Słowackie srebro Szóstki
18
28 lutego w słowackim Bardejowie rozegrany został Turniej Piłkarski chłopców rocznika 1998, na który udała sie drużyna UKS Szóstka Jasło w składzie: Kamil Marszałek, Marcin Gajda, Mateusz Bejnar, Kacper Korczykowski, Arkadiusz Szot, Szymon Myśliwiec, Szymon Wojdyła, Łukasz Opałka , Przemysław Skórka, Marek Żygłowicz , Kamil Gąsior , Marcin Pisula i Piotr Gogola.



W meczach grupowych młodzi zawodnicy pokonali Unię Tarnów 4-0 ( Pisula, Opałka -2, Wojdyła), następnie zagrali najlepszy mecz Turnieju (zdaniem obserwujących zawody kibiców i trenerów innych drużyn) ulegając niestety gospodarzom Partizanowi Baredejow 4-5 (Opałka, Gogola -2, Żygłowicz), w ostatnim meczu w grupie a pokonali Giraltovce ze Słowacji 3-2 (Żygłowicz -2, Gogola). W półfinale, po kolejnym bardzo dobrym meczu i golach Pisuli i Gogoli, wygrali z Sandecją Nowy Sącz 2-0.
W finale zmierzyli się z Tarnovią Tarnów i przegrywali już 0-2, jednak zdołali doprowadzić do remisu, po celnych uderzeniach Skórki i Żygłowicza. Niestety jeden obroniony rzut karny przez tarnowskiego bramkarza sprawił, że w rzutach karnych Szóstka przegrała z Tarnovią 3-4. Jednak drugie miejsce również bardzo ucieszyło jaślan, którzy zadedykowali je nieobecnemu w Bardejowie z powodu choroby trenerowi Arturowi Tomaszewskiemu.
Dodatkową radość sprawiła nagroda indywidualna przyznana przez organizatorów Piotrowi Gogoli - został najlepszym zawodnikiem Turnieju!
UKS Szóstka



W meczach grupowych młodzi zawodnicy pokonali Unię Tarnów 4-0 ( Pisula, Opałka -2, Wojdyła), następnie zagrali najlepszy mecz Turnieju (zdaniem obserwujących zawody kibiców i trenerów innych drużyn) ulegając niestety gospodarzom Partizanowi Baredejow 4-5 (Opałka, Gogola -2, Żygłowicz), w ostatnim meczu w grupie a pokonali Giraltovce ze Słowacji 3-2 (Żygłowicz -2, Gogola). W półfinale, po kolejnym bardzo dobrym meczu i golach Pisuli i Gogoli, wygrali z Sandecją Nowy Sącz 2-0.
W finale zmierzyli się z Tarnovią Tarnów i przegrywali już 0-2, jednak zdołali doprowadzić do remisu, po celnych uderzeniach Skórki i Żygłowicza. Niestety jeden obroniony rzut karny przez tarnowskiego bramkarza sprawił, że w rzutach karnych Szóstka przegrała z Tarnovią 3-4. Jednak drugie miejsce również bardzo ucieszyło jaślan, którzy zadedykowali je nieobecnemu w Bardejowie z powodu choroby trenerowi Arturowi Tomaszewskiemu.
Dodatkową radość sprawiła nagroda indywidualna przyznana przez organizatorów Piotrowi Gogoli - został najlepszym zawodnikiem Turnieju!
UKS Szóstka
