Spotkanie pokoleń
1
W ubiegłą niedzielę 26.04.2009. w hali MOSiR w Jaśle odbył się turniej piłki siatkowej dziewcząt, upamiętniający zmarłego przed trzema laty długoletniego trenera jasielskich siatkarek Jerzego Janusza.



Był absolwentem AWF w Katowicach. W swojej pracy trenerskiej zawsze prowadził siatkarskie drużyny kobiet. Pracował jako szkoleniowiec w Czarnych Jasło, Wiśle Kraków, MKS MOS Gamrat Jasło. Ostatnio zajmował się szkoleniem drużyn młodzieżowych w UKS MOSiR Jasło. Był siatkarzem LKS Liwocz Jasło. W tym klubie debiutował też jako trener. W 1978 roku zaczął pracować jako drugi trener z II ligową drużyną siatkarek MZKS CZARNI JASŁO (pierwszym szkoleniowcem był Jan Ryś). Po spadku siatkarek z II ligi szkolił drużyny młodzieżowe.
W 1981 r. zespół juniorek grał w finałach mistrzostw Polski w Radomiu, gdzie zajął czwarte miejsce. Sześć lat później prowadził drużynę, która grała w finałach Spartakiady Młodzieży w Elblągu. W 1995 r. z juniorkami młodszymi awansował do półfinału mistrzostw Polski w Lublinie. Rok później znów drużyna z Jasła grała w półfinale mistrzostw Polski juniorek w Węgrowie. W 1997 r. wywalczył z siatkarkami Gamratu awans do II ligi. Został wybrany trenerem roku województwa krośnieńskiego w plebiscycie tygodnika "Podkarpacie". Siatkarki w debiutanckim sezonie 1997/98 w II lidze uplasowały się w czołówce tabeli. W następnym sezonie 1998/99 przegrały dopiero w play off walkę o I ligę.
W długiej pracy szkoleniowej, w sezonie 1989/90 odbywał staż trenerski w Wiśle Kraków. Był trenerem reprezentacji gwardyjskich klubów na turnieju w Moskwie.
Wychowankami Jerzego Janusza były m.in. Małgorzata Jawor i Dorota Pykosz, byłe reprezentantki Polski.
W turnieju wzięły udział wszystkie zespoły UKS MOSiR Jasło oraz drużyna byłych zawodniczek klubu MZKS CZARNI JASŁO. Turniej przebiegał w miłej przyjaznej atmosferze.
Organizatorami tego spotkania był UKS MOSiR Jasło, MOSiR w Jaśle oraz byłe zawodniczki trenera Jerzego Janusza.
Tomasz Janusz



Był absolwentem AWF w Katowicach. W swojej pracy trenerskiej zawsze prowadził siatkarskie drużyny kobiet. Pracował jako szkoleniowiec w Czarnych Jasło, Wiśle Kraków, MKS MOS Gamrat Jasło. Ostatnio zajmował się szkoleniem drużyn młodzieżowych w UKS MOSiR Jasło. Był siatkarzem LKS Liwocz Jasło. W tym klubie debiutował też jako trener. W 1978 roku zaczął pracować jako drugi trener z II ligową drużyną siatkarek MZKS CZARNI JASŁO (pierwszym szkoleniowcem był Jan Ryś). Po spadku siatkarek z II ligi szkolił drużyny młodzieżowe.
W 1981 r. zespół juniorek grał w finałach mistrzostw Polski w Radomiu, gdzie zajął czwarte miejsce. Sześć lat później prowadził drużynę, która grała w finałach Spartakiady Młodzieży w Elblągu. W 1995 r. z juniorkami młodszymi awansował do półfinału mistrzostw Polski w Lublinie. Rok później znów drużyna z Jasła grała w półfinale mistrzostw Polski juniorek w Węgrowie. W 1997 r. wywalczył z siatkarkami Gamratu awans do II ligi. Został wybrany trenerem roku województwa krośnieńskiego w plebiscycie tygodnika "Podkarpacie". Siatkarki w debiutanckim sezonie 1997/98 w II lidze uplasowały się w czołówce tabeli. W następnym sezonie 1998/99 przegrały dopiero w play off walkę o I ligę.
W długiej pracy szkoleniowej, w sezonie 1989/90 odbywał staż trenerski w Wiśle Kraków. Był trenerem reprezentacji gwardyjskich klubów na turnieju w Moskwie.
Wychowankami Jerzego Janusza były m.in. Małgorzata Jawor i Dorota Pykosz, byłe reprezentantki Polski.
W turnieju wzięły udział wszystkie zespoły UKS MOSiR Jasło oraz drużyna byłych zawodniczek klubu MZKS CZARNI JASŁO. Turniej przebiegał w miłej przyjaznej atmosferze.
Organizatorami tego spotkania był UKS MOSiR Jasło, MOSiR w Jaśle oraz byłe zawodniczki trenera Jerzego Janusza.
Tomasz Janusz
