Strona główna

Run & Rollspeed po raz szósty w Jaśle

8
Napisany dnia: 15.10.2018, 18:18 , Tagi: Brak

Już po raz szósty, w Jaśle odbyły się zawody sportowe Roll & Rollspeed. Na ulicach miasta po raz kolejny pojawiło się blisko dwustu miłośników jazdy na rolkach, nartorolkach oraz biegania.

RUN and ROLLSPEED to zawody, których celem jest szeroko rozumiana promocja Jasła poprzez zachęcanie do aktywności fizycznej oraz rozwój rolkarstwa szybkiego, nartorolkarstwa i biegów w naszym regionie.

Dzięki organizatorom imprezy: Urzędowi Miasta w Jaśle, MOSiR Jasło i KS SPEED Jasło, mieszkańcy miasta mieli okazję ponownie zobaczyć zawodników rywalizujących w biegach ulicznych na nartorolkach oraz na łyżworolkach. Wyścigi odbyły się przy wspaniałej słonecznej pogodzie, więc o dużą frekwencję nie trzeba było się martwić. Można było zaobserwować ogrom pracy i wysiłku wkładanych zarówno przez sportowców jak i przez organizatorów.

Ponadto do organizacji zwodów przyłączyło się wielu sponsorów : ZICO RACING  - JAKUB CIESIELSKI, ROLLERSPEED – Polski Producent Nartorolek, SELANA Jewellery – wyroby jubilerskie –Brzostek, Marek Przewoźnik, CENTRUM STOMATOLOGII ESTETYCZNEJ I IMPLANTOLOGII - WICHLIŃSCY I BIESZCZAD, RADIOLOGIA STOMATOLOGICZNA - WICHLIŃSCY I BIESZCZAD, JASIELSKIE STOWARZYSZENIE PRZEDSIĘBIORCÓW, JAFAR SA, Przedsiębiorstwo robót mostowo drogowych w Jaśle, HURTOWNIA "ZAHURT", Selana Jubiler, KS Speed Jasło, Urząd Miasta w Jaśle, MOSiR Jasło, Fakty Jasielskie - media, Mucha Leszek – Transport Krajowy i Międzynarodowy, LUMET.

Do rywalizacji przystąpili zarówno mali jak i dorośli uczestnicy szóstej edycji Run & Rollspeed,  amatorzy, sportowcy, a także wyczynowcy - reprezentanci Mistrzostw Polski. Gościliśmy medalistów Mistrzów Polski w takich dyscyplinach jak: narciarstwo biegowe, rolkarstwo szybkie oraz jazda szybka na nartorolkach i łyżwiarstwo. Atrakcją tych zawodów jest to, iż każdy może wybrać dla siebie najbardziej ulubioną dyscyplinę, a niektórzy najbardziej wszechstronni startowali nawet w 4 konkurencjach. Podczas imprezy  odbyły się biegi dziecięce na dystansach od 100 do 300 m oraz wyścigi na łyżworolkach i nartorolkach na dystansach od 300 do 1500 m. Następnie rywalizacja przeszła do biegów głównych na dystansach od 5 do 10 km. Na koniec zestawiono najlepsze czasy z wyścigów na rolkach lub nartorolkach i biegu i wyłoniono zwycięzców w dwuboju.

W zawodach wzięło udział ok. 200 osób  z wielu miejscowości całego kraju, takich jak: Kraków, Zakopane, Gorlice, Jedlicze, Krosno, Pisz, Skawina, Wysowa Zdrój, Hańczowa, Błażkowa, Warzyce, Ustianowa, Osobnica, Dębowiec, Zwolen, Katowice, Tarnowskie Góry, Tomaszów Mazowiecki, Sanok, Rzeszów oraz  Jasło.

Dzięki sponsorom wręczono  ponad 200 medali  oraz ponad 100 statuetek w poszczególnych kategoriach wiekowych. Najmłodszy zawodnik liczył 3 latka, a najstarsza uczestniczka 70. Oni także otrzymali pamiątkowe statuetki.

Ponadto zwycięzcy w dwuboju w kategorii kobiet i mężczyzn open, otrzymali nagrody w postaci bonów rzeczowych o wartości 3000 zł.

W biegach open zwycięzcy otrzymali bony na nartorolki o wartości 2000 zł. Wręczono i wylosowano wiele cennych nagród rzeczowych, takich jak obuwie sportowe, łyżworolki, koszulki i kubki pamiątkowe, a także zabawki i gadżety. Najmłodsze dzieci otrzymały upominki na mecie. Każdy uczestnik zawodów otrzymał bon na ciepły posiłek, serwowany przez pracowników MOSiR w Jaśle.

Cieszymy się, że  udało się przeprowadzić taką wspaniałą imprezę, która potrafiła zrzeszyć kilka dyscyplin sportowych.  Mamy nadzieję, że na stałe wpisze się do kalendarza zawodów sportowych szczególnie dla mieszkańców Jasła, powiatu a także kraju. Promując taką imprezę mamy na celu wyciągnąć dzieci, młodzież i dorosłych z domu aby poruszać się na świeżym powietrzu bez względu na pogodę czy wybierając sobie dowolną formę ruchu. - mówi Damian Ciborowski, trener w Klubie Sportowym SPEED Jasło.

red/KS SPEED                                       

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Max
dnia 15.10.2018, 19:14
Ocena
komentarza:
-1
Poproszę o kwotę dofinansowania przez UM i burmistrza Pabiana tej zabawy. Czy było pobierane wpisowe za udział i jaka kwota?
@ sponsor
dnia 15.10.2018, 20:11
Ocena
komentarza:
4
Gdybyś był był bardziej rozgarnięty, to na twoje pytanie znalazłbyś odpowiedzi na ogólnie dostępnych stronach tego wydarzenia. Gdybyś chciał ruszyć tyłek sprzed komputera to wpłaciłbyś wpisowe, jak uczestnicy to zrobili, i nie byłbyś ofermą siedząca przed monitorem. Skoro jesteś tak tępy, ze tych informacji nie potrafisz odszukać oraz tak leniwy, że nie dasz rady ruszyć tyłka, to znaczy że jesteś zwykłym zatruwaczem powietrza marnującym potrzebny innym do życia tlen.
@ jaslanin
dnia 16.10.2018, 07:22
Ocena
komentarza:
-4
[Komentarz nie na temat]
@ czarny
dnia 16.10.2018, 09:04
Ocena
komentarza:
4
Bo sa wybory i dyrektor Mosir nie ma czasu na [...] podobnie jak burmistrz
@ bioły
dnia 16.10.2018, 17:00
Ocena
komentarza:
-2
[Komentarz nie na temat]
@ aha
dnia 16.10.2018, 21:03
Ocena
komentarza:
-1
[Komentarz nie na temat]
@ aha
dnia 16.10.2018, 21:08
Ocena
komentarza:
-2
[Komentarz nie na temat]
@ do aha
dnia 17.10.2018, 08:58
Ocena
komentarza:
0
[Komentarz nie na temat]
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Tragedia w Szebniach. W zderzeniu motocykla z szynobusem zginął mężczyzna

  Dzisiaj, ok godz. 17. w Szebniach motocyklista wjechał wprost w szynobus. Jedna z osób podróżujących jednośladem zginęła na miejscu. Do wypadku doszło na przejeździe kolejowym z sygnalizacją przejazdową.  FOTO

 • Jasło bez ciepłej wody

  Od poniedziałku niemalże przez dwa tygodnie mieszkańcy Jasła nie będą mogli korzystać z ciepłej wody. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunalne w Jaśle przystępuje do inwestycji dotyczącej przebudowy magistrali cieplnej w rejonie ul. Konopnickiej.

 • Mówią "NIE" wycince drzew w mieście

  W Jaśle rozgorzała dyskusja na temat planowanej wycinki drzew na terenie miasta. Rozgniewani mieszkańcy nie chcą nawet słyszeć o tym nierozsądnym ich zdaniem pomyśle. Są zbulwersowani i przeciwni takim rozwiązaniom na rzecz ścieżek rowerowych...

 • Obchody Święta Policji w Jaśle

  Tegoroczne obchody Święta Policji odbyły się w środę 17 lipca w Jasielskim Domu Kultury w 100. rocznicę powołania Policji Państwowej. Z okazji tak wyjątkowego jubileuszu 58 funkcjonariuszy jasielskiej komendy zostało awansowanych na wyższe stopnie służbowe.

 • Wygraj bilety na Wesołe Miasteczko w VIVO!

   

  Do VIVO! Krosno już w najbliższy piątek zawita Wesołe Miasteczko. Spraw frajdę swojej rodzinie biorąc udział w naszym konkursie. Do wygrania jest 5 podwójnych biletów na dowolne atrakcje.

 • Czy pies umarł z głodu? Policja wyjaśnia

  We Wrocance w stodole znaleziono martwego psa przywiązanego na łańcuchu. Jak informuje OTOZ Animals Inspektorat Jasło zwierzę miało mieć cztery lata. Sprawę wyjaśnia jasielska policja, która przyjęła zawiadomienie o znęcaniu się nad zwierzęciem.

 • Wakacje z tenisem

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego Fundacja Aktywna Galicja rozpoczyna kolejną edycję Wakacyjnej Szkółki Tenisowej.

 • Wolne miejsca w „Chemiku”

   

  W jasielskim „Chemiku” na absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych wciąż czekają wolne miejsca. Wybierz najlepszy profil i obierz kierunek na rozwój. Rekrutacja trwa!

 • FOOD FESTIWAL after week w Jaśle!

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105