Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl
Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Jaslo4u.pl - Jasło dla Ciebie

Rym i rytm czyli poetycka mantra w jasielskiej bibliotece

0

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na spotkanie poetyckie z Mariuszem Kalandykiem i Edwardem Pasewiczem w ramach projektu „Twórcy i Słowa – jasielskie spotkania z literaturą”.

Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Operacyjnego „Promocja Czytelnictwa” oraz Gminy Miasto Jasło.

Mariusz Kalandyk – poeta, współredaguje rzeszowski kwartalnik „Nowa Okolica Poetów”. Za debiut poetycki „Powrót Atanaryka” otrzymał Nagrodę im. Kazimiery Iłłakowiczówny (1997). Jest autorem tomików poetyckich: „Timbuktu” (2001), „Karczma Rzym” (2006). Nominowany do „Paszportu Polityki”. Pracuje jako nauczyciel konsultant w Podkarpackim Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie. Według Mariusza Kalandyka sztuka ma sens wtedy, gdy umie się  samoograniczać, tj. tworzyć świat sensów już ustanowionych. O „Powrocie Atanaryka” Krzysztof Lisowski napisał ta poezja silna mocą wizji, energią obrazu i natrętnego rytmu…potrafi poruszać.

Edward Pasewicz – poeta i kompozytor,  buddysta Diamentowej Drogi, uczeń Ole Nydahla. Autor zbiorów wierszy „Dolna Wilda” (2002), „Nauki dla żebraków” arkusz poetycki w czasopiśmie „Topos” 4-5 (2003), „Wiersze dla Róży Filipowicz” (2004) oraz  poematu  Th (2005). Laureat VIII Konkursu im. Jacka Bieriezina (2000) i Nagrody Towarzystwa Polskich Wydawców Książek. Związany jest z poznańskim  środowiskiem literackim.

„Dolna Wilda”   zdaniem wielu krytyków to najlepszy tomik poetycki ostatnich lat. Autor uprawia lirykę refleksyjna o silnym ładunku emocjonalnym. Priorytetem dla Edwarda Pasewicza jest własny rozwój duchowy, co winno go czynić   bardziej pożytecznym dla bliźnich. Posiada naturalną umiejętność wyrażania uczucia rzeczowej melancholii, która towarzyszy  temu co upragnione i temu co bolesne w naszym życiu.

Spotkanie poprowadzi Barbara Sokołowska dr nauk humanistycznych.

Spotkanie odbędzie się 24 listopada (piątek) o godz. 10.30 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle, ul. Kołłątaja 1 

 


 nadawca: Krystyna Ziemba - MBP Jasło

Napisany dnia: 15.11.2006, 09:16

Komentarze Czytelników:

Dodaj komentarz Widok:
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: [email protected]
Telefonicznie: 508 772 657