Rywalizowali o tytuł pływackiego mistrza Jasła
157 zawodników z 9 miejscowości rywalizowało w ramach Mistrzostw Jasła w Pływaniu, które odbyły się w zeszły wtorek na miejscowym krytym basenie.

Uczestnicy zawodów rywalizowali w następujących stylach pływackich: dowolnym (dystanse 25 m i 50 m), klasycznym (50 m), grzbietowym (50 m) oraz motylkowym (50 m). Wśród nich byli m.in. uczniowie szkół podstawowych z terenu Jasła (nr 2 i nr 4) oraz okolicznych miejscowości (Brzostek, Błażkowa, Trzcinica, Cieklin). W mistrzostwach wzięły również udział dzieci i młodzież ze słowackiego Zespołu Szkół w Stropkovie.
Wśród uczestników zawodów były osoby w różnym wieku. Najmłodsi zawodnicy mieli 6 lat, najstarszy 52 – powiedział nam Damian Ciborowski, prezes jasielskiego klubu sportowego Speed, koordynator imprezy. Największym zainteresowaniem uczestników mistrzostw cieszyła się sztafeta drużynowa dla dzieci ze szkół podstawowych 4x 25 m stylem dowolnym. Była to największa atrakcja zawodów, rywalizowali w niej uczniowie aż ośmiu szkół, w tym dwóch z Jasła – mówi prezes KS Speed.

Podczas ceremonii dekoracji najlepszych zawodników Mistrzostw Jasła w Pływaniu rozdanych zostało ponad 100 medali i 20 pucharów. Wręczał je dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle Tadeusz Baniak. Dodatkowo wśród wszystkich uczestników zawodów rozlosowano nagrody specjalne.
Organizatorem imprezy byli: Urząd Miasta w Jaśle, MOSiR w Jaśle oraz KS Speed Jasło.


Jakub Hap
