Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Soli Deo znów na podium! Chór z I LO w Jaśle nagrodzony w Rzeszowie

13

Wielkie emocje, wzruszenie i artystyczna satysfakcja towarzyszyły chórowi Soli Deo podczas Międzynarodowego Rzeszowskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Zespół zdobył srebrny dyplom, uzyskując 87 punktów i potwierdzając swój wysoki poziom artystyczny w gronie wykonawców z całej Polski i zagranicy.

Występ Soli Deo został doceniony przez jury w składzie: prof. dr hab. Bernarda Mendlika (przewodniczącego jury), prof. dr hab. Aleksandrę Paszek-Trefon oraz dr hab. prof. UR Annę Marek-Kamińską, które zwróciło uwagę na dojrzałość interpretacyjną i ambitny dobór repertuaru.

Zespół zaprezentował trudne i wymagające opracowania kolęd i pastorałek: „Wśród nocnej ciszy” oprac. Józef Łaś, „Gore gwiazda” Wiktora Lorensa, „Bóg się rodzi” Włodzimierza Siedlika oraz „Mizerna cicha” w opracowaniu Ewy Borcz. Chór wystąpił pod dyrygenturą Moniki Twarduś, której muzyczna wizja i zaangażowanie znalazły wyraźne odzwierciedlenie w scenicznym wykonaniu.

Srebrny dyplom jest owocem wielu godzin prób, pracy nad detalem i wspólnej pasji do muzyki chóralnej. To także dowód na to, że sięganie po ambitny repertuar przynosi artystyczne efekty i zostaje zauważone przez profesjonalne jury.

Udział zespołu w festiwalu był możliwy dzięki wsparciu środowiska szkolnego – koszty transportu pokryła Rada Rodziców, natomiast koszty akredytacji sfinansowała Rada Szkoły. 

I LO w Jaśle

Reklama

Komentarze: 13

Dodaj komentarz Widok:
-8
@ Bartek
dnia 02.02.2026, 17:41 · Zgłoś
Roboty by sie chycili a ni głupoty
Odpowiedz
5
@ Chórzysta
dnia 02.02.2026, 12:42 · Zgłoś
Gratulacje!!!
Odpowiedz
1
@ Rjs
dnia 02.02.2026, 12:12 · Zgłoś
Safari duo fajny zespol
Odpowiedz
11
@ dragoness
dnia 02.02.2026, 11:53 · Zgłoś
Gratulacje!!
Odpowiedz
10
@ BALBINA
dnia 02.02.2026, 10:34 · Zgłoś
brawo gratulacje
Odpowiedz
-8
@ Różnica
dnia 02.02.2026, 11:45 · Zgłoś
Na tym przykładzie widać różnicę w kulturze (w tym i muzycznej) pomiędzy cywilizacją chrześcijańską a pozostałą, aktualnie preferowaną jako "nowoczesną", a może i nawet "europejską".
Dla tej drugiej symbolem jest kobieta z brodą na Eurowizji tj. Conchita Wurst, czyli drag queen w wykonaniu Austriaka Thomasa Neuwirtha, która wygrała Konkurs Piosenki Eurowizji w 2014 roku z piosenką "Rise Like a Phoenix".
Jest różnica pomiędzy tysiącletnią kulturą, a tą w "nowym" wydaniu?
Odpowiedz
7
@ dragoness
dnia 02.02.2026, 11:53 · Zgłoś
Zdalny patriota porównał w tym momencie konia ze słoniem.
Odpowiedz
3
@ Anonim4327
dnia 02.02.2026, 14:41 · Zgłoś
do [...] dragoness - Konia z koniakiem, słonia ze słoniną, picie w Szczawnicy z szcz-A-niem w piwnicy.
Odpowiedz
-1
@ Gust pedagogiczny
dnia 02.02.2026, 16:10 · Zgłoś
Nad gustem (także myzycznym) się nie dyskutuje.
To jest jak z ulubionymi zapachami.
Większość lubi zapach np.pomarańczy, a niektórzy zapach znoszonych skarpet, niekoniecznie swoich.
Odpowiedz
3
@ dragoness
dnia 02.02.2026, 16:34 · Zgłoś
I rozróżnia śpiewy chóralne od muzyki stricte rozrywkowej.
Odpowiedz
-1
@ Rozróżniam
dnia 02.02.2026, 16:57 · Zgłoś
Rozróżniam normalne kobiety od trans [...] z brodą i także dwie płcie, a nie kilkadziesiąt.
Może to tradycyjne podeǰście ale wolę nie być za bardzo do przodu, bo takim z tyłu brakuje.
Odpowiedz
0
@ dragoness
dnia 02.02.2026, 20:26 · Zgłoś
Kto mówi o kilkudziesięciu płciach? Ci co spali na biologii.
Odpowiedz
14
@ Jaslo
dnia 02.02.2026, 10:00 · Zgłoś
Pięknie Gratulacje oby więcej takich osiągnięć w Jaśle To cieszy
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.