Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Saperzy usuwali niewybuchy w Dębowcu i Zimnej Wodzie

52

Patrol rozminowania nr 33 z 21 Batalionu Dowodzenia w Rzeszowie otrzymał wczoraj wieczorem zgłoszenie o niewypale, który został znaleziony na jednej z prywatnych posesji w Dębowcu. Okazało się, że była to bomba lotnicza ważąca 80 kg. W Zimnej Wodzie natomiast przy remoncie torów kolejowych natknięto się na granat moździerzowy o kalibrze 82 mm.

Wczoraj podczas prowadzonych prac przy pomocy koparki na jednej z prywatnych posesji w Dębowcu zauważono, że na metr pod ziemią znajduje się niewypał. O znalezisku poinformowano jasielską policję oraz saperów z Rzeszowa.

Dzisiaj przed południem patrol rozminowania przybył do Dębowca. Okazało się, że znaleziony przed domem niewypał to bomba lotnicza ważąca 80 kg. Jak poinformował nas kpt. Konrad Radzik, w przypadku jej wybuchu zniszczeniu uległby nowo wybudowany dom, a także okoliczne domostwa. Dowiedzieliśmy się również, że na Podkarpaciu znajduje się dużo bomb lotniczych ważących od 5 kg do nawet 0,5 tony, a najwięcej w Mielcu. Jednak w porównaniu z pociskami jest ich zdecydowanie mniej.

W Zimnej Wodzie w gminie Jasło podczas prac remontowych torów natrafiono na granat moździerzowy o kalibrze 82 mm. Dzisiaj obydwa niewypały zostaną zdetonowane na poligonie w Nowej Dębie.

Redakcji Jaslo4u.pl zdjęcia udostępnił właściciel działki, na której znaleziono bombę lotniczą. Serdecznie dziękujemy.

Saperzy w ciągu roku do niewypałów na terenie Podkarpacia wyjeżdżają 500 razy. 

(icz)

Reklama

Komentarze: 43

Dodaj komentarz Widok:
-5
@ Quek
dnia 22.10.2013, 21:03 · Zgłoś
szkoda że tego Dębowca nie roz[...]ła ta bomba
Odpowiedz
1
@ z
dnia 22.10.2013, 12:23 · Zgłoś
gandzia ty nie wiesz co piszesz jesteś [...].
Odpowiedz
-4
@ gandzia
dnia 21.10.2013, 04:04 · Zgłoś
ale cacko szkod ze nie wybuchlo.cos by sie dzialo
Odpowiedz
4
@ xboxowyPingwin
dnia 20.10.2013, 18:43 · Zgłoś
Szkoda że pod ZUS'em takiej nie znaleźli :D
Odpowiedz
2
@ lukasz
dnia 20.10.2013, 13:42 · Zgłoś
[...] psa i kota [...] dyboski w hankówce
Odpowiedz
3
@ gruby
dnia 20.10.2013, 13:31 · Zgłoś
był któryś w wojsku zna pole rażenia takiej bomby pa...e
Odpowiedz
10
@ OO![...] !
dnia 20.10.2013, 08:21 · Zgłoś
( icz) dałaś plamę w tekście, to chyba był zły dzień
Odpowiedz
7
@ a
dnia 20.10.2013, 17:43 · Zgłoś
Jak każdy inny jej dzień ;p
Odpowiedz
11
@ Śmiech przy porannej kawie
dnia 20.10.2013, 08:09 · Zgłoś
gość musiał mieć [...]je.e okulary ,że widział metr pod ziemią :-))

soczewki od nosa do kolan
Odpowiedz
3
@ tutaj wpisz swoj pseudonim.
dnia 19.10.2013, 17:05 · Zgłoś
idz i zobacz jak [...]*** przyjdz i napisz co to bylo.
Odpowiedz
5
@ znający temat
dnia 19.10.2013, 15:03 · Zgłoś
W Dębowcu i Zimnej Wodzie znaleziono niewypały czy niewybuchy - oto jest pytanie ?.
Odpowiedz
7
@ qq
dnia 19.10.2013, 10:55 · Zgłoś
Teraz rząd idzie siedzieć za nielegalne posiadanie materiałów wybuchowych, bo zgodnie z prawem wszystko co w ziemi to należy do skarbu państwa ;]
Odpowiedz
-2
@ Jozef Pilsudski
dnia 19.10.2013, 08:27 · Zgłoś
Jedna pod urzad skarbowy, a druga pod ZUS. Detonowac bez ostrzezenia ! Przydala by sie jeszcze jedna pod cyrk na Wiejskiej. Wtedy sa szanse ze po obnizeniu podatkow wroci normalnosc w tym kraju
Odpowiedz
0
@ Obcy obywatel
dnia 19.10.2013, 09:57 · Zgłoś
Masz racje, jestem za tym zeby zlikwidować podatki.A droge pod centrum handlowe zebyś mogl zrobic zakupy czy droge o odleglosci 100 m wylozysz z wlasnej kieszeni.[...]... sie w czolo. W kazdym kraju jest urzad skarbowy i z kazdego sciaga z sasiadow i twoich wrogow tez wiec nie jestes sam pokrzywdzony ale jak bedziesz chodzil naje... i jak cos ci sie stanie to po karetke zadzwonisz i za twoje przyjada zeby ci [...] ratowac.Chcesz tego prosze bardzo. Braknie ci kasy z wyplaty zeby utrzymac caluska Polske, a przynajmniej twoje podstawowe potrzeby zebys mial normalne zycie
Odpowiedz
-1
@ niki
dnia 19.10.2013, 04:11 · Zgłoś
to to mial Putin dla Maciarewicza laczac sie Skype na konferencji ekspertow
szkoda ze sie nie polaczyl i nie przeslal
Odpowiedz
0
@ antysven
dnia 19.10.2013, 01:32 · Zgłoś
Sven ty [...] [...]. Obiecuje ci ze zrobie ci profil na fb i wszedzie go udostepnie. A o zdjecia nie musisz sie martwic. Mam pare.A jak mnie w [...]sz to udostepnie twoje dane personalne i mam to w[...] ze nie wolno.
Odpowiedz
-3
@ Sven
dnia 19.10.2013, 15:54 · Zgłoś
Za udostępnianie cudzych danych masz kryminał,a soko moje komentarze nic nie stoją to nie masz się prawa irytować CHYBA,że będę pisał FAŁSZYWE pochlebstwa wówczas nawet jeżeli będzie to nieprawda to nie będzie odgryzywania mi się i kto tu jest prawdziwy,a kto fałszywy POMYŚL co ja mogę zrobić
Nie sadzisz,ze wielu się należy za te ekscesy ?
Odpowiedz
-5
@ Sven
dnia 19.10.2013, 16:13 · Zgłoś
...Jestem wyższy od ciebie ja zrobię profil z informatorami policyjnymi jeżeli chcesz mogę ci podać nazwiska z moich okolic---nazwiska albo pseudonimy niektórzy z nich mnie bardzo fku za donosy na mnie nie sądzisz,ze należy się im w [...] za to piszą i wymyślają.
Odpowiedz
3
@ elektryk energetyk do antysven
dnia 20.10.2013, 00:06 · Zgłoś
Spokojnie,Sven to tylko damski bokser.
Odpowiedz
2
@ antysven
dnia 20.10.2013, 02:27 · Zgłoś
To czy jestes wyzszy to pozwol ze ja zadecyduje.A jak masz taka wiedze na temat informatorow to podaj pare przykladow.Nie musza byc nazwiska,ciekawy jestem co takiego wymyslisz.Bo z tego co wiem to sam jestes sobie winny.
Odpowiedz
-3
@ pepe
dnia 19.10.2013, 00:25 · Zgłoś
brunonowi by ja mogli tanio sprzedac
Odpowiedz
-8
@ bombeczka
dnia 18.10.2013, 23:56 · Zgłoś
a ja powiem szczerze. chcialbym kiedys poznac svena .. Jedyna osoba ktora niczego nie boi sie komentowac. Juz cie sven daaawn o lubie;P:)
Odpowiedz
0
@ Sven
dnia 18.10.2013, 21:48 · Zgłoś
Cechy wschodnie czyli ciemne skóry po Żydach lub cyganach jednym słowem KUNDLE.
Odpowiedz
-3
@ bobo
dnia 18.10.2013, 19:23 · Zgłoś
A może z miasta łodzi pochodzi.
Odpowiedz
-5
@ ci
dnia 18.10.2013, 18:48 · Zgłoś
co to za bomba ruska czy niemiecka?
Odpowiedz
2
@ ja ci powiem
dnia 18.10.2013, 18:56 · Zgłoś
afganistanska nie widzisz slepoto,
Odpowiedz
5
@ fg
dnia 18.10.2013, 19:01 · Zgłoś
poniemiecka :D
Odpowiedz
-5
@ yep
dnia 18.10.2013, 18:40 · Zgłoś
gdzie taka bombeczka mogła leżeć? ktora czesc debowca/?
Odpowiedz
3
@ gostek
dnia 18.10.2013, 18:59 · Zgłoś
Podobno na zapłociach :P
Odpowiedz
-3
@ Tarzan-zan
dnia 18.10.2013, 23:22 · Zgłoś
Podobnosz w [...], u jednego głospodorza za stodołom centralnie pod [...] znajduje się niewypał bomby co miał polecieć na nagasaki ale głospodorz stwierdził że nie bedzie fatygował spareów i sam ją rozbroi sposobem. Wypróżnia się na nią cała rodzina od trzech pokoleń dzień w dzień i juz podobnosz jest częściowo rozbrojona...
Odpowiedz
0
@ Do Tarzana
dnia 21.10.2013, 21:02 · Zgłoś
Ej a kto to jest ten Tarzan-Zan co się tak zawsze [...] wszędzie, on pewnie nie ma co z jajami robić i z czasem, pewno ma wąsy, długi krzywy nos, kapiący w dodatku, do tego piegi i kłapiaste uszy i [...] włosy...itd bo jakby był NORMALNY TO BY MIAŁ BABE NA KTÓREJ BY siedział a nie na JASŁO4U.
Odpowiedz
-5
@ POGROMCA [...]
dnia 18.10.2013, 18:03 · Zgłoś
to to to powinni wykorzystać do likwidacji [...]
Odpowiedz
22
@ wicek
dnia 18.10.2013, 17:07 · Zgłoś
odeslac do wlasciciela
Odpowiedz
-2
@ bombeczka
dnia 18.10.2013, 16:57 · Zgłoś
o , Bombunie chlopaki znalezli :P:D . Fajna . Pachni jak mucha :P Ja wiem gdzie jest duzo bombeczek , W Zasadniczej zawodowej u Mgr od Przysposobienia obronnego. Zawsze mówił .OOO- nie nauczyl sie, b e d z i e BoMbEcZkA :D
Odpowiedz
65
@ zle to wygladalo.
dnia 18.10.2013, 15:51 · Zgłoś
O [...] dobrze ze to znaleziono naprawde moglo sie tragicznie dla wielu skonczyc, z drugiej strony to wlasnie taka bombke powinnien dostac w prezencie( D.tusk)i koledzy.
Odpowiedz
14
@ pogromca tuska
dnia 18.10.2013, 23:28 · Zgłoś
dalej, dalej broncie tuska a tatusiowie niech [...] na chlebek za granica! - adresuje do dzieciakow ktorych zyciowym problemem jest brak internetu.-itp.
Odpowiedz
-9
@ do niby pogromcy
dnia 19.10.2013, 09:54 · Zgłoś
[...] jesteś!
Odpowiedz
-1
@ do pogromca tuska
dnia 20.10.2013, 11:56 · Zgłoś
W dużej mieze nie chodzi o statysyki zwiazane z wypadkami drogowymi! Wiele dróg w Polsce nie jest przystosowanych do tego aby poruszały sie po nich ważące kilkadziesiąt ton olbrzymy. W następstwie drogi takie ulegają zniszczeniu, co w duzej mieże jest przyczyną wypadków drogowych w których biora udział miedzy innymi samochody osobowe. Szkoda, że transport kolejowy staję sie mało popularny, gdyz jest to jeden z tańszych form transportu. W dobie wysokich cen paliw, a także opłat zwiazanych z vinietami, viatolami, róznymi rodzjau podatkami napewno transport kolejowy jest duzo bardziej korzystniejszy pod wzgledem cenowym, ochrony środowiska itp.itd.
Odpowiedz
1
@ boa
dnia 18.10.2013, 15:50 · Zgłoś
kolej remontują jak nigdy , budynki na stacji ktore chyba od 100 lat nie były remontowane ... czyzby jakis prywatny "biznasmen" co zajumał pierwszego melona miał miec podane na tacy PKP ?
Odpowiedz
1
@ Tarzan-zan
dnia 18.10.2013, 23:20 · Zgłoś
Tak, bo transport przenosi się na kolej, i chwała Bogu za to, TIRY NA TORY !!!
Odpowiedz
2
@ [...]
dnia 19.10.2013, 09:52 · Zgłoś
tiry na tory! tiry na tory!
Odpowiedz
2
@ sasza
dnia 19.10.2013, 15:10 · Zgłoś
tarzan tymi komentarzami dajesz tylko pokaz swojej inteligencji, a może tory na tiry młocie
Odpowiedz
2
@ bonifacy
dnia 19.10.2013, 21:50 · Zgłoś
tory na tiry i do Jareckiego
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.