Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Sportowe zmagania zawodników Jasielskiego Stowarzyszenia Cyklistów

2

22 maja W Rymanowie Zdroju odbył się bieg górski „Jaga Kora” na szlakach Beskidu Niskiego. Uczestniczyła w nim Katarzyna Czepiel – Rak, która wystartowała na dystansie 40 km z przewyższeniem 1500m. Katarzyna ukończyła trasę z czasem 5h10min., i zajęła 5 miejsce open wśród kobiet.

Na zdjęciu Katarzyna Czepiel - Rak

30 maja Mateusz Bienias wystartował  w „VII Dębickiej Czasówce o puchar wójta gminy Żyraków i starosty dębickiego”. Trasa biegła z Dębicy do Żyrakowa i liczyła 20km. Mateusz uzyskał czas 31min47sek., i zajął 25 miejsce open, a w kategorii wiekowej – 18. W tym samym dniu Gabriel Gorczyca startował w maratonie „Kaczmarek MTB” w Krośnie Odrzańskim. Trasa maratonu liczyła 40km i 500m przewyższenia. Gabriel z czasem 2h23min zajął 26 miejsce w kategorii M3.

Na zdjęciu Gabriel Gorczyca

12 czerwca w Rzeszowie odbyła się kolejna edycja „Triathlon Rzeszów”.  Łukasz Szumiec i Wojciech Walaszczyk wystartowali na dystansie ¼ ironman.  Zawodnicy mieli do przepłynięcia 0,95km, 45km jazdy rowerem i 10km biegu. Łukasz Szumiec  z czasem 2h06min zajął 5 miejsce open, a w kategorii M4 – 2. Wojciech Walaszczyk uzyskał czas 2h22min., co pozwoliło Wojtkowi zająć 45 miejsce open, a w kategorii M5 – 4. Na dystansie 1/8 ironman wystartował Dominik Szumiec, który z czasem 1h03min zajął 2 miejsce open.

Na zdjęciu Przemysław Fornek

13 czerwca w Wierzchosławicach odbył się maraton MTB z serii „Dare2b”. W zawodach uczestniczyło czterech zawodników JSC. Tomasz Leśniak i Artur Gorczyca wybrali najdłuższy dystans liczący 68km. Tomasz z czasem 2h06min zwyciężył, a Artur zajął 11 miejsce. Przemysław Fornek i Sebastian Cyran wybrali dystans 42km i zajęli odpowiednio 13 i 14 miejsce open.

Tomasz Leśniak na pierwszym miejscu podium

19 czerwca Marcin Wiącek wystartował w biegu górskim „Niepokorny Mnich”, który odbywał się w ramach Festiwalu Biegów Górskich w Szczawnicy. Marcin miał do przebiegnięcia 95km i ponad 4800m przewyższenia. Trasa biegu wiodła poprzez pasma Gorców i Beskidu Sądeckiego. Należy nadmienić, że oprócz dystansu i przewyższenia zawodnikom doskwierał upał, który spowodował, że wielu biegaczy nie ukończyło zawodów. Marcin nie należał do tej grupy i ostatecznie zajął  43 miejsce open.

Marcin Wiącek na trasie Niepokornego Mnicha 

26 czerwca Mirosław Pawluś wystartował w biegu górskim na dystansie 68km „Turbacz Summer Trail”. Uczestnicy biegu dwukrotnie musieli się zmierzyć z najwyższym szczytem Gorców – Turbaczem (1310m n.p.m.).  Mirek pokonał trasę w czasie 7h20min., i zajął 8 miejsce open. W tym samym dniu Mateusz Bienias wziął udział w zawodach szosowych „Heboj na Przehybę” . Trasa wyścigu na szczyt Przehyby liczyła 12km podjazdu z przewyższeniem 820m. Mateusz wjechał na szczyt w czasie 42min., i zajął 31 miejsce open, a w kategorii M2 – 12.

27 czerwca Łukasz Szumiec wziął udział w kolejnych zawodach triathlonowych, tym razem w miejscowości Frydman nad jeziorem czorsztyńskim. Łukasz tym razem startował na dystansie olimpijskim, który liczył 1,5km pływania, 40km jazdy rowerem i 10km biegu. Nasz zawodnik uzyskał czas 2h17min i zajął 3 miejsce open, a w kategorii M4 zwyciężył. Gabriel Gorczyca w tym dniu wybrał maraton „Kaczmarek MTB Kliczków” na dystansie 45km, który ukończył z czasem 2h19min i na miejscu open – 76. Natomiast Przemysław Fornek wybrał wyścig szosowy „Tour de Powiśle Dąbrowskie” liczący 72km, który ukończył z czasem 1h41min., i zajął 60 miejsce open. Tomasz Leśniak, Artur Gorczyca i Krzysztof Kosiek wybrali zawody MTB w formule XC w Łysej Górze. Zawody rozgrywane były w ramach Podkarpackiej Ligi Rowerowej. Tomek w kategorii Master I zwyciężył, Natomiast Artur i Krzysztof w kategorii Master II zajęli odpowiednio 4 i 8 miejsce.

Łukasz Szumiec na trzecim miejscu podium

Wszystkim zawodnikom JSC serdecznie gratulujemy.

JSC

Napisany dnia: 02.07.2021, 07:46
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ achilles
dnia 02.07.2021, 08:56
Ocena
komentarza:
0
[Komentarz nie na temat]
@ Kibic.
dnia 02.07.2021, 09:48
Ocena
komentarza:
5
Gratki dla wszystkich z JSC.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Chodnik na ul. Żniwnej jest zdewastowany. Mieszkanka - " Strach na spacer wyjść z dziećmi"

  Od kiedy rozpoczęły się prace przy budowie nowego mostu na rzece Jasiołce, chodnik przy ul. Żniwnej jest w kompletnej rozsypce. Mimo, iż przez wiele lat nie był w najlepszych stanie, to przejazd ciężkich samochodów zniszczył go doszczętnie. - Rzadko wychodzimy na spacery, bo teraz strach przy tych autach gigantach...

 • Mecze przy Śniadeckich 15 najwcześniej wiosną przyszłego roku

   

  Prace przy modernizacji płyty stadionu piłkarskiego przy ul. Śniadeckich w Jaśle rozpoczęły się niemal rok temu. Pomimo upływu wielu miesięcy, na ich finalizację trzeba będzie jeszcze poczekać. Wciąż nie wysiano trawy, co ma kluczowe znaczenie dla właściwego przygotowania naturalnej murawy, na której swoje mecze już tej jesieni chcieli rozgrywać Czarni Jasło. Wszystko wskazuje jednak na to, że będzie ona gotowa rozgrywania zawodów sportowych najwcześniej wiosną przyszłego roku.

 • Dlaczego tak uwielbiamy pierogi?

   

  Czołowe miejsce, jakie pierogi zajmują w jadłospisie każdego Polaka jest absolutnie bezdyskusyjne. Dlaczego tak jest? Po pierwsze prostota. Ciasto wypełnione smacznym farszem z łatwością jest w stanie zaspokoić kulinarne oczekiwania amatorów dobrego jedzenia. Po drugie, lubią je wszyscy, od dzieci po dziadków. To także dobry sposób na szybki i tani obiad, na zamówienie.

 • Wielkie otwarcie Magurskiej Spiżarni

   

  W najbliższą środę o godzinie 9:00 otwieramy nowe miejsce w Jaśle. To sklep Magurska Spiżarnia.

 • W Nowym Żmigrodzie zagrał zespół Enej

   

  Pomimo deszczowej pogody, w Pikniku Rodzinnym – „Żmigrodzki Smok” wzięły udział tłumy głodnych rozrywki mieszkańców Nowego Żmigrodu i okolicznych miejscowości. Gwiazdą wieczoru był zespół Enej.

 • 77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Polacy oddają hołd bohaterom

  Dzisiaj w wielu miejscach Warszawy odbywają się uroczystości związane z obchodami 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Pod pomnikiem "Mokotów Walczący 1944" rozpalono "ogień pamięci" i włączono iluminacje pomnika na 63 dni. To jedno z wielu wydarzeń w tym szczególnym dniu. Dzisiaj w Jaśle w rocznicę godziny "W" o godzinie 17. włączone zostaną syreny alarmowe.

 • Zmarł Jerzy „Duduś” Matuszkiewicz. Wybitny kompozytor miał 93 lata

   

  O śmierci jaślanina poinformował jego menadżer. Muzyk jazzowy, saksofonista i kompozytor miał 93 lata. Jerzy „Duduś” Matuszkiewicz skomponował muzykę do kultowych polskich seriali i filmów fabularnych. Nigdy nie zapomniał o swojej małej ojczyźnie, między innymi fundując stypendium artystyczne dla najbardziej uzdolnionych muzycznie młodych mieszkańców miasta.  

 • Jasielscy policjanci obchodzą dzisiaj swoje święto

   

  W Jaśle odbyły się dzisiaj powiatowe obchody Święta Policji. Miejscem uroczystego apelu był plac przy nowej siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Jaśle. Symboliczny klucz do nowo powstałego budynku odebrał Komendant Powiatowy Policji w Jaśle insp. Robert Wróbel. Wydarzeniu, tradycyjnie towarzyszyło wręczenie funkcjonariuszom jasielskiej jednostki aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne.

 • Minister Andrzej Adamczyk z wizytą w Przysiekach i Desznicy. Poświęcono zmodernizowany przed kilkoma miesiącami odcinek DK28

   

  Po upływie dziewięciu miesięcy od oddania do użytku zmodernizowanego odcinka DK28 Siepietnica – Trzcinica, dokonano jego poświęcenia. Do Przysiek zawitał szef resortu infrastruktury Adam Adamczyk. Padły zapowiedzi kierowania kolejnych rządowych środków na realizację inwestycji infrastrukturalnych na terenie powiatu jasielskiego.

 • W Trzcinicy powstanie centrum kultury?

  Radni powiatowi większością głosów przyjęli uchwałę w sprawie przystąpienia i zabezpieczenia środków finansowych na realizację zadań inwestycyjnych w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład. Wśród wielu inwestycji zaplanowano do realizacji budowę Regionalnego Centrum Kultury Trzcinica Park.

 • Zamawiaj domowe obiady u "Wojtka" w obniżonych cenach!

   

  Bar mleczny u „Wojtka” nie przestaje myśleć o swoich klientach. Dlatego też, wciąż obowiązują nowe, obniżone ceny dań przy odbiorze osobistym oraz na dowóz! Pyszne potrawy kuchni domowej z łatwością można zamówić on-line lub w barze przy ul. 3 Maja 101. 

 • ESSA! Robotyk! Essa reszta! Nowy Ty w ZS3 – biegiem póki są miejsca – Zespół Szkół nr 3 w Jaśle „CHEMIK&rdqu

   

  TECHNIK ANALITYK to elitarny i ponadczasowy zawód. W skali kraju w tym zawodzie kształci się zaledwie kilkuset uczniów. Absolwenci tego zawodu są bardzo poszukiwani przez pracodawców w kraju jak i zagranicą ze względu na duże umiejętności praktyczne, gdyż w ramach kształcenia spędzają wiele godzin w laboratorium.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105