Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Run And Roll 2014: frekwencja nie zawiodła, pogoda dopisała

37

Niespełna 250 zawodników stanęło do sportowej rywalizacji w ramach drugiej edycji jasielskiego turnieju Run And Roll. Zeszłosobotnie zmagania w szybkiej jeździe na rolkach i nartorolkach oraz biegach ulicznych upłynęły przy pięknej słonecznej pogodzie.

fot. MOSiR w Jaśle

Grono uczestników imprezy współtworzyło 112 rolkarzy oraz 141 biegaczy. Wśród nich byli reprezentanci różnych miast położonych na terenie południowej Polski – m.in. Krakowa, Katowic, Chrzanowa, Skawiny, Sanoka, Gorlic, Krosna, Krościenka, Brzostku, Nienaszowa, Jedlicza, Pisza. Najmłodszy uczestnik zawodów miał 1,5 roku, najstarszy 73 lata.

Rywalizacja w turniejowych konkurencjach toczyła się na ulicach miasta, w kilku dystansach. Zmagania najmłodszych odbywały się na trasach – półtorakilometrowych (rolki oraz nartorolki) oraz półkilometrowych (biegi); dorośli walczyli na odcinkach dziesięciokilometrowych (rolki) oraz pięciokilometrowych (biegi). Wszyscy uczestnicy dwuboju musieli zaliczyć pięciokilometrowy bieg oraz dziesięciokilometrową jazdę na rolkach.

Specjalną atrakcją imprezy był wyścig na nartorolkach, z udziałem uczestników zawodów Pucharu Polski w tej dyscyplinie.

fot. MOSiR w Jaśle

fot. MOSiR w Jaśle

fot. MOSiR w Jaśle

Wszyscy biorący udział w turnieju zawodnicy otrzymali okolicznościowe medale. Ponadto organizatorzy rozdali 46 pucharów i 52 statuetki.

Fotogaleria z imprezy -> LINK

Wyniki -> LINK

Organizatorami Run And Roll 2014 byli – Urząd Miasta w Jaśle, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jaśle oraz KS Speed Jasło. Nad bezpieczeństwem uczestników imprezy i przyglądającej się ich zmaganiom publiczności czuwali funkcjonariusze miejscowej policji i straży miejskiej.

jh / MOSiR w Jaśle

Reklama

Komentarze: 35

Dodaj komentarz Widok:
1
@ NIEZADOWOLONY ZAWODNIK
dnia 29.10.2014, 14:09 · Zgłoś
Pogoda może i dopisała, niestety organizacja zawodów na bardzo niskim poziomie. Brak profesjonalnego pomiaru czasu przy pięciu konkurencjach sportowych- całkowita porażka. Organizator nie wie ile ma nagród do rozdania i w jakich kategoriach;) co najlepsze nie wie kto jest drugim a kto trzecim zawodnikiem, kto ma stanąć na podium. Rozpacz. Mam nadzieję, że uwagi kierowane do Organizatora pozwolą w ubiegłym roku na sprawniejsze przeprowadzenie imprezy.
Odpowiedz
8
@ antidotum
dnia 20.10.2014, 18:17 · Zgłoś
Piękna pogoda ,piękne zawody szkoda tylko ,że nie na drugi dzień miałem kaca,bo nie było wody i musiałem iść na [...]. Do zobaczenia za rok -tylko proszę kupcie wodę ,najlepiej w MPM to nie będziecie mieć tyle minusów.
Odpowiedz
-3
@ Amatorka
dnia 20.10.2014, 14:02 · Zgłoś
Piękne zawody, piękna pogoda, dzieci i rodzice zadowoleni, więc czego więcej trzeba.
Pozdrowienia dla służb porządkowych.
Odpowiedz
1
@ Grzesiek
dnia 20.10.2014, 11:52 · Zgłoś
Ej "zawodnik". Przestań już minusować i plusować, bo ci elektronika padnie!!!
Odpowiedz
5
@ Bodek
dnia 19.10.2014, 14:31 · Zgłoś
Damian tak trzymaj...Rodzina jest najważniejsza...
Odpowiedz
8
@ ela
dnia 19.10.2014, 12:46 · Zgłoś
Ja również byłam uczestniczką RaR. Najbardziej sfrustrowały mnie wyniki zamieszczone na stronie internetowej. Przede mną są zawodniczki które biegły za mną a na zamieszczonych wynikach mają o sekundę lepszy czas niż mój ! Ja się pytam co to ma być !
Odpowiedz
7
@ buss
dnia 18.10.2014, 23:01 · Zgłoś
fajne zawody, bo jedyne.hej
Odpowiedz
-1
@ my
dnia 18.10.2014, 21:09 · Zgłoś
"zawodnik" to zidentyfikowany przez nas, pracowników mosir i członków klubu Speed młody, krnąbrny, [...], bez szacunku do starszych, bogaty dzieciak naciagający Miasto i MOSiR na wielotysięczne wydatki, pobierając jednocześnie od uczestników organizowanej przez niego imprezy średnio 50 zł wpisowego. Ponieważ teraz nie był wspólorganizatorem , czuje się [...], że został już należycie "rozczytany", i koniec Jego zarobków...
Odpowiedz
6
@ eureka
dnia 19.10.2014, 22:19 · Zgłoś
To może pracownicy i członkowie speed pomogą detektywowi Rutkowskiemu w rozwikłaniu jasielskiej zagadki skoro mają takie zdolności!!!
Odpowiedz
5
@ Weteran
dnia 18.10.2014, 13:10 · Zgłoś
Za moich czasów nie było wogóle takich zawodów czy to biegowych czy innych, nie mówiac już o rolkarskich.Mażyło się tylko o tym ,żeby ktos w naszej okolicy zorganizował jakąś impreze,żeby mozna było się sprawdzić z innymi sportowcami a przede wszystkim spotkać się ze znajomymi i miło spędzić czas z rodziną.Takie właśnie odczucie miałem na zawodach w sobotę.Tylko po co te krytykanctwo,mieszanie z polityką i ciągłe nażekania.Super zawody,mnóstwo nagród i nie tylko dla zwycięzców.Widziałem mnóstwo zadowolonych dzieciaków gdzie prawie każdy coś wygrał.Pozdrowienia dla organizatorów i chwała im za to, że im się chce takie imprezy organizować.Z przyjemnością jak zdrowie pozwoli przyjadę napewno za rok.Do Zobaczenia !!!
Odpowiedz
-4
@ xyz
dnia 18.10.2014, 14:27 · Zgłoś
To pisałem ja Papa z Piszu
Odpowiedz
9
@ anty-pis
dnia 18.10.2014, 15:15 · Zgłoś
Nie z Piszu, tylko z PiSu!
Odpowiedz
4
@ uczestnik
dnia 18.10.2014, 23:48 · Zgłoś
Trzeba być [...], żeby minusować opinię uczestnika, ktory pozytywnie ocenia imprezę!
Odpowiedz
0
@ scyzoryk
dnia 18.10.2014, 12:45 · Zgłoś
Prawdziwi sportowcy biegają, a nie mamrają. Tylko aparatczyki pisowskie narzekają. Ale tym się nie ma co przejmować, bo to tylko nieświadome "bagnety" wodzów PiS-u.
Odpowiedz
-2
@ anty-pis
dnia 18.10.2014, 10:40 · Zgłoś
W Wieliczce mierzono czasy elektronicznie, wszystko padło, i dopiero po trzech dniach jako tako ogarnęli zaistniały chaos.Ci, ktorzy tak krytykują, to nie są uczestnicy imprezy, tylko wynajęci przez pis krzykacze- szczekacze. Przecież kampania się zaczęła, a im się władza marzy...
Odpowiedz
1
@ wolodia
dnia 18.10.2014, 11:57 · Zgłoś
W Wieliczce wyniki były natychmiast po przekroczeniu linii mety na tablicy świetlnej. Ty byłeś chyba zwiedzać kopalnie a nie na półmaratonie.
Odpowiedz
10
@ Uczestnik
dnia 17.10.2014, 17:35 · Zgłoś
Fatalna organizacja - od biura po dekoracje - chaos. Braki w organizacji są widoczne.
Odpowiedz
6
@ uczestnicka
dnia 17.10.2014, 17:17 · Zgłoś
to niby biuro co bylo to zero organizacji mieszali sie platali sami nie wiedzieli co i gdzie maja pisac
Odpowiedz
13
@ antidotum
dnia 17.10.2014, 16:13 · Zgłoś
I jeszcze jedno rozchmurz się i nie bądź drewniak jak [...].
Odpowiedz
-8
@ celestynka
dnia 17.10.2014, 15:59 · Zgłoś
wolodia, Dżepetto, pustynia, leszek i zawodnik to tylko 2% liczby uczestników, z tego biegnących, tylko jeden "zawodnik" tj. 0,4 % niezadowolonych. Tyle w tym temacie [...] pisiowskie...
Odpowiedz
6
@ haha
dnia 18.10.2014, 10:56 · Zgłoś
jakos wiecej tu widzę wpisów ludzi którym pewne rzeczy sie nie podobały , więc twoja teoria jest naciągana .
Odpowiedz
15
@ wolodia
dnia 17.10.2014, 08:24 · Zgłoś
Duży plus, że impreza się odbyła. Na tle innych miast pod względem ilości organizacji zawodów jesteśmy na szarym końcu. Jeżeli jednak coś organizujemy to zróbmy to w sposób cywilizowany. Podstawa – elektroniczny pomiar czasu, woda po biegu, posiłek regeneracyjny. To zamieszanie i kilku godzinne oczekiwanie na wyniki to parodia zawodów. Zamiast 20 zł opłaty może ustalić 30 zł i zrobić zawody z prawdziwego zdarzenia ???
Odpowiedz
21
@ zawodnik
dnia 16.10.2014, 22:45 · Zgłoś
Super impreza??!! Chyba byliśmy na dwóch różnych zawodach? Uważam, że pan Damian i pan Baniak nie powinni zabierać się za organizację imprez sportowych w Jaśle, ponieważ przynosi to wstyd dla tego miasta. Nawet najmniejsze miejscowości powiatu potrafią zorganizować lepsza imprezę niż ta, która odbyła się w sobotę na obiektach MOSiR. Organizatorzy popełnili wszystkie możliwe błędy:
1. Brak jakiegokolwiek regulaminu przed zawodami.
2. Brak możliwości rejestracji elektronicznej przed zawodami, co powodowało ogromne kolejki w biurze zawodów a w ostateczności opóźnienie startów.
3. Brak posiłku regeneracyjnego - czy panowie nie rozumieją, że po wysiłku fizycznym wzmaga się apetyt - a szczególnie u młodych osób. Posiłek regeneracyjny to standard i obowiązek na jakichkolwiek zawodach, a zwłaszcza na takich, które przedłużają się do późnych godzin popołudniowych z powodu fatalnej organizacji.
4. Brak pomiaru elektronicznego - pomyłka i porażka. Wbijanie numerków na szpikulec i oczekiwanie na wyniki kilka godzin.
5. Oprawa spikerska pana Damiana - coś fatalnego!!! Nie pofatygował się pan o listę startową i wymieniał w swoich komentarzach tylko członków swojej rodziny i znajomych. Inni zawodnicy (których pan Damian nie znał) po prostu nie istnieli. Oczywiście jedyny klub, jaki zasłużył na odczytanie przez pana Damiana to speed Jasło. Innych klubów nie było... Zastanawiałem się, czy jestem na zawodach, czy na pikniku "Ciborowscy i przyjaciele".
6. Wręczenie nagród - totalny chaos, powywracane statuetki, no i zwycięzcy zawodów udekorowani na końcu, przy prawie pustym placu - żenada. Większości z nich nawet nie było... kilka godzin czekania wykruszyło towarzystwo.
Na pochwałę zasługuje jedynie podejście pana Damiana do młodzieży. Dzieci dostały mnóstwo nagród i dyplomów, co na pewno zmotywuje niektórych do większego wysiłku. Choć pewnie lepiej by było, aby to zwycięzcy odbierali nagrody, a nie wylosowane osoby.
Mam nadzieję, że w przyszłości tegoroczne błędy się już nie powtórzą, bo w następnych latach nie będzie się komu ścigać na obiecanych przez pana Burmistrza i pana Baniaka (kiełbasa wyborcza) obiektach MOSIR.
Ja na pewno nie wystartuję już w Jaśle!!!
Odpowiedz
11
@ leszek
dnia 17.10.2014, 07:20 · Zgłoś
Ja w tamtym roku postanowiłem ze juz nie skorzystam z tej imptezki z powodu kiepskiej organizacji i widze ze si€ nie pomyliłem.11 listopada jest impreza w Krośnie wspołorganizowana przez Mosir.Prosze się przejechac i zobaczyc jak tego typu przedsięwzięcia się organizuje.
Odpowiedz
10
@ pustynia
dnia 17.10.2014, 07:54 · Zgłoś
To że nie było posiłku to jeszcze nic- nigdy nie byłem na zawodach, na których nie było WODY!!!.
Odpowiedz
-9
@ "zawodniczka" do zawodnik
dnia 17.10.2014, 08:43 · Zgłoś
Dzięki Bogu, że nie wystartujesz kobieto z kucykiem. Jeden uczestnik na 250, to za mało, żeby się sugerować Pani bzdetami. To Pani się domagała "kiełbaski", mimo, że mieszka Pani obok.
Odpowiedz
5
@ Dżepetto
dnia 17.10.2014, 12:24 · Zgłoś
Baniak to się nadaje ale do organizacji pikniku parafialnego z losowaniem fantów.
Nie wiem czy ten chłop potrafi coś robić dobrze...może tak...ale na pewno nie jest to jakiekolwiek działanie w obrębie sportu. Tak niestety wygląda całe Jasło- każdy zajmuje się nie tym co powinien.
Odpowiedz
3
@ antidotum
dnia 17.10.2014, 16:12 · Zgłoś
I tak jest w Twoim przypadku -zajmujesz się pisaniem komentarzy a nie masz zielonego pojęcia w temacie.Najlepiej jest krytykować.
A po drugie nawet jeśliby coś było nie tak ,to przecież Pan Baniak tego nie organizuje -od tego ma pracowników.
Odpowiedz
7
@ amazonka
dnia 17.10.2014, 17:23 · Zgłoś
Dwa kroki miałeś leniu do zlewiska Wisłoki, Ropy i Jasiołki i bredzisz o braku wody. Nie dość , że wielbłądem jesteś, to jeszcze o wodzie marzysz
Odpowiedz
2
@ Dżepetto
dnia 17.10.2014, 19:44 · Zgłoś
"Organizatorami Run And Roll 2014 byli – Urząd Miasta w Jaśle, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jaśle oraz KS Speed Jasło".
Jeśli Baniak jest dyrektorem Mosir Jasło to oznacza to ni mniej ni więcej, że to właśnie on to organizuje.
Odpowiedz
11
@ Marta M.
dnia 17.10.2014, 20:04 · Zgłoś
Moje dzieci startowały i powiem tylko tyle ze organizacja RaR zenująca . Na wsiach [...] festyny sa lepiej zorganizowane choc robią to ludzie społecznie , a tu instytucje które powinny miec juz doświadczenie w organizowaniu zawodów sportowych po prostu sie nie wykazały , bałagan przy zapisach i zamieszanie , nikt nie wiedział kto za co jest odpowiedzialny .
Odpowiedz
-2
@ meszek do leszek
dnia 18.10.2014, 23:53 · Zgłoś
to po kiego grzyba przyjechałeś?
Odpowiedz
5
@ też startowałem
dnia 20.10.2014, 15:41 · Zgłoś
też startowałem i trudno się z tym nie zgodzić... niech sobie orgi zobaczą jak wyglądają inne imprezy w Polsce
Odpowiedz
3
@ makabar
dnia 22.10.2014, 20:49 · Zgłoś
Moje dzieci też startowały i jeżeli chodzi o biegi młodzieżowe, to start wszystkich dzieci na raz to totalna porażka. Potem nie określona meta i łapanie dzieci jak popadnie. Ja rozumiem, że to tylko zwykłe zawody, ale dla dzieci to ważna sprawa i wiele z nich zostało poszkodowanych. Czekanie na wyniki pozostawiam bez komentarza.
Odpowiedz
-6
@ rolkarz
dnia 16.10.2014, 21:37 · Zgłoś
Super impreza!
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.