Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Remis Czarnych w sparingu z Sawą Sonina

45

Czarni Jasło rozegrali wczoraj pierwsze spotkanie kontrolne w ramach przygotowań do rundy wiosennej IV ligi podkarpackiej. Podopieczni Adama Domaradzkiego zremisowali z występującą w grupie rzeszowskiej klasy okręgowej Sawą Sonina. Spotkanie rozegrano w Jaśle na boisku ze sztuczną nawierzchnią.

W sobotnim spotkaniu na boisku pojawił się Dawid Florian, który do drużyny Czarnych Jasło dołączył w trakcie zimowej przerwy.

Dla jaślan zadaniem numer jeden na najbliższe miesiące będzie zbudowanie formy, która pozwoli zespołowi skutecznie walczyć o utrzymanie w IV lidze podkarpackiej. Drużyna Adama Domaradzkiego ma za sobą dwa tygodnie intensywnych treningów. Wczoraj, Czarni po raz pierwszy w zimowej przerwie wybiegli na boisko, aby sprawdzić się w starciu z rywalem na dystansie dziewięćdziesięciu minut. Przeciwnikiem jasielskiego zespołu był LKS Sawa Sonina, na co dzień występujący w grupie rzeszowskiej klasy okręgowej.

Trener Adam Domaradzki desygnował do gry od pierwszej minuty zawodników zakontraktowanych w grudniu ubiegłego roku. Obok Rafała Mastaja na pozycji stopera wystąpił Paweł Remut. W formacji ofensywnej z kolei można było zobaczyć Patryka Fryca i Dawida Floriana, dla którego szkoleniowiec znalazł miejsce na prawym skrzydle. Warto dodać, że w wyjściowej jedenastce znalazł się Bartek Rodak, który rundę jesienną spędził grając dla LKS Czeluśnica. Pewnym zaskoczeniem mogło wydać się ustawienie na lewej stronie obrony Wojciecha Myśliwca, który jest nominalnym środkowym obrońcą.

Rywalizacja od pierwszego gwizdka arbitra przebiegała pod dyktando gospodarzy. Czarni postawili na utrzymanie piłki w swoim posiadaniu. Czynili to skutecznie dzięki temu, że boczni obrońcy zostali ustawieni nieco wyżej linii obrony jaką wyznaczali stoperzy. Jaślanie skutecznie wiązali w grze obronnej rywali, rozgrywając futbolówkę pomiędzy formacjami pomocy i obrony na stosunkowo małej przestrzeni. Tym samym więcej miejsca na boisku zyskiwali skrzydłowi, do których kilkukrotnie kierowane były długie podania. Na prawej stronie za napędzanie akcji ofensywnych odpowiadali Dawid Florian i Paweł Setlak. Na lewej flance z kolei ciężar kreowania sytuacji bramkowych spoczął na barkach Macieja Sowy i Bartka Rodaka, który często schodził do środka szukaj okazji do oddania strzału.

Czarni kilkukrotnie byli blisko umieszczenia piłki w siatce. Zawodnikom gospodarzy brakowało jednak szczęścia i precyzji. Kiedy wydawało się, że oba zespoły udadzą się na przerwę przy bezbramkowym remisie Czarni objęli prowadzenie w meczu. Akcję bramkową zapoczątkował na lewej stronie Wojciech Myśliwiec. Podaniem wzdłuż linii bocznej boiska uruchomił Macieja Sowę. Skrzydłowy gospodarzy zakręcił obrońcą, po czym obsłużył podaniem wbiegającego w pole karne Bartka Rodaka. Ten nie niepokojony przez żadnego z rywali, mając mnóstwo czasu do zastanowienia, umieścił piłkę w siatce. Futbolówka wpadła do bramki tuż przy lewym słupku obok interweniującego bramkarza.

Drugiego gola dla Czarnych Jasło zdobył testowany Marcin Krajewski

Po przerwie Adam Domaradzki posłał do gry niemal zupełnie nową jedenastkę.  Spotkanie zrobiło się bardziej wyrównane. Goście coraz częściej pojawiali się pod bramką Czarnych niepokojąc formację defensywną gospodarzy. To jednak miejscowi jako pierwsi stanęli przed szansą na podwyższenie prowadzenia. Rzutu karnego nie wykorzystał jednak Patryk Fryc. Piłka po jego strzale trafiła w słupek.

Stan rywalizacji wyrównał Grzegorz Słonina, najlepszy egzekutor w drużynie gości. Czarni starali się rozwijać ataki z wykorzystaniem skrzydeł. Kilka dośrodkowań pozwoliło na stworzenie realnego zagrożenia pod bramką przyjezdnych. Wciąż brakowało jednak precyzji w wykończeniu akcji. Na szpicy dwoił się i troił Marcin Krajewski, który na boisku pojawił się w drugiej odsłonie meczu. Obserwowany przez Czarnych młody napastnik starał się uprzykrzać życie obrońcom na wszelkie możliwe sposoby. Jego wysiłki ostatecznie zostały nagrodzone trafieniem. Krajewski najlepiej odnalazł się w zamieszaniu w polu karnym pakując piłkę do pustej bramki. W ostatecznym rozrachunku Czarni zremisowali z Sawą Sonina. Wynik na 2:2 ustalił Grzegorz Słonina, pokonując strzałem z dystansu Wiktora Wanata, który pojawił się w bramce Czarnych po przerwie.  

MD

Reklama

Komentarze: 45

Dodaj komentarz Widok:
-5
@ tyko
dnia 12.02.2021, 09:15 · Zgłoś
Nie wiem, co On mógłby robić w Karpatach, on musi uczyć się piłkę łapać.
Odpowiedz
-2
@ Joł
dnia 12.02.2021, 07:37 · Zgłoś
Niemen widziany na treningu Legii
Odpowiedz
-2
@ Info
dnia 11.02.2021, 23:51 · Zgłoś
Niemen widziany na treningu karpat
Odpowiedz
-4
@ janek
dnia 11.02.2021, 12:09 · Zgłoś
Niemczyński prawdopodobnie odejdzie do Pilzna
Odpowiedz
2
@ Hakuma
dnia 11.02.2021, 16:14 · Zgłoś
To w Pilźnie może trenować, a w Jaśle nie? Dojazd trzy razy w tygodniu mu nie przeszkadza? W Czarnych nie mógł bo praca i takie tam bzdety. Żal.
Odpowiedz
-2
@ Majstersztyk
dnia 09.02.2021, 09:08 · Zgłoś
Czarny, a gdzie ten Kuzio i Raduli, o których wypisujesz
wszędzie gdzie się da ?
Odpowiedz
1
@ czarny
dnia 09.02.2021, 10:15 · Zgłoś
napisałem ci wyżej pod innym twoim wymyślonym nickiem .
Odpowiedz
-2
@ łodyniec
dnia 09.02.2021, 06:22 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat]
Odpowiedz
0
@ piknik
dnia 08.02.2021, 13:49 · Zgłoś
w pierwszej połowie gdzie grała podstawowa linia obrony przeciwnik nie oddał strzału - co do dziurawej obrony to w drugiej połowie pełna zgoda.
Odpowiedz
5
@ Do piknik
dnia 08.02.2021, 16:18 · Zgłoś
Roznice bylo widac golym okiem jesli chodzi o polowy ale Chyba trochę za wcześnie mówić o jakiejś podstawie gdy do Ligii prawie 2 miesiące.wszystko sie moze zmienic od bramki az po atak..
Odpowiedz
-2
@ łodyniec
dnia 08.02.2021, 12:32 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat]
Odpowiedz
-1
@ Rafi
dnia 08.02.2021, 12:07 · Zgłoś
Wynik nie napawa optymizmem, dziurawa obrona, brak ataku. Jako, że większość zespołów z dolnych regionów tabeli również się wzmacnia, będzie bardzo ciężko.
Odpowiedz
-3
@ łodyniec
dnia 08.02.2021, 08:24 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat]
Odpowiedz
-4
@ olx
dnia 08.02.2021, 07:49 · Zgłoś
lepucki

sowa remut mysliwiec setlak (szydlo)

[...] mastaj szopa (urban) kiełtyka

florian rodak

zelazna 11
Odpowiedz
-2
@ Obiektywny
dnia 08.02.2021, 09:55 · Zgłoś
A co z Dziedzicem
Odpowiedz
-2
@ Kaeol
dnia 08.02.2021, 11:17 · Zgłoś
Pojawia się i znika.
Odpowiedz
2
@ Bebek
dnia 08.02.2021, 01:07 · Zgłoś
Rodak zagrał dobry mecz i pokazał dlaczego trener postawił akurat na niego. Nie tylko bramka ale również cała postawa. Moim zdaniem powinien wrócić bo może być dobrym wzmocnieniem składu ale to już zależy od trenera
Odpowiedz
-3
@ marunia
dnia 08.02.2021, 07:53 · Zgłoś
To czy Rodakowi bedzie skrucone wypozyczenie nie zalezy od trenera Bebek tylko od prezesa klubu z Czelusnicy,a czy w tym sparingu był wyrózniajacym sie zawodnikiem?nie sądze.
Odpowiedz
4
@ kibic
dnia 07.02.2021, 22:26 · Zgłoś
A co to chłopaki już w Czelusnicy się nie łapią do składu !
Odpowiedz
3
@ Czarny
dnia 07.02.2021, 22:00 · Zgłoś
Pierwsza jedenastka grała dobrze i śmiało mogli prowadzić po pierwszej połowie dwiema bramkami. Po przerwie to już zmiennicy grali słabiutko .
Odpowiedz
-1
@ Kola
dnia 08.02.2021, 13:00 · Zgłoś
A, gdzie ten Kuzio i Raduli, o których piszesz wszędzie
gdzie się da ?
Odpowiedz
1
@ czarny
dnia 09.02.2021, 10:14 · Zgłoś
ja pisze ? czlowieku podszywających się [...] pod nick jest wielu i piszących bzdury dla beki . Niełykaj [...] każdego farmazonu.
Odpowiedz
-6
@ Kibic
dnia 07.02.2021, 20:20 · Zgłoś
Z tego co widać, to nie ma napastników, Rodak piłkarzem Czeluśnicy przecież. A co z Kuligiem? No i brak mi Borowca.
Odpowiedz
10
@ Loko
dnia 07.02.2021, 12:20 · Zgłoś
Pierwszy sparing, jestem pełen optymizmu jak chłopaki nabiorą świeżości i zgrania będzie dobrze.
Odpowiedz
5
@ Marcel
dnia 07.02.2021, 11:59 · Zgłoś
Jeśli chodzi o Niemczynskiego to ma złamaną nogę i grał nie będzie.Fajnie się pokazał Krajewski.Płyta piękna,szkoda że tyle lat Jasło musiało na nią czekać.Czarni jak się zgrają mogą się utrzymać i grać jak na ten poziom dobrą piłkę
Odpowiedz
0
@ abc
dnia 07.02.2021, 14:37 · Zgłoś
Jaką złamaną jak go widziałem kilka razy i chodzi normalnie. Widocznie mu się już nie chce grać
Odpowiedz
0
@ Do Marcel
dnia 07.02.2021, 15:15 · Zgłoś
Też nie wiem o jakim złamaniu mowa bo też go widzialem.. z tego co wiem pozostaje bez klubu i pewnie wiele okolicznych drużyn będzie chętnych na pozyskanie doświadczenego bramakrza
Odpowiedz
6
@ kiero
dnia 07.02.2021, 15:46 · Zgłoś
Gośc nie pogodzil sie z przegraną rywalizacja z młodym chłopakiem i nie odpowiada mu rola rezerwowego to focha strzela po prostu.Sodóweczka w głowie i zamiast walki o powrót do nr 1 w JKS bedzie soę kopał po czole w Kołaczycach czy innych Nienaszowach.
Odpowiedz
8
@ czarny
dnia 07.02.2021, 17:42 · Zgłoś
Czepiacie się Niemena a on chyba sam wie czego chce, nikt nie jest przywiązany do jednego klubu. Może chce zmienić otoczenie i tyle.
Odpowiedz
8
@ Flevo
dnia 07.02.2021, 18:09 · Zgłoś
Z tego co było mówione Niemczyński nie mogl pogodzic treningu z pracą i zrezygnowal z gry w Czarnych ...a nie oszukujmy się bez treningu to nie ma czego szukać w 4 lidze..
Odpowiedz
1
@ Ghhhhh
dnia 07.02.2021, 18:45 · Zgłoś
Hahha kopał po czołach. Trochę szacunku dla chłopaków z niższych lig. Czarno to taki klub który prezentuje poziom La Liga. Przecież pilarze z 3 ligi też mogą smialo powiedzieć,że Czarni kopia się po głowach bo prezentują dużo niższy poziom niż 3-ligowy.
Odpowiedz
11
@ Kalmar
dnia 07.02.2021, 23:53 · Zgłoś
Lepucki na dzień dzisiejszy jest lepszym bramkarzem od Niemena. Niemniej jednak Niemen to dobry bramkarz. Szkoda, że nie ma/nie będzie go w kadrze. Może jeszcze kiedyś wróci na Śniadeckich i Czarni skorzystają z jego usług. Gdziekolwiek by nie poszedł to życzę mu powodzenia - no może z wyjątkiem Karpat. Pozdrawiam
Odpowiedz
6
@ Sport
dnia 08.02.2021, 00:31 · Zgłoś
Dokładnie jak pisze Kalmar. Niemen to nasz chłopak, świetny bramkarz, ale na chwilę obecną Lepucki jest lepszy. Takie zycie, na bramce może stać tylko jeden zawodnik.
Odpowiedz
-14
@ Natural Born Leader
dnia 07.02.2021, 11:55 · Zgłoś
Miałem wczoraj jechać na mecz Pjony z Legią, ale jak się dowiedziałem, że jest kontuzjowany, to kamień spadł mi z serca, że nie muszę wybierać i z czystym sumieniem mogę się udać oglądać jasielską tiki takę ze Śniadeckich i powiem szczerze, widać jakość.
Odpowiedz
-3
@ łodyniec
dnia 08.02.2021, 08:19 · Zgłoś
Naturalnie , wsparcia zrobiły robotę. Udało się nie przegrać z drużyną z okręgówki .
Odpowiedz
-9
@ Natural Born Leader
dnia 08.02.2021, 11:27 · Zgłoś
Brakowało świeżości po ciężkim mikrocyklu przygotowawczym zwłaszcza, że takie nabytki jak Florian mają już koło 50 lat.
Złapią świeżość, to zacznie się pika w górę.
Odpowiedz
-6
@ Natural Born Leader
dnia 08.02.2021, 13:52 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat]
Odpowiedz
-4
@ Natural Born Leader
dnia 08.02.2021, 13:54 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat]
Odpowiedz
-1
@ łodyniec
dnia 08.02.2021, 14:19 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat]
Odpowiedz
2
@ czarny
dnia 09.02.2021, 10:11 · Zgłoś
Ibra też ma już swoje lata (40) , a gra na najwyzszym poziomie i do tego jest skuteczny to czemu taki Florian czy [...] z przeszłośćią ekstraklasową nie moga grac na wysokim poziomie w 4 lidze ?. odezwali się znafcy futbolu.
Odpowiedz
2
@ marek b
dnia 09.02.2021, 15:04 · Zgłoś
czarny nie wchodz w zadne polemiki z tym fantastą.To chory człowiek,jest na lekach i zyje w imaginowanym swiecie.
Odpowiedz
1
@ czarny
dnia 09.02.2021, 17:16 · Zgłoś
tak myśłałem czytanie ze zrozumieneim tekstu to jest twój problem . W takim razie faktycznie szkoda dyskutować z [...] szkolnym.
Odpowiedz
-4
@ Natural Born Leader
dnia 09.02.2021, 17:41 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat]
Odpowiedz
9
@ fan jks
dnia 07.02.2021, 11:07 · Zgłoś
Widać wyraznie zmiany w ustawieniu druzyny i jakośc prezentowana przez pozyskanych zawodników. Szeroka kadra i wystawienie 2 jedenastek też daje do myslenia w chwili gdy w tamtej rundzie nie mozna było 14 ludzi na mecz zebrać.Widac było wczoraj ze chłopaki nie dadza soba pomiatac.Co z Niemczyńskim? w ataku niestety ale Sowa słabiutko,to nie jego pozycja chyba.Konkretny napstnik by sie przydał choc młody w drugiej połowie dawał rade.
Odpowiedz
-3
@ 123
dnia 07.02.2021, 11:43 · Zgłoś
Przecież prezes po wywiadzie dał Niemczynskiemu do zrozumienia że ma już nie grać xD
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.