Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

„Pustka” pisarskim debiutem Dominiki Wieszczak

6

Urodziła się i wychowała w Jaśle. W dorosłym życiu los rzucił ją jednak w urokliwe Bieszczady. To właśnie tutaj Dominika Wieszczak obudziła w sobie pasję do pisania. W listopadzie ubiegłego roku zadebiutowała pierwszą powieścią. „Pustka” to pełna emocji inspirowana życiem opowieść o konsekwencjach życiowych wyborów i skomplikowanych relacjach, jakie łączą bliskich sobie ludzi.

fot. Katarzyna Johansson

„Pustka” jest efektem blisko rocznej pracy twórczej prozatorki. Zaczęło się banalnie od pierwszej sceny. Przyjaciele autorki, którzy mieli okazję do jej lektury zareagowali na tekst entuzjastycznie. Dominice Wieszczak nie pozostało nic innego jak tylko kontynuować pracę nad książką, która stała się dla niej również odskocznią od monotonni codziennego życia.  

Akcja powieści toczy się na Podkarpaciu, w Rzeszowie i Bieszczadach. Andrzej, główny bohater pochodzi z Ustjanowej. Motywów związanych z Podkarpaciem jest w „Pustce” więcej. Na okładce książki znalazł się bowiem obraz Iwony Szmist, malarki ze Szczepańcowej.  

„Pustka” to współczesna powieść obyczajowa, która w sposób realistyczny ukazuje obraz społeczeństwa oraz jego problemy. Anka i Andrzej, główni bohaterowie książki, starają się poukładać sobie życie, rozliczyć z przeszłością. Powieść w żadnym razie nie przytłacza jednak czytelnika. Anka i Andrzej są postaciami z krwi i kości. Anka staje u progu kariery zawodowej szukając dla siebie nowego otwarcia w Rzeszowie. Ma nadzieję, że zdoła rozliczyć się z trudną przeszłością. Autorka sprawnie kreśli portrety psychologiczne głównych bohaterów, których łączą zmienne relacje.   

Dominika Wieszczak wydała książkę własnym sumptem. Debiutancką powieść pochodzącej z Jasła pisarki można zamówić bezpośrednio za pośrednictwem strony internetowej - dominikawieszczak.pl.  

Napisany dnia: 15.04.2021, 20:02
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Bartosz G
dnia 16.04.2021, 23:08
Ocena
komentarza:
2
Brawo !! Gratuluję !!
@ Dominika Wieszczak
dnia 22.04.2021, 14:07
Ocena
komentarza:
0
Dziękuję:)
@ xD
dnia 17.04.2021, 00:11
Ocena
komentarza:
1
Zawody miłosne oraz perturbacje DDA i DDD , jak i naturalna pustka charakterów tzw "zadowalaczy". Polecam stary film Amelia 2001. Polskie realia to nieco inny "hardcore". Ale temat to nic nowego.
@ Dominika Wieszczak
dnia 22.04.2021, 14:09
Ocena
komentarza:
1
Tematy w literaturze wielokrotnie są powielane. To prawda, sporo jednak zależy od ich ujęcia. Film "Amelia" jest jednym z moich ulubionych, a muzyka nawet znalazła swoje miejsce w powieści "Pustka":)
@ lolalola23
dnia 20.04.2021, 10:18
Ocena
komentarza:
-1
Mam, czytał@a, polecam!
@ Dominika Wieszczak
dnia 22.04.2021, 14:10
Ocena
komentarza:
0
Fantastycznie! Dziękuję:)
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Rusza kolejny nabór do projektu „Twoja szansa na nowe kwalifikacje zawodowe”

   

  Uzyskaj dofinansowanie na wybraną Usługę Rozwojową. Nabór kandydatek/ów do projektu odbędzie się w dniach od 17.05.2021r. do 21.05.2021 r. w godz. 12.00-17.00.

 • Punkt szczepień powszechnych w JDK. Miasto nie uzyskało jeszcze decyzji wojewody na jego uruchomienie

  Początkiem maja w poradni przy ul. Szopena oraz w budynku, w którym do niedawna mieścił się rewir dzielnicowych przy ul. Kochanowskiego ruszyły masowe szczepienia zarejestrowanych pacjentów przeciw Covid-19. Mimo, iż miasto przygotowało w centrum miasta trzeci duży punkt i uzyskało pozytywną opinię NFZ, wciąż nie dopuszczono go do wykonywania szczepień.

 • Modernizacja stadionu przy ul. Śniadeckich wkracza w kolejny etap

   

  Od dnia, w którym na stadionie piłkarskim przy ul. Śniadeckich w Jaśle rozpoczęły się prace przygotowawcze w ramach modernizacji płyty głównej z naturalną nawierzchnią, minęło ponad pół roku. Na harmonogram realizacji zadania olbrzymi wpływ miały warunki atmosferyczne. Teraz jednak prace mają nabrać większego tempa. Wykonana ma zostać między innymi nawierzchnia trawiasta boiska.

 • Spróbuj pysznych dań wegańskich u "Wojtka"

   

  Nie samym mięsem żyje człowiek. Coraz częściej w codziennej diecie sięgamy po potrawy wegetariańskie i wegańskie. To nie tylko moda, lecz świadomy wybór.

 • Mieszkańcy skarżą się, że dostają mandaty. Jak jest naprawdę?

  Nowy most łączący centrum miasta z osiedlem Gądki wciąż nie został oddany do użytku i wzbudza wiele kontrowersji. Mieszkańcy nie zważając na znaki zakazujące poruszanie się przez nową przeprawę korzystają z niej skracając sobie drogę. W końcu pojawiła się w mediach społecznościowych informacja o wystawianych przez policjantów mandatach. Interwencję w tej sprawie podjął radny Jan Pierzchała, który wystąpił do burmistrza Jasła oraz komendanta KPP w Jaśle z pismem w tej sprawie.

 • W gminie Kołaczyce realizowane są ważne dla mieszkańców inwestycje

  Półmetek kadencji do dobry czas na podsumowanie samorządowych dokonań. Z burmistrzem Kołaczyc Stanisławem Żygłowiczem rozmawia Ilona Dziedzic

 • Oferta edukacyjna Liceum Ogólnokształcącym w Kołaczycach na rok szkolny 2021/2022

   

  Kończysz szkołę podstawową! Zapoznaj się z naszą ofertą, opracowaną z myślą właśnie o Tobie! Oprócz  sprawdzonych  form, mamy dla Ciebie  nowe rozwiązania!

 • Czy zabytkowy parowóz TKt48-102 wreszcie doczeka się renowacji?

   

  Od chwili, w której zabytkowa Lokomotywa TKt48-102 wróciła na swoje miejsce po kilkumiesięcznym pobycie w Chabówce, minął ponad rok. Można ją podziwiać ustawioną na bocznym torze naprzeciw byłego spichlerza. Od chwili, w której po raz ostatni ten pomnik historii kolejnictwa został poddany renowacji minęło już ponad dziesięć lat. Niestety, od marca ubiegłego roku wymagający interwencji parowóz wciąż czeka na remont.

 • Zdewastowali budynek Sekcji Eksploatacji w Jaśle. Trzech nieletnich za swoje czyny odpowie przez sądem

  Wczoraj tuż przed godziną 19. w Tarnowcu doszło do zniszczenia mienia. Trzech nieletnich w wieku 12 i 13 lat dokonało dewastacji budynku tzw. schroniska dla drogowców należącego do ISE w Jaśle. Za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem rodzinnym.

 • Przy ul. Kochanowskiego w Jaśle uruchomiono Punkt Szczepień Powszechnych

   

  Wczoraj rozpoczął działalność Punkt Szczepień Powszechnych przy ul. Kochanowskiego w Jaśle. Zaszczepiono już pierwszych chętnych. W dwóch gabinetach każdego dnia może zostać tutaj zaszczepionych aż 300 osób. Od kilku dni Punkt Szczepień Powszechnych funkcjonuje również w przychodni przy ul. Szopena. Na otwarcie wciąż czeka ten zorganizowany w budynku Jasielskiego Domu Kultury. Choć wszystko zostało dopięte na ostatni guzik, władze miasta nie mogą doczekać się stosownej decyzji Narodowego Funduszu Zdrowia.

 • Polska 2050 Szymona Hołowni buduje struktury w powiecie jasielskim

   

  Z wyników sondażu opublikowanych dzisiaj na łamach internetowego serwisu dziennika „Rzeczpospolita” wynika, że Polska 2050 Szymona Hołowni może cieszyć się poparciem blisko 20 proc. wyborców. Oznacza to, że nowa siła na polskiej scenie politycznej plasuje się w tej materii jedynie za Prawem i Sprawiedliwością. Rosnąca popularność ruchu społeczno-politycznego sprawia, że jego struktury rozszerzają się na wiele regionów Polski, w tym również w na Podkarpaciu. Dzisiaj na płycie jasielskiego rynku liderzy polityczni Polski 2050 poinformowali o powołaniu do życia klubu Polski 2050 w Radzie Powiatu Jasielskiego. Jego przewodniczącym został radny Jan Urban.

 • Wizualizacja wnętrza gratis w DOMUS Jasło

   

  Szykując się do remontu łazienki, z reguły najwięcej czasu poświęcamy wyborowi płytek ceramicznych. Nic w tym dziwnego. To one bowiem nadają wnętrzu oczekiwanego przez nas charakteru. Spodziewany efekt można zobaczyć zanim przystąpimy do remontu. Taką możliwość daje swoim klientom DOMUS Jasło, gdzie projektant przygotowuje dla klientów darmową wizualizację.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105