Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Radna kontra wójt (VIDEO)

115

Radna atakuje wójta za brak zainteresowania sprawą, wójt odpiera zarzuty. Spór toczy się już kilka lat, a powodem stała się… kładka. (VIDEO)

Potok Bednarka przecina wieś Radość. Po obu stronach potoku mieszkają ludzie, którzy przechodzą z jednej strony na drugą. - Jest to potok o stromych brzegach. Stara, drewniana kładka łączyła obydwa brzegi od pierwszej wojny światowej. 4 lata temu została przez mieszkańców rozebrana, bo stwarzała niebezpieczeństwo. Z inicjatywy mieszkańców i przy pomocy wojska, które tam stacjonowało przez rok, udało się zamontować metalowe pale. Nie możemy natomiast uzyskać od wójta pomocy przy tworzeniu projektu i dokończeniu budowy – powiedziała nam Janina Maczuga, sołtys Radości i radna gminy Dębowiec.

Kładka na raty?

Radna Maczuga chce przekazać cały fundusz sołecki na poczet kosztów związanych z projektem nowej kładki. Jednak kwota funduszu jest zbyt mała, aby w całości pokryć zobowiązania wobec projektanta. Zdaniem radnej, najlepszym rozwiązaniem byłoby przekazanie tegorocznego i przyszłego funduszu na wykonanie projektu nowej kładki. Osobiście skierowałam prośbę do projektanta, żeby wziął te pieniądze w formie zaliczki, żebyśmy mieli chociaż połowę projektu. Na następny rok środki z funduszu również przekazalibyśmy na projekt – dodaje Janina Maczuga.

Mostek co 50 metrów?

Sprawa nie wydaje się jednak taka oczywista. Sporna kładka jest usytuowana w pobliżu kilku innych, prywatnych zbudowanych przez okolicznych mieszkańców na własny użytek. - Co 50 metrów musi być kładka? Mówiliśmy od początku tej pani zróbmy wszystko po kolei, to się nie da tak wbić pale i do widzenia. Teraz koszty są ogromne, bo trzeba to legalizować i dokończyć – koszty jeszcze większe – zaznacza Zbigniew Staniszewski, wójt Gminy Dębowiec.

Nie chcę być oskarżany o niegospodarność

Wójt dodaje, że środki jakimi dysponuje sołectwo Radość nie są w stanie pokryć kosztów projektu kładki. Oprócz wartości samego projektu, dużą część budżetu gminy trzeba by przeznaczyć na samą budowę. - Rozmawiam z radnymi, czy zgadzają się na wydanie 50 -70 tysięcy na kładkę, którą raz na tydzień przejdzie jedna osoba. Za chwilę mi ta pani powie, że jestem niegospodarny. Wydawanie tylu tysięcy na jedną kładkę, to jest gospodarność?- podkreśla wójt Dębowca.

Na zabawę są pieniądze !

Zdaniem radnej z kładki korzystają dzieci, które przez nią idąc skracają sobie drogę do szkoły. Mieszka też w pobliżu starszy pan, dla którego droga przez kładkę byłaby wygodniejsza. – Wójt na imprezy w roku dołożył z rezerwy budżetowej 110 tysięcy złotych – stwierdza radna Maczuga. Wójt Staniszewski zdecydowanie odpowiada na zarzuty radnej. - Muszę działać zgodnie z prawem, bo ktoś spadnie i ja mam prokuratora. Powstał problem, że trzeba to legalizować. W momencie, gdy szkoły zamykamy, żeby mieć pieniądze, ładować tyle pieniędzy w kładkę, bo może czasami ktoś przejdzie, to też trzeba się zastanowić – dodaje Staniszewski.

Sprawa nie znalazła jeszcze swojego finału.

Grzegorz Michalski
g.michalski@jaslo4u.pl

Reklama

Komentarze: 114

Dodaj komentarz Widok:
0
@ sabinka
dnia 26.05.2015, 18:38 · Zgłoś
Dlaczego oni
Odpowiedz
1
@ joł ziom
dnia 16.10.2012, 21:12 · Zgłoś
hahaha żal mi tego co piszecie nie którzy , bo uwierzcie że tym razem zbieranie głosów tu nie wystarczy tak jak na swietlicową ''TOŁDIEGOO! ''
Odpowiedz
0
@ Paweł z Zarzecza
dnia 09.10.2012, 09:41 · Zgłoś
Panie Wójcie dziękuję za załatwienie mojej sprawy, bardzo mi Pan pomógł. A głupimi komentarzami niech się Pan nie przejmuje. Niech Pan robi swoje a niektórym i tak Pan nie dogodzi... Życzę wielu sukcesów.
Odpowiedz
1
@ pagórek
dnia 08.10.2012, 22:08 · Zgłoś
Janeczka lubi podjudzać i robi to perfekcyjnie efekty widać na pagórku...myślę że to ona podpuściła Swiątkowskich na media...ale jej nie wyszło bo Wójt ruszył z tą drogą...i słyszałam że ma ją niedługo dokończyć...
Odpowiedz
2
@ pagórek
dnia 08.10.2012, 22:04 · Zgłoś
Wójt nie jest taki zły dziś wstawił betony na Pagórku...to ta radna robi z niego [...] rozpowiada że Wójt nigdy nie ruszy z tą drogą na Pagórku i że trzeba go zmienić. a jak widać efekty są ...może po troszce zrobi wszystko...a radna niech lepiej nie startuje na Wójta bo nic nie zrobi tylko zadłuży gminę...
Odpowiedz
1
@ ja
dnia 07.10.2012, 20:58 · Zgłoś
ta kładka jest potrzebna chyba tylko Janinie to niech sobie kupi ponton i po sprawie
Odpowiedz
0
@ sabinka
dnia 26.05.2015, 18:39 · Zgłoś
Jak nieqwiesz dokładnie jaka jest sprawa to się nie udzielaj.
Odpowiedz
1
@ mieszkaniec
dnia 07.10.2012, 18:28 · Zgłoś
to prawda, wójt lubi tylko imprezki z KGW , A KGW DARMOWE ŻARELKO które wójt sponsoruje
Odpowiedz
-1
@ sbek
dnia 08.10.2012, 21:44 · Zgłoś
sb >>>ormo >>>kgw
Odpowiedz
-2
@ bruno
dnia 07.10.2012, 09:03 · Zgłoś
na tych wiochach tylko las
Odpowiedz
0
@ x
dnia 06.10.2012, 20:02 · Zgłoś
ten wójt to jakaś cienka postać w tej gminie . Można go tylko krytykować. To już kolejna sprawa której nie może sprostać. Sory Mariolka.
Odpowiedz
1
@ Monika
dnia 05.10.2012, 15:13 · Zgłoś
oj boże co sie na tym świecie dzieje ;(
Odpowiedz
-2
@ Kamil 50
dnia 05.10.2012, 11:40 · Zgłoś
Do gospodarz... Ciekawe jaki z Ciebie byłby gospodarz. Pewno nie zlikwidowałbyś żadnej szkoły a wtedy przez kilka lat nic by się w gminie nie robiło, wtedy by każdy otworzył oczy ze zdumienia... i pytał jak to??? a ta droga, kanalizacja, przedszkole??? atak to kilkoro dzieci z Majscowej dowozi się do Szkoły w Dębowcu 3 km. i nikomu się krzywda nie dzieje. Wię Ty nie mów o gospodatności bo widać, że nie wiesz co to słowo znaczy!!! Pewno wszystko byś przepuścił na kładki i mosteczki :)
Odpowiedz
1
@ Kamil 50
dnia 05.10.2012, 11:34 · Zgłoś
Do Rtoip. Jesteś śmieszny...!!! Wójt zarobi 70 tyś. i zrobi ze swoich kładkę. Może ty ją zrobisz skoro lubisz tak zaglądać do czyjegoś portfela. [...] rozśmieszaj!!! a może Ty zostań wójtem i oddaj swoje zarobki na drogi, szkoły itp a [...] zabij se kołkiem !!!
Odpowiedz
0
@ wp...ci
dnia 05.10.2012, 12:53 · Zgłoś
Ile wójt płaci takim [...] jak ty za podobne wpisy? Może i ja bym coś mógł zarobić jako obrońca wójta?
Odpowiedz
2
@ Kamil 50
dnia 05.10.2012, 17:46 · Zgłoś
Jak chcesz coś zarobić to złap się roboty [...]!!! Piszę własne uwagi i spostrzeżenia chyba mi wolno.
Odpowiedz
3
@ Kamil 50
dnia 05.10.2012, 11:29 · Zgłoś
podzielam zdanie. Weź się [...] do roboty a nie gadaj o kładce, jakby od niej co najmniej życie zależało. Mam nadzieje, że Wójt nie da się wrobić...
Odpowiedz
2
@ Strzałeczka
dnia 05.10.2012, 09:55 · Zgłoś
Oj jakże brakowało mi tych [...] Radosnych afer dawno się nic nie działo, a tu widzę postęp, Pani Sołtys w internecie jak nie w jednej to w drugiej sprawie robi karierę, odgrywa role jakże biednej i pokrzywdzonej przez Pana Wójta a zarazem robi biedaków z mieszkańców tej wioski, żal;( a może by się tak wziąć do prawdziwej pracy, wyjść z domu rano na 10 godzin i zarobić marnego tysiączka?? Tylko w sumie po co jak jest dobra dietka za kilka posadek to szkoda sie męczyć, lepiej pomielić jęzorem na temat dziwnej kładki, która nikomu nie jest tak naprawdę potrzebna.
Odpowiedz
0
@ Rtoip
dnia 04.10.2012, 22:04 · Zgłoś
Śmieszne. Nawet te 70 tyś. to tylko półroczne pobory wójta?
Odpowiedz
0
@ Kamil 50
dnia 05.10.2012, 11:47 · Zgłoś
A może Ty powiesz ile zarabiasz??? A potem te pieniądze przeznaczysz na kładkę w miejscowości Radość. No jak to ??? chyba jesteś człowiekiem Honoru???
Odpowiedz
0
@ szkoła
dnia 04.10.2012, 21:25 · Zgłoś
Dalej apeluje, dajcie pieniądze na szkołe w Foluszu.
To lepsza inwestycja niż tem most.
Odpowiedz
0
@ wp...ci
dnia 04.10.2012, 21:24 · Zgłoś
ile jest podobnych kładek na potokach w gminie ? Chyba sporo ..To co ,tylko ta jedna jest niby nielegalna? o tamte jakos wójt sie nie martwi tylko akurat ta jedna przeszkadza mu od kilku juz lat! Zamiast tyle gadac powinien juz dawno kładke zrobic . No ale chyba bedzie to niemożliwe bo jak słysze gmina bankrutuje. Na dodatek to mściwy człowiek i za wszelka cene chce postawić na swoim, a ludzi ma w [...]użym powazaniu.
Odpowiedz
4
@ gospodarz
dnia 04.10.2012, 20:42 · Zgłoś
panie wójcie słowo " Gospodarność " w pańskich ustach brzmi jak drwina . Drwina z mieszkańców, drwina z ludzi którzy mają odmienne zdanie, drwina z urzedu gminy.Fałsz i obłuda i proszę nie uzywać argumentów o gospodarności bo chyba tylko [...] w to uwierzy po 10 latach pańskiego wójtowania.
Odpowiedz
4
@ Podzielam zdanie
dnia 04.10.2012, 21:33 · Zgłoś
Podzielam Pańskie zdanie!
Brawo
Wyborcy, obudźcie się!!!
Odpowiedz
0
@ [...] wójta
dnia 08.10.2012, 21:42 · Zgłoś
TO może rodzinne?
Odpowiedz
3
@ Kamil 50
dnia 04.10.2012, 19:01 · Zgłoś
Czytając ten portal jetem załamany. Co te pseudomedia robią??? To są dziennikarze??? jestem załamany Panią Cz., która wie dobrze, że gra nie fair. Oni nie przedstawiają państwu normalnie problemu tylko ktoś im chyba płaci za to, żeby naświetlać sprawę dla korzyści jednej ze stron. Poza tym być dziennikarzem to znaczy być obiektywnym w sprawie a nie żerować jak [...]. Dno, Dno !!!
Odpowiedz
4
@ Kamil 50
dnia 04.10.2012, 18:51 · Zgłoś
Zdziwilibyście się do jakich metod ucieka się Pani Radna... niszcząc prawych ludzi... sam byłem świadkiem... a taka pobożna.
Odpowiedz
2
@ ciekawski
dnia 04.10.2012, 20:15 · Zgłoś
Kogo zniszczyła??
Odpowiedz
4
@ czesio
dnia 04.10.2012, 20:31 · Zgłoś
no jak to kogo...samą siebie [...] niszczy!!!:P
Odpowiedz
2
@ ciekawski
dnia 05.10.2012, 07:04 · Zgłoś
No właśnie... Nawet nie potrafisz odpowiedzieć konkretnie kogo/co takiego zniszczyła...
Odpowiedz
2
@ aj
dnia 06.10.2012, 07:59 · Zgłoś
zniszczyla jednosc w sasiedniej miejscowosci. Popytaj mieszkancow to sie duzo dowiesz. Pagorek juz sie obudzil i chce podziekowac pani radnej za bezczynnosc. Takze mieszkancy Radosci i Dzielca maja tego dosc.
Odpowiedz
-1
@ ciekawski
dnia 08.10.2012, 14:51 · Zgłoś
Jeśli mówisz o Pagórku to możliwe bo w tej drugiej, sąsiedniej wiosce jedności już od dawna nie widać i nie sądzę żeby to była tylko jej wina...
Odpowiedz
-2
@ [...] wójta
dnia 08.10.2012, 21:41 · Zgłoś
I uwielbiają Pana Daraża aj ajajaj!!( śmiechu warte)
Odpowiedz
-1
@ ciekawski
dnia 09.10.2012, 10:09 · Zgłoś
No uwielbiają go tak że go aż straszą że już ostatnią kadencję bedzie...:)
Odpowiedz
1
@ Kamil 50
dnia 04.10.2012, 18:39 · Zgłoś
Bzdury piszecie!!! Radni z Pisu ha ha ha :) śmiechu warci. Co oni robią za inwestycje? kładke? Nie rozwalajcie mnie. Proszę Was... Ja też mieszkam dalej od drogi głównej to może mi Gmina zrobi kładkę to będę miał bliżej. To jest gospodarność??? rozumiem gdyby Ci ludzie nie mieli przejścia do domu ale... sorry...!!! Gdyby wójt zrobił ta kładkę wtedy wszyscy by atakowali, że wywalił pieniądze dla kilku mieszkańców podczas gdy jest tyle pilniejszych potrzeb. Zastanówcie się. A za Zwierzyńskiego to nic nie było i było ok. dopiero gdy Staniszewski został Wójtem to zrobili mi asfalt pod dom. oświetlenie, telefon, kanalizacje, jestem zapisany na kolektory słoneczne... Ludzie Wam to nigdy nie dogodzi nawt gdyby złote posadzki zbudowali !!!
Odpowiedz
1
@ jaślan
dnia 04.10.2012, 12:53 · Zgłoś
Podobny problem ma kilku mieszkańców Górki Klasztornej. Przejście przez tory było a teraz nie ma... Marzy im się takie ładne, nad torami:-) I co ma biedny burmistrz począć?
Odpowiedz
3
@ [...]
dnia 04.10.2012, 11:57 · Zgłoś
Dlaczego budową kompleksu sportowego w Debowcu nie zajął sie nadzór budowlany, lub prokurator, popękane fundamenty, drut zbrojeniowy na wierzchu schodów błędy projektowe to jest kryminał. Ciekawe czy do następnych dożynek to się zapadnie w bagno na którym stoi.
Odpowiedz
1
@ Kamil 50
dnia 05.10.2012, 11:44 · Zgłoś
A dlaczego ma się tym zając nadzór budowlany??? Budowa jest w trakcie a jak się [...] coś usłyszy a potem powtarza to tak właśnie jest że ludzie głupoty piszą tak jak Ty, który nie znasz tematu :)
Odpowiedz
5
@ abc
dnia 04.10.2012, 11:48 · Zgłoś
Są trzy osoby w tej radzie, które chcą ludziom uswiadomić jaka jest beznadzieja w Gminie Debowiec: Pani Maczuga, Pan Kowalski i Pan Lisowski.
Ludzie czas na zmiany ten człowiek jest od kasy, a zarobił do tej pory w Dębowcu prawie 2 mln zł.
Wszystko się robi wbrew ludziom, a nie dla ludzi. Zadłużenie 15 mln zł, chybione inwestycje. likwidacje osrodka zdrowia, likwidacje szkól, zwolnienia nauczycieli i degradacja Debowca, brak srodków na kapitał poczatkowy dla inwestycji unijnych, to są zasługi Pana Wójta.
Potrafi pięknie mydlić oczy, Kłaputy obudzcie się
Odpowiedz
-4
@ spoko
dnia 04.10.2012, 09:24 · Zgłoś
spalić i zaorac te [...]...
Odpowiedz
5
@ jaś
dnia 04.10.2012, 07:46 · Zgłoś
czyli te [...] to samowola budowlana,kto dał na to kasę ??? chyba nie wojsko w zamian za ładne dziewczyny ???
Odpowiedz
-1
@ seneka
dnia 04.10.2012, 07:39 · Zgłoś
Jak przed wyborami ten z Woli Cieklinskiej nazwisko Wawruszczak krytykowal Staniszewskiego , toscie mu nie uwierzyli to teraz macie. Jemu sie nie chce nic robić tylko imprezki wraz KGW , OSP, nauczyciele itd. Staniszewski powinien odejsc juz dawno ale ten chlop jest bez honoru
Odpowiedz
0
@ aj
dnia 04.10.2012, 11:13 · Zgłoś
jezeli nie znasz sprawy to nie pisz
Odpowiedz
5
@ aj
dnia 04.10.2012, 05:54 · Zgłoś
z kladka dla corki pani radnej to prawda -droge takze wyasfaltowala do swojego domu w pierwszej kolejnosci-ta pani oraz kowalski sa z pisu i tylko dziela mieszkancow bo to jest w ich naturze-walcza z radnymi oraz wojtem dla swojego midzimisie a wyniki ich pracy jako radnych sa beznadziejne
Odpowiedz
-3
@ m.l.s.
dnia 04.10.2012, 20:58 · Zgłoś
aj AJAJAJ nie masz mózgu ani jaj
Odpowiedz
4
@ toni
dnia 03.10.2012, 22:26 · Zgłoś
Polecam ,,dzieło" artysty malarza Wojta pod klasztorem w Debowcu. Nawet stadion NArodowy nie ma takich szatni/
Odpowiedz
3
@ do radnej
dnia 03.10.2012, 22:41 · Zgłoś
macie bazylikę co jeszcze chcecie, poczekajcie nie od razu karków zbudowali
Odpowiedz
-1
@ Widz
dnia 03.10.2012, 22:09 · Zgłoś
bravo dla wójta, koniec z trwonieniem pieniedzy podatnikow na nikomu niepotrzebne projekty, jeżeli kładkę przez potok można tak nazwać.
Odpowiedz
-3
@ :)
dnia 03.10.2012, 21:28 · Zgłoś
a ja się pytam , gdzie są rodzice!!!
Odpowiedz
-2
@ radośc
dnia 03.10.2012, 21:28 · Zgłoś
Słucham wypowiedzi i jestem zbulwersowany, to do [...] kto był wójtem i gdzie był jak wojsko wbijało [...]. Dobrze ze radna się tym zajęła bo gmina do dzisiaj nic by w tej sprawie nie zrobiła a tam też żyją ludzie.
Na pocieszenie dla mieszkańców radości powiem że w Dębowcu też za dużo się nie robi.
Odpowiedz
3
@ do radnej
dnia 03.10.2012, 22:32 · Zgłoś
zajęła !!! Rozbabrała to G i tyle , gzie kładka jest tylko [...] a taką dyplomacją to na pewno zdziała, [...] będą straszyć kolejne lata.
Odpowiedz
1
@ aj
dnia 04.10.2012, 11:24 · Zgłoś
zapytaj radnej w jaki sposob to zrobila. Ona teraz i wojsko chce w to mieszac.Narobila balaganu niech sama to skonczy
Odpowiedz
2
@ Jasełko
dnia 03.10.2012, 21:22 · Zgłoś
tylko las nic więcej
Odpowiedz
-2
@ [...]!!!!!!!
dnia 03.10.2012, 21:26 · Zgłoś
Jasełko posadz sobie w tym [...] w jasle las!!!
Odpowiedz
-2
@ [...]!!!!!!!
dnia 03.10.2012, 21:33 · Zgłoś
Jasełko -[...] zamieszkaj w puszczy albo w magórskim parku narodowym to się najesz lasu!!!
Odpowiedz
-2
@ f17
dnia 04.10.2012, 20:56 · Zgłoś
pan wójt bardzo się musiał natrudzic aby ta kładka nie powstała. Co chce przez to pokazać ?. że jest Wszechmogący. Czas jego sie kończy , ale dobre jeszcze i miesiąc przy takich zarobkach.
Odpowiedz
0
@ [...] wójta
dnia 08.10.2012, 21:31 · Zgłoś
Magurski pisze się przez "u", weź sobie słownik ortograficzny, a dopiero potem komputer .
Odpowiedz
0
@ intrygant
dnia 03.10.2012, 21:11 · Zgłoś
Wójt dodaje, że środki jakimi dysponuje sołectwo Radość nie są w stanie pokryć kosztów projektu kładki, ludzie to ile ta radosć ma rocznie pieniędzy 2 tyś. bo przeciez projekt więcej jak 5 tyś. to nie kosztuje. Chyba w tej gminie wszystko co jest robione to jest najdroższe w powiecie.
Czy wy ludziska nie widzicie że wójtowi trzeba do [...] włazić i wtedy jest kładka i droga

Więc wyborcy do dzieła...
Odpowiedz
2
@ aj
dnia 04.10.2012, 11:28 · Zgłoś
koszty sa bardzo duze bo teraz trzeba zalegalizowac samowole Pani Bezradnej
Odpowiedz
2
@ [...]!!!!!!!
dnia 03.10.2012, 21:11 · Zgłoś
Wójt coraz słynniejszy !!!może zostanie gwiazdą neta???na You tube ...a może powinien przyjechać TVN i zrobić NIE DO WIARY?
Odpowiedz
2
@ [...]
dnia 04.10.2012, 20:51 · Zgłoś
przy 15 milionowym zadłużeniu gminy nawet włazenie do [...]py wójtowi nie pomoże, ale niektórzy moga nadal próbować . pewnie biedaki inaczej nie potrafia .
Odpowiedz
2
@ [...]!!!!!!!
dnia 03.10.2012, 21:02 · Zgłoś
obowiązkiem wójta nie jest tylko podział budżetu w gminie lecz pozyskiwanie dodatkowych funduszy na różne potrzeby .więc skoro nie potrafił zrobić tej kładki ani drogi w Pagórku do tych ludzi ,przez kilka lat -to niech poda się do dymisji...muzea czy domy ludowe są dobre ale ważne też są inne inwestycje...poco wam człowiek który jest tylko figurantem i bierze za to sporo gotówki?przecież nie potrafi rozwiązać dwóch prostych spraw od wielu lat-podejrzewam że jest ich więcej -może się ujawnią w kolejnych reportażach...przejeżdżałam dziś przez Pagórek i w wielu posesjach mają wymieniane betony na podjazdach ale na tej słynnej drodze do Swiątkowskich nie ruszone -bo to jest już droga gminna a nie powiatowa jak ta asfaltowa.więc chyba się tam nie doczekają bo kilka betonów to drogo dla wójta...
Odpowiedz
-2
@ Jasełko
dnia 03.10.2012, 20:57 · Zgłoś
zaorac i posadzić las
Odpowiedz
2
@ [...]!!!!!!!
dnia 03.10.2012, 21:13 · Zgłoś
coś się tak uparł na to oranie widać żeś ze wsi...
Odpowiedz
0
@ [...] wójta
dnia 08.10.2012, 21:26 · Zgłoś
[...] popatrz sobie w papiery z jakiej rodziny sie wywodzisz ( z największych [...]ów [...], żyliście i żyjecie z zapomogi ) Wara od wsi gno...!
Odpowiedz
0
@ xyz
dnia 03.10.2012, 20:14 · Zgłoś
do izy nie jedyna radna gm. Dębowiec która myśli obiektywnie jest jeszcze radny z Cieklina p. Kowalski
Odpowiedz
-1
@ wxw
dnia 04.10.2012, 07:10 · Zgłoś
p. Kowalski najlepszy kandydat na wójta!!!
Odpowiedz
0
@ j
dnia 03.10.2012, 20:03 · Zgłoś
nie sadze aby szkole zalezalo nauczniach a tym samym na dalszym prosperowaniu
Odpowiedz
-10
@ iza
dnia 03.10.2012, 18:59 · Zgłoś
jedyna radna z gminy Dębowiec nie jest [...] i myśli obiektywnie
Odpowiedz
7
@ czesio
dnia 03.10.2012, 19:04 · Zgłoś
taa obiektywnie podeszła ostatnio do powołania opiekunki świetlicy...hehe,ale cały misterny plan podobno poszedł [...]zduuu:P
Odpowiedz
1
@ ciekawski
dnia 05.10.2012, 14:02 · Zgłoś
To co zrobiła??
Odpowiedz
0
@ Ksia Patera
dnia 03.10.2012, 18:42 · Zgłoś
Wójt wie co robi. Kto sie im tam kazał budować? Na zachodzie to by tam przede wszystkim nie dostali pozwolenia na budowę
Odpowiedz
-3
@ Kamil 50
dnia 03.10.2012, 18:01 · Zgłoś
do szkoła... pewnie pisze to Pani dyrektor lub jakiś nauczyciel :) :)
Odpowiedz
6
@ mieszkanka Radości
dnia 03.10.2012, 18:00 · Zgłoś
o widzę , że Pani Radna chce startować na wójta :) trzeba mieć jeszcze tylko coś w głowie :)
Odpowiedz
2
@ szkoła
dnia 03.10.2012, 17:56 · Zgłoś
te pieniądze zamiast na kładkę nalezy wydać na szkoły np. na szkołę w Foluszu
Odpowiedz
2
@ tygrysek
dnia 03.10.2012, 17:53 · Zgłoś
Po pierwsze to wyrazy współczucia dla Pana Zbyszka że musi się użerać i znosić tego babsztyla. Od dłuższego czasu obserwuję sytuację Gminy Dębowiec i muszę stwierdzić, że Pan Wójt jest dobrym gospodarzem. Oczywiście nikt nie jest doskonały ale nie można się czepiać. Ostatnio widziałem nową Salę gimnastyczną w Zarzeczu, i za nią wielkie brawa. Na Gminie nie było tak ładnego i funkcjonalnego obiektu. Wkurza mnie tylko ta droga powiatowa przez Dębowiec ale wiem, że gdyby to należało do zadań Gminy już dawno byłaby zrobiona.,, a tak to trzeba omijać te okropne dziury.
Odpowiedz
6
@ szkoła
dnia 03.10.2012, 17:58 · Zgłoś
tygrysek, nie staraj się być [...].
Odpowiedz
-2
@ [...]....
dnia 03.10.2012, 20:44 · Zgłoś
w [...]pie jest dobrym gospodarzem .widzę że jest coraz sławniejszy w mediach szkoda że od złej strony. ale żeście sobie wójta wybrali że przy tak wielu dotacjach z U.E. nie potrafi wykonać tak małych inwestycji jak droga w Pagórku czy ta kładka...skoro te inwestycje przerastają budżet gminy -więc Wójt nie powinien zarabiać tyle co normalny wójt w normalnej gminie tylko proporcjonalnie mniej skoro budżet lichy!!! a co by chciał radnych samych swoich ''przy[...]sów'' zmlaskujących swojemu ''guru''.na pagórku też przedstawiał kosztorys 200 tysięcy szkoda że nie sprecyzował na co miały by iść te 200 tyś. może na jaki asfalt???tam chcieli zwykłą dróżkę z kamienia -coś jest nie tak w tej gminie... powinien jakiś zwierzchnik przyjrzeć się co tam się wyprawia i skontrolować posunięcia wójta i jego poprzednika...
Odpowiedz
0
@ kC
dnia 05.10.2012, 12:09 · Zgłoś
Jego poprzednik to tylko siedział za biurkiem i przyjmował interesantów. Żadnych dodatkowych pieniędzy nie potrafił zdobyć. Tan się stara, załatwia ale jeszcze za mało... Wam to nie wygodzi. Każdy by chciał mieć wszystko od razu. Ja też chcę ale ludzie to jest nie możliwe chyba że na filmach :)
Odpowiedz
7
@ rots
dnia 03.10.2012, 17:37 · Zgłoś
W RADOŚCI najpilniejsza inwestycja to pilnowanie, aby nie zmarł chłop z radości.
O, przepraszam, może jakaś radna.
Odpowiedz
5
@ czesio
dnia 03.10.2012, 17:30 · Zgłoś
hehe...a nie mówiłem???sie medialna zrobiła?tylko patrzaj kobieto w obiektyw a nie po krzakach,bo to świadczy o złych intencjach.proponuje się skontaktować z panem Tymochowiczem...kto wie,jak z śp.Leppera zrobił człowieka to na pewno i tobie pomoże...chociaż po tym jak skończył Andy...może nie dzwoń!
a co do kładki to znowu brak obiektywizmu pani redaktor,dlaczego nie ma żadnego mieszkańca zainteresowanego tematem?bo nie ma tematu,wojsko wklepało paliki a że Wójt nie dał się wrąbać na minę o nazwie samowola budowlana to babe trafia...szkoda klawiatury...hehe...ale żeście se ludziska przedstawiciela wsi wybrali!!!

cyt klasyka:[...] ze wsi wyjdzie...ale wieś z [...]???

no ziomal czesia!twoja kolej;)
Odpowiedz
8
@ p10
dnia 03.10.2012, 17:03 · Zgłoś
W POlsce buduje sie najdrozej w Europie nie wiecie o tym?
Odpowiedz
0
@ Kamil 50
dnia 05.10.2012, 12:03 · Zgłoś
Ja wierze, że ten mosteczek może tyle kosztować. Przecież w Polsce coś budować to jest koszmar. A pieniądze jakie są takie są. Wszyscy wiemy.
Odpowiedz
-11
@ :)
dnia 03.10.2012, 16:39 · Zgłoś
70tys ??? - za top bym most zbudował , lub kładke z ruchomym taśmociągiem żeby nietrzabyło iść po niej , każdy wójt to tylko pod siebie , przykład w skołyszynie.
Odpowiedz
4
@ alfred
dnia 03.10.2012, 18:11 · Zgłoś
most na rzece szerokości 2metrów ,legalnie wykonany kosztuje około 70tys .
Odpowiedz
-6
@ :)
dnia 03.10.2012, 21:26 · Zgłoś
[...], tam niechodzi o most szer.2 m.tylko kładkę, a ciekawe skąd wziołeś taki kosztorys??? ja pracuje w tej branży i wiem ile co kosztuje!!!
Odpowiedz
0
@ Bo Do
dnia 03.10.2012, 16:17 · Zgłoś
Dla Pana wójta Staniszewskiego każda inicjatywa proponowana przez mieszkańców czy radnych sprawia trudność i jest nie do przeskoczenia Pytanie czy ten Pan w ogóle nadaje się na wójta? a może lubi tylko sprawować bezczynnie ten urząd?. Wystarczy przejechać przez tz centrum Dębowca sama droga to Sodoma i Gomora. Dziwie się mocno mieszkańcom gminy ze co wybory to wybierają tego samego człowieka.Dalej bez komentarza
Odpowiedz
17
@ Anemon
dnia 03.10.2012, 16:14 · Zgłoś
Gdyby sprawa z ta kladka nie zostala rozdmuchana na prawo i lewo, mozna by ja bylo zrobic za kilka tysiecy, mieszkancy sami by ja zrobili i byloby po sprawie, nikt by o niczym nie wiedzial. Ale, ze ta radna postawila tak sprawe, ze wszystkie instytucje o tym wiedza, ze trzeba tam kladke, to nie dziwcie sie, ze tyle pieniedzy na to potrzeba, bo w tym momencie to INWESTYCJA i trzeba placic za projekty oraz inne papierkowe sprawy, ktorych ceny sa horendalne. Jesli teraz radni i wojt zgodza sie na to, to trzeba bedzie poniesc takie koszty, bo takie sa polskie realia.
Odpowiedz
17
@ do radnej
dnia 03.10.2012, 16:11 · Zgłoś
Pani tylko lubi krzyczeć i na tym się kończy, wiem coś o tym. Skoro pani pozwoliła na samowole budowlaną to niech Pani poniesie konsekwencje a nie zwalać winę na innych.
Po co się radna zabierała za budowę jak nie zna przepisów. A czy droga do tej kładki jest gminna czy prywatna? 50 metrów to nie tak dużo ludzie taki spacer to dla zdrowia i radości...
Odpowiedz
2
@ kC
dnia 05.10.2012, 17:56 · Zgłoś
święte słowa.
Odpowiedz
-10
@ gość
dnia 03.10.2012, 15:24 · Zgłoś
Zgadzam się ze stanowiskiem wójta. Kładki nie można wybudować za 5 złotych.
Odpowiedz
1
@ qwert
dnia 03.10.2012, 15:30 · Zgłoś
Kolejny pseudo inteligent ! Wójt nie wspominał o 5 złotych. Dzieciaczek wrócił ze szkoły że głupio komentuje ! Za 5 złotych kup sobie kredki bo w podstawówce się jeszcze pewnie przydają !
Odpowiedz
-3
@ Radosny Mieszkaniec
dnia 03.10.2012, 15:32 · Zgłoś
Jedna osoba tygodniowo? Może postawcie tam taki samochód, jak na wielu skrzyżowaniach i drogach szybkiego ruchu, z ludźmi zliczającymi ilość ludzi z niej korzystających? Na pewno byłoby ich więcej, bo taka kładka z prawdziwego zdarzenia jest ponad pół kilometra dalej...
Odpowiedz
-2
@ Antyqwert
dnia 03.10.2012, 16:03 · Zgłoś
Do qwert: są w języku polskim pewne środki stylistyczne, których ty pewnie nie rozumiesz, jak np. te "5 zł." Włącz wujka Googla i poczytaj...
Odpowiedz
5
@ czesio
dnia 03.10.2012, 17:44 · Zgłoś
faktycznie jesteś kolego radosny...powiem więcej,jesteś zabawny!poza Dżonym to kto tam właściwie jeszcze chodzi???weź luzuj...pewnie sie korki robią w godzinach szczytu???chcieli mieszkańcy zrobić tak jak to bywało od dawna,zebrać się w ekipę zrobić i strzelić przy okazji pare "miśków" to nie,bo [...] musiała błysnąć jak gwiazda...hehe,swoją drogą to ciekawe jakie lobby za tym stoi teraz że tak na wójta ma parcie???może jakis nowy kandydat sie szykuje?...a może sama [...]???oj to by było...armagedon::P
Odpowiedz
1
@ xxx
dnia 03.10.2012, 22:13 · Zgłoś
Pani radna teraz ubiega się o zrobienie kładki tylko dlatego, żeby jej [...] nie nadrabiała drogi do szkoły.
Odpowiedz
1
@ XxX
dnia 04.10.2012, 06:41 · Zgłoś
0,5 km to więcej ruchu... Ruch to zdrowie...Ten wójt jest za dobry tak dba o was a wy niewdzięcznicy tak sie odpłacacie. Straszne
Odpowiedz
-1
@ Kamil 50
dnia 05.10.2012, 12:01 · Zgłoś
Pewno światła trzeba na tej kładce zrobić bo będzie taki ruch... Mieszkańcy Radośći... ale to Wy odpowiedzcie czy nie szkoda Wam budżetu, 70 tyś na ta kłdkę. Nie ma pilniejszych potrzeb??? Jak nie ma to gratuluję, Wasza miejscowość jest wspaniała, idealna... Warto się zastanowić czy Pan Wójt nie ma racji... trzeba to przemyśleć.
Odpowiedz
5
@ pimpek
dnia 03.10.2012, 15:13 · Zgłoś
zasypać potok i po problemie
Odpowiedz
4
@ Tak jest!
dnia 03.10.2012, 22:57 · Zgłoś
[...] z Cieklina was ogra, bo jest przebiegły i cwany. A do tego mówią, że ma konszakty ze służbami, więc będą swojego chronić.
Odpowiedz
-1
@ Kamil 50
dnia 05.10.2012, 11:51 · Zgłoś
HA HA HA :) czy to jest jakaś gra??? Szkoda , że Gmina nie może mieć milionów, zrobiłbym sobie mostek koło domu, a tak to musiałem sam brać się do roboty. Korona mi z głowy nie spadła...
Odpowiedz
-1
@ dino
dnia 05.10.2012, 18:01 · Zgłoś
Z jakimi służbami?Z tymi co Arystoteles i jego rodzina?
Odpowiedz
15
@ łodyniec
dnia 03.10.2012, 15:13 · Zgłoś
kończy się chłopie twoja kadencja ! ciekliniokowi mówimy dowidzenia [...]
Odpowiedz
-9
@ qwert
dnia 03.10.2012, 15:15 · Zgłoś
dobre dobre !
Odpowiedz
5
@ qwert
dnia 03.10.2012, 15:18 · Zgłoś
Co ten wójt gada ? 70 tyś? śmieszne twierdzenie. Dobrze się czuje ? Za 20 Tyś można wypasioną kładkę wybudować. Widać że żyje w luxusach !
Odpowiedz
-7
@ łodyniec
dnia 03.10.2012, 15:32 · Zgłoś
"wara od koryta" to wulgaryzm?
Odpowiedz
-4
@ QWERT
dnia 03.10.2012, 16:01 · Zgłoś
[off topic]
Odpowiedz
11
@ QWERT
dnia 03.10.2012, 18:04 · Zgłoś
ten portal dodaje tylko te komentarze jakie im odpowiadają ! to jest moja opinia i portal oceniam ponizej zera
Odpowiedz
5
@ wojtq
dnia 03.10.2012, 21:04 · Zgłoś
Co prawda to prawda z tymi komentarzami :) jak coś jest dla redakcji niewygodne to klik "delete" i po sprawie :)
A co do sprawy - to Radość ma wypasione środki pieniężne skoro nie stać ich na projekt. A gdzie tam myśleć dopiero o wykonaniu samej kładki :)
Odpowiedz
-3
@ Kamil 50
dnia 05.10.2012, 11:48 · Zgłoś
Takie są realia. Niestety nie można mieć wszystkiego.
Odpowiedz
-1
@ Inwestor
dnia 05.10.2012, 12:12 · Zgłoś
20 tyś. to se możesz chłopie w [...] wsadzić. Widać , że nie masz pojęcia o tym co piszesz??? czy masz jakiś kosztorys pisząc takie głupoty??? ależ skąd tak napisałeś a ludzie [...] to czytają.
Odpowiedz
7
@ Inwestor
dnia 05.10.2012, 12:28 · Zgłoś
W Cieklinie trochę zrobione to fakt, ale kłaputy nie narzekajcie bo z tego co widzę teraz idą inwestycje w Dębowcu. Przedszkole, kompleks, remiza, są przymiarki do rynku... więc nie nadawajcie już na ten Cieklin. A i w Zarzeczu Sala Sportowa, w Woli Dębowieckiej Dom Ludowy. Ale swojego nie widzicie.
Odpowiedz
-1
@ Przyglądająca się
dnia 05.10.2012, 13:09 · Zgłoś
Brawo Pani Janino!
Jesteśmy z Panią.
Jest nas dużo podobnie myślących, jak Pani, tylko nie mamy takiej odwagi!
BRAWO!!!
Odpowiedz
2
@ aj
dnia 07.10.2012, 07:47 · Zgłoś
do przygladajacej sie /najlepiej stac z boku i krytykowac tych co robia cos dla ogolu mieszkancow a nie dla pojedynczych osob - to powinno byc w drugiej kolejnosci . Pani bezRadna dosc skutecznie zablokowala i sklocila mieszkancow sasiedniej miejscowosci bo nie mogla scierpiec ze tam sie cos dzialo bez jej udzialu. Na zebrania w Radsci zaprasza swoich zwolennikow zeby przy glosowaniach miec wiekszosc i to uwaza za demokratyczne. Zeby cos zrobic trzeba rade i wojta przekonywac argumentami a nie internetem czy telewizja. Mam nadzieje ze wreszcie mieszkancy tych trzech miejscowosci zrozumieli ze przy takich metodach nic sie nie da zrobic . Zostawmy cos po sobie a nie tylko zlosc i nienawisc do siebie .Nawet proboszcz sasiedniej parafi unika Janiny bo juz wie ze robi ale duzo zlego.
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.