Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Radni kontra burmistrz

60

Oświadczenie radnych, które zostało wczoraj wygłoszone na sesji RMJ oburzyło burmistrza Andrzeja Czerneckiego. Sądził, że Komisja Finansowo-Budżetowa odniesie się w szczególności do ich wniosków złożonych końcem grudnia, a odnoszących się do zmian w projekcie budżetu. Zamiast tego usłyszał zarzuty skierowane do swojej osoby.

Wygłoszone przez przewodniczącego komisji budżetowej oświadczenie wywołało burzę niezadowolenia. Spodziewano się raczej opinii do wniosków radnych Urszuli Czyżowicz, Krystyny Sikory, Henryka Raka, Tadeusza Stachaczyńskiego, Janusza Przetacznika, Wacława Duszy oraz Andrzeja Dybasia. Jednak przedstawione zostało jedynie stanowisko, co do zmiany decyzji i wycofania wszystkich wniosków. Jak argumentowali, było to spowodowane reakcją środowiska pedagogicznego, które zostało poinformowane o rzekomym zamiarze likwidacji poszczególnych szkół miejskich.

- To jawny przykład szukania kontrastu i walki o głosy mieszkańców Jasła w zbliżającej się kampanii wyborczej. Ileż w tym obłudy i fałszu. To przecież burmistrz Andrzej Czernecki doprowadził w swojej poprzedniej kadencji do likwidacji Szkoły Podstawowej w Niegłowicach. Wyłącznie dzięki determinacji tamtejszych nauczycieli i rodziców udało się uchronić placówkę przekształcając ją w szkołę niepubliczną – podkreślali radni w oświadczeniu. - To burmistrz Andrzej Czernecki zgłaszając autopoprawkę do projektu budżetu zmniejszył wydatki na oświatę o 600 tysięcy złotych. Zgłoszone przez nas wnioski wskazywały wprawdzie na zmniejszenie wydatków na oświatę łącznie o kwotę 1 600.000 tysięcy złotych przy utrzymaniu zaproponowanego przez burmistrza deficytu budżetowego w kwocie 6 mln 12 tys. 542 zł i kredytu komercyjnego finansującego deficyt w kwocie 7 mln 950 tys. zł. Składając taką propozycję byliśmy pewni i świadomi, że ścięte wydatki na oświatę, w momencie uchwalania budżetu nie zagrażają normalnemu prowadzeniu działalności oświatowej w Jaśle, nie mogą spowodować paraliżu którejkolwiek z placówek oświatowych i nie grożą zamykaniem szkół, a będą mogły być zwiększone z wolnych środków z 2013 r., czyli tzw. nadwyżki budżetowej – zapewniali.

Po usłyszeniu zarzutu likwidacji szkoły i zmniejszeniu wydatków na oświatę o 600 tys. zł, tego rodzaju wypowiedzi nie mogły zostać bez szybkiej odpowiedzi burmistrza Andrzeja Czerneckiego. - Sądziłem, że komisja budżetowa jest zespołem, który będzie odnosił się do wniosków, natomiast zostało wygłoszone oświadczenie, które w dużej części jest delikatnie mówiąc polemicznym, a w moim pojęciu kłamliwym. - Jeżeli odnosicie się do historii, to używając słowa, że zlikwidowałem szkołę w Niegłowicach, należałoby pamiętać, że to nie była likwidacja szkoły, tylko powstał nowy budynek, nowa szkoła, czyli dzieci zostały przeniesione do lepszych warunków, a jednocześnie pozostała szkoła, która jest szkołą niepubliczną. Były różnego rodzaju dyskusje społeczne na ten temat. Jak widać udało się wynegocjować kompromis i dzięki temu nie mamy zlikwidowanej szkoły, tylko mamy dodatkową. I dziwi mnie, że podpisuje się pod tym radny, który był wtedy obecny, m.in. radny Tadeusz Stachaczyński czy Janusz Przetacznik – zaznaczył. - Jeżeli chodzi o 600 tys. zł (zdjęte przez autopoprawkę z działu oświaty) bardzo wyraźnie mówiłem państwu na sesji, że są to pieniądze, które wrócą do oświaty. Nie poprzez zaciągnięcie dodatkowego kredytu, czy ściągnięcie z innego działu budżetu, tylko są to pieniądze, które teraz umożliwiają ogłoszenie przetargu i wrócą, albo ze środków przeznaczonych na dofinansowanie projektu, który jest już przygotowany do złożenia, albo ze środków unijnych (na ten projekt). W każdej sytuacji one do oświaty wrócą bez zaciągania dodatkowego kredytu, natomiast państwa propozycje de facto podnosiły deficyt miasta – dodaje.

Zarówno burmistrz jak i radni, którzy złożyli wnioski do projektu budżetu nie mieli zamiaru, jak podkreślają, likwidacji żadnej z jasielskich szkół. Środowisko pedagogiczne było zaniepokojone całą sytuacją, stąd też uczestniczyli w obradach sesji nad podjęciem uchwały budżetowej na 2014 r. wsłuchując się w dyskusje toczone między radnymi. Informacje o zamykaniu szkół poszły w eter. Nikt jednak nie chciał powiedzieć lub nie wiedział przez kogo. W gruncie rzeczy sprzeciw środowiska spowodował, że radni wycofali w całości swoje poprawki zaproponowane do projektu budżetu.

- Państwo przygotowali zmiany, które spotkały się z ostrą krytyką środowiska. Trzeba się zastanowić jak się składa takie wnioski, a nie czynić zarzut burmistrzowi, że reakcja środowiska jest taka a nie inna. Państwa propozycje musiałyby się zakończyć decyzjami w postaci zamknięcia szkół i państwo doskonale zdawali sobie z tego sprawę składając takie propozycje. Dlaczego państwo przekładacie odium swoich nierozsądnych propozycji na burmistrza? Tego nie rozumiem. Trzeba mieć trochę odwagi, jeżeli się podnosi takie kwestie i liczyć się z konsekwencjami – powiedział na koniec burmistrz Czernecki.

Ilona Dziedzic

ilona.dziedzic@jaslo4u.pl

Reklama

Komentarze: 60

Dodaj komentarz Widok:
0
@ Inżynier
dnia 09.01.2014, 15:39 · Zgłoś
Niech im wszystkim ziemia lekką będzie,gdy odejdą z tego ratusza bo lud na wybory rusza!
Odpowiedz
4
@ hmmm
dnia 09.01.2014, 09:44 · Zgłoś
nie od dzisiaj wiadomo im głupsi ludzie tym prościej nimi rządzić - więc zamykajmy szkoły, tnijmy wydatki na oświatę, plujmy na nauczycieli a czkawką nam się to dobije. nie tylko w skali lokalnej ale i globalnej - jesteśmy i w coraz większym stopniu będziemy [...] Europy a jak łaskawie panujący barak dobrze to rozegra to i stanów z.
Odpowiedz
6
@ CHORE PAŃSTWO !!!
dnia 09.01.2014, 00:12 · Zgłoś
Jeśli ktoś pcha się do służby ludziom i jeszcze za to bierze od nich taką kasę, to rozliczenie jak najbardziej się mu należy. Jeśli nie potrafi robić tego, o czym "mydli" w kampanii, to niech lepiej zajmie się tym co mu wychodzi i nie obiecuje gruszek na wierzbie, a nie narazi się na takie komentarze...Przecież nikt na siłę tam nikogo nie ciągnie, bycie osobą publiczną, to są także inne obowiązki i prawa, a chyba jakaś odpowiedzialność obowiązuje i nie tylko tych "na dole"...
Odpowiedz
3
@ OLEK
dnia 09.01.2014, 00:03 · Zgłoś
Jak widzę skutecznie po [...] wszystkich radnych po równo.A jak przyjdą wybory,to po wynikach zobaczycie ludzie:będzie to samo [...]!!! Chyba,że rozumy powłączacie,zadając tym co są kopa w zad,i władzę mądrym oddacie!!!
Odpowiedz
1
@ PLXXI
dnia 08.01.2014, 23:50 · Zgłoś
55 komentarzy pod artykułem. Z tego połowa negatywnych napisana przez prawdziwych znawców zarządzania samorządem, w szczególności pod kątem tworzenia nowych miejsc pracy. Oznacza to tylko jedno, że od 2015 roku w Jaśle wszystko zacznie zmieniać się na lepsze. Wystarczy Was, żeby obsadzić całą radę miejską, to tylko 21 miejsc, możecie jeszcze zgarnąć stanowisko burmistrza. Przedstawcie tylko swój program, a nie tylko narzekania, bo to każdy potrafi. Najlepiej być w opozycji. Wtedy zawsze ma się rację, a Wyborcy nie rozliczą.
Odpowiedz
2
@ Natra
dnia 08.01.2014, 21:48 · Zgłoś
Uważam, że radni ośmieszyli się składając wnioski i chwilę przed sesją budżetową wycofując je. Po co to zrobili? Było wielkie oburzenie i krytykowanie projektu budżetu zaproponowanego przez burmistrza po czym rozgorzała nagonka na nich za to, iż chcą wziąć pieniądze z oświaty, więc podkulili ogony i wystosowali pismo, w którym próbowali się wybielić. A teraz wmawiają wszystkim, że oni nie mieli zamiaru likwidowania szkół. Chyba mają Jaślan za [...], którzy nie potrafią poskładać faktów do kupy. Pewnie stwierdzili, że na jesień wybory i nie warto zadzierać ze szkołami. Skoro projekt burmistrza tak im nie pasuje, to po [...] ten budżet koniec końców uchwalili.
Odpowiedz
4
@ fiki miki
dnia 08.01.2014, 19:50 · Zgłoś
mysli ze najmądrzejszy jest bo burmistrz wielki, niech idzie projektowac bo projektant, a nie rzadzic, a do kogo innego sie o wszysko czepia. do widzenia mu
Odpowiedz
3
@ CHORE PAŃSTWO !!!
dnia 08.01.2014, 19:49 · Zgłoś
Znacie "oczekiwania społeczne" z minionych zebrań konsultacyjnych z "rada miasta" i "nieobecnymi radnymi" - jakoś dziwnie cicho o tych wydarzeniach ani jednej relacji na żywo, a teraz co - parcie "na koryto"... dajcie sobie na wstrzymanie...
Odpowiedz
7
@ dora
dnia 08.01.2014, 18:28 · Zgłoś
Ma ktoś tam wcześniej rację pisząc ,że "miasto się wyludnia" nie ma pracy !!!
zostanie tylko władza i emeryci...
Odpowiedz
-1
@ CHORE PAŃSTWO !!!
dnia 08.01.2014, 16:54 · Zgłoś
"Tak" właśnie opisujecie "Wasze" służby publiczne, które nic innego nie robią tylko"Wam służą"...
Odpowiedz
-8
@ Natan
dnia 08.01.2014, 16:07 · Zgłoś
Psy szczekają, a karawana jedzie dalej :) I tak Czernecki wygra kolejne wybory, a wy będziecie dalej skamlać.
Odpowiedz
0
@ Jarema
dnia 08.01.2014, 14:56 · Zgłoś
precz z burmistrzem
Odpowiedz
0
@ Obywatel
dnia 08.01.2014, 14:49 · Zgłoś
Burmistrz podejmuje trafne decyzje, wiele ważnych inwestycji zrobionych tych starszych typu Kryta pływalnia, obwodnica południowa, park miejski, sala przy gim.1 z prawdziwego zdarzenia, korty tenisowe, kanalizacja na terenie miasta i wodociąg do osiedla Gamrat , powstała Podkarpacka Szkoła Wyższa. Teraz również powstało wiele inwestycji dla mieszkańców jak np. Przystanek na Kwiatowej, przebudowa na Ogródku Jordanowskim, tor dla BMX, Park linowy, odnowiony basen, przebudowa Hali MOSIR, i wiele innych, daleko poprzedniczce do jego osiągnięć. "Jeszcze się taki nie narodził żeby każdemu dogodził ", w szczególności Radnym z ramienia PIS.
Odpowiedz
3
@ Jarema
dnia 08.01.2014, 14:57 · Zgłoś
ile dostałeś że takie brednie piszesz
Odpowiedz
6
@ AG
dnia 08.01.2014, 14:57 · Zgłoś
no patrz jaki ten burmistrz zapracowany park zbudował i obwodnice , wodociągi i szkoły . I to wszystko z takiej małej pensji ... systemem gospodarczym , sąsiedzi przyszli cokle pomogli zrobic zaprawe mieszali a potem na mur LOL
Odpowiedz
4
@ Skiba
dnia 08.01.2014, 15:13 · Zgłoś
Co się czepiasz ? Przypomnij sobie jak Kurowska sie chwaliła, że "kupiła nam autobusy" . Ona kupiła, za swoje co ???
Odpowiedz
-4
@ FAN
dnia 08.01.2014, 16:00 · Zgłoś
a przypomni sobie jak [...] ludzie na nią,po co!!!,na co!!,komu to potrzebne!!!,wyżucanie pieniędzy w błoto i takie tam.jle było w tym oszczerstwa z waszej strony,nie ważna inicjatywa,ważne zeby krzyczeć ze nie potrzebne.wymień cuda czarneckiego które dokonał teraz i czyje były projekty i kto o nie zabiegał.
Odpowiedz
4
@ Skiba
dnia 08.01.2014, 16:06 · Zgłoś
"wyżucone" pięniądze w błoto to były i są na te elektroniczne tablice z rozkładem jazdy MKS, którymi nikt nie jeździ.
Odpowiedz
-5
@ FAN
dnia 08.01.2014, 17:08 · Zgłoś
Jak dobrze pamientam to Pani Maria zakupiła autobusy,jeśli sie mylę to elektoniczne tablice nie były za pani Marii.Jak jeżdze po Jaśle to widuje ludzi na przystankach,to co tam robią twoim zdanie,to te twoje nieroby przyjechały zobaczyć Jasło?,ewentualnie zobaczyć jak zyją cywilizowani,na czele z Burmistrzem Jasło.Człecze człecze idż do małpek.
Odpowiedz
3
@ magda
dnia 08.01.2014, 17:13 · Zgłoś
jak taki pracowity i w budowlance oblatany to może by go na saksy do Niemiec albo Szwecji wysłać haha... :)
Odpowiedz
1
@ szymon
dnia 09.01.2014, 23:40 · Zgłoś
biernac.. przestań psic brednie asystencie
Odpowiedz
0
@ aa
dnia 11.01.2014, 17:44 · Zgłoś
zapomniałeś o fontannach,
wszystko pięknie, ale które z tych inwestycji dały nowe miejsca pracy? (i nie mów, że ktoś wykonywał te remonty, jasielskie firmy?)
Odpowiedz
3
@ Agent Delegat
dnia 08.01.2014, 14:47 · Zgłoś
Jeśli w sklepie zaczyna brakować klientów to się go zamyka, bo koszty utrzymania przewyższają zyski. Normalne? Normalne, nikt tego nie kwestionuje.

Wbijcie sobie zatem do [...], że tak samo działają szkoły. Jeśli liczba dzieci spada (a spada, sami widzicie że miasto się wyludnia) to NORMALNE jest, że trzeba szkoły zamykać, jak nie teraz to za rok albo dwa. Utrzymywanie szkół w sytuacji, kiedy są zbędne to zwykła niegospodarność. Całe miasto nie będzie robić zrzuty w podatkach tylko po to, żeby paru nauczycielom było wesoło.
Odpowiedz
3
@ tiki
dnia 08.01.2014, 13:28 · Zgłoś
Drodzy radni nie kompromitujące się czas na zmianę niektórych radnych
Odpowiedz
-10
@ Skiba
dnia 08.01.2014, 13:32 · Zgłoś
Dokładnie cały klub PiS na do wyoutowania...
Odpowiedz
2
@ Tarzan-zan
dnia 08.01.2014, 14:41 · Zgłoś
od PiSu to ty się [...], cała reszta bandy do odwołania...
Odpowiedz
-2
@ FAN
dnia 08.01.2014, 15:04 · Zgłoś
Bagienko do skiby z mułu zrobionej.
Tyle linków ci podesłałem i co! i ?.Może to obejrzyj i sie wykaż zrozumieniem.http://biznes.interia.pl/wiadomosci/news/niemoralnosc-panstwa-tuska,1911828 ,wiesz mam tyle tego,ze nie wiem co ci podesłać,może przeczytasz,czy zmondrzejesz.To ostatnie http://fakty.interia.pl/polska/news-panstwowe-spolki-dokarmiaja-swoich-cba-przeswietla-umowy-na-,nId,1084482 .Ostatnio napisałem kto doradza Prezydentowi Komorowskiemu,ze 6 SB,ze Niemcy w 2012 r,miały 160,170 mild,euro nadwyzki handlowej.WSZYSTKO MODERATOR USUNĄ,napisz ile miała Polska nadwyżki i z kąt sie ona bierze,możesz sprawdzić w goglach jeśli nie wiesz i napisz mi to co ci wyżej napisałem,nie odnoś sie do mułu!!
Odpowiedz
-1
@ Skiba
dnia 08.01.2014, 15:11 · Zgłoś
FANtasto wróć do szkoły to może "zmondrzejesz".
"Z kąt" się tacy biorą... ?
z pisowskich popłuczyn ?
Odpowiedz
-1
@ FAN
dnia 08.01.2014, 15:16 · Zgłoś
Z tobą to tylko do zoo,małpy by cię zrozumiały ja nie potrafię.
Odpowiedz
8
@ Skiba
dnia 08.01.2014, 15:19 · Zgłoś
A ten artykuł z interii bardzo fajny, przypomina mi nieco pewnego "doradcę" Jafaru, który podobno ma kłopoty ze snem...
Z rozżaleniem wspominam tez pewna lalunię co po tym jak została wsadzona do KGHM od razu zwiała na L 4 i [...] tak ZUS przez ładnych parę lat. Jak myślisz, zrobił jej kto co za to ?
Gdyby ciebie czy mnie ZUS złapał na lewym L 4 to raczej mielibyśmy kłopoty...tak obstawiam
Odpowiedz
0
@ Skiba
dnia 08.01.2014, 15:22 · Zgłoś
a masz jakieś linki z niezalezna.pl ? niezależna od nikogo finansowana przez PiS...
Odpowiedz
0
@ FAN
dnia 08.01.2014, 15:48 · Zgłoś
Interia jest niemiecka,to portal,nawet nie wiesz jak fałszują minusy i plusy.
Co do zony Hofmana,nie wiem jak było,ale zobacz co sie dzieje od paru lat z Polską.Obrażamy sie na wzajem,w Niemczech człowiek który obublikował agentów stasi został PREZYDENTEM Niemiec,w Polsce ludzie którzy ujawnili listę WSI,zostali nazwani zdrajcami narodu Polskiego,ostatnio sąd uniewinnił Macierewicza.http://fakty.interia.pl/polska/news-sprawa-raportu-z-weryfikacji-wsi-umorzona,nId,1081809 .zwróć uwagę na zdięcie,innych nie mają zapewne zdieć,on musi siać przerazenie wizerunkiem,wtedy bendzie mniej wiarygodny,wygląda jak [...]?.Nie ważne że ujawnił agentów SOWIECKICH,od kiedy działaja wojskowe służby informacyjne i kiedy zostały oczyszczone po 1989r,NIGDY W 1992 ROKU obejrzyj nocna zmiane ,co sie działo w tedy.http://www.youtube.com/watch?v=yJrOt3wPcxE to tylko wprowadzenie cały trwa ponad godzine
Odpowiedz
2
@ Skiba
dnia 08.01.2014, 15:54 · Zgłoś
Skoro nie było nieprawidłowości przy likwidacji WSI to dlaczego MON wypłacił już ponad 1 200 tys odszkodowań osobom, którym Macierewicz zarzucał obca agenturę ?
Odpowiedz
2
@ FAN
dnia 08.01.2014, 16:12 · Zgłoś
I tutaj zadaj pytanie tuskowi i komorowskiemu,komorowski był na liście która nie została ujawniona,a po katastrofie smoleńskiej szybko Komorowski chciał sie dostać do pałacu prezydenckiego i sejf kazał otworzyć,BYŁ NA LIŚCIE.Człowiek który miał zeznawać przeciwko już Prezydentowi 2 tygodnie przed zeznaniem w sądzie,nagle na balu umarł na atak serca.Miał 54l.http://forum.gazetalubuska.pl/prawda-o-rodzinie-komorowskiego-t112184/
Odpowiedz
-5
@ znający temat
dnia 08.01.2014, 13:24 · Zgłoś
Skoro niż demograficzny, a więc dzieci mniej w szkołach, to rzeczą normalna jest łączenie szkół a przez to likwidowanie szkół najsłabszych (brak wyników) lub nieludnych ([...] słowo,) ale tak ma być. Zamykać szkoły tam gdzie jest mało dzieci i niski poziom nauczania . Jestem ZA !
Odpowiedz
26
@ xx
dnia 08.01.2014, 15:19 · Zgłoś
Miasto się wyludnia to zmniejszyć liczbę burmistrzów w Jaśle z 3 na 1 go i po co w Straży Miejskiej 3 komendantów?
Odpowiedz
12
@ alex
dnia 08.01.2014, 17:49 · Zgłoś
Zgody nigdy nie będzie jeżeli każdy radny myśli tylko aby zaistnieć i na następną kadencję się załapać . Wstyd i żenada ale może nie było by diet tylko mandat radnego byłby społeczny? moim zdaniem najlepszą zapłatą dla mnie byłoby zaufanie mieszkańców . Co się tyczy nauczycieli - znam parę nauczycielek po 60tym roku życia które jeszcze pracują a młodych nauczycieli się zwalnia . Jeżeli nie mogą się obyć bez pracy to mogą społecznie udzielać korepetycji lub pomagać bezpłatnie dzieciom w świetlicach szkolnych - oczywiście bezpłatnie .
Reforma szkolnictwa aż się prosi ale gruntowna likwidująca wszelkie przywileje i wprowadzająca 40godzinny tydzień pracy - jak w każdym zakładzie.
Odpowiedz
0
@ aa
dnia 11.01.2014, 17:55 · Zgłoś
zacznij myśleć człowieku, jaki niż demograficzny!?
w przedszkolach 2 dzieci na 1 miejsce, czyli połowa się nie dostała,
w podstawówkach nauka na 2 zmiany,
ilu uczniów liczą klasy w gimnazjach i liceach!? - ostatnio był program o polskich licealistach, którzy wyjeżdżają na stypendia do Anglii, a tam szok klasy od 4 - 10 uczniów!
a jak myślisz ilu uczniów jest w polskich prywatnych lub społecznych podstawówkach (10 -12), nikt nie płaci za fikcyjne nauczanie w przepełnionych klasach,
niż demograficzny to kit dla nauczycieli którzy szukają pracy
Odpowiedz
-13
@ Skiba
dnia 08.01.2014, 13:21 · Zgłoś
heheh, choc Czernecki faworytem moim nie jest to trzeba przyznać, że pięknie obnażył hipokryzję pisowskiej części rady i radnego Przetacznika. Hehehehe...nie wiedzieli, dobre sobie.
Odpowiedz
20
@ AG
dnia 08.01.2014, 14:09 · Zgłoś
coś ci sie pomieszało ale nie dziwi mnie to , dla niektórych kazdy kto ma inne zdanie musi być z PISu . Radze poczytac kto jest z jakiego ugrupowania zanim sie kolejny raz ośmieszysz
Odpowiedz
-8
@ Skiba
dnia 08.01.2014, 14:16 · Zgłoś
To wymień kto głównie był przeciw mądralo ?
Większość [...]ków i Przetacznik - ten od dokupowania skrzynek jakby miało zabraknąć...
Odpowiedz
12
@ do skiby
dnia 08.01.2014, 14:19 · Zgłoś
szukaj mądralo na MO .
Odpowiedz
9
@ FAN
dnia 08.01.2014, 14:42 · Zgłoś
Ja mam pytanie gdzie można zobaczyć listę członków PO w naszym powiecie,chciałbym zobaczyć,czy tak jak w Warszawie w ratuszu,nawet sprzątaczka musi należeć do PO.
Odpowiedz
0
@ Skiba
dnia 08.01.2014, 15:09 · Zgłoś
Dybre, też bym chętnie zobaczył...
Odpowiedz
10
@ Jaślok
dnia 08.01.2014, 13:14 · Zgłoś
Cała Rada jest po prostu żenująca... Mam nadzieje że ani jedna twarz nie przepełznie do nowej rady ! jesteś nie potrafiącą nic zrobić grupa bezradnych osób utrzymujących się dzięki znajomością i układom... nie nadajecie się kompletnie do niczego !!
Odpowiedz
6
@ ja
dnia 08.01.2014, 13:10 · Zgłoś
Moim zdaniem to najlepszy czas dla jasielskich szkół był za Marii Kurowskiej. Odremontowała wszystkie szkoły, nikogo nie zwolniła, nie łączyła klas. I tak wam było źle ! To macie teraz to coście sobie wybrali !
Odpowiedz
-38
@ szymon
dnia 08.01.2014, 13:42 · Zgłoś
szczekaj szcekaj PIeSku a ja i tak cała rodzina głosuje na niego on ma jedyny jaja w tej radzie a nie jak lekarze czy nauczyciele darmo...y z PI.
Odpowiedz
1
@ Skiba
dnia 08.01.2014, 15:33 · Zgłoś
a kto głosował na Kurowską ? Buraki ?
Odpowiedz
15
@ Tarzan-zan
dnia 08.01.2014, 15:55 · Zgłoś
A co to za różnica kto na kogo głosował, jak ciągle przy korycie te same [...] żrą ??? To jedynie służy skłóceniu społeczeństwa a oni i tak będą [...] przy korycie i w głębokim tyle wszystko mieć... Jak go nie wybierzecie na burmistrza, to "oni" go wybiorą na doradcę albo inny stołek mu znajdą i dalej będzie ta sama klika przy korycie nic nie robić, chapać, [...] kraść rabować i śmiać się wam w żywe oczy...
Odpowiedz
-4
@ zawoduwka
dnia 08.01.2014, 13:09 · Zgłoś
dorzynek nie dałbym im zorganizowac, a co dopiero zazadzac pieniedzmi.. :/
Odpowiedz
21
@ Tarzan-zan
dnia 08.01.2014, 14:40 · Zgłoś
OBURZYŁ SIĘ jaśnie wielmożny pan, że zarzuty do niego mieli... to co on taki nietykalny idealny i wszystko mu wolno ???
Żenada... Miał by choć resztki honoru...
Odpowiedz
4
@ magda
dnia 08.01.2014, 17:05 · Zgłoś
Tarzan ,ty jednak czasem mówisz ludzkim głosem ,dzisiaj masz plusa ...pomimo obelg pod moim adresem w innych komentarzach :)
Odpowiedz
4
@ Tarzan-zan
dnia 08.01.2014, 17:27 · Zgłoś
dzięki za plusa, ale i tak cię nie będę lubił...
Odpowiedz
1
@ magda
dnia 09.01.2014, 09:09 · Zgłoś
jakoś to przeżyję :)
Odpowiedz
21
@ m
dnia 08.01.2014, 13:03 · Zgłoś
szanowni radni

nie wydawajcie juz zadnych oswoiadczen

w nastepnych wyborach i tak pozostanie z was 2-3 gora reszta to beda nowi ludzie ktorzy zaczna tworzyc nowa jakosc

gwarantuje to nowy system wyborow z okregow jednomandatowych,i teraz zeby ktos wygral naprawde musi byc "kims"a nie "czyms"
Odpowiedz
-27
@ Dyzio
dnia 08.01.2014, 14:13 · Zgłoś
Od kiedy pan Czernecki jest burmistrzem Jasła wszystko układa sie swietnie , nowe inwestycje , stan dróg sie poprawił , nie brakuje na oswiate , tylko [...] wciaz źle .
Odpowiedz
21
@ Miś
dnia 08.01.2014, 14:16 · Zgłoś
zapomniałes jeszcze powiedziec ze wyplata jest w terminie i że to mówił Jarząbek :-P
Odpowiedz
24
@ olo
dnia 08.01.2014, 14:17 · Zgłoś
Heheee , cały roczny zapas [...] wypłynał z szafy Jarząbka .
Odpowiedz
23
@ Skiba
dnia 08.01.2014, 14:19 · Zgłoś
A ile nowych zakładów powstało, aż się proszą by przyjść i pracować a te jasielskie obiboki wolą leżeć na zasiłkach...
Odpowiedz
8
@ silawa
dnia 08.01.2014, 15:35 · Zgłoś
Juz raz pan Czernecki zarzucał kłamstwo ( tak jak dzis ) a było to tez w trakcie kampanii ... wtedy okazalo sie ze to jednak nie miał racji

2006-11-10 21:32:18
Niespełna dwie godziny temu Sąd Apelacyjny w Rzeszowie uchylił wczorajszy wyrok Sądu Okręgowego w Krośnie, w sprawie skierowanej przez Burmistrza Andrzeja Czerneckiego, Tadeusza Górczyka i Tadeusza Stachaczyńskiego przeciwko Tadeuszowi Baniakowi. Sąd Apelacyjny oddalił wszystkie wnioski i zarzuty uznając, że kandydat na urząd Burmistrza miasta Jasła z ramienia Komitety Wyborczego Wyborców „Nasze Jasło” nie podał nieprawdziwych informacji w ulotce „Sukcesy burmistrza Czerneckiego i Sekretarza Górczyka w latach 1997-2006”.
Wyrok Sądu Apelacyjnego w Rzeszowie jest prawomocny.
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.