Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Jaslo4u.pl - Jasło dla Ciebie

Rowerowe starty zawodników JSC

2

1 czerwca zawodnicy Jasielskiego Stowarzyszenia Cyklistów startowali w kolejnej edycji maratonów rowerowych MTB „Cyklokarpaty”. Tym razem miejscem startu była miejscowość Pruchnik na Podkarpaciu.

Jasielscy zawodnicy wybrali dwie trasy; mega i giga. Trasa mega liczyła 45 km i miała 1243 m przewyższenia. Z tą trasą zmierzyło się pięciu zawodników JSC. Najlepiej z trasą poradził sobie Artur Gorczyca, który z czasem 3h 06m, zajął w swojej kategorii wiekowej 3 miejsce. W tej samej kategorii Krzysztof Kosiek zajął 6 miejsce, Jerzy Reczek – 16, a Witold Cisło – 26. Sebastian Cyran w kategorii M3 zajął 28 miejsce.

Trasa giga liczyła 65 km i miała 1737m przewyższenia. Trzech zawodników JSC wystartowało na tej trasie, a najlepszy wynik zanotował Tomasz Leśniak, który z czasem 3h 14m zajął open 2 miejsce, a w kategorii M3 stanął na najwyższym stopniu podium. W tej samej kategorii wiekowej Jakub Gryzło zajął 7 miejsce. W kategorii M5 Marek Gorczyca zwyciężył.

Drużynowo JSC w Pruchniku zajęło 3 miejsce.

2 czerwca w Łysej Górze odbyła się kolejna edycja „Pucharu Smoka”, zawodów kolarstwa górskiego w formule XC. Zawodnicy ścigali się na pętli, która liczyła 3,7km.  W zawodach wystartowali Tomasz Leśniak i Artur Gorczyca. Tomek w kategorii Master1 zajął 2 miejsce, a Artur w kategorii Master2 zajął 3 miejsce.

Wszystkim zawodnikom JSC serdecznie gratulujemy.