Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Sierpniowe święto biegowe w Krempnej

3

Od pięciu lat w długi sierpniowy weekend niewielka Krempna, przez dwa dni staje się centrum sportowych zmagań. Aby uczestniczyć w biegowych zmaganiach co roku przyjeżdżali tutaj biegacze nie tylko z regionu, ale całego kraju, a nawet zagranicy.

Jednak kiedy wiosną tego roku w wyniku epidemii COVID-19 wprowadzono szereg obostrzeń, zamykając m.in. szkoły, kościoły i ograniczając życie społeczne, to wielu biegaczy miało poważne obawy czy w sierpniu będą mogli znów wybrać się w Beskid Niski. Na szczęście powoli wracamy do normalności i wszystko wskazuje na to, że w dniach 14-15 sierpnia w Krempnej odbędzie się VI edycja Ultramaratonu Magurskiego.

Będzie to edycja specjalna, przy zachowaniu wymaganego reżimu sanitarnego. By zadbać o zdrowie gości i mieszkańców biegacze będą poruszać się w maseczkach, a na teren szkoły nie będą wpuszczani kibice. W piątkowe popołudnie wyruszą zawodnicy na 22 km trasę zwaną MaguRun, zaś start zawodników biegów ultra (65 i 100 km) zaplanowany jest na sobotni poranek. Jak dotychczas, organizatorzy tak poprowadzili trasy biegów, aby zawodnicy mogli zobaczyć jak najwięcej pięknych terenów Magurskiego Parku Narodowego oraz pejzaży gminy Krempna.

W realizacji przedsięwzięcia organizatorów od początku wspiera Gmina Krempna wraz ze “Stowarzyszeniem Rozwoju na Rzecz Gminy Krempna”, do których już drugi rok jako oficjalny Partner dołączyło Województwo Podkarpackie, które stawia na rozwój turystyki i promocję najpiękniejszych zakątków regionu. Ultramaraton Magurski to impreza dla biegaczy nie tylko z Podkarpacia, ale także dla zawodników z całej Polski i Europy. A urokliwe tereny Beskidu Niskiego zapraszają turystów przez cały rok.

Szczegóły dotyczące zawodów można znaleźć na stronie www.magurski.com oraz facebook.com/Ultramaraton.Magurski

Napisany dnia: 16.07.2020, 11:12
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Maro
dnia 16.07.2020, 12:45
Ocena
komentarza:
-3
Teraz wszystkie imprezy biegowe bardzo drogie a niekoniecznie ciekawe.
@ Pawąz
dnia 18.07.2020, 08:48
Ocena
komentarza:
1
To po wozie z letrami tez biegali
@ Maksio
dnia 18.07.2020, 17:48
Ocena
komentarza:
0
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • W Skołyszynie oddano ponad 30 litrów krwi!

   

  O tym, że krew ratuje życie nie trzeba nikogo przekonywać. W akcji krwiodawstwa, zorganizowanej dzisiaj przy remizie OSP Skołyszyn zebrano jej ponad 30 litrów. Trafi ona do RCKiK w Rzeszowie. Akcji towarzyszyły gry i zabawy dla dzieci oraz pokazy sprzętu, którego dawniej i obecnie, na co dzień używają, bądź też używali podczas akcji strażacy ochotnicy.

 • The Hamburgers – recepta na wyśmienity smak! Spróbuj nowości w Doner King

 • Fundacja PGNiG przekazała kolejną transzę pomocy dla poszkodowanych w wyniku czerwcowych nawałnic

   

  Kolejna partia sprzętu AGD od Fundacji PGNiG trafiła do rodzin poszkodowanych w wyniku czerwcowych nawałnic i podtopień. W Jaśle z pomocy rzeczowej skorzysta 28 gospodarstw domowych, które przed miesiącem dotknął żywioł.

 • Urząd Miasta w Jaśle odpowiada na petycję w sprawie wycinki drzew

   

  Kilka dni po tym, jak w sieci pojawiła się petycja w sprawie planowanej wycinki drzew przy ul. Rejtana, Floriańskiej i Śniadeckich, apel mieszkańców miasta zatroskanych o ich los, doczekał się odpowiedzi ze strony Urzędu Miasta w Jaśle. Magistrat przekonuje, że robi wszystko, aby ocalić jak największą liczbę drzew przewidzianych do usunięcia w związku z budową ścieżki rowerowej. Analizowane obecnie przez urzędników rozwiązanie może pozwolić na zachowanie dziesięciu z nich.

 • Co zrobić, gdy ubezpieczyciel odmawia wypłaty odszkodowania za skutki powodzi? Cz. 1

   

  Niestety, ostatnie miesiące nie mogą być uznane za szczególnie szczęśliwe dla mieszkańców naszego kraju. W marcu rozprzestrzeniająca się pandemia koronawirusa spowodowała paraliż gospodarki, w maju-czerwcu – zniszczenie w południowo-wschodniej części Polski niosły liczne powodzie. 

 • Rusza modernizacja Placu Żwirki i Wigury oraz ulic Bednarskiej, Czackiego i Karmelickiej – będą utrudnienia

   

  W ramach prowadzonego projektu „Rewitalizacja Miasta Jasła w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego” już w najbliższym czasie rozpoczną się prace modernizacyjne Placu Żwirki i Wigury, a także sąsiednich ulic Bednarskiej, Czackiego i Karmelickiej. 

 • Czy uda im się obronić drzewa przed wycinką?

   

  Los blisko dwudziestu drzew przy ul. Rejtana, Floriańskiej i Śniadeckich wydaje się być przesądzony. Kolidują one bowiem z realizowaną przez Miasto Jasło ścieżką rowerową. Grupa mieszkańców miasta nie zamierza jednak składać broni w walce o ich ocalenie. Ich orężem ma być petycja, której adresatem są miejscy radni.

 • Toyota rozwija skrzydła w Jaśle

   

  Branża motoryzacyjna nie toleruje stagnacji. Potwierdzenia dla tak postawionej tezy nie trzeba szukać daleko. Jasielski salon Toyoty stawiając na rozwój...

 • Nowy dyrektor jasielskiego MOSiR-u

  Marek Dyląg został dyrektorem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle. Zastąpił na tym stanowisku Tadeusza Baniaka, który funkcję tę pełnił w sumie przez ponad 17 lat. Nowy dyrektor pracował już wcześniej na MOSiR-ze, w latach 1999-2008 był zastępcą ośrodka.

 • Wracamy z obuwiem najlepszych polskich marek! Wielkie otwarcie już w sobotę 1.08.2020

   

  Po kilku długich  miesiącach przerwy, wracamy do Was z obuwiem najlepszych polskich marek. 

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105