Siatkówka: MKS wygrał ze Skarżyskiem, ale mimo to nie zagra w II lidzie
34
Drużyna MKS „MOSiR-Gamrat” Jasło pokonała STS Skarżysko Kamienna 3 : 2, jednak nie awansowała do II ligi.
Pierwszy set spotkania był wyrównany, ostatecznie jednak gospodarze ulegli drużynie z Jasła 22 : 25. W drugim secie dość długo utrzymywało się nieznaczne prowadzenie MOSiR-u. Skarżysku udało się jednak doprowadzić do remisu 15 : 15, następnie zaś wyjść na prowadzenie 18 : 15. Przewaga gości w okolicy trzech punktów utrzymała się do końca seta, którego Jasło przegrało 22 : 25.



Trzecia odsłona rozpoczęła się dla naszych zawodników źle. Skarżysko odskoczyło na cztery punkty, systematycznie powiększając tę przewagę, aż do zwycięstwa 25 : 13. W czwartym secie jaślanie radzili sobie dużo lepiej, doprowadzając do stanu 20 : 14. Przewaga nie utrzymała się jednak do końca seta. Drużyna z Jasła wygrała dopiero trzecią piłkę setową, co w efekcie dało wynik 25 : 22.
Tie-break był wyrównany i zakończył się wygraną Jasła 15 : 13.



Całe spotkanie zakończyło się zwycięstwem MOSiR-u 3 : 2. Aby móc grać w II lidzie Jasło musiało wygrać mecz oddając nie więcej niż jednego seta, lub - w przypadku zwycięstwa przy dwóch straconych setach - zdobyć więcej „małych punktów” w dwumeczu. Bilans „małych punktów” jest jednak dla MOSiR-u niekorzystny. Pierwszy mecz przegraliśmy 103 do 113, drugi zaś 100 do 107.
Kamil Sokołowski
sokolowski@jaslo4u.pl






Pierwszy set spotkania był wyrównany, ostatecznie jednak gospodarze ulegli drużynie z Jasła 22 : 25. W drugim secie dość długo utrzymywało się nieznaczne prowadzenie MOSiR-u. Skarżysku udało się jednak doprowadzić do remisu 15 : 15, następnie zaś wyjść na prowadzenie 18 : 15. Przewaga gości w okolicy trzech punktów utrzymała się do końca seta, którego Jasło przegrało 22 : 25.
Trzecia odsłona rozpoczęła się dla naszych zawodników źle. Skarżysko odskoczyło na cztery punkty, systematycznie powiększając tę przewagę, aż do zwycięstwa 25 : 13. W czwartym secie jaślanie radzili sobie dużo lepiej, doprowadzając do stanu 20 : 14. Przewaga nie utrzymała się jednak do końca seta. Drużyna z Jasła wygrała dopiero trzecią piłkę setową, co w efekcie dało wynik 25 : 22.
Tie-break był wyrównany i zakończył się wygraną Jasła 15 : 13.
Całe spotkanie zakończyło się zwycięstwem MOSiR-u 3 : 2. Aby móc grać w II lidzie Jasło musiało wygrać mecz oddając nie więcej niż jednego seta, lub - w przypadku zwycięstwa przy dwóch straconych setach - zdobyć więcej „małych punktów” w dwumeczu. Bilans „małych punktów” jest jednak dla MOSiR-u niekorzystny. Pierwszy mecz przegraliśmy 103 do 113, drugi zaś 100 do 107.
Kamil Sokołowski
sokolowski@jaslo4u.pl
