Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Sierpniowe starty zawodników JSC

5

1 sierpnia zawodnicy JSC rozjechali się w różne rejony Polski, aby podjąć sportową rywalizację. Gabriel Gorczyca uczestniczył w „Bike Maraton Obiszów” na Dolnym Śląsku. Trasa liczyła 56 km i 900m w pionie, a zawodnicy ścigali się na Wzgórzach Dalkowskich. Gabriel w kategorii M3 zajął 32 miejsce. Mateusz Bienias wybrał „Klasyk Łańcucki” na dystansie 70 km i 1032m przewyższenia.

Mateusz pokonał trasę w 2 godziny i zajął 14 miejsce w kategorii wiekowej. Piotr Majewski uczestniczył w „Galicja Gravel Race” na dystansie 100 km. Pokonanie szutrowych tras zajęło Piotrowi 3h 34min, co pozwoliło na zajęcie 8 miejsca open. Łukasz Szumiec, Sebastian Cyran i Jerzy Reczek uczestniczyli w zawodach szosowych z cyklu „Road Maraton” Trasa przebiegała po terenach Beskidu Niskiego z Dukli do Ożennej i liczyła 104km z przewyższeniem ponad 1400m. W swoich kategoriach wiekowych Łukasz zajął 7 miejsce, Sebastian – 12, a Jerzy – 16.

Sebastian Cyran - Road Maraton

W dniach 5-8 sierpnia Jakub Siemiączko uczestniczył w etapowym wyścigu „Ochotnica MTB 4 Towers”.  Jakub wybrał najtrudniejszy dystans „Hell”, który w sumie liczył 195km i ponad 8500m przewyższeń. Uczestnicy musieli wyjechać na 4 szczyty, na których znajdują się wieże widokowe: Magurki, Gorc i Lubań w Gorcach i Koziarz w Beskidzie Sądeckim. Jakub uzyskał łączny czas 14h 40min, i zajął 9 miejsce open, a w kategorii M3 – 4. Dodatkowo prowadzona była klasyfikacja w parach i wspólnie ze Zbigniewem Krzesińskim (Żbik Komańcza) zajęli 1 miejsce. Tomasz Leśniak w tych dniach udał się w Sudety, aby tam rywalizować w Mistrzostwach Polski MTB – XCO. Tomasz startował w kategorii „Master II” i ostatecznie uplasował się na 10 miejscu. 8 sierpnia Mateusz Bienias wziął udział w wyścigu gravelowym na terenie Puszczy Niepołomickiej na dystansie 21km. Uzyskując czas 35 minut zajął 3 miejsce open. Gabriel Gorczyca wybrał się do Niemiec, aby tam uczestniczyć w zawodach „MTB Maraton Dresden”. Nasz zawodnik miał do przejechania 54km na Pogórzu Zachodniosudeckim z przewyższeniem 1100m, i ostatecznie w swojej kategorii zajął 50 miejsce.

Wojciech Walaszczyk na trasie rowerowej - ExtremeMan Węgry

 

Łukasz Szumiec, Przemysław Fornek i Sebastian Cyran uczestniczyli w kultowym wyścigu szosowym „Klasyk Beskidzki” Trasa liczyła 59km i ok. 1000m przewyższenia, a kolarze ścigali się przez takie miejscowości jak Hańczowa, Regietów, Uście Gorlickie czy Klimkówka. W kategorii M2 Przemysław był 35, a Sebastian – 38. W kategorii M3 Łukasz zajął doskonałe 3 miejsce. Jerzy Reczek 10 sierpnia udał się do Arłamowa, aby tam uczestniczyć „Tour de Pologne” dla amatorów. Dystans liczył 75km i 1500m przewyższenia. Jerzy pokonał trasę w 2h 49min.

14 sierpnia Katarzyna Czepiel – Rak i Łukasz Rak uczestniczyli w Ultramaratonie Magurskim na dystansie 65km z przewyższeniem 1910m. Start i meta zawodów usytuowane były w Krempnej, a uczestnicy biegu ścigali się po szlakach Beskidu Niskiego. Łukasz z czasem 7h 23min zajął 10 miejsce open, a Katarzyna z czasem 8h 23min zajęła 8 miejsce wśród kobiet. W tym samym dniu Wojciech Walaszczyk uczestniczył w zawodach triathlonowych z serii „ExtremeMan Nagyatad” – Węgry. Wojciech miał do przepłynięcia 3,8km, rower – 180km i bieg na dystansie maratońskim, czyli 42km. Łączny uzyskany czas przez Wojciecha to 11h 09min. Ten czas pozwolił na zajęcie 11 miejsca w kategorii wiekowej. Dzień później, 15 sierpnia Marcin Wiącek uczestniczył w zawodach biegów górskich „Hunt Run” w Białce Tatrzańskiej. Dystans do pokonania liczył 36km i 1961m przewyższenia. Marcin w zawodach zajął doskonałe 2 miejsce open.

Wojciech Walaszczyk na trasie biegowej - ExtremeMan Węgry

 

Łukasz Szumiec, Tomasz Leśniak, Sebastian Cyran i Przemysław Fornek w tym dniu udali się do Piwnicznej Zdrój aby tam uczestniczyć w maratonie MTB „Dare to be”. Sebastian i Przemysław wybrali najkrótszy dystans liczący 23km z przewyższeniem ponad 1000m. W swojej kategorii wiekowej zajęli odpowiednio 5 i 8 miejsce. Tomasz wybrał średni dystans liczący 45km i 1900m przewyższenia i z czasem 2h 39min zajął 2 miejsce open i to samo miejsce w kategorii wiekowej. Najdłuższy dystans 67km z 2867m przewyższeniem wybrał Łukasz Szumiec, który z czasem 4h 22min zajął 4 miejsce open, a w kategorii wiekowej – 2.

Gabriel Gorczyca na trasie Bike Maraton - Obiszów

28 sierpnia W Baranowie Sandomierskim Przemysław Fornek i Sebastian Cyran uczestniczyli w „Karpackim Wyścigu Kurierów”. Trasa liczyła 74km w  kategorii M3 Sebastian zajął 9 miejsce, a Przemysław – 14. Marcin Wiącek w tym dniu wybrał ultra maraton górski „Ultrajanosik” na dystansie 80km i przewyższeniem 2800m. Start biegu był na Słowacji i przez Tatry Bielskie zawodnicy biegli do Niedzicy, gdzie ulokowana była meta. Marcin zajął 15 miejsce open, a w kategorii wiekowej - 8.

Marcin Wiącek na podium Hunt Run

W dniach 21 – 28 sierpnia Piotr Majewski uczestniczył w rowerowym ultra maratonie „Wschód”. Trasa prowadziła wzdłuż wschodniej granicy państwa od Dwernika do Gdańska – 1400km. Piotr ukończył zawody w 7 dni, a łączny czas samej jazdy rowerem to 75 godzin.

Wszystkim zawodnikom JSC serdecznie gratulujemy.

JSC

Napisany dnia: 07.09.2021, 12:00
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ kibic.
dnia 07.09.2021, 22:21
Ocena
komentarza:
8
No i fajnie. Nie zwalniacie tempa. Gratki.
@ Bogusław Tułecki
dnia 08.09.2021, 10:07
Ocena
komentarza:
6
Gratulacje !!!
I powodzenia na przyszłość !!!
@ Nowy Łagr
dnia 08.09.2021, 21:57
Ocena
komentarza:
-5
Bieganie niszczy kręgosłup , stawy biodrowe i kolana.
@ heinrich
dnia 10.09.2021, 09:10
Ocena
komentarza:
8
Głupie komentarze niszczą psychikę komentującego.
@ kat
dnia 11.09.2021, 09:55
Ocena
komentarza:
3
Nowy Łagr - powiedz to 60,70,80,90 -lakom którzy biegają od małego i nie tylko. I nie są to anonimowe osoby ale zawodnicy uczestniczący w zawodach dla amatorów. A rywalizują z biegaczami dużo młodszymi. Pozdrawiam
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Trwa protest policjantów. 46 funkcjonariuszy na L4

  Od ubiegłego tygodnia blisko 50 policjantów spośród 180 z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle przebywa na zwolnieniu lekarskim. To efekt trwającego w Polsce protestu funkcjonariuszy, którzy walczą o podwyżki.

   

 • Prawo jazdy z dofinansowaniem do 100%? Z Akademią Jazdy Impuls to możliwe!

   

  Zdobycie wymarzonego prawa jazdy, wbrew obiegowej opinii może okazać się zadaniem bardzo łatwym. Kluczowym warunkiem jest dokonanie właściwego wyboru ośrodka szkolenia, gwarantującego indywidualne podejście do kursantów oraz opiekę najlepszych instruktorów. Takim ośrodkiem jest Akademia Jazdy Impuls, gdzie kursanci mają możliwość uzyskania dofinansowania do 100% na prawo jazdy.

 • 7 pacjentów przyjętych na oddziale covidowym. Jedna osoba zakażona na OIOM-ie

  Na Oddziale Zakaźnym Szpitala Specjalistycznego w Jaśle przekształconym w oddział covidowy przebywa sześciu pacjentów zakażonych koronawirusem. Jedna osoba w stanie ciężkim leży na Oddziale Intensywnej Terapii pod respiratorem. Większość z nich to osoby niezaszczepione.

 • Niewielkie zainteresowanie szczepieniem uczniów organizowanych przez szkoły

  Akcja szczepienia uczniów przeciw Covid-19 nie cieszy się powodzeniem. Niewielu rodziców ze szkół podstawowych w Jaśle oraz ponadpodstawowych w powiecie jasielskim zadeklarowało chęć zaszczepienia swoich dzieci. Jak poinformowało MEiN, w skali kraju jedynie 48 303 deklaracje chęci zaszczepienia dzieci złożyli rodzice u dyrektorów szkół.

 • Mieszkańcy są przeciwni powstaniu ich zdaniem "pseudo" obwodnicy w Nowym Żmigrodzie

  Władze powiatu jasielskiego oraz gminy Nowy Żmigród zabiegają o budowę nowego łącznika drogi wojewódzkiej nr 993 relacji Gorlice-Nowy Żmigród-Dukla. Początkiem września br. zarząd powiatu przyjął koncepcję jej przebiegu. Pomysł powstania nowej obwodnicy niepokoi mieszkańców Nowego Żmigrodu i okolicznych miejscowości...

 • Catering dla firm na każdą okazję w niskiej cenie!

   

  O tym, że u „Wojtka”, można zjeść smacznie i do syta, nie trzeba już nikogo przekonywać. Nie wszyscy jednak wiedzą, że pyszne dania kuchni domowej, można w łatwy sposób zamówić on-line, z dostawą wprost do domu, czy też pracy. W ofercie Baru Mlecznego „Wojtek”, znajdziemy również usługi cateringowe dla firm oraz dowóz posiłków regeneracyjnych. Wszystko w niskich cenach.

 • Stadion w Czeluśnicy już otwarty

  Po dawnym boisku piłkarskim w Czeluśnicy nie ma już śladu, bowiem po dwóch latach na jego miejscu powstał stadion piłkarsko-lekkoatletyczny. W niedzielę odbyło się jego uroczyste otwarcie i poświęcenie. Inwestycja została zrealizowana za ponad 4,5 mln zł.

 • Rekrutacja DUT Jasło– startujemy!

   

  Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza, zaprasza wszystkie dzieci w wieku 7-12 lat do zapisów na zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego w semestrze zimowym 2021-2022. Zapisy online rozpoczynają się 20 września 2021 o godz. 10.00.

 • Fordem Transitem z przyczepą wpadł do rowu. Pasażer trafił do szpitala

  Dzisiaj około godziny 16.30 w Wolicy doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu dostawczego z przyczepą. Do jasielskiego szpitala trafił pasażer. Wstępne badanie na zawartość alkoholu potwierdziło, że kierowca forda jest nietrzeźwy.

 • 82. rocznica napaści niemieckiej i sowieckiej na Polskę. Jasielskie obchody Dnia Sybiraka

  - W 82. rocznicę agresji ZSRR na Polskę gromadzi nas pamięć o tamtych wydarzeniach. Dzisiejsze święto opieramy o symbole: hymn Sybiraków, od którego rozpoczęła się dzisiejsza uroczystość w kościele, a także apel poległych, w którym wspomnieliśmy wszystkich pomordowanych na Wschodzie – mówił podczas obchodów Ryszard Pabian, burmistrz miasta Jasła. Jednym z ważnych punktów uroczystości, było odsłonięcie tablicy upamiętniającej ks. płk. Stanisława Matznera w kościele oo. Franciszkanów.<FOTOGALERIA>

 • Zarośnięte boisko. Nie ma siłowni ani placu zabaw z prawdziwego zdarzenia. - To dramat – mówią mieszkańcy

  Mieszkańcy Jasła interweniują w sprawie osiedla Bryły, na którym ich zdaniem nic się nie dzieje. Boisko do gry w piłkę zarasta trawą, siłowni plenerowej jak nie było tak nie ma, a urządzenia na placu zabaw wymagają remontu. - Trzeba wchodzić drzwiami i wychodzić oknami. Na pewno coś by się zmieniło, bo inne osiedla by sobie na to nie pozwoliły – mówi Mariusz Szufnara, były członek Zarządu Osiedla Bryły.

 • Zabytkowe organy z kościoła w Sławęcinie odzyskały dawną świetność

   

  Sławęcin to mała wieś w gminie Skołyszyn. Życie lokalnej społeczności, jak zwykle bywa w takich miejscowościach, skoncentrowane jest w znacznej mierze wokół tamtejszej parafii i drewnianego kościoła pw. św. Katarzyny. Tradycja, wspólna historia i świadomość przynależności do owej społeczności mają dla mieszkańców Sławęcina niebagatelne znaczenie. Nic więc dziwnego, że kiedy pojawiła się koncepcja odrestaurowania zabytkowych organów Jana Śliwińskiego...

 • Studia magisterskie z Administracji w Jaśle!

   

  Jasielska filia Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej utworzyła właśnie nowy kierunek studiów. Uczelnia poinformowała że otrzymała uprawnienia do prowadzenia dwuletnich studiów magisterskich na kierunku Administracja w Jaśle!

 • Umowa na przebudowę oddziału psychiatrycznego została podpisana. Prace potrwają najbliższe dwa lata

  Dzisiaj podczas konferencji prasowej w Starostwie Powiatowym w Jaśle podpisana została umowa na realizację zadania inwestycyjnego pn. "Rozbudowa Szpitala Specjalistycznego w Jaśle etap I – Oddział Psychiatryczny z Poradniami" z firmą z Szymbarku. Zadanie opiewa na blisko 18 mln zł. Inwestycja ma się zakończyć w 2023 r.

 • Pierogarnia "Wojtek" zaskakuje super promocjami i nowymi smakami pierogów

  Pracownia Pierogów "Wojtek", która na gastronomicznej mapie Jasła pojawiła się zaledwie kilka tygodni temu, zaskakuje super ofertami promocyjnymi dla swoich klientów. To jednak nie wszystko. W menu pierogarni znajdziecie nowe smaki popularnego na naszych stołach dania. Pierogi "bounty"? To brzmi intrygująco. 

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105