Reprezentacja Narciarzy Biegowych z Jasła na medal
Klub Sportowy SPEED JASŁO podczas bardzo trudnej zimy, gdzie na treningi trzeba było często wyjeżdżać kilkadziesiąt kilometrów spisała się na medal.

Podczas Mistrzostw Polski- Polskiego Związku Narciarskiego w Tomaszowie Lubelskim już o Jaśle było głośno, ponieważ Alan Ciborowski zdobył złoty i brązowy medal, a do tego Radosław Dybka dołożył srebrny medal. Piąta drużyna w Polsce i jeszcze kilka miejsc w pierwszej dziesiątce. Następnie w Pucharze Polski, który odbywał się w górskich kurortach takich jak Zakopane, Wisła, Jakuszyce zawodnicy wywalczyli kolejne 3 medale. W Mistrzostwach Makroregionu w Ustrzykach Dolnych 4 medale dały nadzieję, że reprezentanci są gotowi aby stoczyć bój w ostatnich zawodach sezonu- Mistrzostwach Polski Szkolnego Związku Sportowego.
Na starcie stanęło ponad 300 zawodniczek i zawodników z całej Polski, rywalizując o mistrzowskie tytuły. Biorąc pod uwagę trzydniową rywalizację, to rekordowa ilość miejsc na podium dla Naszego Klubu w tym sezonie bo aż 6! Dwa złota oraz cztery srebra!

W pierwszym dniu odbył się bieg stylem klasycznym. Pięknie spisała się Roksana Ciborowska w roczniku 2003, która zdeklasowała rywalki, wygrywając z drugą zawodniczką ponad 40 sekund oraz z wszystkimi chłopcami z rocznika 2003. To najlepszy wynik w sezonie, biorąc pod uwagę różnicę czasową. Alan Ciborowski wywalczył srebrny medal w roczniku 2000, a Itan Ciborowski stanął na drugim miejscu podium tracąc do pierwszego jedynie 0,8 sekundy.
Drugi dzień przyniósł kolejne sukcesy w postaci miejsc medalowych. Starty odbywały się techniką łyżwową. Itan Ciborowski wywalczył ZŁOTO w roczniku 2005 !!! Roksana Ciborowska i Alan Ciborowski - po srebrnym medalu w swoich kategoriach wiekowych. Radosław Dybka stracił jedyne 4 sekundy do podium, a Piotr Jarecki pokazał szczytową formę w sezonie, tracąc do medalu 40 sekund - to największy postęp tego zawodnika w karierze narciarskiej. Klub reprezentowali także najmłodsi stażem biegacze: Jakub Turek, Michał Potempa i Michał Ostalecki ( na co dzień uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle), dla których należy się pochwała za zaangażowanie i zaciętą walkę na wymagającej trasie, gdzie w ostatnim dniu w biegu drużynowym 4x 2km wywalczyli wysoką 6 pozycję.

Na uwagę zasługuje też to, że w tym sezonie ponad 20 zawodników klubu walczyło na trasach całej Polski, co jest wielkim sukcesem dla Jasła. Wiele miejscowości, które mając nawet lepsze warunki treningowe często brały przykład z Naszego miasta.
SPEED Jasło
