Siatkarki z Dębowca w walce o Mistrzostwo Województwa
W miniony weekend młodziczki z Dębowca w walce o mistrzostwo województwa rozegrały kolejne dwa turnieje ligowe. Po wygranych meczach w Dębowcu z SOS MKS SAN-Pajda Jarosław (2:0) oraz MKS Łańcut (2:0) w piątek rozegrały zaległe mecze w Leżajsku odnosząc kolejne dwa zwycięstwa z MUKS Leżajsk Elektrociepłownia Nowa Sarzyna (2:0) oraz LUKS Lider Kamień (2:0).

Ostatni turniej przed rundą rewanżową grupy finałowej odbył się w niedzielę 18 stycznia w Stalowej Woli. Siatkarki z Dębowca po bardzo emocjonujących spotkaniach wygrały kolejne mecze z liderem grupy UKS Zaleszany 2:1 (26:24, 19:25, 11:15) oraz Vega MOSiR Stalowa Wola 2:1 (23:25, 25:20, 10:15). Niezwykle ciekawie zapowiada się druga runda rozgrywek najlepszej dwunastki województwa. Walka o pierwsze trzy miejsca premiowane do rozgrywek centralnych najprawdopodobniej rozegra się pomiędzy sześcioma zespołami: SOS MKS SAN-Pajda Jarosław, MKS MOS V LO Rzeszów, KPS Siarka-MOSiR Tarnobrzeg, UKS Zaleszany, UKS MOSiR Jasło oraz UKS Gimnazjum Dębowiec. Najlepszą pozycję wyjściową ma nowy lider grupy UKS MOSiR Jasło.

W tegorocznych rozgrywkach ligowych w kategorii młodziczki łącznie udział wzięło 26 zespołów z województwa podkarpackiego.

Skład zespołu: Agata Twardowska (kapitan), Anna Lepucka, Milena Biernacka, Klaudia Nabożny, Aleksandra Sławniak, Wioletta Samorowska (libero), Karolina Dąborowska, Klaudia Szostak, Katarzyna Dubis, Emilia Szerląg, Anna Delimata oraz Magdalena Mastaj (libero).
Trener: Marcin Bolek
Uczniowski Klub Sportowy
Gimnazjum Dębowiec
www.uks-debowiec.pl
