Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Sierpniowe starty zawodników JSC

5

1 sierpnia zawodnicy JSC rozjechali się w różne rejony Polski, aby podjąć sportową rywalizację. Gabriel Gorczyca uczestniczył w „Bike Maraton Obiszów” na Dolnym Śląsku. Trasa liczyła 56 km i 900m w pionie, a zawodnicy ścigali się na Wzgórzach Dalkowskich. Gabriel w kategorii M3 zajął 32 miejsce. Mateusz Bienias wybrał „Klasyk Łańcucki” na dystansie 70 km i 1032m przewyższenia.

Mateusz pokonał trasę w 2 godziny i zajął 14 miejsce w kategorii wiekowej. Piotr Majewski uczestniczył w „Galicja Gravel Race” na dystansie 100 km. Pokonanie szutrowych tras zajęło Piotrowi 3h 34min, co pozwoliło na zajęcie 8 miejsca open. Łukasz Szumiec, Sebastian Cyran i Jerzy Reczek uczestniczyli w zawodach szosowych z cyklu „Road Maraton” Trasa przebiegała po terenach Beskidu Niskiego z Dukli do Ożennej i liczyła 104km z przewyższeniem ponad 1400m. W swoich kategoriach wiekowych Łukasz zajął 7 miejsce, Sebastian – 12, a Jerzy – 16.

Sebastian Cyran - Road Maraton

W dniach 5-8 sierpnia Jakub Siemiączko uczestniczył w etapowym wyścigu „Ochotnica MTB 4 Towers”.  Jakub wybrał najtrudniejszy dystans „Hell”, który w sumie liczył 195km i ponad 8500m przewyższeń. Uczestnicy musieli wyjechać na 4 szczyty, na których znajdują się wieże widokowe: Magurki, Gorc i Lubań w Gorcach i Koziarz w Beskidzie Sądeckim. Jakub uzyskał łączny czas 14h 40min, i zajął 9 miejsce open, a w kategorii M3 – 4. Dodatkowo prowadzona była klasyfikacja w parach i wspólnie ze Zbigniewem Krzesińskim (Żbik Komańcza) zajęli 1 miejsce. Tomasz Leśniak w tych dniach udał się w Sudety, aby tam rywalizować w Mistrzostwach Polski MTB – XCO. Tomasz startował w kategorii „Master II” i ostatecznie uplasował się na 10 miejscu. 8 sierpnia Mateusz Bienias wziął udział w wyścigu gravelowym na terenie Puszczy Niepołomickiej na dystansie 21km. Uzyskując czas 35 minut zajął 3 miejsce open. Gabriel Gorczyca wybrał się do Niemiec, aby tam uczestniczyć w zawodach „MTB Maraton Dresden”. Nasz zawodnik miał do przejechania 54km na Pogórzu Zachodniosudeckim z przewyższeniem 1100m, i ostatecznie w swojej kategorii zajął 50 miejsce.

Wojciech Walaszczyk na trasie rowerowej - ExtremeMan Węgry

 

Łukasz Szumiec, Przemysław Fornek i Sebastian Cyran uczestniczyli w kultowym wyścigu szosowym „Klasyk Beskidzki” Trasa liczyła 59km i ok. 1000m przewyższenia, a kolarze ścigali się przez takie miejscowości jak Hańczowa, Regietów, Uście Gorlickie czy Klimkówka. W kategorii M2 Przemysław był 35, a Sebastian – 38. W kategorii M3 Łukasz zajął doskonałe 3 miejsce. Jerzy Reczek 10 sierpnia udał się do Arłamowa, aby tam uczestniczyć „Tour de Pologne” dla amatorów. Dystans liczył 75km i 1500m przewyższenia. Jerzy pokonał trasę w 2h 49min.

14 sierpnia Katarzyna Czepiel – Rak i Łukasz Rak uczestniczyli w Ultramaratonie Magurskim na dystansie 65km z przewyższeniem 1910m. Start i meta zawodów usytuowane były w Krempnej, a uczestnicy biegu ścigali się po szlakach Beskidu Niskiego. Łukasz z czasem 7h 23min zajął 10 miejsce open, a Katarzyna z czasem 8h 23min zajęła 8 miejsce wśród kobiet. W tym samym dniu Wojciech Walaszczyk uczestniczył w zawodach triathlonowych z serii „ExtremeMan Nagyatad” – Węgry. Wojciech miał do przepłynięcia 3,8km, rower – 180km i bieg na dystansie maratońskim, czyli 42km. Łączny uzyskany czas przez Wojciecha to 11h 09min. Ten czas pozwolił na zajęcie 11 miejsca w kategorii wiekowej. Dzień później, 15 sierpnia Marcin Wiącek uczestniczył w zawodach biegów górskich „Hunt Run” w Białce Tatrzańskiej. Dystans do pokonania liczył 36km i 1961m przewyższenia. Marcin w zawodach zajął doskonałe 2 miejsce open.

Wojciech Walaszczyk na trasie biegowej - ExtremeMan Węgry

 

Łukasz Szumiec, Tomasz Leśniak, Sebastian Cyran i Przemysław Fornek w tym dniu udali się do Piwnicznej Zdrój aby tam uczestniczyć w maratonie MTB „Dare to be”. Sebastian i Przemysław wybrali najkrótszy dystans liczący 23km z przewyższeniem ponad 1000m. W swojej kategorii wiekowej zajęli odpowiednio 5 i 8 miejsce. Tomasz wybrał średni dystans liczący 45km i 1900m przewyższenia i z czasem 2h 39min zajął 2 miejsce open i to samo miejsce w kategorii wiekowej. Najdłuższy dystans 67km z 2867m przewyższeniem wybrał Łukasz Szumiec, który z czasem 4h 22min zajął 4 miejsce open, a w kategorii wiekowej – 2.

Gabriel Gorczyca na trasie Bike Maraton - Obiszów

28 sierpnia W Baranowie Sandomierskim Przemysław Fornek i Sebastian Cyran uczestniczyli w „Karpackim Wyścigu Kurierów”. Trasa liczyła 74km w  kategorii M3 Sebastian zajął 9 miejsce, a Przemysław – 14. Marcin Wiącek w tym dniu wybrał ultra maraton górski „Ultrajanosik” na dystansie 80km i przewyższeniem 2800m. Start biegu był na Słowacji i przez Tatry Bielskie zawodnicy biegli do Niedzicy, gdzie ulokowana była meta. Marcin zajął 15 miejsce open, a w kategorii wiekowej - 8.

Marcin Wiącek na podium Hunt Run

W dniach 21 – 28 sierpnia Piotr Majewski uczestniczył w rowerowym ultra maratonie „Wschód”. Trasa prowadziła wzdłuż wschodniej granicy państwa od Dwernika do Gdańska – 1400km. Piotr ukończył zawody w 7 dni, a łączny czas samej jazdy rowerem to 75 godzin.

Wszystkim zawodnikom JSC serdecznie gratulujemy.

JSC

Napisany dnia: 07.09.2021, 12:00
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ kibic.
dnia 07.09.2021, 22:21
Ocena
komentarza:
8
No i fajnie. Nie zwalniacie tempa. Gratki.
@ Bogusław Tułecki
dnia 08.09.2021, 10:07
Ocena
komentarza:
6
Gratulacje !!!
I powodzenia na przyszłość !!!
@ Nowy Łagr
dnia 08.09.2021, 21:57
Ocena
komentarza:
-6
Bieganie niszczy kręgosłup , stawy biodrowe i kolana.
@ heinrich
dnia 10.09.2021, 09:10
Ocena
komentarza:
8
Głupie komentarze niszczą psychikę komentującego.
@ kat
dnia 11.09.2021, 09:55
Ocena
komentarza:
3
Nowy Łagr - powiedz to 60,70,80,90 -lakom którzy biegają od małego i nie tylko. I nie są to anonimowe osoby ale zawodnicy uczestniczący w zawodach dla amatorów. A rywalizują z biegaczami dużo młodszymi. Pozdrawiam
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Jasielscy policjanci rejestrują interwencję za pomocą kamer nasobnych

   

  Funkcjonariusze jasielskiej policji otrzymali dwadzieścia pięć kamer nasobnych, z których od lutego korzystają policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oraz Referatu Patrolowo-Interwencyjnego. - Kamery gwarantują transparentność działań policji, ochronę obywateli, a także ochronę prawna samych funkcjonariuszy – wyjaśnia kom. Piotr Wojtunik, rzecznik prasowy KPP w Jaśle.

 • 79 lat temu oddział „Korczaka” przeprowadził Akcję „Pensjonat”

   

  W Jaśle odbyły się dzisiaj miejskie obchody 79. rocznicy Akcji „Pensjonat”. Bohaterów wydarzeń z 5 na 6 sierpnia 1943 r. upamiętnili między innymi parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych i instytucji kultury oraz funkcjonariusze służb mundurowych. Pod pomnikiem Armii Krajowej złożono kwiaty i zapalono symboliczne znicze.

 • Pielęgnują pamięć o uczestnikach Akcji „Pensjonat”

   

  W nocy z 5 na 6 sierpnia 1943 r. oddział dywersyjny Armii Krajowej pod dowództwem ppor. Zenona Soboty ps. „Korczak” przeprowadził śmiałą akcję uwolnienia więźniów z więzienia gestapo w Jaśle. Akcja o kryptonimie „Pensjonat” odbiła się szerokim echem w całym okupowanym przez hitlerowskie Niemcy kraju. W Jaśle wciąż są ludzie, którzy pielęgnują pamięć o bohaterach jednego z najistotniejszych wydarzeń w historii okupowanego Jasła. Wczoraj, już po raz dziesiąty odbył się Jasielski Marsz Wolności.

 • "Dziki niszczą nasze plony, podchodzą pod domy. Jest ich za dużo – grzmią rolnicy

  Rolnicy w gminie Kołaczyce skarżą się na liczne szkody i ogromne straty, które ponoszą na skutek żerowania dzika i innej zwierzyny. Gospodarze załamują ręce, bo nie mogą spokojnie zebrać plonów. Dziki niszczą wszystko. Zdaniem rolników, koło łowieckie "Jedność" w Kołaczycach niewiele czyni, aby ograniczyć jego populację. Prezes koła Franciszek Bosak ucina – To kłamstwo, jeśli mówią, że nie strzelamy. W ciągu roku odstrzelonych jest od 150-200 dzików – mówi.

 • Poważny wypadek w Kołaczycach na drodze krajowej nr 73

  Dzisiaj po godzinie 14. na ul Mickiewicza w Kołaczycach w rejonie ośrodka zdrowia doszło do zderzenia się busa i samochodu osobowego. Na miejscu pracują  trzy zespoły ratownictwa medycznego, które udzielają pomocy osobom poszkodowanym. Obecnie droga w miejscu zdarzenia jest całkowicie zamknięta.

 • W poniedziałek rozpocznie się zamknięcie wiaduktu na ul. 3 Maja

   

  Firma PRI-MOST Południe Sp. z o.o. realizuje remont wiaduktu drogowego w ciągu ul. 3 Maja nad nieużytkowaną linią kolejową. Od najbliższego poniedziałku (8 sierpnia) ruch kołowy samochodów osobowych i ciężarowych zostanie skierowany na objazd wyznaczany drogą wojewódzką nr 992 oraz drogą powiatową nr 2512R (ul. Wojska Polskiego).

 • Konkurs! Wygraj komiksy i książki o Akcji „Pensjonat”

 • Wracają pytania o przyszłość dworca kolejowego w Jaśle. Czy teren, na którym stoi doczeka się wreszcie kompleksowej modernizacji?

   

  Dworzec kolejowy w Jaśle lata świetności dawno ma już za sobą. Co więcej, obiekt nawet w najmniejszym stopniu nie spełnia swojej pierwotnej roli. Podróżni nie mogą z niego korzystać. Nic więc dziwnego, że co pewien czas wracają pytania o to, jaki plan na zagospodarowanie budynku i przyległego do niego terenu, mają władze miasta.

 • Uczniowie jasielskiego Ekonomika w finale turnieju "Sukces na Bank"

  Uczniowie Technikum nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Jaśle przeszli do finału czwartej edycji ogólnopolskiego turnieju ekonomicznego dla szkół średnich "Sukces na Bank". W ubiegłym roku uczniowie jasielskiego Ekonomika zajęli I miejsce i wygrali 20 tys. zł. Czy w tym roku uda się im powtórzyć ten sukces? Finał programu odbędzie się 13 sierpnia o godz. 9.00 w TVP3.

 • Śledczy wciąż badają sprawę nielegalnego składowania odpadów w Zimnej Wodzie

  Sprawa magazynowania śmieci w Zimnej Wodzie, na działce należącej do znanego przedsiębiorcy wyszła na jaw początkiem marca br. Inspektorzy WIOŚ, którzy przeprowadzili kontrolę w miejscu nielegalnego składowania odpadów ujawnili pewne nieprawidłowości. Śledztwo prowadzone przez prokuraturę jest nadal w toku.

 • Karol Adamski zrezygnował ze stanowiska dyrektora DPS w Foluszu. Powiat powierzył obowiązki Monice Wójcickiej

  Po 11 latach pracy na stanowisku dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Foluszu Karol Adamski złożył rezygnację i 31 lipca br. rozwiązał stosunek pracy. Zarząd Powiatu powierzył 1 sierpnia br. obowiązki dyrektora tej placówki Monice Wójcickiej, długoletniemu pracownikowi domu opieki w Foluszu.

 • Trwa nabór uzupełniający do szkół ponadpodstawowych

   

  Absolwencie szkoły podstawowej, jeżeli nie dostałeś się do wymarzonej szkoły albo chcesz zmienić swój wybór, sprawdź ofertę i dołącz do uczniów Zespołu Szkól Budowlanych w Jaśle. 

 • Już 12-14 sierpnia w Krośnie - Leszek Możdżer, odkrycie świata jazzu Kinga Głyk i wielki koncert symfoniczny!

   

  Od 12 do 14 sierpnia odbędzie się po raz siódmy w Krośnie muzyczny crossover – Young Arts Festival. W tegorocznym programie wydarzenia znalazła się improwizująca basistka młodego pokolenia - Kinga Głyk, pianista Leszek Możdżer z AUKSO Orkiestrą Kameralną Miasta Tychy pod dyrekcją Marka Mosia oraz wielki koncert symfoniczny w wykonaniu Filharmoników Lwowskich. Będzie to ich pierwszy koncert w pełnym składzie od czasu wybuchu wojny!

 • W godzinę „W” zawyją syreny. Jasło odda hołd bohaterom i ofiarom Powstania Warszawskiego

   

  Dokładnie 78 lat temu wybuchło Powstanie Warszawskie. W całej Polsce w godzinę „W” zawyją syreny alarmowe, aby upamiętnić powstańców, którzy stanęli do nierównej walki z hitlerowskim okupantem oraz ofiary cywilne. Punktualnie o godz. 17. syreny alarmowe zabrzmią również w Jaśle.

 • Wielki powrót pierogów do Tarnowca!

   

  Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemicznymi obostrzeniami, w Tarnowcu ponownie zorganizowano jedną z najpopularniejszych w regionie imprez plenerowych. Podkarpacki Festiwal Smaków Regionalnych „Pierogi” od ponad dekady cieszy się olbrzymim zainteresowaniem smakoszy tej popularnej potrawy. Na stadion ściągnęły w tym roku tysiące osób, aby spróbować specjałów przygotowanych prze Koła Gospodyń Wiejskich. Dobra zabawę zapewnił między innymi zespół góralski Baciary.

 • Inflacja uderzy w studentów ... ale nie w jasielskiej Filii AHE!

   

  Inflacja w ostatnich miesiącach spędza sen z powiek wszystkim Polakom, również studentom. W tym roku większość Uczelni niepublicznych zdecydowała się na podniesienie opłat czesnego. Wśród nich nie znajdziemy jednak Filii AHE w Jaśle, gdzie opłaty za studia pozostały bez zmian.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657