Puchar Polski / Puchar Europy w Nordic Walking
Szóstego czerwca w Kolbuszowej zostały po raz kolejny rozegrane zawody z cyklu Puchar Polski/Puchar Europy Nordic Walking. Zawody rozgrywane były na trzech dystansach, 5, 10 i 21,975 km. Dla najmłodszych Mini Nordic Walking. Na starcie stanęło blisko 500 osób z Polski, Niemiec, Francji i Ukrainy.

Zanim zawodnicy ustawili się na linii startu, została przeprowadzona wspólna rozgrzewka oraz pokaz prawidłowej techniki chodzenia z kijkami, bo nauki nigdy za wiele. Nad sprawnym i prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali rozstawieni na trasie sędziowie, który oceniali technikę, pokazywali prawidłowy chód z kijkami, dodawali sił dobrym słowem, a gdy ktoś próbował oszukiwać pokazywali żółte i czerwone kartki.

Jasielscy miłośnicy kijków również wzięli udział w zawodach, na dystansie krótkim. Mimo ogromnego upału który wszystkim dawał się we znaki, udało się wywalczyć raz pierwsze, raz trzecie miejsce w tych zawodach. Kilkoro naszych zawodników, miało okazję zobaczyć starty z "drugiej strony", dzięki zdobytym kwalifikacjom sędziowskim. Wszyscy biorący udział spisali sie na medal. Nasze zdobyte miejsca to: Mieczysława - 1 , Krystyna - 3 Andrzej - 5, Darek -6 , Jacek - 7, Ela - 10, Michał - 12, Gosia- 14. Wszystkim gratulujemy startów i nowych umiejętności oraz życzymy kolejnych sukcesów.

Nw-Team Jasło
