Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Sebastian Nowak uczeń ZSUiS w Jaśle mistrzem cukiernictwa w województwie podkarpackim

16

Współczesna architektura była inspiracją dla uczestników Turnieju o Tytuł Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik, którego etap wojewódzki  odbył się  13.01.2023 r. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Krośnie.

Rywalizowała najlepsza dziewiątka uczniów wytypowanych przez szkoły zawodowe, kształcące w zawodzie cukiernik: Zespół Szkół nr 4 w Dębicy, Zespół Szkół Gospodarczych im. Mikołaja Spytka Ligęzy z Rzeszowa, Zespół Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle, Zespół Szkół Spożywczych i Biznesowych im. Marii Curie-Skłodowskiej w Jarosławiu, Rzemieślnicza Branżowa Szkoła I Stopnia w Tarnowie oraz Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Krośnie.

Turniej składał się z dwóch części: teoretycznej, w czasie której uczniowie rozwiązywali test przygotowany przez Komitet Główny Turnieju z siedzibą we Wrocławiu oraz praktycznej, która odbyła się w szkolnej pracowni organizatora.

Druga część praktyczna - trwała aż pięć godzin: w tym czasie uczniowie musieli wykonać tort, sześć figurek z marcepanu oraz sześć minideserów o takim samym składzie. Słodkości miały nawiązywać do tematu przewodniego tegorocznego turnieju „Współczesna architektura”. Oceniała je siedmioosobowa komisja, złożona z nauczycieli i mistrzów cukierniczego fachu.

Naszą szkołę reprezentował  Sebastian Nowak z kl 3 a,  który  od dzieciństwa pasjonuje się wypiekaniem i dekorowaniem ciast, ciasteczek i innych słodkości. Wykonał on dwupiętrowy tort o smaku czekoladowo – gruszkowym z chrupką i ganachem. Dekoracja była inspirowana elementami, które obecnie są wykorzystywane w architekturze -  głównie beton, szkło, kolory szarości i bieli. Sebastian w swojej pracy przedstawił elementy architektury Warszawy, tzw. Warsaw Spire,  Złote Tarasy i otaczającą zabudowę. Marcepanowe figurki nawiązywały także do tematu i przedstawiały latarnie uliczne, gazony oraz wazony z ozdobnymi roślinami.

I miejsce w wojewódzkim konkursie wywalczył nasz uczeń Sebastian Nowak
II miejsce – uczennica ze szkoły w Rzeszowie
III miejsce  - uczennica ze szkoły w Krośnie

Zwycięzcy zostali uhonorowani nagrodami rzeczowymi, pucharami oraz dyplomami.

Sebastiana przygotowały do konkursu nauczycielki przedmiotów teoretycznych i praktycznych uczące w zawodzie cukiernik, pani Ewa Zawilińska i pani Marta Mikrut.

Uczeń Zespołu Szkół Usługowych i Spożywczych będzie reprezentował Jasło w ogólnopolskim finale, który odbędzie się we Wrocławiu. Już dzisiaj trzymamy kciuki i gratulujemy sukcesu, na razie, na poziomie wojewódzkim.

ZSUiS Jasło

Napisany dnia: 18.01.2023, 10:37
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Schabu
dnia 18.01.2023, 10:46
Ocena
komentarza:
-10
Graty byq dobre burgery
@ Captain Vons
dnia 18.01.2023, 11:54
Ocena
komentarza:
-2
To jest przeciekawe!
Mamy samych mistrzów cukiernictwa, tylko nie ma gdzie w tym mieście zjeść uczciwej kremówki i pączka, który nie byłby napakowany chemią i syfem.
@ dragoness
dnia 18.01.2023, 13:35
Ocena
komentarza:
8
Cafe Lulu. Polecam.
@ dragoness
dnia 18.01.2023, 21:08
Ocena
komentarza:
7
Cóż, nie odpowiadam za pańskie fantazje. Ale lokal polecam.
@ Mirek
dnia 18.01.2023, 21:33
Ocena
komentarza:
5
Drogo i kiepski wybór a i z jakością nie najlepiej, lecz klimat lokalu bardzo kameralny zdecydowanie
na plus, takie wrażenie po dwóch wizytach odniosłem.
@ Captain Vons
dnia 19.01.2023, 14:49
Ocena
komentarza:
1
Na Koralewskiego chyba Wlezień faktycznie trzyma formę - naturalnie i smacznie, cukiernia w starym stylu, bez przerostu formy nad trescią jak te przybytki na K i S.
Cafe Lulu nie za bardzo.
Robią co prawda ciasta dla bezglutenowców, alergików i innych takich, ale poziom całości mozno przeciętny.
@ dragoness
dnia 19.01.2023, 16:43
Ocena
komentarza:
2
Co pan poleca, kapitanie? Może U Zofii, czy również znajdzie pan jakieś ale? Swoją drogą, podziwiam, kiedy pan znajduje czas na bawienie się w inspektora Michelin.
@ Captain Vons
dnia 19.01.2023, 23:17
Ocena
komentarza:
1
Pani dragoness, podstawa niezależności jednostki i postaw wolnościowych jest taka, że to kiedy znajduje czas na turystykę kulinarną, za co ją uprawiam i dlaczego to jest tylko i wyłącznie moja sprawa.
W Jaśle polecam tylko Wlezienia, a resztę omijać szerokim łukiem.
Jeśli w jasielskich wypiekach nie używa się jajek to już powinien być sygnał do zastanowienia.
Nieludzko śmieszy mnie w ostatnim czasie zwłaszcza wobec tych wszystkich teoriidepopulacyjnychbi antyszczepionkowych, że ludzie nie widzą jednoczesnie problemu żeby konsumować te świństwa w jedzeniu.
Jesteś tym co jesz. Nastrój, zdrowie, sukcesy zależą od paliwa tymczasem laboratoria NASA do dziś nie odkryły składu ciasta wypieków z Kaufa i Biedronki.
Ja polecam Magnolie w Komborni, Pychotkę Dębica, Niebo w Gębie i Czekoladą & Karmel.
U Zofi byłem na jakiejś imprezie ostatnio- mało kombinują na składnikach, smakowo nic specjalnego.
Na Jasło bdb, ogólnie przeciętna.
Pamiętajcie, że jedzenie, zwłaszcza desery, to ma być przygoda - lepiej sobie odmówić niż jeść byle co.
@ bona
dnia 18.01.2023, 12:46
Ocena
komentarza:
7
Gratulacje
@ bona
dnia 18.01.2023, 12:46
Ocena
komentarza:
8
Gratulacje!
@ em
dnia 18.01.2023, 13:47
Ocena
komentarza:
13
Jestem pełna podziwu dla Sebastiana i grona pedagogicznego
@ Miśka
dnia 18.01.2023, 19:06
Ocena
komentarza:
12
Super Mistrzu!!! Gratulacje!!! Tak trzymaj!!!
@ Maria J
dnia 18.01.2023, 20:08
Ocena
komentarza:
10
Sebastian- gratulacje. Widać,że masz fach w ręku.
@ taki jeden
dnia 18.01.2023, 20:53
Ocena
komentarza:
9
Robić coś - krytyka
Nie robić - narzekanie
Co zatem robić ? ? ?
Seba - to z zazdrości hejtują, bo masz chłopie talent/
@ taki drugi
dnia 18.01.2023, 22:29
Ocena
komentarza:
-1
Robić coś mądrze.
Nie zauważyłem tu żadnego hejtu.
Chyba jesteś przewrażliwiony.
@ Franz
dnia 21.01.2023, 00:41
Ocena
komentarza:
2
Gratulacje. Trzymam kciuki za Ciebie Sebastian, mam nadzieję, że Ci się w życiu poszczęści.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Grzechem nie sprawdzić świata zza dużych szyb. Blisko. Bliżej. Pod Maglem.

   

  Niewiele wysiłku trzeba włożyć, żeby znaleźć domek, który zachwyca swym położeniem. Można nie wychodzić z zachwytu, że po pierwsze blisko, po drugie z ceną, na którą Was stać.

 • Zderzenie trzech pojazdów w Zarzeczu. Jedna osoba została poszkodowana

   

  Dzisiaj około godziny 11. w Zarzeczu na drodze wojewódzkiej nr 992 doszło do zderzenia z udziałem trzech pojazdów. W zdarzeniu ucierpiała jedna osoba. Droga jest całkowicie zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.

 • Bezinwazyjny lifting twarzy bez igieł, skalpela czy botoksu? Brzmi nieprawdopodobnie, a jednak…

   

  Tak, to możliwe! A wszystko dzięki japońskiej technice masażu twarzy Kobido, która zyskuje coraz większą popularność wśród osób poszukujących naturalnych metod poprawy wyglądu skóry bez konieczności poddawania się zabiegom medycyny estetycznej. 

 • W czasie niemieckiej okupacji ryzykowali życie ratując Żydów. W Jaśle upamiętniono ich pełną poświęcenia postawę

   

  Polityka zagraniczna hitlerowskich Niemiec w latach trzydziestych i czterdziestych ubiegłego wieku odcisnęła tragiczne piętno na historii wielu narodów zamieszkujących Europę. Nazistowski plan bezwzględnej eksterminacji poszczególnych grup etnicznych w sposób szczególny dotknął europejskich Żydów,

 • Oferta Edukacyjna Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle

   

  Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle to bezpieczne miejsce stworzone specjalnie dla dzieci, w którym mogą rozwijać swoje pasje i umiejętności w komfortowych warunkach!

 • Trwa proces jasielskiego przedsiębiorcy oskarżonego o niewłaściwe postepowanie z odpadami. Biegły z Krakowa nie dopatrzył się szkody w środowisku&l

  Prokurator wnioskował o przesłuchanie biegłego z Krakowa, który wydał opinie główną i uzupełniającą w sprawie zanieczyszczenia powierzchni ziemi oraz wód podziemnych na działce w Zimnej Wodzie, na której w ubiegłym roku były składowane i zakopywane odpady. Zdaniem oskarżyciela publicznego biegły pominął istotne dla sprawy kwestie, w szczególności nie udzielił odpowiedzi, czy doszłoby do obniżenia jakości wody, gdyby do tych prac naprawczych podjętych przez oskarżonego Grzegorza S. nie doszło.

 • Policja na tropie podpalaczy

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle prowadzą czynności w celu ustalenia sprawców podpaleń. Pożary wiat śmietnikowych przy ul. Lenartowicza oraz Chopina, a także w podcieniu bloku przy ul. Jagiełły w Jaśle miały miejsce w krótkich odstępach czasu...

 • "UE chciałaby zrobić skansen z naszych pięknie zagospodarowanych lasów” - mówiła posłanka Maria Kurowska

  „UE chce położyć rękę na polskie lasy państwowe” - podkreśla posłanka Solidarnej Polski – Maria Kurowska. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Parku Miejskim w Jaśle mówiła o złożonym obywatelskim projekcie ustawy ws. obronie polskich lasów. Przyjęcie jej pozwoli polskiemu rządowi zachować kontrolę nad tym co się dzieje w lasach, a każde działanie podejmowane w sprawie lasów będzie przegłosowane przez Sejm. - Nic o lasach poza Sejmem – mówiła posłanka.

 • Wiosna – czas na zmiany!

   

  Zapraszamy Seniorów do aktywności. Wiosna to czas kiedy chętniej korzystamy z życia i szukamy nowych pomysłów na spędzanie wolnego czasu. Doskonałym rozwiązaniem będzie decyzja o udziale w Klubie Seniora, który funkcjonuje od niedawna  w Jaśle przy ul. Dworcowej 12  – dysponujemy jeszcze ostatnimi wolnymi miejscami !

   

 • Dwa różne spojrzenia na rewitalizację parku w Skołyszynie

  Gmina Skołyszyn otrzymała 7,7 mln zł dofinansowania na rewitalizację parku podworskiego w Skołyszynie. Niedawno rozpoczęta wycinka drzew w celu przygotowania terenu pod dalsze prace inwestycyjne została wstrzymana. Sprawie przygląda się jasielska policja i RDOŚ...

 • Helios Krosno zaprasza na kolejny tydzień repertuarowy Projektów Specjalnych

   

  Zbliżający się tydzień repertuarowy w kinie Helios Krosno pełny jest niespodzianek w ramach Projektów Specjalnych. Każdy kinoman z pewnością znajdzie dla siebie ciekawą propozycję. Na dużym ekranie będzie można zobaczyć między innymi najnowszy film Park Chan-wooka pt. "Podejrzana".

 • Chwyć za kielnię! Łap okazję cenową na bloczek komórkowy w sklepie DOMUS

   

  Wiosna to idealny czas na to, aby wrócić na budowę lub wreszcie zrealizować plany związane z remontem. Nie o samą porę roku jednak chodzi. Wiosną można natknąć się na materiały budowlane w bardzo atrakcyjnych cenach. Doskonałym przykładem jest bloczek komórkowy 24x24x59, który w sklepie DOMUS Łazienki & Budownictwo w Jaśle kosztuje dokładnie 14,29 zł. Oferta obowiązuje do końca kwietnia br.

 • Podpisano umowę na budowę drogi 5KDZ

   

  Miasto Jasło konsekwentnie inwestuje środki finansowe w rozwój infrastruktury drogowej na obszarze warzyckiej strefy inwestycyjnej. Kolejnym etapem realizacji tak nakreślonego celu jest budowa drogi 5KDZ. Po wielomiesięcznych perturbacjach związanych z rozstrzygnięciem przetargu na realizację tego zadania, w poniedziałek (20 marca br.) przedstawiciele jasielskich władz samorządowych oraz Przedsiębiorstwa Robót Drogowo-Mostowych w Jaśle, wreszcie parafowali stosowną umowę.

 • Wiercenie studni głębinowych z gminnej dotacji od A do Z

   

  Gmina Jasło uruchomiła w ubiegłym roku program dla swoich mieszkańców, w ramach, którego mogli oni składać wnioski o dofinansowanie budowy studni wierconej głębinowej dla budynków mieszkalnych. Pieniądze trafią do blisko 370 wnioskodawców. Część z nich podpisało już stosowne dokumenty. Inwestycję należy zrealizować w ciągu 6 miesięcy od zawarcia umowy. Już wcześniej warto więc wybrać doświadczonego wykonawcę. Kompleksową usługę wiercenia studni głębinowych oferuje firma WIT-WIERT.  Zadzwoń: 698 006 759.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657