Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Starosta jasielski: „Nie uratujemy polskiego sportu”

99

Tadeusz Baniak wniósł przed Radę Powiatu skargę na podział środków finansowych dla klubów sportowych. Sprawa skargi wywołała burzliwą dyskusję na sesji Rady Powiatu.

- Mam prawo być zbulwersowanym takim podziałem dotacji – mówił Tadeusz Baniak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle. Problem, który rozbudził ostrą wymianę zdań dotyczył podziału środków dla klubów sportowych i stowarzyszeń. Końcem stycznia starostwo ogłosiło konkurs na nabór wniosków o dotację dla klubów sportowych i stowarzyszeń. Do podziału było 50 000 złotych. Klub MKS MOSiR Jasło (siatkówka mężczyzn), którego członkiem jest Tadeusz Baniak otrzymał jedynie tysiąc złotych.

- Trzy lata temu dostaliśmy 7500 złotych dotacji, dwa lata temu 4000 złotych, natomiast w tym roku jedynie tysiąc. Przypominam, że MKS, to drużyna młodzików, kadetów, juniorów i drużyna startująca w III lidze. Sprawa dla całe społeczeństwa sportowego jest bulwersująca – żalił się radnym T. Baniak. W odpowiedzi na pretensje dotyczące podziału środków Adam Kmiecik, starosta jasielski uznał żądania Tadeusza Baniaka za niezrozumiałe. - Nie wiem, kto dał panu reprezentowanie całego świata sportowego. Wysokość środków, to jest odzwierciedlenie tego, na co powiat stać – ostro odpowiedział starosta jasielski.

W odpowiedzi na argumentację starosty, Tadeusz Baniak stwierdził, że starosta opowiada bzdury i nie zna się na sporcie. – Prosiłbym, żeby pan Baniak mnie nie obrażał– próbował ważyć emocje starosta Kmiecik. Początkowo dyskusja toczyła się wokół dotacji, jednak szybko przeniosła się na ogólny stan finansowania sportu w naszym powiecie.

- Trzeba spróbować myśleć przyszłościowo. Uważam, że skoro jest potrzeba, warto pukać do Warszawy, żeby taką pomoc otrzymać – mówił T. Baniak. Radni zgadzali się, co do tego, że pieniądze przeznaczane na sport trzeba traktować jako inwestycja w przyszłość. Jednak trudno będzie powiększyć pulę środków do dotacji dla klubów sportowych. - My nie uratujemy polskiego sportu. Nawet gdybyśmy przeznaczyli cały budżet powiatu – dodał Adam Kmiecik. Zdaniem radnego Muzyki, oczywiste jest, że nie zbudujemy sportu w całej Polsce, ale możemy dać jakiś mały zaczyn do polskiego sportu.

Radni tłumaczyli Tadeuszowi Baniakowi, że dotacje, które przyznawane są organizacjom sportowym, to nie kwoty, które mają pokryć ich udział w zawodach sportowych, lecz mogą być przeznaczone wyłącznie na szkolenie i turnieje organizowane poza związkami sportowymi. Dyrektor Baniak jednak nie ustępował i zadawał pytanie o logikę przyznawania dotacji. - Dziwne jest, że na przykład Czarni Jasło, którzy wystawiają drużyny w każdej kategorii wiekowej dostają 3500 złotych, a osiedlowy klub w Sobniowie 4200 złotych. To jest niezrozumiałe – mówił Baniak.

- Dlaczego Tadek nie jeździsz Maybachem? Bo Cię nie stać. Powiat też nie stać na dotację 500 tysięcy – żartobliwie argumentował Jan Urban. Rocznie utrzymanie wszystkich obiektów MOSiRu kosztuje około 3,2 mln złotych. - Niech pan starosta pamięta do końca życia, że MOSiR jest zakładem budżetowym i jak się nie zbilansujemy to burmistrz Jasła może mnie zwolnić – zakończył swoją wypowiedź T. Baniak.

Przewodniczący Rady Powiatu Bogusław Kręcisz na koniec dyskusji w temacie skargi podkreślił z nadzieją, że radni rozejdą się w zgodzie. Głosami 14 za, 2 przeciw i 5 wstrzymujących się radni uchwalili odpowiedź na skargę Tadeusza Baniaka, która z pewnością nie zadowoliła pytającego o tak małą skalę dotacji dyrektora MOSiRu.

Grzegorz Michalski
g.michalski@jaslo4u.pl

Reklama

Komentarze: 98

Dodaj komentarz Widok:
2
@ Filcok
dnia 28.08.2012, 07:41 · Zgłoś
Masz racje Rysiek. Jak Baniak był potrzebny Kmiecokowi w czasie wyborów, to ten właził mu do [...] [...]. Zaraz po wyborach uwalił MKS-owi 3500 zł, a w nastepnym roku kolejne 3000 zł. To chyba w ramach wdzięczności tej PO-[...] jasielskiej PO na czele z Kmiecokiem. Następnego razu już nie będzie. Goodbye Kmiecok!
Odpowiedz
2
@ Rysiek
dnia 28.08.2012, 04:22 · Zgłoś
Nalezy stworzyc regulamin ktory okresla na co sa przeznaczone srodki uwzgledniajac: masowosc, rezultaty i inne kryteria. Bardzo dobrze ze Baniak zwrocil uwage na brak logiki! To sa pieniadze spoleczne ktore nalezy wydawac rozsadnie, majac na uwadze rywalizacje miedzy powiatami. A fakt ze sie Polskiego Sportu nie uratuje nie zwania z obowiazku logicznego ich wydawania majac na uwadze dobro sportu a nie uklady i ukladziki. Zamieszczenie uchwaly jest po prostu dziecinada wypadalo by zamiescic dokladne rozliczenie kto ile dostal i dlaczego? Odnosze wrazenie ze jezeli na miejscu Baniaka bylby ktos inny dotacja bylaby konkretna. czuje tez osobiste animozje to jest jak najbardziej dziecinne. Czas juz odpartyjnic zycie publiczne i w sprawach sportu kierowac sie jego dobrem a nie niejasnymi ukladami.
Odpowiedz
2
@ gumis
dnia 26.08.2012, 21:08 · Zgłoś
sportu nie uratuje ale swoje koryto to umie ratowac gejow [...]
Odpowiedz
1
@ CHORE PAŃSTWO !!!
dnia 26.08.2012, 20:11 · Zgłoś
A już myślałem że plusliga zawita do Jasła...
Odpowiedz
3
@ on
dnia 26.08.2012, 19:55 · Zgłoś
to pan krecisz sportowiec wychowania fizycznego uczyl i co nic nie wskura
Odpowiedz
2
@ kiks
dnia 26.08.2012, 19:05 · Zgłoś
ja sie pytam dlaczegohapek niezaliczył kolejnego pseudo- wystepu??? dlaczego bo była czapa
Odpowiedz
-5
@ w
dnia 26.08.2012, 13:31 · Zgłoś
wiecej takich ludzi jak baniak a sport w Jasle osiagnie dno...
Odpowiedz
7
@ do Prysio
dnia 26.08.2012, 12:43 · Zgłoś
Marysiu?! Nie nękaj ludzi po nocach, i nie pij więcej.
Odpowiedz
0
@ hehe
dnia 26.08.2012, 00:14 · Zgłoś
uratujcie Polski wyplaty!
Odpowiedz
1
@ Dawid
dnia 25.08.2012, 22:52 · Zgłoś
W USA nie ma ministerstwa sportu i dotacji państwowej i jakie mieli wyniki na olimpiadzie !
Odpowiedz
-6
@ semi
dnia 25.08.2012, 22:35 · Zgłoś
baniak powinien dostac 10 zł
Odpowiedz
-8
@ Prysio
dnia 26.08.2012, 00:10 · Zgłoś
Dobry wieczór !! Baniak siedzi na ciepłym stołeczku i nic nie robi , tylko pyskuje , poszukał sobie młodą laskę jak sam to mówi i wszem opowiada . Mam wrażenie , że szuka pieniędzy przy okazji sportu ją utrzymywać .Tak mi się wydaje , że powinien dbać o swoje dzieci .. Z dobrej woli kolego Baniak !!! Opamiętaj się! Jak Cię pamiętam dbałeś o sport w Jaśle , pamiętam jak Ty osiągałeś wyniki w sporcie w różnych dyscyplinach i dbaj o to , że by młodzi ludzie z Jasła również osiągali medale jasielskich klubów . Jeżeli sobie przypominam to Twój Syn ma czarny pas w judo . Panie Dyrektorze rozwijaj sport w Jaśle !!!
Odpowiedz
7
@ wyznanie wiary- nowelizacja
dnia 25.08.2012, 20:22 · Zgłoś
Nie wierzę w kmiota i pana ułana!
Odpowiedz
6
@ Wyznanie wiary
dnia 25.08.2012, 19:07 · Zgłoś
Wierzę w jednego Tuska, Ojca Wszech-uwielbianego, Stworzyciela Zielonej Wyspy i Autostrad, wszystkich dotacji z Unii - widzialnych i niewidzialnych. I w jednego Pana Rostowskiego, ministra Tuska prawdomównego, który z Balcerowicza jest zrodzony, przed wszystkimi długami. Tusk z Tuska, Europejskość... rozwiń całość z Europejskości, Fakty prawdziwe z TVN-u prawdziwego. Przez Lisa stworzone, po dziś dzień mówione. Współistotne Tuskowi. A przez Niego wszystko się stało. On to dla nas lemingów i dla naszego zgłupienia, zstąpił z Kaszub. I za sprawą mitu o [...]ku z Wermachtu, przyjął miliardy z Unii i stał się premierem. Pomógł Grecji również za nas, pod namową Angeli. Został przez nią poklepany, pochwalony i nagrodzony. I ponownie wybrany dnia wyborczego, jak "przewidział" OBOP. I wstąpił do Rządu. Siedzi po prawicy Bronka. I powtórnie przyjdzie w chwale, na następną kadencję. A [...] jego nie będzie końca. Wierzę w Donka Sondażowskiego, Pogromcę Kiboli, który z Nocnej Zmiany pochodzi. Który z Niesiołowskim i Kopacz wspólnie odbiera uwielbienie i chwałę. Który mówi ustami Olejnik, Durczoka i Miecugowa: wierzę w jedną, wielką, powszechną i aferalną Platformę Obywatelską. Wyznaję drożyznę, brak emerytury i podwyżki podaków by lepiej się żyło. I oczekuję powrotu gumy DONALD w kioskach Ruchu oraz wprowadzenia ACTA, GMO i mianowania Kasi Tusk naczelną ONET-u.
Odpowiedz
0
@ --------
dnia 25.08.2012, 12:23 · Zgłoś
tych co likwidujom zakłady pracy i miejsca pracy wygonić z urzędu miasta
Odpowiedz
0
@ --------
dnia 25.08.2012, 12:22 · Zgłoś
uratujecie jasielski sport zobaczycie i szkoły uratujecie przed likwidacjiom a tych co likwidujom zakłady pracy i zwalniajom ludzi z pracy [...] z urzędu miasta
Odpowiedz
11
@ [...]
dnia 25.08.2012, 08:56 · Zgłoś
To, że Kmiecik nie uratuje sportu polskiego to jest jasne. Nie potrafi nawet pomóc jasielskiemu sportowi, zabierając 40.000 zł, żeby sobie zakupić wypasioną skodę superb za ponad 100.000 zł. Ale jedyny plus tak żenującego podziału spowoduje, że tym razem nie uratuje już swojego [...]. Jeszcze tylko dwa lata i wio do uli.
Odpowiedz
8
@ Jaslanin
dnia 24.08.2012, 22:04 · Zgłoś
Jak widzę plakat że został starostą roku czy czymś w tym rodzaju to mi się śmiać chce :) czekam aż pokolenie sie zmieni, goście liznęli komuny i myślą że rozumy pozjadali. Wierze ze kiedyś ktoś mądry w Jaśle się pojawi...jeśli stąd nie wyjedzie...
Odpowiedz
9
@ johny
dnia 24.08.2012, 22:01 · Zgłoś
Kmiecik tak sie zna na wszystkim że niech się zdymisjonuje :) Amen
Odpowiedz
3
@ kul
dnia 24.08.2012, 21:21 · Zgłoś
Gdzie jest to uzasadnienie ;zalacznik do jakiej ustawy
Odpowiedz
2
@ ratownicy
dnia 24.08.2012, 21:01 · Zgłoś
kochanko z kielc?! wracaj do Żmigrodu, i tam sobie [...]j (rób kupkę). A ty xzxzxz szkoda, że dopiero teraz sie objawiłeś, bo gdybyś wczesniej sie pojawił na basenie dostałbyś za friko robotę glonojada i naukę nurkowania, polegającą na zanurzeniu bez oddychania przez np. 3 minuty.
Odpowiedz
-3
@ kochanka z kielc
dnia 24.08.2012, 20:25 · Zgłoś
Towarzyszu B. zejdz na ziemie i nie graj fałszywą kartą , po maluchu i za kółko.
Odpowiedz
-8
@ xzxzxz
dnia 24.08.2012, 17:55 · Zgłoś
Bylem a basenie odkrytem i widzialem jakich ratownikow pan baniak nazbieral oczywiscie nie wszystkich ale byly tam doslownie dzieciw kostiumie ratownik chyba zbieral w rodzinie
aby dac swoim zarobic jak jest okazja
Odpowiedz
-6
@ działacz
dnia 24.08.2012, 16:10 · Zgłoś
W Powiecie przewidziano tylko 50 tyś. na sport w całym powiecie jasielskim.
Proporcjonalnie więc P. Baniak i jego drużyna dostali w sam raz. Można co
najwyżej pytać czy 50 tyś. na cały powiat to odpowiednia kwota.
Odpowiedz
9
@ wiosna
dnia 24.08.2012, 15:22 · Zgłoś
p. Kmieci żal. ignorant i zarozumialec, mam nadzieję , że to jrgo ostatnia kadencja!!!
Odpowiedz
6
@ SOLUPORDOZIL
dnia 24.08.2012, 13:47 · Zgłoś
[...]?! Przynieś do klubu MKS 250.000 zł. W ramach wdzięczności klub podaruje Ci 50.000 zł, 2 liście i 2 kopy.
Odpowiedz
-6
@ mariusz
dnia 24.08.2012, 13:11 · Zgłoś
szpital trzeba ratować zus mops budżet miasta i banki bo są to najlepsze firmy a nie jakiś tam sport
Odpowiedz
12
@ blablabla
dnia 24.08.2012, 13:03 · Zgłoś
Jak starosta ma się znać na sporcie czy na czymkolwiek innym, skoro nie pobrał stosownych nauk, by móc mądrze kierować powiatem?
Tylko tak "wykształceni" ludzie pchają się do władzy, bo nawet najmniejszej sprawy sobie nie zdają, na czym to polega. I żyją sobie w takiej błogiej niewiedzy, a jak konkretna kasa co miesiąc spływa na konto, to interes się kręci!
Spójrz w oczy, a zobaczysz przerażającą pustkę...
Przykre, ale tyle w tym temacie.
Odpowiedz
13
@ [...]
dnia 24.08.2012, 10:33 · Zgłoś
Kmiecik to na niczym się niezna.Co za [...] wybrali go na radnego.Jak go widzę to [...] mi się chce.Niech wraca do tego Żmigrodu stąd skąd przylazł.Biedny pomyślał by kto.Nic nie robią tylko go obrarzają [...].
Odpowiedz
1
@ Pola
dnia 24.08.2012, 11:00 · Zgłoś
Matko, kolejna Honorata Skarbek.
Odpowiedz
-5
@ ,,
dnia 24.08.2012, 11:49 · Zgłoś
"Kmiecik się na niczym nie zna" - [...] Jaślanie myślą inaczej wybierając go 2 raz starostą
Odpowiedz
7
@ edzio
dnia 24.08.2012, 13:33 · Zgłoś
Do nauki!Starostę wybiera Rada Powiatu a nie Jaślanie!Mieszkańcy wybierają tylko radnych a tego w/w pewnie ostatni raz!
Odpowiedz
-11
@ lll
dnia 24.08.2012, 14:18 · Zgłoś
i właśnie mieszkańcy wybrali pana Kmiecika na radnego bo jest wielki
Odpowiedz
2
@ Jest w necie
dnia 24.08.2012, 15:40 · Zgłoś
To nie jaślanie wybrali Kmiecika na starostę, on był wybrany przez kilkunastu radnych. Tylko radni PiS go nie poparli.
Odpowiedz
8
@ dragoness
dnia 24.08.2012, 09:46 · Zgłoś
http://www.powiat.jaslo.pl/images/stories/informacjaPSofert/informacjaPSoferty.pdf Ja tu czegoś nie rozumiem? Od kiedy Brzostek i Przemyśl znajdują się w powiecie Jasielskim? Bo dlaczego rozpaczliwie dotuje się Trzcinicę, to wiadomo.
Odpowiedz
-2
@ 13 sen psychiatry
dnia 24.08.2012, 13:17 · Zgłoś
Oooo widze ze dragoness wrocil/a z goscinnych wystepow "u policjantow". Przyjmij moje wyrazy podziwu. Chyle bereta przed Twoja odwaga i determinacja w dyskusjach z prymitywnymi [...].
Odpowiedz
1
@ dragoness
dnia 24.08.2012, 15:18 · Zgłoś
Don Kichot moje drugie imię ;-) Ale "niech żywi nie tracą nadziei" jak pisał poeta. Może coś dotrze choć do niektórych.
Odpowiedz
0
@ 13 sen psychiatry
dnia 24.08.2012, 16:52 · Zgłoś
Do takich ludzi trudno dotrzec, sa przekonani ze to oni nawracaja innych i ze pozjadali wszelkie rozumy. Chcialbym byc jak oni... Zycie byloby wtedy o wiele prostsze...
Odpowiedz
9
@ antek
dnia 24.08.2012, 09:44 · Zgłoś
Ale swój budżet czytaj podwyżki dla siebie dało się uratować.
Odpowiedz
10
@ do sportowiec
dnia 24.08.2012, 09:25 · Zgłoś
Panie sportowiec?! Czytaj Pan, co Pan Baniak powiedział na sesji rady powiatu. Stanął w obronie JKS "Czarni", a Pan gdzieś był w tym czasie? A gdzie byli działacze klubu Czarnych?
Odpowiedz
17
@ dragoness
dnia 24.08.2012, 09:10 · Zgłoś
No i wylazła klasyczna niemoc pana starosty. Sportu nie uratuje, oświaty też nie, szpital się wali. Jednym słowem, syndrom biedronki, podkurczyć nóżki i udawać [...]? Co do sposobu podziału pieniędzy nie tylko na sport, to jak zwykle są równi i równiejsi. Zasada jest prosta, ale chyba dla naszej "władzuchny" niezrozumiała: Czego teraz nie wydamy na sport i edukację, za parę lat pójdzie na system więziennictwa.
Odpowiedz
5
@ jaślak
dnia 24.08.2012, 08:40 · Zgłoś
W mieście rządzi Sobniów i Brzyszczki w powiecie po prostu tragedia hamstwo i ploty !!!
Odpowiedz
-3
@ Sportowiec
dnia 24.08.2012, 07:30 · Zgłoś
Panie Baniak
Czy troszczy się Pan o innych sportowców, a nawet swoich pracowników tak samo jak o swoich pupilów siatkarzy? Osiągnęli oni zdumiewające wyniki - 3 liga! Czapki z głów, bo czy istnieje jakaś niższa liga siatkówki? Może założyć ligę siatkówki plażowej - Jasło grało by w extraklasie, a na sparingi można by jeździć paliem, łącznie z trenerem i prezesem klubu. A koszty niewielkie...
Odpowiedz
10
@ ,,
dnia 24.08.2012, 11:43 · Zgłoś
ej sportowiec jad jest groźny
Odpowiedz
18
@ arab
dnia 24.08.2012, 06:36 · Zgłoś
Był to pokaz indolencji sportowej Kmiecika i Jego ułanów. Brak elementarnej wiedzy o sporcie. Kmiecik nie potrafil przedstawić choćby jednego argumentu na taki stronniczy podział ochłapów. Dwa lata minie jak z bata strzelił, i będzie po szkapach i ficokach. Za tysiąc złotych, ktorego Baniak nie przyjął niech sobie Kmiecik zakupi nowa kufajkę. Czy to nie jest znęcanie nad zwierzatami, gdy biedne koniki dosiada ułan?
Odpowiedz
7
@ matematyk
dnia 23.08.2012, 23:27 · Zgłoś
1.000 zł = np:

1. Niepełne 2 wyjazdy na mecz (turniej) do Przemyśla (122 km x 4 = 488 km x 2,20 zł/km = 1.073,60 zł.

2. 20 godzin hali MOSiR x 50 zł = 1.000 zł.
Odpowiedz
14
@ zyga
dnia 23.08.2012, 22:53 · Zgłoś
Na mało wartościową książkę o Solidarności z bochaterem Górczykiem w tle zarząd powiatu wydał 100 tys. złotych a na wszystkie kluby na terenie powiatu przeznaczył 50 tys.To kpina!
Odpowiedz
9
@ MW
dnia 23.08.2012, 23:11 · Zgłoś
a kto to jest górczyk? to jakiś piłkarz z śląska?
Odpowiedz
8
@ jaś
dnia 24.08.2012, 08:02 · Zgłoś
to ten bohater walczył z komuną rozkładając GS na łopatki ???
Odpowiedz
-1
@ ------
dnia 25.08.2012, 13:09 · Zgłoś
pan górczyk to jest pan górczyk jest ludzie taka woda do picia górczana
Odpowiedz
0
@ ------
dnia 25.08.2012, 13:10 · Zgłoś
on ludzie nie walczył z komunom on jest komunistom nie pisz gupot
Odpowiedz
17
@ elf
dnia 23.08.2012, 22:07 · Zgłoś
cyt. ''Adam Kmiecik, starosta jasielski uznał żądania Tadeusza Baniaka za niezrozumiałe. - Nie wiem, kto dał panu reprezentowanie całego świata sportowego."
Niezrozumiałe jest też zdanie wypowiedziane przez starostę.
Odpowiedz
6
@ kiks
dnia 23.08.2012, 21:53 · Zgłoś
smiechu warte jest to ze kasa idzie na młodziez debiutujacego trenera Hapa w 3 lidze (przypominam jako debiut jako zawodnik nie jako trener)to sa [...] jaja i dziwic sie ze na młodziez niedaja nie róbcie posmiewiska z czarnych jak robiliscie w topolinach (mowa tez o [...])
Odpowiedz
1
@ semi
dnia 25.08.2012, 22:33 · Zgłoś
masz racje hap miał pozegnanie i jaja robi z siebie ..robert nie te ruchy i czasy ...nie lepiej jakbys wpuscił juniora a nie siebie no bo i po co rozmieniasz sie na DROBNE..
Odpowiedz
8
@ ester
dnia 23.08.2012, 21:52 · Zgłoś
widzę ż kibice Czarnych uruchomili machinę :) Teraz wszyscy będą się domagać większych środków i może coś ruszy :)
Odpowiedz
0
@ MW
dnia 23.08.2012, 23:09 · Zgłoś
w stodole w sobiuwku
Odpowiedz
28
@ wojtq
dnia 23.08.2012, 21:44 · Zgłoś
Kmiecik ty [...] [...] jak stać na furę za ponad 100 tyś zł to nie stać na 7 tyś na siatkówkę? Dla swej godności zachował byś się Pan jak struś...
Odpowiedz
-12
@ lolo
dnia 23.08.2012, 21:38 · Zgłoś
Tadek prosze nie wygłupiaj sie!!!
Odpowiedz
26
@ Baniaku Jesteśmy z tobą
dnia 23.08.2012, 20:55 · Zgłoś
Baniak jest the best. Podjął walkę z wiatrakami, ktorzy dokonali absurdalnego podziału żenujacych środków na sport. Szkoda, że nie było przedstawicieli innych klubów, aby przedstawić drugą stronę medalu jasielskiego sportu radnym powiatowym od tej, którą przedstawiają zdezorientowanym radnym, dającym nabierać się na "złotouste, [...], pozamerytoryczne" argumenty głoszone przez radnego Urbana, i starostę Kmiecika. Kmiecik wypowiedział sie, że choćby cały budżet powiatu przeznaczyć na sport, to i tak nie uzdrowi sportu polskiego. Tu można się zgodzic ze starostą. Budżet powiatu, wynoszący bodajże 100.000 mln zł sportu polskiego pewnie nie uratuje, ale idąc Jego tokiem rozumowania wystarczy kropla w morzu (1 mln zł tj. 1% budżetu ) na sport powiatu jasielskiego, i wtym momencie na przestrzeni dwóch sezonów rozgrywkowych Powiat Jasielski będzie mógl sie poszczycić conajmniej dwoma drużynami drugoligowymi w siatkówce (damskiej, męskiej), III ligą pilkarską na wysokim poziomie, znacznym polepszeniem warunków uprawiania sportów walki, pływania, tenisa, może wreszcie "królowej sportu" lekkiej atletyki itd...
Odpowiedz
27
@ ,,
dnia 23.08.2012, 20:39 · Zgłoś
niech sobie obniżą diety i będzie na sport :)
Odpowiedz
12
@ gruby
dnia 23.08.2012, 19:42 · Zgłoś
smiechu warte
Odpowiedz
35
@ PiS-man
dnia 23.08.2012, 19:18 · Zgłoś
Radny-ułan Urban jest równie dowcipny co przystojny!
Odpowiedz
13
@ nightmar
dnia 23.08.2012, 18:51 · Zgłoś
to może uratujmy chociaż jasielski
Odpowiedz
13
@ podkowa
dnia 23.08.2012, 18:27 · Zgłoś
teraz wszystkie pieniądze idą na konie, bo w Jaśle postawiono na konie bo nigdzie na wsiach już ich nie ma
Odpowiedz
18
@ jaś
dnia 24.08.2012, 07:58 · Zgłoś
tak tak konie trzeba chować bo nie długo przy tej władzy to miasto trzeba będzie [...].
Odpowiedz
17
@ antidotum
dnia 23.08.2012, 18:22 · Zgłoś
10 % z mandatów wystawianych przez Straż Miejską i mamy kase na cały sport w Jaśle.
Odpowiedz
-6
@ .......
dnia 23.08.2012, 19:25 · Zgłoś
Chyba na drużynę w warcabach 100 polowych.
Odpowiedz
3
@ ach
dnia 23.08.2012, 18:19 · Zgłoś
Do osoby o pseudonimie " DO (BEZ)RADNEGO URBANA" - rusz trochę głową od kiedy Brzostek należy powiatu Jasielskiego - może masz inną mapę podziału.
Odpowiedz
9
@ zbyszko
dnia 24.08.2012, 00:26 · Zgłoś
Może Brzostek nie należy do powiatu Jasielskiego ale dotację dostał w sumie na dwa zadania 3 000 zł
http://www.powiat.jaslo.pl/images/stories/informacjaPSofert/informacjaPSoferty.pdf
Odpowiedz
8
@ ech
dnia 23.08.2012, 18:04 · Zgłoś
A może zachęcić np. pracodawców np. ulgami w podatku od nieruchomości a osoby fizyczne np. bezpłatnym całorocznym parkowaniem w zamian za wpłaty na rzecz organizacji sportowych w Jaśle (oczywiśnie jakieś rozsądne ustalone minimalne kwoty).
Odpowiedz
15
@ edek
dnia 23.08.2012, 17:48 · Zgłoś
Kmiecik do domu doić krowy!!! Zeby na sport nie dać !!! wstydz sie !!! paranoja !!!
Odpowiedz
-4
@ walked
dnia 23.08.2012, 23:07 · Zgłoś
dyro może po baniaczku:p lisi .[...] widac to w oczkach
Odpowiedz
17
@ czarnifan
dnia 23.08.2012, 17:45 · Zgłoś
zamiast na sport to wydaja pieniadze na dni [...] ,[...] [...].i .
Odpowiedz
11
@ czarnifan
dnia 23.08.2012, 17:44 · Zgłoś
i to sa ludzie na Sobniow daja wiecej jak na Czarnych gdzie jest sporo grup mlodziezowych.Ja bym ich tam wszystkich powystrzelal w tym Urzedzie na czele z radnymi typu Adam [...]
Odpowiedz
-7
@ fan
dnia 23.08.2012, 19:10 · Zgłoś
a co masz do "Sobniow"?Czy aby ten klub nie jest jasielski?
Odpowiedz
6
@ Mieczysław
dnia 23.08.2012, 19:18 · Zgłoś
Ale to Czarni występują w wyższej lidze i mają bogatszą 102 letnią historię, a nie Sobniów.
Odpowiedz
9
@ JB
dnia 23.08.2012, 20:34 · Zgłoś
Ciekawe czy wpływ na wysokosc dotacji ma osoba pana prezesa sobniowskiego klubu ? Bez urazy osobistej bo nie mam nic do tego pana ani do klubu z Sobniowa i ludzi z nim zwiazanych ale jakos dziwnie sie to wszystko układa .
Odpowiedz
0
@ kazik
dnia 23.08.2012, 23:06 · Zgłoś
zatkaj sie tylko sobniów
Odpowiedz
13
@ [...]
dnia 23.08.2012, 17:40 · Zgłoś
Jeżeli zostaje się dyrektorem ,to winno się umieć pozyskiwać kasę na firmę bez jęków,podań w stylu"Bo mi się należy". Trzeba zacząć po prostu pracować,nie wietrzyć się za społeczne pieniądze(pensja!!!). Albo honorowo oddać stołek temu co dla sportu potrafi wyciągnąć kasę od sponsorów...Oni chcą dawać(wiem to),ale muszą wiedzieć komu ,po co i na co!!! Jak władza takie efekty.I to widać wszędzie i na okrągło...Kolesiostwo, partyjne układanki to mało, by żyło się lepiej!!!
Odpowiedz
5
@ xbh
dnia 24.08.2012, 10:49 · Zgłoś
to jak jestes taki cwany i wiesz kto chce 'dawac" to sie pochwal, bo nie sadze zeby takich ludzi bylo wiele ;p
Odpowiedz
35
@ ona
dnia 23.08.2012, 17:09 · Zgłoś
Wystarczy popatrzeć na halę sportową w Jaśle. Wstyd i jeszcze raz wstyd!!! Jasło umarło
Odpowiedz
10
@ Pola
dnia 24.08.2012, 10:43 · Zgłoś
Jasło jest od kilku lat miastem rencistów i emerytów. Młodzieży niewiele, pozostali tylko ci, co jeszcze się uczą w szkołach średnich oraz ci, którym udało się znaleźć pracę. Reszta wyjechała za chlebem. Tyle w temacie.
Odpowiedz
11
@ dżaga
dnia 23.08.2012, 17:01 · Zgłoś
Nie uratujemy sportu oraz zadnych innych rzeczy ktore dawałyby miejsca pracy ludziom...
Odpowiedz
4
@ sss
dnia 23.08.2012, 19:30 · Zgłoś
nothing to do here
Odpowiedz
3
@ dżaga
dnia 23.08.2012, 20:25 · Zgłoś
yeah! yeah! yeah!
Odpowiedz
2
@ xbh
dnia 24.08.2012, 10:48 · Zgłoś
nie tylko miejsce pracy ale rowniez miejsce w ktorym pozytywnie mozna spedzic czas na sportwowo.
ale widocznie niektorzy wola zeby dzieci zamiast sportu wybieraly [...], alkochol ? gdzies w jakichs krzaczorach ..
Odpowiedz
6
@ dżaga
dnia 24.08.2012, 12:31 · Zgłoś
wiesz...niektórzy tak wolą...i dlatego ich wybieramy jako władze...[...] lepiej sie rządzi
Odpowiedz
-1
@ -------
dnia 24.08.2012, 13:13 · Zgłoś
ty na sportowo to se weż rowerek i jedż poza miasto
Odpowiedz
32
@ xyz
dnia 23.08.2012, 16:45 · Zgłoś
Na prawde zal to wszystko sluchac. Nie rozumie jak na caly sezon dla MKS-u mozna przekazac jedynie tysiac zlotych. Co to za pieniadze ? - To sa przeciez grosze. Za takie pieniadze nic nie da sie przeciez zrobic, nie da sie trenowac, a nie wspominajac juz o jakichs turniejach, sparingach, obozach poza nasza miejscowoscia lub poza granicami polski.
Najpierw przekazecie grosze na MOSiR, a pozniej narzekacie, ze MKS nie ma duzych osiagniec ( a jak maja miec, jak nigdzie nie jezdza na turnieje ? ), kolejne narzejanie to na ogolny wyglad hali, basenu itd. ( ale na to tez nie ma pieniedzy ).

Moge tylko powiedziec, ze to jest straszne. Zal mi tego, ze lepiej jest przekazac pieniadze na fontanne ? deptak ? niz na sport dla mlodziezy, by mieli jakies osiagniecia, wspomnienia i zajecie w wolnym czasie...
Odpowiedz
32
@ sem
dnia 23.08.2012, 16:34 · Zgłoś
1000 zł.. i jak za to mają wyszkolić młodzież? ... bez komentarza..
Odpowiedz
10
@ [...]
dnia 23.08.2012, 18:44 · Zgłoś
a po grzyba szkolić ? nasi olimpijczycy pokazali że leją na treningi - a piłkarze nożni tzw. reprezentacji - na pewno sowite dotacje mają i olewają wsio.
Odpowiedz
42
@ DO (BEZ)RADNEGO URBANA
dnia 23.08.2012, 16:31 · Zgłoś
ale na konie ułańskie w brzostku dotacja jest!!!
Odpowiedz
25
@ gruby ulan
dnia 23.08.2012, 19:42 · Zgłoś
ty urban schowaj dowcipy w skarpety
Odpowiedz
12
@ kazik
dnia 23.08.2012, 23:03 · Zgłoś
ktoś obiecał 60 tysięcy na Czarnych jasło :P
Odpowiedz
0
@ JSC
dnia 24.08.2012, 10:48 · Zgłoś
Panie Baniak, niech Pan nie narzeka na 1 tysiąc :) Jasielskie Stowarzyszenie Cyklistów dostało o tysiąc złotych mniej :) podobnie jak wiele innych klubów

0 zł to dopiero ładnie wygląda
Odpowiedz
-3
@ mariusz
dnia 24.08.2012, 13:14 · Zgłoś
te 60 000 trzeba dać na szpital w jaśle aby wyszed z długu ludzie
Odpowiedz
3
@ ------
dnia 24.08.2012, 13:15 · Zgłoś
stuknijcie sie w głowe 60.000 aż chcecie
Odpowiedz
1
@ Aksamitny
dnia 25.08.2012, 10:42 · Zgłoś
Masakra. Starosta jasielski chce ratowac Polski sport! Jakiego to sportowca macie w tym Jasle, że go chcecie ratowac:D:D
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.