Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Soczewki progresywne - czy jest się czego bać?

Decyzja o wyborze okularów progresywnych wiąże się z wieloma pytaniami. Klienci salonów optycznych obawiają się często ich zaawansowanej konstrukcji, a także zastanawiają nad tym, ile potrwa okres adaptacji. Czy zła sława soczewek progresywnych jest uzasadniona?

Zacznijmy od początku. Soczewki progresywne zapewniają korekcję widzenia do dali i bliży, jak również na odległości pośrednie (np. komputer stacjonarny). Umożliwia to płynna zmiana mocy. Co kryje się pod tym pojęciem? Otóż promień krzywizny powierzchni „progresów”, od którego zależy ich moc, zmienia się w sposób ciągły: od wartości korygujących wadę do dali do wartości korygujących widzenie do bliży. Zmiana mocy przebiega wzdłuż segmentu nazywanego kanałem progresji.

Cztery obszary soczewki progresywnej

W soczewce progresywnej wyróżnić możemy cztery obszary:

1. Obszar do dali – korygująca moc do dali.

2. Obszar do bliży – korygująca moc do widzenia z bliska.

3. Obszar do odległości progresji – tzw. strefa lub kanał progresji. Dzięki temu widzimy ostro ekran komputera.

4. Obszary peryferyjne, którymi są zewnętrzne obszary soczewki progresywnej. Występują w nich aberracje powodujące zniekształcenie obrazu – dlatego potocznie mówi się, że patrząc zewnętrzną częścią soczewki nie zobaczymy wyraźnie i ostro. Wielkość obszaru peryferyjnego ma niebagatelny wpływ na komfort użytkowania soczewki progresywnej. Obowiązuje tu prosta zasada: im ten obszar jest mniejszy, tym większe pole ostrego widzenia.

Szerokość kanału progresji

Kwestię długości kanału progresji, który wpływa m.in. na dopasowanie soczewek do warunków pracy, mamy za sobą. Czas na kolejny ważny element – szerokość kanału progresji.

Znowu posłużę się prostą zasadą, która jest łatwa do zapamiętania i o której warto pamiętać: szerszy kanał progresji = większe pole ostrego widzenia. Jednocześnie zmniejszają się obszary peryferyjne, w których występuje zamazane widzenie.

Szerokość kanału progresji wpływa na jakość soczewki progresywnej. Jeśli wybierzemy soczewki z mniejszym obszarem peryferyjnym, uzyskamy większe pole widzenia. Przy zakupie okularów progresywnych warto zwrócić na to uwagę. Zyskujemy bowiem większy komfort użytkowania okularów, a także szybszy i znacznie łatwiejszy proces adaptacji.

Aby dokonać najlepszego wyboru, warto wiedzieć co nieco o właściwościach soczewki progresywnej i sprawdzić ich rodzaje w ofercie salonu optycznego. A nade wszystko wybrać „progresy” świadomie, dopasowując je do specyfiki codziennego życia. Innymi słowy soczewki progresywne powinny być uszyte na Waszą miarę.

Po szczegóły o szerokich korzyściach ze stosowania soczewek progresywnych oraz obowiązujących promocjach zapraszamy do Salonu VISIONOPTYK w Jaśle ul. Kościuszki 31B  ( SUPERSAM - GAMA) i telefonicznie pod nr 600 437 105.

Artykuł sponsorowany

 

Napisany dnia: 17.03.2023, 10:00
 • "UE chciałaby zrobić skansen z naszych pięknie zagospodarowanych lasów” - mówiła posłanka Maria Kurowska

  „UE chce położyć rękę na polskie lasy państwowe” - podkreśla posłanka Solidarnej Polski – Maria Kurowska. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Parku Miejskim w Jaśle mówiła o złożonym obywatelskim projekcie ustawy ws. obronie polskich lasów. Przyjęcie jej pozwoli polskiemu rządowi zachować kontrolę nad tym co się dzieje w lasach, a każde działanie podejmowane w sprawie lasów będzie przegłosowane przez Sejm. - Nic o lasach poza Sejmem – mówiła posłanka.

 • Wiosna – czas na zmiany!

   

  Zapraszamy Seniorów do aktywności. Wiosna to czas kiedy chętniej korzystamy z życia i szukamy nowych pomysłów na spędzanie wolnego czasu. Doskonałym rozwiązaniem będzie decyzja o udziale w Klubie Seniora, który funkcjonuje od niedawna  w Jaśle przy ul. Dworcowej 12  – dysponujemy jeszcze ostatnimi wolnymi miejscami !

   

 • W kilku miejscach na terenie Jasła płonęły wiaty śmietnikowe

   

  We wtorkowy wieczór, około godz. 22 strażacy prowadzili działania gaśnicze w związku z trzema pożarami na terenie Jasła. Ogień strawił między innymi wiaty śmietnikowe i kontenery na odpady przy ul. Lenartowicza i ul. Chopina. Ogień, który wybuchł w bramie bloku przy ul. Jagiełły uszkodził elewację budynku oraz okna na pierwszym piętrze.

 • Dwa różne spojrzenia na rewitalizację parku w Skołyszynie

  Gmina Skołyszyn otrzymała 7,7 mln zł dofinansowania na rewitalizację parku podworskiego w Skołyszynie. Niedawno rozpoczęta wycinka drzew w celu przygotowania terenu pod dalsze prace inwestycyjne została wstrzymana. Sprawie przygląda się jasielska policja i RDOŚ...

 • Helios Krosno zaprasza na kolejny tydzień repertuarowy Projektów Specjalnych

   

  Zbliżający się tydzień repertuarowy w kinie Helios Krosno pełny jest niespodzianek w ramach Projektów Specjalnych. Każdy kinoman z pewnością znajdzie dla siebie ciekawą propozycję. Na dużym ekranie będzie można zobaczyć między innymi najnowszy film Park Chan-wooka pt. "Podejrzana".

 • Chwyć za kielnię! Łap okazję cenową na bloczek komórkowy w sklepie DOMUS

   

  Wiosna to idealny czas na to, aby wrócić na budowę lub wreszcie zrealizować plany związane z remontem. Nie o samą porę roku jednak chodzi. Wiosną można natknąć się na materiały budowlane w bardzo atrakcyjnych cenach. Doskonałym przykładem jest bloczek komórkowy 24x24x59, który w sklepie DOMUS Łazienki & Budownictwo w Jaśle kosztuje dokładnie 14,29 zł. Oferta obowiązuje do końca kwietnia br.

 • Podpisano umowę na budowę drogi 5KDZ

   

  Miasto Jasło konsekwentnie inwestuje środki finansowe w rozwój infrastruktury drogowej na obszarze warzyckiej strefy inwestycyjnej. Kolejnym etapem realizacji tak nakreślonego celu jest budowa drogi 5KDZ. Po wielomiesięcznych perturbacjach związanych z rozstrzygnięciem przetargu na realizację tego zadania, w poniedziałek (20 marca br.) przedstawiciele jasielskich władz samorządowych oraz Przedsiębiorstwa Robót Drogowo-Mostowych w Jaśle, wreszcie parafowali stosowną umowę.

 • Wiercenie studni głębinowych z gminnej dotacji od A do Z

   

  Gmina Jasło uruchomiła w ubiegłym roku program dla swoich mieszkańców, w ramach, którego mogli oni składać wnioski o dofinansowanie budowy studni wierconej głębinowej dla budynków mieszkalnych. Pieniądze trafią do blisko 370 wnioskodawców. Część z nich podpisało już stosowne dokumenty. Inwestycję należy zrealizować w ciągu 6 miesięcy od zawarcia umowy. Już wcześniej warto więc wybrać doświadczonego wykonawcę. Kompleksową usługę wiercenia studni głębinowych oferuje firma WIT-WIERT.  Zadzwoń: 698 006 759.

 • Park linowy w Jaśle wymaga kompleksowej modernizacji. MOSiR czeka na opinię dendrologiczną

   

  Po upływie dziesięciu lat od otwarcia, park linowy w Jaśle wymaga przeprowadzenia gruntownej modernizacji. O tym, jaki będzie jej zakres przesądzi wynik ekspertyzy dendrologicznej zleconej przez kierownictwo Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle.

 • Zakład Gospodarki Komunalnej w Kołaczycach zatrudni inspektora ds. technicznych

 • Wójt Gminy Nowy Żmigród apeluje o ostrożność. W okolicy widziano wilki

  Wójt gminy Nowy Żmigród apeluje do mieszkańców o zachowanie ostrożności, bowiem w ostatnim czasie w Nienaszowie zaobserwowano przemieszczanie się watahy pięciu osobników wilków. - Zwracam szczególną uwagę, aby dla bezpieczeństwa nie wypuszczać psów poza własną posesję. Również należy zadbać o zwierzęta gospodarskie na własnych posesjach, w godzinach wieczornych i nocnych zamykać je w pomieszczeniach – zaznacza wójt Grzegorz Bara.

 • Soczewki progresywne - czy jest się czego bać?

   

  Decyzja o wyborze okularów progresywnych wiąże się z wieloma pytaniami. Klienci salonów optycznych obawiają się często ich zaawansowanej konstrukcji, a także zastanawiają nad tym, ile potrwa okres adaptacji. Czy zła sława soczewek progresywnych jest uzasadniona?

 • Hurtownia Ogrodnicza „Ogród” w nowej odsłonie. Większa powierzchnia to więcej asortymentu w atrakcyjnych cenach

   

  W Jaśle i okolicy nie ma chyba działkowca, który nie znałby Hurtowni Ogrodniczej „Ogród”. To także idealne miejsce dla każdego, kto marzy o pięknym ogrodzie. 

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657