wypowiedzi MOSIR nic dodawac nie trzeba,weż sie pan do roboty ale na emeryture w koncu a nie wiecznie tylko politykowanie .
@ Hhhggjfa
dnia 13.06.2020, 17:48
Ocena
komentarza:
0
Nie podważa!!! To sztuczne boisko jest poterszebne w okresie od listopada do marca A nie żeby trenować na nim cały rok.
@ Odyr
dnia 13.06.2020, 13:03
Ocena
komentarza:
8
Dziś większość parlamentarzystów gania po zakładach pracy i losuje swoich... Na nic innego nie mają czasu...
@ Masażystka
dnia 13.06.2020, 20:10
Ocena
komentarza:
3
Wanna poszła do utylizacji z razem z twoimi urynami
@ czarny
dnia 13.06.2020, 20:33
Ocena
komentarza:
-5
boisko do trenowania ok .Ale do rozgrywania meczów gdzie kibice mogliby swobodnie obejrzeć mecz swojej druzyny to nie ma na ten moment.
Smutne jest to że czarni wracają do 4 ligowych rozgrywek i będą rozgrywać mecze na boisku treningowym gdzie nie ma krzesełek , a libice co najwyżej będą oglądać mecz zza ogrodzenia.
Brawo Miaston !.
@ Kondzio
dnia 14.06.2020, 00:53
Ocena
komentarza:
-6
Za te pieniądze mozna zrobic pełno wymiarowy obiekt ze sztuczną
nawizchnia plus pieniądze z UE na "balon" i infrastrukturę. Miasto
ma tereny. Niestety w urzędzie miasta brak kompetetnych ludzi
którzy by o to zadbali. A pajace cieszą się że pokonało Przełęcz Dukla
i chodzą po osiedlach pijani. Nie wspomnę miasta jako administratora
obiektu na rafinerii nie stac na wykoszenie trawy dwa razy w miesiącu
nie wspomnę o walowaniu płyty a wyznaczanie lini bocznych,
pola branki i środka koła to jest juz jest chyba szczytem osiągnięć.
Brak gospodarzy w tym mieście
@ Hhhggjfa
dnia 14.06.2020, 19:00
Ocena
komentarza:
-4
Kondzio masz racje ale ludzie którzy o tym nie mają zielonego pojęcia podnieca się jak dadzą Ci minus. Pyk i mają satysfakcję myślą że zrobili coś ważnego klikając minus. Co z zrobic
@ robbo
dnia 14.06.2020, 09:27
Ocena
komentarza:
-2
Glowne boisko zrobcie a nie jakies treningowe
@ NoToJak
dnia 23.06.2020, 22:45
Ocena
komentarza:
1
Gowne boisko jest teraz pora na boisko GŁÓWNE
@ Jasielski
dnia 14.06.2020, 19:27
Ocena
komentarza:
6
Super, że jest.
Teraz stadion i jest szansa, że wrócimy na właściwe miejsce w podkarpackiej piłce.
@ Hhhggjfa
dnia 15.06.2020, 15:17
Ocena
komentarza:
1
Gdzie masz ten stadion? Mowisz o tym który nie dostał dopuszczony póki co do rozgrywek?
@ Koment
dnia 14.06.2020, 20:40
Ocena
komentarza:
6
Szacun dla Burmistrza Pabiana i Radnych miejskich za to boisko.
Można było powiedzieć "nie robimy", bo ministerstwo nie dało
pieniędzy. Tak by zrobiło większość samorządów. Wszyscy co
plują na tym portalu na Burmistrza i władze miejskie ,gdy chodzi
o przychylność dla piłki nośnej i Czarnych powinni się wstydzić.
Nie tędy droga jeśli rzeczywiście chcecie dobra jasielskiej piłki.
@ Sektor h
dnia 15.06.2020, 06:28
Ocena
komentarza:
-3
https://www.facebook.com/106703299532873/posts/1275260156010509/?refid=52&__tn__=R-R faktycznie radni, burmistrz a zwłaszcza mosir bardzo dbają o stadion miejski ale to my kibice mamy się wstydzić? Bardzo ciekawe rozumowanie.
@ Hhhggjfa
dnia 15.06.2020, 15:19
Ocena
komentarza:
-2
Ty chyba nie byłeś w Mielcu Tarnobrzegu gdzie mają na czym trenować. Trenować na trawiastym boisku a nie na chińskim podlozu
@ Kobra
dnia 15.06.2020, 08:29
Ocena
komentarza:
-2
Dyrektor Baniak jest człowiekiem honoru, słowa dotrzymał i boisko wybudował.Kocha piłkę nożną i sport.
Dziękujemy
@ mosir
dnia 15.06.2020, 08:31
Ocena
komentarza:
3
Chciałeś napisać człowiekiem HUMORU to sie zgodzę.
@ Hhhggjfa
dnia 15.06.2020, 15:23
Ocena
komentarza:
2
Nie podniecajcie się. Brak naturalnego boiska treningowego. Gdyby sztuczne nawierzchnie były lepsze to Messi i Ronaldo biegali by po chińskiej wyściolce A nie po zielonej pachnące miękkiej trawie
@ Marcin.
dnia 17.06.2020, 12:11
Ocena
komentarza:
-1
Zmarnowane, wyrzucone w błoto pieniądze.
Klubik rozwiązać i w jego miejsce wybudować parking wielopoziomowy!!!

Zniknie klubik, znikną kibole i nie będzie opowiadania bzdur, że przystanki w Gamracie zniszczyli przyjezdni z Krosna i Rzeszowa. W następnej wiosce - Krajowicach - przystanki pomalowane jks 1910, czarni, itp - to też zrobili goście z Krosna i Rzeszowa?
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Franciszkanie na kwarantannie. Jeden z duchownych zakażony koronawirusem

  - W związku z zachorowaniem na koronawirusa jednego z ojców i kwarantanny mających z nim styczność posługa duszpasterska w kościele została znacznie ograniczona – poinformowali ojcowie z klasztoru Franciszkanów w Jaśle. Jasielski Sanepid szuka osób, które początkiem sierpnia podczas odprawianych mszy przyjmowały komunię świętą.

 • Co zrobić, gdy ubezpieczyciel odmawia wypłaty odszkodowania za skutki powodzi? Cz. 2

   

  W poprzednim artykule dowiedzieli się Państwo, jak ważnym dokumentem w przypadku dochodzenia odszkodowania są Ogólne Warunki Ubezpieczenia. Dzisiaj będziemy kontynuować ten wątek i zgodnie z zapowiedzią z zeszłego tygodnia, przyjrzymy się niektórym wyłączeniom i ograniczeniom odpowiedzialności, z którymi można spotkać się w ubezpieczeniach od skutków powodzi, ale i potencjalnym obowiązkom ubezpieczonego.

 • Oddział zakaźny w Jaśle zamknięty do odwołania. U jednej z pracownic wykryto koronawirusa

  Ze względu na sytuację epidemiologiczną od 6 sierpnia 2020 r. wstrzymana zostaje do odwołania działalność Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego i WZW, Poradni Chorób Zakaźnych, Punktu Konsultacyjnego – czytamy w oficjalnej informacji podanej przez dyrekcję szpitala.

   

 • OSP Tarnowiec z nowym wozem ratowniczo-gaśniczym

   

  Na wyposażenie jednostki OSP w Tarnowcu trafił nowy pojazd. Lekki samochód ratowniczo-gaśniczy służył będzie strażakom ochotnikom głównie do działań związanych z ratownictwem technicznym i powodziowym. 

 • CKE podała wyniki egzaminu ósmoklasisty. Jak poradzili sobie z nim uczniowie szkół z powiatu jasielskiego?

   

  Centralna Komisja Egzaminacyjna podała wstępne informacje o wynikach egzaminu ósmoklasisty. W całej Polsce przystąpiło do niego 343 025 uczniów VIII klas szkół podstawowych. Średni wynik z języka polskiego wyniósł 59 proc. punktów możliwych do otrzymania. W przypadku matematyki jest to 46 proc. Jak na tle uczniów w kraju wypadli ósmoklasiści z powiatu jasielskiego?

 • Trzy nowe przypadki zachorowań na COVID-19 w powiecie jasielskim

   

  Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie poinformowała w dzisiejszym komunikacie o kolejnych 33. przypadkach zakażenia wirusem SARS-CoV-2 na terenie województwa podkarpackiego. Na COVID-19 zachorowało kolejnych 3. mieszkańców powiatu jasielskiego (dwóch mężczyzn i jedna kobieta).

 • Groził pracownikom stacji paliw. Usłyszał prokuratorskie zarzuty

  Sobotniej nocy pracownicy trzech stacji paliw na terenie powiatu jasielskiego przeżyli chwile grozy. Młody mężczyzna grożąc im pobiciem zażądał wydania papierosów. Ostatecznie  został zatrzymany przez policjantów na stacji paliw Grosar w Jaśle...

 • Wakacje z tenisem – zapisy nadal trwają

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego Fundacja Aktywna Galicja zaprasza do Wakacyjnej Szkółki Tenisowej. Chętne osoby, które nie zdążyły z zapisem dziecka na zajęcia mamy świetną wiadomość!  Zajęcia będziemy prowadzić do końca sierpnia. Gorąco zachęcamy, gdyż pozostało już mało czasu. 

 • Blisko 500 tys. zł na remont drogi KG2

   

  Droga KG2 została oddana do użytku w styczniu bieżącego roku.  Szybko okazało się, że nowy odcinek drogi wojewódzkiej 992 posiada szereg usterek, które zostały usunięte w ramach udzielonej gwarancji przez wykonawcę robót. Teraz, droga wymaga przeprowadzenia kolejnych prac remontowych, w związku ze skutkami czerwcowych nawałnic. PZDW w Rzeszowie szacuje, że koszt przewidzianych napraw wyniesie około 500 tys. zł.

 • Caritas Diecezji Rzeszowskiej przekazało blisko 2 mln zł do poszkodowanych w wyniku powodzi

  Po czerwcowych nawałnicach, jakie przeszły przez Podkarpacie, Caritas Diecezji Rzeszowskiej ruszyło na pomoc powodzianom. Oprócz wsparcia rzeczowego poszkodowane rodziny otrzymały środki finansowe. W ramach zbiórki do puszek zorganizowanej w parafiach oraz od darczyńców udało się zebrać kwotę 1 744,800 zł...

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105