Siedem medali mistrzostw Polski dla zawodników ULKS Trzcinica

2

Marek Zajchowski zdobył złoty medal i cztery srebrne, a Włodzimierz Foryś srebro i brąz na 28. Mistrzostwach Polski Lekkoatletycznych Masters.

Zaledwie trzy tygodnie po zdobyciu drugiego miejsca w mistrzostwach Polski w pięcioboju, Marek Zajchowski wrócił do rywalizacji. W mistrzostwach wystartował również Włodzimierz Foryś. Reprezentanci klubu ULKS Trzcinica startowali w kategorii od 55 do 60 lat.

Mistrzostwa Polski rozegrano w dniach 30 czerwca i 1 lipca w Toruniu. Wzięło w nich udział 504 zawodników.

Marek Zajchowski wywalczył złoto w biegu na 100 metrów przez płotki, a srebrne medale w biegu na 400 metrów przez płotki, trójskoku, skoku w dal i skoku wzwyż.

- Na 400 metrów przez płotki potknąłem się i przewróciłem na przedostatnim płotku. Biegłem wtedy na pierwszym miejscu. Udało mi się podnieść i jeszcze finiszować. Obroniłem drugie miejsce, ale przez upadek straciłem złoty medal – mówi Marek Zajchowski.

Włodzimierz Foryś zajął drugie miejsce w skoku o tyczce i trzecie w biegu na 100 metrów. W biegu na 400 metrów zajął szóste miejsce.

Zawodnicy trenują na co dzień pod okiem doświadczonego i zasłużonego trenera Jacka Władyki.

- Już wkrótce w Trzcinicy zostanie oddany nowoczesny stadion lekkoatletyczny z bieżnią tartanową. Liczymy, że treningi na obiekcie z prawdziwego zdarzenia pomogą nam jeszcze poprawić nasze wyniki – mówi Włodzimierz Foryś.

Zdobyte medale dołączą do pokaźnych kolekcji krążków, które Marek Zajchowski i Włodzimierz Foryś wywalczyli na poprzednich mistrzostwach.