Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Jaslo4u.pl - Jasło dla Ciebie

Srebrne i brązowe medale dla Szkoły Podstawowej nr 4 w Jaśle w finałach wojewódzkich Igrzysk Dzieci w Minipiłce Siatkowej

4

20.05.2019, do walki o medale na szczeblu wojewódzkim stanęli siatkarze i siatkarki z popularnej czwóreczki. Chłopcy osłabieni brakiem Igora Kasprzyka udali się na finał do Strzyżowa.

W wyniku losowania pierwszy półfinałowy mecz rozgrywamy z SP nr 12 Rzeszów. Pierwszego seta wygrywamy pewnie do 5, drugiego przegrywamy do 8 i to tie-break decyduje kto będzie miał już srebro i stanie do walki o złoto. Świadomość gry o złoto tak bardzo zmotywowało naszych zawodników, że stajemy na wysokości zadania i wygrywamy do 9. Radości nie ma końca, jesteśmy już wicemistrzami województwa podkarpackiego. Do walki o złoto stajemy z gospodarzem SP nr 2 Strzyżów. W pierwszym secie podejmujemy walkę, ale przegrywamy do 16. W drugim ulegamy gospodarzom do 6. Pierwszy raz w historii naszej szkoły jesteśmy wicemistrzami województwa podkarpackiego! III miejsce dla SP Kozodrza, IV dla SP nr 12 z Rzeszowa.

Zespół wystąpił w składzie: Piotr Kulikowski, Mateusz Piela , Michał Kusz, Wiktor Martyka ,Szymon Stal, Karol Zając, Mikołaj Wójcik, Mikołaj Skuba, Jakub Kalityński, Dawid Tomaszewski. Zespół prowadziła Pani Ilona Wojdyła.

Dziewczyny na walkę o swój kolejny medal finałów wojewódzkich wyjechały osłabione bez Anny Janas do odległego o 80 km Mielca . Po losowaniu w półfinale trafiamy na SP nr 15 z Przemyśla. Niestety w tym meczu górę nad naszymi dziewczynami wzięły nerwy. Zły początek seta i świetna gra przeciwnika nie daje nam zwycięstwa w ty m secie. W następnym secie druga czwórka podejmuje walkę, ale to Przemyśl wygrywa do 18 i zagra o złoto w tym turnieju. Łzy po przegranym meczu były najlepszym dowodem o jaką stawkę gramy. W następnym meczu walczymy o brąz, którego w historii szkoły jeszcze nie mamy. Naszym przeciwnikiem jest SP Straszydle. Ten mecz to prawdziwy horror. Pierwszego seta zaczynamy świetnie i prowadzimy 16:8, ale sport jest nieprzewidywalny, przeciwnik odrabia straty i przegrywamy 25:23. Prawie wszystko w rękach drugiej czwórk,i która wychodzi do walki bardzo zmotywowana. W tej partii to my opanowujemy nerwy i przy dobrej zagrywce i bardzo dobrej grze w obronie wygrywamy seta do 15. Tie-break ma zadecydować o brązowym medalu.

Znowu zaczynamy bardzo dobrze, gramy świetnie w ataku, nieźle w elemencie zagrywki, ale do stanu 12:8 dla SP 4. Przeciwnik próbuje odrabiać straty i im się to skutecznie udaje. 14:13 i piłka meczowa dla Straszydla, ale to my zdobywamy punkt i wygrywamy dwie kolejne piłki. 16:14 i mamy to, brązowy medal jest nasz. Warto wspomnieć, że Szkoła Podstawowa nr 4 z Jasła na swoim koncie w kategorii dziewcząt ma już wszystkie 3 medale Finału Wojewódzkiego. W roku 2014 Wicemistrzostwo Województwa Podkarpackiego, w 2016 Mistrzostwo Województwa Podkarpackiego, i 2019 III miejsce.

Podziękowania dla Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji za pomoc w organizacji wyjazdów na zawody. Podziękowania dla Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 4 w Jaśle za pokrycie kosztów wyjazdów na zawody. Podziękowania dla Ilony Wojdyły, Dominika Kowalskiego, Marcina Wietechy za pomoc w organizacji. Podziękowania dla klubów sportowych UKS MOSIR Jasło i MKS MOSIR Jasło za owocną współpracę.

Zespół siatkarek wystąpił w składzie: Laura Sajdak, Julia Wietecha, Alicja Szopa , Paulina Bilska, Iga Kosicka , Oliwia Pykosz ,Wiktoria Orlof, Natalia Gomuła, Aleksandra Tęcza, Aleksandra Ziółkowska. Zespół prowadził Grzegorz Janusz a kierownikiem był Marcin Wietecha.