Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Sezon w niższych ligach zakończony. Czarni Jasło z awansem do IV ligi

68

Decyzją władz Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej zakończono sezon w IV lidze i niższych klasach rozgrywkowych. Na murawę w tym sezonie nie wybiegną także młodzieżowcy. Ustalono również zasady awansów i spadków, według których Czarni Jasło w przyszłym sezonie mają zagrać w IV lidze.

Stało się to, czego niemal wszyscy ludzie związani z piłką nożną w Polsce się spodziewali. 7 maja prezesi Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej uznali, że w obliczu obowiązujących ograniczeń, wynikających ze stanu epidemii w kraju, kontynuowanie rozgrywek piłkarskich w niższych ligach jest niemożliwe. W tym kontekście wypracowano wspólne stanowisko o zakończeniu rozgrywek IV ligi i klas niższych oraz rozgrywek młodzieżowych prowadzonych przez związki. Komunikat w tej sprawie kilka dni temu opublikował na swojej stronie Podkarpacki Związek Piłki Nożnej.

Co to oznacza dla drużyn rywalizujących w niższych klasach rozgrywkowych? Pomimo, iż nie zdołano rozegrać wszystkich zaplanowanych spotkań w sezonie 2019/2020 przyjęto kolejność drużyn w tabeli po ostatniej rozegranej kolejce rozgrywek. Przypomnijmy, że po osiemnastu seriach spotkań rozegranych w krośnieńskiej klasie okręgowej liderem tabeli z 36 punktami na koncie są Czarni Jasło. Podopieczni Ryszarda Skuby jesienią odnieśli 11 zwycięstw, zanotowali 3 remisy i 1 porażkę. Decyzja związku oznacza, że jasielska drużyna uzyska awans do IV ligi. Wysokie czwarte miejsce w tabeli zajęło Tempo Nienaszów. Ekipa z południa powiatu jasielskiego ma na swoim koncie zaledwie 5 punktów mniej niż Czarni Jasło. Warto dodać, że po minionym sezonie nie będzie spadków. W okręgówce utrzyma się zatem drużyna Brzozovii Brzozów, która w jesiennej kampanii zdołała skompletować zaledwie 1 punkt. Awans do klasy A uzyskać ma Wisłoka Niegłowice, która jest liderem tabeli klasy B6.

Decyzje Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej przedstawione władzom Polskiego Związku Piłki Nożnej wkrótce mają zostać potwierdzone przez stosowne uchwały. Jeszcze dzisiaj takowa ma zostać opublikowana przez Podkarpacki Związek Piłki Nożnej. To efekt wczorajszej telekonferencji zarządu związku. Ma ona potwierdzić, że będą jedynie awanse. Nie będzie spadków. Tym, które z drużyn ostatecznie awansują do wyższej klasy rozgrywkowej zajmą się wydziały gier poszczególnych okręgów i podokręgów. Będą miały sporo pracy. Są bowiem sytuacje, w których kilka drużyn ma tyle samo punktów (klasa B4 okręgu krośnieńskiego). Tam gdzie przewidziane były baraże, najprawdopodobniej ich nie będzie i wszystkie drużyny uzyskają awans.

Konsekwencją podjętych uchwał będą zmiany w organizacji rozgrywek sezonu 2020/2021. Brak spadków sprawi, że w IV lidze oraz niższych klasach rozgrywkowych, w rywalizacji weźmie udział większa liczba ekip. W IV lidze, w której w przyszłym sezonie zagrają Czarni Jasło w rywalizacji mogą wziąć udział nie 18 lecz 22 drużyny. Kluby mają czas do 20 maja bieżącego roku, aby określić, czy wezmą udział w rozgrywkach.

Związki wkrótce przystąpią również do opracowania szczegółowych regulaminów rozgrywek z uwzględnieniem okoliczności, z jakimi kluby być może, będą musiały zmierzyć się, także jesienią. Zajmie się tym powołana w tym celu komisja. Z informacji, jakie udało nam się uzyskać rozgrywki IV ligi miałyby rozpocząć się już 25/26 lipca.  

MD

Reklama

Komentarze: 68

Dodaj komentarz Widok:
0
@ life
dnia 02.06.2020, 08:21 · Zgłoś
Czarni mają sponsora/sponsorów ?
Jeszcze jedno, ale ważne, jesienią prognozują drugą falę epidemii, różnie może być ...
Odpowiedz
0
@ Porządny [...]
dnia 17.05.2020, 22:04 · Zgłoś
Teraz czas na modernizacje stadionu .Przykład modernizacja stadionu Karpat w Krośnie
Odpowiedz
-2
@ Life
dnia 13.05.2020, 18:52 · Zgłoś
Najważniejszy mecz Czarnych, to z Karpatami. Powinno być ostro, nie tylko na
murawie ...
Odpowiedz
2
@ [...]
dnia 13.05.2020, 14:03 · Zgłoś
Awans super tylko co dalej utrzymać kadrę wzmocnić drużynę tylko skąd kasę wziąć w dobie epidemii.Na Miasto za bardzo nie ma co liczyć na Starostwo chyba też a kasa potrzebna.Pytanie czy Czarni Jasło wystartują w 4 lidze bo czarno to widzę.Wszystko fajnie klub nie ma zaległości finansowych,awans jest czyli Zarząd dobrze działa i są tego efekty tylko czy będą pieniądze na wzmocnienia bo bez wzmocnień to nie ma o czym rozmawiać.Powiem tak na początku nie wierzyłem w ten nowy Zarząd ale później wszystko wyglądało dobrze oby tak dalej życzę powodzenia.
Odpowiedz
0
@ kibic
dnia 13.05.2020, 16:41 · Zgłoś
Przeczytajcie na forum wypowiedź Prezesa : Czarni nie mają boiska na 4 ligę ... Mądremu wystarczy jedno słowo a głupiemu to i referatu mało ...
Odpowiedz
-1
@ yui
dnia 13.05.2020, 19:32 · Zgłoś
a targowiska maja co on [...]
lato jak zwykle zawsze zle
spadek zle awans zle co brakuje stadionowi do awansu,jaroslaw ma taki sam in gra
lato skoncz [...]c i odejdz
Odpowiedz
2
@ czarny
dnia 13.05.2020, 22:58 · Zgłoś
Boisko jest MOSiR i miasta to oni są zobowiązani do prac o wydłużeniu boiska .W końcu klub im płaci za wynajem.
Odpowiedz
3
@ do yui
dnia 13.05.2020, 23:34 · Zgłoś
Od laty 3 [...] w bok
Odpowiedz
0
@ Zbyszko z Bogdańca
dnia 13.05.2020, 12:27 · Zgłoś
Za rok spadek do okręgówki, u nich to normalne.
Odpowiedz
2
@ lolo79
dnia 11.05.2020, 23:24 · Zgłoś
brawo czarni,zycze samych sukcesow i powodzenia dalej.gratulacje!
Odpowiedz
1
@ BARI
dnia 11.05.2020, 11:14 · Zgłoś
przy zielonym stoliku to karpaty się utrzymały , mają szczęście bo nikt nie spada !!!
Odpowiedz
-9
@ PKS
dnia 11.05.2020, 08:08 · Zgłoś
Siatkówka Panowie, tylko siatkówka w Jaśle.
Odpowiedz
1
@ Krytyk
dnia 10.05.2020, 22:39 · Zgłoś
Przepraszam poprawka, 42 mecze :)
Odpowiedz
3
@ Krytyk
dnia 10.05.2020, 22:38 · Zgłoś
A jak będzie wyglądała sytuacja z kadrą? Trener nie wie kto w jakiej formie, kto ma odjeść kto przyjść bo nie widział naocznie kto jak grał. Na przygotowania tylko dwa miesiące i to przygotowania bardzo ograniczone a drużyn 22 czyli szykują się 44 mecze. Ciężko to widzę oj ciężko...
Odpowiedz
1
@ łodyniec
dnia 11.05.2020, 07:24 · Zgłoś
Dla tego awans jeśli będzie to za dwa sezony. I to nie wiadomo,czy zarząd go przyjmie,bo zaś problem z kasą będzie.
Pozostaje liga buraczana w pokrzywach na krowich plackach :-))
Odpowiedz
0
@ Misiu pysiu
dnia 10.05.2020, 19:54 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat]
Odpowiedz
-1
@ Live
dnia 10.05.2020, 18:14 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat]
Odpowiedz
-3
@ A kto ten na foto?
dnia 10.05.2020, 13:26 · Zgłoś
Przystojny. Gola!;)
Odpowiedz
1
@ vis
dnia 10.05.2020, 11:50 · Zgłoś
powiem szczerze, awans awansem, ale satysfakcja z tego żadna,a i perspektywy niewielkie.rozgrywanie meczy na takich obiektach to jeden wielki obciach i żenada
Odpowiedz
-3
@ 4 liga
dnia 10.05.2020, 16:13 · Zgłoś
Drużyny buraczane?pastwiska? Stał Stalowa Wola,Stal Sanok,Igloopol Dębica,Karpaty Krosno,Polonia Przemyśl faktycznie drużyny buraczane znawców od 7 boleści albo mieszkańcy [...] zabitej dechami marząc o grze na ,,pastwiska,,.Maść na ból sam wiesz czego wskazana
Odpowiedz
-2
@ bialy
dnia 10.05.2020, 16:25 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat]
Odpowiedz
-3
@ bialy
dnia 10.05.2020, 16:31 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat]
Odpowiedz
8
@ kibic
dnia 10.05.2020, 17:11 · Zgłoś
Jeśli zostaną te drużyny które grają teraz w tej lidze i awansują te które są liderami swoich lig okręgowych to do pokonania będzie około 3250 kilometrów w całym sezonie ( najbliższy wyjazd to byłoby 48 kilometrów najdalszy zaś to 268 kilometrów ) - dane według google maps i według najkrótszych tras. Nieważne czy to wioski czy metropolie , ważne czy w obecnej sytuacji ekonomicznej stać na to taki klub jak Czarni - wciąż niestety bez sponsora strategicznego. Wydaje mi się niestety, że doliczając do tego mecze domowe i koszty z nimi związane Czarnych po prostu nie stać na IV ligę. I możecie minusować ile chcecie - mam to gdzieś - po prostu czasem kochani kibice zmuście swoje mózgi do myślenia - jak zaboli to znaczy, ze jeszcze je macie...
Odpowiedz
1
@ łodyniec
dnia 11.05.2020, 07:21 · Zgłoś
Z Jasła do Nienaszowa jest 48 km czy do Krosna ;-)))
Chyba w obie strony liczysz .
Odpowiedz
2
@ kibic
dnia 11.05.2020, 07:53 · Zgłoś
A co chcesz wywieźć drużynę i zostawić ? Choć w sumie to może nie byłoby takie [...] ... Oczywiście że w obie strony liczę - a Nienaszów to akurat nie ta liga będzie.
Odpowiedz
-2
@ łodyniec
dnia 12.05.2020, 05:42 · Zgłoś
Okręgówka ,więc jak nie ta liga ;-)))
Odpowiedz
1
@ JKS
dnia 12.05.2020, 10:29 · Zgłoś
jezeli od samego poczatku zalozeniem na ten sezon byl awans to teraz nagle zarzad powinien zrezygnowac? to po co przychodzil Wojtek Munia Darek Bałut itp zeby walczyc o utrzymanie czy o awans?
Odpowiedz
4
@ pafka
dnia 12.05.2020, 21:24 · Zgłoś
Od samego poczatku Czarni walczyli o awans do 4 ligi gdzie spadały 2 zespoły a liga liczyła 16 drużyn. Nagle okazuje sie ze spada 11!!! drużyn a do rozegrania jest 21 kolejek bez kibiców. Czy myślisz ze o taki awans Czarni walczyli?jesteś chętny wyłożyć kasę na Czarnych,dołacz do klubu 100 albo wesprzyj konkretna kasa klub żeby nie popadli znowu w długi dla zachcianki kilkudziesięciu kibiców
Odpowiedz
3
@ czarny
dnia 10.05.2020, 10:49 · Zgłoś
Brawo za awans do 5 ligi.
Odpowiedz
0
@ brawo
dnia 12.05.2020, 11:37 · Zgłoś
Awans z 6 do 5.
Odpowiedz
2
@ Sol
dnia 10.05.2020, 09:54 · Zgłoś
Pytanie po co... Skoro za rok znowu doły
Odpowiedz
-3
@ bolo
dnia 10.05.2020, 09:57 · Zgłoś
to jest normalne ze wroca tu gdzie ich miejsce za rok
Odpowiedz
3
@ Przemyśleć
dnia 10.05.2020, 09:59 · Zgłoś
Idzie taka bieda,że po suchym chlebie braknie kondycji,więc niepotrzebne spory-w jedności siła.
Odpowiedz
-3
@ łodyniec
dnia 10.05.2020, 08:07 · Zgłoś
Gratulacje . Swoją drogą,jeśli zarząd odmówi wejścia w lV ligę ,to za rok może być sytuacja odwrotna
tj nie będzie awansów a tylko spadki. Radzę to dobrze przemyśleć.
Odpowiedz
6
@ Do łodyniec
dnia 10.05.2020, 08:51 · Zgłoś
A ty wchodziłbyś nie mając zabezpieczenia finansowego na odpowiednim poziomie i w obecnej sytuacji gdy samorządy tną wsparcie na sport,firmy wycofują się ze sponsoringu a koszty znacząco wzrosną?Na transfery klubu nie stać to pewno będą grać tymi co awans wywalczyli o ile zgodzą się grać za symboliczne pieniądze. Jeśli z 4 ligi ma spadać 8-11 drużynczyli praktycznie pół ligii to jaki sens ma gra i dla kogo skoro mówi się że do września przynajmniej bez publiczności? Ja nie zazdroszczę Zarządowi Czarnych bo czekają ich trudne decyzje.
Odpowiedz
0
@ łodyniec
dnia 10.05.2020, 09:34 · Zgłoś
Twierdzisz ,że lepiej kolejne dwa sezony tułać się po wioskach ?
Odpowiedz
1
@ Sport
dnia 10.05.2020, 08:06 · Zgłoś
będą derby :)))
Odpowiedz
10
@ The Observer
dnia 09.05.2020, 22:07 · Zgłoś
Do zawistników , hejterów i im podobnych - Awans jest zawsze awansem !!.
Można polemizować coby było gdyby , sytuacja podobna trochę do skoków narciarskich gdzie po pierwszej serii przerywa się zawody i wyniki z 1 są wynikami ostatecznymi (do rozegrania była cała runda !! kiedy??).
Teraz przed klubem wyzwanie - budowa budżetu na IV ligę (a sezon długi, oj długi) i zespołu gwarantującego utrzymanie , bo o awansie wyżej to w dalszej kolejności.

W każdym razie powodzenie w IV lidze bo okregówka to chyba nie jest miejsce dla Czarnych ...
Odpowiedz
0
@ Obrońca
dnia 10.05.2020, 07:46 · Zgłoś
Hejterzy są opłacani i piszą co im karzą.Brawo Czarni.
Odpowiedz
0
@ czarny
dnia 10.05.2020, 15:15 · Zgłoś
Jaki awans ? Prezent od losu.
Odpowiedz
0
@ ...
dnia 12.05.2020, 11:35 · Zgłoś
Jaka IV lig jak 5 szczebel rozgrywkowy w PL. Okręgówka wojewódzka
Odpowiedz
-8
@ Maxi
dnia 09.05.2020, 21:54 · Zgłoś
Czarni szybciej spadną z lV ligi niż do niej awansowali Poziom i styl gry tragedia . Awans tylnymi drzwiami Szkoda tylko [...] nienaszowa
Odpowiedz
2
@ kibic
dnia 09.05.2020, 22:14 · Zgłoś
Jak ci się nie podoba gra to nie przychodź na mecze, po co [...] gadanie.
Odpowiedz
4
@ wirus^2
dnia 09.05.2020, 22:29 · Zgłoś
Rozumiem twój ból w koncu jestes z Nienaszowa , ale dla zespołów typu LKS Nienaszów , okregówka to szczyt marzen i możliwości :) a wybki/ekperymenty typu Targowiska , Nowotaniec czy inne to tylko chwilowe kaprysy nowobogackich sponsorów.
Odpowiedz
0
@ czarny
dnia 10.05.2020, 18:08 · Zgłoś
poziom twojego komentarza poniżej krytyki . Nie pasuje ci styl to sobie skoki narciarskie bądź do wody pooglądaj.
Odpowiedz
6
@ Kibic
dnia 09.05.2020, 21:50 · Zgłoś
Oczywiście gratulacje awansu!!! Nie wiem jednak czy ktoś w Związku wojewódzkim pomyślał jak będą wyglądać przyszłe sezony? W IV lidze 42 mecze i min 9 drużyn do spadku!!!
W okręgówce 36 mecze i również min 7 spadków!! Ja uważam że skoro są awanse to powinny również być spadki i było by bardziej normalnie w przyszłym sezonie.
Odpowiedz
1
@ Kondzio
dnia 09.05.2020, 20:25 · Zgłoś
Jaka liga taki awans
Odpowiedz
4
@ Antysmok
dnia 09.05.2020, 20:52 · Zgłoś
Jaki [...] taki komentarz. Nawet gdyby Czarni do ekstraklasy awansowali to stado miejscowych zawistniaków znalazła by jakieś Ale.Czarni Jasło gratulacje.
Odpowiedz
-1
@ pablo
dnia 09.05.2020, 22:12 · Zgłoś
A do kogo masz pretensje, awansuje najlepsza drużyna i nie dyskutuj.
Odpowiedz
1
@ Kondzio
dnia 10.05.2020, 22:16 · Zgłoś
Czarni i ekstraklasa
Odpowiedz
0
@ czarny
dnia 09.05.2020, 15:02 · Zgłoś
Był Będzie Jest Jasielski JKS !!!
Odpowiedz
-3
@ czarny
dnia 09.05.2020, 15:00 · Zgłoś
mistrzem jest jasielski jks
Odpowiedz
-7
@ fgt
dnia 09.05.2020, 14:50 · Zgłoś
czyli przyjada na mecze takie potegi jak :

ks wiazownica
piast tuczempy

czy w koncu partyzant targowiska

przypuszczam ze wszystkie bilety rozszly sie juz w styczniu!!! buachchchch
Odpowiedz
-7
@ czarny
dnia 09.05.2020, 14:58 · Zgłoś
Bała flaga czarna wstęga Czarni Jasło to POTęga.
Odpowiedz
6
@ Bebe
dnia 09.05.2020, 15:25 · Zgłoś
Tak chciałeś zabłysnąć [...] komentarzem A nawet nie wiesz że wiazownica awansowała wyżej drucie. Napisz lepiej o wszystkich typy Polonia Przemyśl Sanok krosno Dębica Rzeszów Mielec stalowa wola itp
Odpowiedz
13
@ jaślanin
dnia 09.05.2020, 14:12 · Zgłoś
Brawo Zarząd,brawo trener,brawo piłkarze,brawo kibice. Piękny prezent na 110 lecie klubu. Wyrazy uznania od prawdziwych kibiców jasielskiej drużyny a ból [...] hejterów świadczy tylko o tym jak wielu sfrustrowanych ludzi mieszka w Jaśle i powiecie. Czarni wg nich mieli spaść do a klasy przed sezonem a jest piekny wynik i awans.
Odpowiedz
-2
@ kibic
dnia 09.05.2020, 20:49 · Zgłoś
Zarząd jak do tej pory milczy w sprawie awansu więc jeszcze zaczekajmy z tymi brawami - oby nie było dużego rozczarowania ...
Odpowiedz
1
@ czarny
dnia 09.05.2020, 13:43 · Zgłoś
w dobie [...] bardzo logiczny pomysł . Przy zielonym stoliku ? Co ty [...]sz człowieku .Wygrali na ZIELONEJ MURAWIE z głównym kandydatem do awansu w ostatniej kolejce i zasłużyli na awans.
Odpowiedz
-3
@ kent
dnia 09.05.2020, 13:59 · Zgłoś
A w Ustrzykach jaki był wynik?
Odpowiedz
-3
@ czarny
dnia 09.05.2020, 14:57 · Zgłoś
ustrzyki oddały walkowerem bo wiedziały że nie mają szans z Czarnymi hahahahhahaa
Odpowiedz
4
@ do kenta
dnia 09.05.2020, 15:58 · Zgłoś
[...] trzeba było jechac na mecz to bys wiedział
Odpowiedz
1
@ Bodzio
dnia 09.05.2020, 13:05 · Zgłoś
Nie chciałbym takiego awansu przy zielonym stoliku. [...] pomysł, tylko awanse bez spadków. Brak logiki w takim rozwiązaniu. Skoro teoretycznie drużyny z ostatnich miejsc mogły obronić się przed spatkiem, to analogicznie np Nienaszów mógł wyprzedzić Czarnych. Populizm władców zatriumfował. A teraz 22 drużyny w IV lidze i 19 w okręgówce, a po 9 w b klasie. Paranoja. Kto da radę fizycznie tyle grać po takiej przerwie? Raczej bez sparingów, no bo kiedy? A skąd kasa skoro samorządy utną dotacje, a sponsorzy mają większe problemy niż piłka.
Odpowiedz
0
@ MARKO
dnia 09.05.2020, 14:21 · Zgłoś
Dlatego kluby dostały wolny wybór do 20 maja.Czarni wcale nie musza grac w 4 lidze i zapewne tak sie stanie bo koszty ogromne a klub chyba dopiero co z długów wyszedł i jak patrze na działania zarządu to rozsądni ludzie tam teraz są.Czarni powinni zostać w okręgówce i tutaj przeczekać ten trudny czas bo awans w tej sytuacji to raczej kara jak nagroda dla klubu.
Odpowiedz
9
@ czarny
dnia 09.05.2020, 12:03 · Zgłoś
Awans kuchennymi drzwiami, ale awans
Odpowiedz
-1
@ kinia
dnia 09.05.2020, 22:10 · Zgłoś
Jak nie masz nic mądrego do powiedzenia to [...].
Odpowiedz
9
@ czarny
dnia 09.05.2020, 11:19 · Zgłoś
Gratulacje zasłużony awans . Jak czas pokazał ostatnia kolejka i mecz z Arłamowem był decydujący. Piłkarze pokazali się z bdb strony i zasłużenie wygrali z dużo mocniejszym przeciwnikiem . SSSUUUPPPEEERRR.
Odpowiedz
7
@ JKS
dnia 10.05.2020, 07:59 · Zgłoś
Coś Ci sie pomyliło. Wygraliśmy bo byliśmy lepsi. Mocniejszy może mieli portfel, ale na pewno nie drużynę.
Odpowiedz
1
@ czarny
dnia 10.05.2020, 17:59 · Zgłoś
chodziło mi właśnie o finanse i większy ich budżet względem Czarnych. Zawodników nie mieli słabych jak ogranych już w wyższych ligach Kumah Doe , Rózycki czy Ukrainiec Jacenkiw który strzelał sporo bramek .Ale w Jaśłe okazał się słabym i [...] piłkarzem. To właśnie zwycięstwo pokazało że to nasi piłkarze byli lepsi w tym meczu i całej rundzie i zasłużenie jak się okazało dało awans.
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.