Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Rugby w Jaśle

5
Dzięki grupie zapaleńców w Jaśle powstała drużyna rugby. Odnosi już pierwsze sukcesy. W miniony weekend była organizatorem ogólnopolskiego turnieju, w którym pokazała się z dobrej strony. Rozglądają się za trenerem, szukają talentów i sponsorów.

Przed 4 laty Piotr Grab i jego kolega z bloku, Krzysztof Obrzód, powołali do życia Stowarzyszenie Miłośników Rugby w Jaśle.

Mówi P. Grab: - Początkowo to była zwykła zabawa. Chłopaki spotykali się na boisku przy Gimnazjum nr 2. Tam poznawali tajniki gry. Kiedy drużyna nieco okrzepła, udało się załatwić stroje i zaczęliśmy jeździć na pierwsze zawody. Ważne, że znalazł się sponsor - ówczesna Rafineria, dziś Lotos. Jasło. Prezes Folcik bardzo nam pomógł i pomaga do dziś.
Mają kadrowiczów
Dwaj czołowi rugbiści z Jasła: Artur Bal i Bartosz Socha mają już na koncie występ w reprezentacji narodowej. Zagrali z Łotwą w Rydze. Co prawda, teraz nie ma ich w kadrze, ale marzą, by do niej wrócić. Artur niedawno zdał maturę. Co dalej? - Wybieram się na studia do Katowic, na AWF. Może kiedyś zostanę trenerem rugby - mówi. Być może, będzie musiał rozstać się z drużyną i zagra w miejscowej. Bartek studiuje w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie i dojeżdża na treningi i mecze. Pozostali zawodnicy też się uczą bądź pracują.
Zorganizowali turniej
W minioną niedzielę do Jasła zjechali rugbiści z: Krakowa, Nowego Sącza, Rumii, Sosnowca, Nowej Huty i Raby Niżnej. Rywalizowali w XIII turnieju Polskiej Ligi Rugby 7. Grają w niej 7-osobowe zespoły. Gospodarze spisali się znakomicie, awansowali do półfinału i dopiero tam ulegli faworyzowanej ekipie Juvenii Kraków, która została zwycięzcą zawodów. Jaślanie musieli zadowolić się czwartą lokatą, walcząc ambitnie do końca z ekipą Arki Rumia w meczu o 3. miejsce.
Spisali się na medal
- To dla nas kolejne doświadczenie, zarówno to boiskowe, jak i w organizacji dużej imprezy - mówi prezes Piotr Grab. - Myślę, że nie zawiedliśmy.

Spisali się na medal. Trzeba było zobaczyć, z jakim poświęceniem walczyli na boisku. Ale doskonale spisali się i poza nim. Kiedy inne ekipy przygotowywały się do dekoracji i wręczenia nagród, Artur, Bartek i ich koledzy porządkowali już obiekt, zbierając butelki po napojach. Pokazali, że mają charakter.Andrzej Raus
a.raus@gcnowiny.pl
GC NOWINY
Napisany dnia: 27.06.2006, 07:04
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Luk@s
dnia 27.06.2006, 12:05
Ocena
komentarza:
0
Tak trzymać chłopaki:), pokażcie że w Jaśle nie liczy sie tylko piłka nozna i siatkówka!!:@ - Baseballista-
@ Justa
dnia 28.06.2006, 10:51
Ocena
komentarza:
0
Super gra fajnie było podobało sie.:yes:
@ :(
dnia 28.06.2006, 11:37
Ocena
komentarza:
0
Nie ma fotek ?
@ gryszu
dnia 29.06.2006, 09:08
Ocena
komentarza:
0
liczy sie jeszcze wiecej dyscyplin sportowych - ale nie ma sie kto za to zabrac i nawet wspomniec o tym .....
@ czeliusnica
dnia 24.01.2008, 18:50
Ocena
komentarza:
0
po ******* fajnie.tu graja a tu wpadaja na wioske
"umieszcz" i robią rozpierdziel i leja naszych chlopkaow.tak niebedzie napewno.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Samorząd województwa mazowieckiego przekazał Jasłu 200 tys. zł na usuwanie skutków nawałnic

   

  Miasto Jasło otrzyma pomoc od samorządu województwa mazowieckiego. Uchwałę w tej sprawie 7. lipca podjął Sejmik Województwa Mazowieckiego. Na usuwanie skutków klęski żywiołowej w miejskiej infrastrukturze drogowej Jasło otrzyma 200 tys. zł. Dzisiaj w Warszawie umowę w tej sprawie parafowali przedstawiciele obydwu samorządów.

 • Większe miasta wspierają gminę Skołyszyn

  Miasto Szczecin, gmina i miasto Nowe Skalmierzyce oraz gmina Górowo Iławeckie zamierzają wesprzeć finansowo gminę Skołyszyn. Przekazane środki zostaną wykorzystane na odbudowę, a także przebudowę infrastruktury drogowej, która w wyniku nawałnicy została zniszczona. Jak podkreśla wójt Bogusław Kręcisz straty szacowane są na kilka milionów złotych.

 • Według badań exit poll – Nie da się wskazać zwycięzcy wyborów

  Z sondażu exit poll przeprowadzonego przez Ipsos Andrzej Duda zdobył 50,4% poparcia, a jego kontrkandydat Rafał Trzaskowski 49,6%. Różnica poparcia między kandydatami wynosi jedynie 0,8 punktu procentowego. Frekwencja w drugiej turze wyborów jak wskazuje badanie wyniosła 68,9%.

 • Do godziny 17. gmina Brzyska z najwyższą frekwencją

  Druga tura wyborów prezydenckich zmobilizowała Polaków do wzięcia udziału w głosowaniu. We wszystkich gminach w powiecie jasielskim odnotowano wyższą frekwencję niż w pierwszej turze wyborów. Do godziny 17. najwięcej osób zagłosowało w gminie Brzyska.

 • Trwa głosowanie w II turze wyborów prezydenckich

   

  Polacy zdecydują dzisiaj o tym, który z dwóch kandydatów w wyborach prezydenckich sprawował będzie najwyższy urząd w państwie przez najbliższe pięć lat. Głosowanie trwać będzie do godziny 21. Frekwencja w Jaśle na godz. 12. wyniosła 24,1%.

 • Czarni żegnają się z pucharem. Skromne zwycięstwo Karpat w Jaśle

   

  W zaległym, półfinałowym meczu Okręgowego Pucharu Polski drużyna Czarnych Jasło przegrała z Karpatami Krosno 0:1. Tym samym to krośnianie mogli dzisiaj cieszyć się z awansu do finału, w którym zmierzą się ze Stalą Sanok. Gola na wagę zwycięstwa dla ekipy Karpat strzelił Szymon Dziadosz.

 • Sprawcy rozboju na młodym zawodniku Czarnych Jasło w rękach policji

   

  Dwóch mężczyzn, którzy w minioną sobotę pobili 17-letniego zawodnika Czarnych Jasło oraz zerwali z niego klubową koszulkę trafiło w ręce policji. To mieszkańcy powiatu gorlickiego. Usłyszeli już zarzut rozboju, za który grozi im od 2 do 12 lat więzienia. Najbliższe dwa miesiące spędzą w areszcie.

 • Ten zawód może okazać się strzałem w dziesiątkę!

   

  W ofertach szkół ponadpodstawowych znaleźć można mnóstwo ciekawych kierunków. Sęk w tym, aby obrać taką ścieżkę, w której wybrany zawód pozwoli nam patrzeć na z optymizmem na zawodową przyszłość. Spoglądając perspektywicznie na dostępne możliwości wybór może być znacznie prostszy. Takim przyszłościowym kierunkiem jest z pewnością technik chłodnictwa i klimatyzacji w ZSUiS w Jaśle. 

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105