Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Skromne zwycięstwo LKS-u Czeluśnica nad Zamczyskiem Mrukowa

11

Kibice, którzy liczyli na wysokie zwycięstwo LKS-u Czeluśnica nad Zamczyskiem Mrukowa w niedzielnym spotkaniu 6. kolejki spotkań klasy okręgowej, srodze się zawiedli. Gospodarze, którzy okupują czołowe miejsca ligowego zestawiania skromnie pokonali słabo spisującą się na początku sezonu ekipę trenera Ryszarda Skuby. Trzy punkty pozostały w Czeluśnicy za sprawą Felipe Melgaco, który jako jedyny zdołał znaleźć receptę na pokonanie Mateusza Bazana.

Patryk Tłuściak w walce o piłkę z Ireneuszem Brożyną/fot. Marcin Dziedzic

Zdjęcia z meczu obejrzysz w FOTOGALERII 

Obie drużyny przystępowały do rywalizacji w zgoła odmiennych nastrojach. Gospodarze meczu po pięciu rozegranych spotkaniach zajmowali trzecie miejsce w ligowej tabeli, tracąc do lidera zaledwie trzy oczka. Goście z kolei wciąż nie potrafią znaleźć właściwego rytmu. Podopieczni trenera Ryszarda Skuby w pięciu dotychczasowych meczach zdołali zgromadzić zaledwie dwa skromne punkty, wciąż czekając na pierwsze zwycięstwo w lidze.

Od pierwszej minuty spotkania gołym okiem widać było, która z drużyn jest zdecydowanym jego faworytem. Gospodarze zaatakowali w sposób zdecydowany, wywierając na defensorach Zamczyska olbrzymią presję. Opłaciło się to już w 13. minucie gry. Fantastycznym strzałem z narożnika pola karnego popisał się Felipe Melgaco. Piłkę po strzale Brazylijczyka próbował jeszcze przenieść nad poprzeczką Bazan, lecz uderzenie okazało się na tyle precyzyjne, że futbolówka zatrzepotała w siatce.

Ivan Perez w starciu z Arturem Wójtowiczem/fot. Marcin Dziedzic

Dominacja LKS-u była bezdyskusyjna. Mimo zdecydowanej przewagi, gospodarze nie zdołali jednak podwyższyć prowadzenia. Drogę do bramki nieskutecznie próbowali znaleźć między innymi Patryk Tłuściak, Mateusz Kuzio i Wojciech Munia. W poczynaniach podopiecznych Szymona Gołdy widać było zbyt dużo indywidualności, kosztem gry zespołowej. Goście próbowali odgryzać się stawiając na szybki kontratak. Brakowała im jednak precyzji w rozegraniu piłki. W pierwszej odsłonie meczu Igor Wanat nie mógł narzekać na nadmiar obowiązków.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Rywalizacja wciąż toczyła się pod dyktando gospodarzy. Swoje okazje do podwyższenia prowadzenia mieli Tłuściak, Melgaco i Munia. Solidnie między słupkami spisywał się jednak Bazan. W samej końcówce meczu goście zdołali wreszcie przedrzeć się w obręb pola karnego LKS-u. Piłka po strzale Kamila Bilskiego minęła jednak słupek bramki gospodarzy.

Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 1:0. Dzięki trzem punktom zespół LKS Czeluśnica umocnił się na czele ligowego zestawienia. Zamczysko z kolei wciąż pozostaje bez ligowego zwycięstwa, zajmując przedostatni miejsce w tabeli.

LKS Czeluśnica – KS Zamczysko Mrukowa 1:0

LKS Czeluśnica: Igor Wanat (GK) - Dario Ivan Atencia Perez, Szymon Sabik (C), Przemysław Musiał, Łukasz Gadomski - Patryk Tłuściak (Łukasz Kalityński 90’), Felipe Altino Martins Melgaco, Kacper Zięba, Jakub Frączek - Wojciech Munia, Mateusz Kuzio (Michał Mędrek 79’) | na ławce rezerwowych: Adrian Musiał, Dominik Marek, Norbert Kociuba.

KS Zamczysko Mrukowa: Mateusz Bazan (GK) – Sebastian Brożyna, Ireneusz Brożyna (C), Michał Baciak, Krzysztof Lewicki - Wiktor Brągiel, Piotr Stachurski - Kamil Bilski, Rafał Frączek, Artur Wójtowicz - Paweł Ciuła (Damian Mastaj 67’) | na ławce rezerwowych: Hubert Mastaj (GK), Jan Baciak, Bartłomiej Maguda, Grzegorz Bors, Wojciech Bal, Dominik Praszek.

MD

Napisany dnia: 19.09.2022, 23:41
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Dziadziu mały kaziu
dnia 20.09.2022, 08:09
Ocena
komentarza:
4
Byłem,widziałem,mecz zawiódł.Kopanina z jednej jak i drugiej strony.Ilu wychowanków gra obecnie w Czeluśnicy?
@ Clinton
dnia 20.09.2022, 09:45
Ocena
komentarza:
4
Wychowanków?
1
@ fdf
dnia 20.09.2022, 12:59
Ocena
komentarza:
-5
zabraklo lewandowskiego i czubika :):) buacha cha
@ Pilkarz
dnia 20.09.2022, 14:48
Ocena
komentarza:
13
Poziom 6 ligii,wioska a gra 1 wychowanek klubu.Reszta to najemnicy z Kolumbii,Brazylii,Australii i z klubów polskich.To jest obraz amatorskiej piłki nożnej.Gdzie siępodziała praca z dziećmi i mlodzieżą # gminy Tarnowiec?Koniec Świata,czas umierać.
@ łodyniec
dnia 24.09.2022, 10:15
Ocena
komentarza:
1
Przecież jest tylko dwóch obcokrajowców.
@ Stan
dnia 20.09.2022, 19:27
Ocena
komentarza:
13
Pakuje się kupę kasy gminnej w coś,co powinno służyć młodzieży,dzieciom i dorosłym przede wszystkim z terenu gminy i co się dzieje?W drużynie seniorów nie ma prawie wcale mieszkańców gminy,są za to obcokrajowcy zamykający dostęp do drużyny dla swoich,ale jest okręgówka,czyli szósta,a więc trzecia liga od końca!To jakiś absurd!A jak wygląda szkolenie dzieci i młodzieży w tym klubie?Nie ma i to jest dramat.Braknie kasy,sponsora i po klubie.A stadion za miliony?Nie ważne,po nas choćby potop.Nie zazdroszczę ,ale ubolewam nad taką ścieżka.
@ Pirimiri
dnia 20.09.2022, 20:38
Ocena
komentarza:
18
Braknie Kazia i po druzynie
@ Zmaczysko Mrumru
dnia 20.09.2022, 21:03
Ocena
komentarza:
16
Ot kaprys milionera. Póki płaci jest bal i święto. Skończy płacić i opuszczą go wszyscy i drużynę i pójdą tam gdzie zapłacą im nowi wizjonerzy.
@ Zirientowany
dnia 20.09.2022, 21:24
Ocena
komentarza:
12
Braknie Kazia i kurek z kasą zostanie zakrecony,a na tym obiekcie za miliony będą rosnac chwasty...
@ Hghghgh
dnia 22.09.2022, 14:33
Ocena
komentarza:
2
Nie bronie Kasia ale jego kasa to wydaje jak chce. W Czarnych też jak była kasa to był zaciąg piłkarzy tylko,że polskich
@ Zazu
dnia 24.09.2022, 07:47
Ocena
komentarza:
8
Nie tylko polskich, byli też Słowacy. Ale żeby to pamiętać to trzeba być kibicem od lat a nie tylko od święta
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Urząd Miasta w Jaśle zamierza oszczędzać pieniądze skracając godziny otwarcia orlików

   

  Jasielski magistrat zamierza skrócić godziny otwarcia boisk sportowych typu orlik na Ogródku Jordanowskim i osiedlu Gamrat. Już wkrótce, obiekty, o których mowa, mają być czynne tylko do godz. 18. Wyjątek stanowić będą wyłącznie zajęcia organizowane przez szkółki piłkarskie i kluby sportowe. Uzasadnieniem dla decyzji podjętej przez urzędników ma być konieczność ograniczania kosztów za zużycie energii elektrycznej. Suchej nitki na pomyśle Urzędu Miasta w Jaśle nie zostawiają mieszkańcy, którzy korzystają z orlików w godzinach wieczornych. Mówią wprost, że hasło „Jasło – klimat do sportu” jawi się obecnie jako ponury żart.

 • 180 tys. zł powiat przeznaczy na zakup nowego auta dla starostwa

  Na ostatniej sesji Rady Powiatu w Jaśle większość radnych zgodziła się na zabezpieczenie środków w kwocie 180 tys. zł na zakup nowego samochodu do celów służbowych dla pracowników Starostwa Powiatowego w Jaśle. - Mój kierowca preferuje skodę – podkreślił starosta Adam Pawluś.

 • Jako pierwsi pokonali 30 pięter i 800 schodów. Druhowie Bartosz i Tomasz najlepsi spośród 49 drużyn w kategorii OSP

  W minioną sobotę 1 października w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbyły się IV Mistrzostwa Polski Strażaków w Biegu po Schodach-Wieżowiec 2022, w których udział wzięło 165 drużyn z całej Polski. Tomasz Kurek i Bartosz Maciejowski, druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Święcanach po raz trzeci z rzędu byli nie do pokonania!

 • W trosce o dobrą kondycję psychiczną uczniów, jasielskie podstawówki realizować będą program - „Apteczka Pierwszej Pomocy Emocj

   

  Jasielskie szkoły podstawowe przystąpiły do realizacji programu, którego celem jest rozwijanie u uczniów umiejętności radzenia sobie ze stresem i trudnościami, a także kształtowanie postaw optymizmu, empatii, wytrwałości i wiary w siebie. „Apteczka Pierwszej Pomocy Emocjonalnej” to program skierowany do osób w wieku od 8 do 12 roku życia. Kluczowy wpływ na podjętą przez władze samorządowe Jasła decyzję o wdrożeniu programu, miał apel trzech uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle, w którym domagali się oni podjęcia aktywnych działań w zakresie przeciwdziałania mowie nienawiści.

 • Powiat inwestuje w kolejną wirtualną strzelnicę. Tym razem powstanie w Zespole Szkół w Trzcinicy

  Końcem ubiegłego roku w Liceum Ogólnokształcącym w Nowym Żmigrodzie oddano do użytku pierwszą w powiecie jasielskim wirtualną strzelnicę. W czerwcu br. Rada Powiatu wyraziła zgodę na powstanie kolejnej w liceum w Kołaczycach. To jednak nie koniec. Ostatnio zabezpieczono w budżecie powiatu 50 tys. zł na budowę wirtualnej strzelnicy w Zespole Szkół w Trzcinicy.

 • Ostatnie pożegnanie Wiktora Barańskiego, wójta gminy Tarnowiec

   

  Rodzina, przyjaciele i kilkuset mieszkańców gminy Tarnowiec towarzyszyło Wiktorowi Barańskiemu w ostatniej drodze. Ciało zmarłego przed kilkoma dniami wójta spoczęło w rodzinnym grobie na cmentarzu parafialnym w Tarnowcu.

 • Kino Helios Krosno zaprasza na kolejną filmową ucztę

   

  Kolejny tydzień repertuarowy w kinie Helios Krosno zapowiada się arcyciekawie. W ramach Projektów Specjalnych, kinomani będą mogli obejrzeć na dużym ekranie między innymi film pt. „Niewierna” z Juliette Binoche i Vincentem Lindonem w rolach głównych.

 • Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów do Krakowa

   

  Od 1 października br. obowiązywać będą zmiany w rozkładzie jazdy pociągów, którymi mieszkańcy Jasła i powiatu jasielskiego podróżują do Krakowa. Ich wprowadzenie wynika z realizacji prac remontowych na linii kolejowej nr 96 (odcinek Tarnów – Stróże). Pociągi PKP IC „Wetlina” i „Bieszczady” kurować będą przez Rzeszów. W przypadku „Hubala” z kolei, na trasie z Jasła do Tarnowa obowiązywać będzie autobusowa komunikacja zastępcza.

 • WIOŚ przedstawił wyniki badań próbek ścieków i wody z Wisłoki. Kontrola inspektorów wykazała m.in. nieprawidłowości w eksploat

  Początkiem września inspektorzy WIOŚ pobrali do badań próbki ścieków i wody z Wisłoki poniżej kolektora oczyszczalni ścieków w Kołaczycach. Wyniki wykazały przekroczenia dopuszczalnych wartości stężeń zanieczyszczeń zawartych w ściekach...

 • Mój dom to… Jasło!

   

  Każde miasto szuka swojej ścieżki rozwoju, która poprowadzi je do miejsca, gdzie jakość życia jego mieszkańców będzie na najwyższym poziomie. Dla mieszkających w Jaśle ludzi właśnie to miasto stało się domem, domem do którego zaprasza się z otwartym sercem i ogromną życzliwością, bo to jaślanie są największym potencjałem tego miejsca. 

 • Osiem kilogramów mniej. Kuracja Pani Magdaleny zakończona sukcesem

   

  Wiosenna Metamorfoza w gabinecie dietetycznym Bonne Sante Jasło dobiegła końca. Pani Magdalena wysłała swoje zgłoszenie i wygrała casting do metamorfozy, a dziś przedstawiamy tego efekty.

 • Przywróć sobie piękny uśmiech dzięki leczeniu implantologicznemu

  Leczenie implantologiczne pozwala na skuteczne i przewidywalne odtworzenie utraconych zębów, w sposób najbardziej zbliżony do zębów naturalnych. Dzięki zastosowaniu implantów zębowych możemy odzyskać piękny uśmiech. Zastosowanie najnowocześniejszych metod leczenia gwarantuje uzyskanie najwyższej jakości i precyzji leczenia. Specjalistycznych gabinetów stomatologicznych nie trzeba daleko szukać. W Jaśle, leczenie implantologiczne oferuje PrecisDENT.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657