Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Spotkanie autorskie w MBP w Jaśle

0
O projekcie
 „CUDZE LUBIMY. SWOJE CHWALIMY.
BO DOBRZE WIEMY, CO POSIADAMY!”
realizowanym przez  Miejska Bibliotekę Publiczną w Jaśle.
Spotkanie z Marią Kantor    Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle złożyła projekt pt. „Cudze lubimy, swoje chwalimy, bo dobrze wiemy, co posiadamy!” i otrzymała dofinansowanie od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Operacyjnego „Promocja Czytelnictwa”.
    Celem zadania jest prowadzenie działalności edukacyjno-informacyjnej dotyczącej regionu wśród dzieci i młodzieży, rozwijanie emocjonalnych więzi z ojczystą historią, kulturą i przyrodą oraz pogłębianie zainteresowań regionalną historią, kulturą i przyrodą. Projekt ma służyć również promocji czytelnictwa i biblioteki, zwiększaniu zainteresowania współczesną literaturą polską dla dzieci i młodzieży oraz  rozwijać umiejętności korzystania z różnych źródeł informacji dostępnych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle (katalogi komputerowe, bazy danych, Internet, programy multimedialne).
    Cotygodniowe  spotkania z dziećmi  odbywać się będą od lipca do grudnia 2006 r. W trakcie  zajęć uczestnicy w różnych formach m.in. spotkań z ciekawymi  ludźmi, głównie spotkań autorskich, zabaw, gier, konkursów, quizów, podróży po Internecie poznawać będą historię, kulturę i przyrodę regionu. Planowane są spotkania m.in. z przedstawicielami Stowarzyszenia Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego, Magurskiego Parku Narodowego, Muzeum Regionalnego w Jaśle. W trakcie realizacji zadania odbędą się wycieczki m.in. do Magurskiego Parku Narodowego, Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu, Muzeum Przemysłu Naftowego im. I. Łukasiewicza w Bóbrce,  Muzeum Regionalnego w Jaśle. Na zakończenie wakacji – 30 sierpnia odbędzie się „Zielony Piknik”, organizowany wspólnie z Młodzieżowym Domem Kultury  w Jaśle, połączony ze spotkaniem autorskim z Wiesławem Drabikiem.  Odbędą się  również spotkania autorskie z poetkami regionalnymi oraz autorami książek dla dzieci i młodzieży Ewą Stadtmueller i Krzysztofem Petkiem. Zorganizowane zostaną dwa konkursy;  konkurs na ilustrację do ulubionej legendy o Jaśle i  konkurs na najciekawszą,  samodzielnie stworzoną stronę internetową dotyczącą regionu. W grudniu odbędzie się spotkanie z uczestnikami podsumowujące  projekt, połączone z uroczystym rozstrzygnięciem konkursów  i rozdaniem nagród oraz spotkaniem autorskim z autorem książek dla dzieci Kazimierzem Szymeczko.
    W czasie wakacji (lipiec – sierpień 2006r.) w ramach projektu „Cudze lubimy, swoje chwalimy, bo dobrze wiemy, co posiadamy!” organizowane będą cotygodniowe spotkania dla dzieci „W KRAINIE UŚMIECHNIĘTEJ KSIĄŻKI”.  w trakcie zajęć głośno czytane będą utwory naszych rodzimych pisarzy, nie zabraknie również różnego rodzaju gier i zabaw plastycznych, quizów i konkursów, które tematycznie związane będą z naszym regionem.
    Podczas pierwszego spotkania, w najbliższy wtorek (04.06.2006) o godz. 12.00 w Oddziale dla Dzieci MBP w Jaśle dzieci spotkają się z poetką regionalną – panią Marią Kantor.

Nadesłała:
Marta Kuchta

Napisany dnia: 29.06.2006, 13:31
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Trwa budowa boiska przy ZSUiS

   

  Przed budynkiem Zespołu Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle trwają prace przy budowie wielofunkcyjnego boiska sportowego. Ma być ono gotowe do końca października bieżącego roku. Inwestycja o wartości blisko pół miliona złotych jest elementem realizowanego przez Starostwo Powiatowe w Jaśle zadania pn. „Budowa infrastruktury sportowej jednostek oświatowych Powiatu Jasielskiego”.

 • Pstryk i gotowe! Zobacz jak robi to fotograf Karolina Kaleta

   

  Obrazy towarzyszą nam w niemal każdym miejscu i chwili. Fotografia stała się nieodłącznym elementem naszego życia, zarówno prywatnego, jak również zawodowego. 

 • Księża z Parafii Miłosierdzia Bożego w Jaśle są na kwarantannie

  Trzech księży z Parafii Miłosierdzia Bożego w Jaśle od zeszłego tygodnia znajduje się na kwarantannie. Nie mogą oni sprawować liturgii w kościele z wiernymi, ale mogą to czynić prywatnie...

 • Organizujesz przyjęcie? Wybierz nową salę bankietową w Sepia Restauracja Noclegi

   

  Udane przyjęcie, to nie tylko smaczne menu, doskonała obsługa oraz przyjazna atmosfera. Sukces zależy również od miejsca, w którym zamierzamy zorganizować np. wesele, komunię, czy też spotkanie biznesowe. 

 • Pseudokibice pobili zawodnika Czarnych Jasło. 17-latek trafił do szpitala

   

  Dzisiaj, na ul. 3 Maja w Jaśle doszło do kuriozalnej sytuacji. Dwóch mężczyzn, prawdopodobnie pseudokibiców, dotkliwie pobiło zawodnika klubu JKS Czarni 1910 Jasło, który wracał do domu rowerem z meczu sparingowego swojej drużyny. Kiedy zakrwawiony 17-latek ocknął się, nie miał na sobie klubowego trykotu. Bandyci zerwali z niego koszulkę i oddali się w nieznanym kierunku.

 • „Sobota dla Rafała”. Poseł Borys Budka w Jaśle

  Przewodniczący klubu Platformy Obywatelskiej pytany o kwestie związane z funkcjonowaniem samorządu zwrócił uwagę na fakt, że niedzielne głosowanie (drugą tura odbędzie się 12 lipca) będzie wyborem pomiędzy modelem centralistycznym, preferowanym przez PiS a decentralizacją i autonomią samorządu, której zwolennikiem jest Rafał Trzaskowski.

 • Psychoterapeuta - po co?

   

  Z psychoterapii powinien skorzystać każdy, kto cierpi, czuje się samotny, porzucony, ma trudności w budowaniu satysfakcjonujących związków i relacji z ludźmi, boi się bliskości, ale równocześnie jej pragnie, przeżywa lęk, głęboki smutek, nie radzi sobie w kontrolowaniu złości, boryka się z niską samooceną, odczuwa dyskomfort w życiu i pragnie zrozumienia, zmiany swoich funkcji psychicznych, sposobów zachowania. To tylko niektóre z najczęściej występujących trudności.
 • Minister Zbigniew Ziobro z wizytą w Jaśle. Szef resortu sprawiedliwości ostro o Rafale Trzaskowskim

   

  Dzisiejszego popołudnia w Jaśle zjawił się Zbigniew Ziobro. Szef resortu sprawiedliwości, na jasielskim rynku spotkał się ze strażakami ochotnikami i samorządowcami. Wizytę zdominowały dwie kwestie. 

 • Trwa walka o głosy wyborców. W mateczniku Prawa i Sprawiedliwości posłanki PO apelowały o poparcie dla Rafała Trzaskowskiego

   

  Walka o głosy wyborców przed drugą turą głosowania w wyborach prezydenckich trwa w najlepsze. Dzisiaj, na jasielskim rynku o poparcie dla Rafała Trzaskowskiego w wyborczej dogrywce apelowały posłanki Platformy Obywatelskiej – Joanna Frydrych i Krystyna Skowrońska. 

 • Ogromna tragedia dotknęła wiele rodzin w Trzcinicy

  To kolejne rodziny, którym gwałtowne burze i wichury wyrządziły ogromne szkody. Dom państwa Szwedów został zalany na wysokości blisko dwóch metrów. Nie udało się uratować ich samochodów, urządzeń AGD, kotła i wielu innych rzeczy. Rodzina Kmiecików także znalazła się w trudnej sytuacji, podobnie państwo Synowieccy. Wierzą, że dzięki pomocy innych znów będą mogli wrócić do swoich domów.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105