Rzucali beretem w Foluszu
6
W minioną niedzielę odbyła się już po raz siódmy Spartakiada Sołectw. Tym razem impreza została zorganizowana w Foluszu przez Koło Gospodyń Wiejskich przy współpracy z wójtem gminy Dębowiec.





W zawodach uczestniczyło osiem sołectw należących do tej gminy. W sportowo-rekreacyjnej rywalizacji brały udział drużyny w następujących konkurencjach: rzut beretem do kosza, bieg w płetwach do przodu, jazda rowerem po slalomie, podnoszenie ciężarka 10 kg, rzut workiem z piaskiem oraz bieg w worku.


Po podsumowaniu wyników najlepsze okazało się sołectwo z Dzielca. Miejsce drugie wywalczył zespół z Folusza, a trzecie przypadło dla Dębowca.

- Celem imprezy jest integracja społeczności, nie tylko miejscowej, alei całej gminy. Chcemy, aby mieszkańcy miejscowości mieli się gdzie spotkać, ale co roku wybieramy inną miejscowość, żeby zmobilizować mieszkańców do wspólnej pracy. Tam, gdzie organizujemy takie imprezy, tam ludzie bardziej się jednoczą – mówi Zbigniew Staniszewski, wójt gminy Dębowiec.
(omega)





W zawodach uczestniczyło osiem sołectw należących do tej gminy. W sportowo-rekreacyjnej rywalizacji brały udział drużyny w następujących konkurencjach: rzut beretem do kosza, bieg w płetwach do przodu, jazda rowerem po slalomie, podnoszenie ciężarka 10 kg, rzut workiem z piaskiem oraz bieg w worku.


Po podsumowaniu wyników najlepsze okazało się sołectwo z Dzielca. Miejsce drugie wywalczył zespół z Folusza, a trzecie przypadło dla Dębowca.
- Celem imprezy jest integracja społeczności, nie tylko miejscowej, alei całej gminy. Chcemy, aby mieszkańcy miejscowości mieli się gdzie spotkać, ale co roku wybieramy inną miejscowość, żeby zmobilizować mieszkańców do wspólnej pracy. Tam, gdzie organizujemy takie imprezy, tam ludzie bardziej się jednoczą – mówi Zbigniew Staniszewski, wójt gminy Dębowiec.
(omega)
