Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Starostwo przed gołębiami ratuje się jak może

75

Sokoły i sowa będą od teraz odstraszać gołębie przesiadujące na dachu budynku Starostwa Powiatowego w Jaśle. Jest to coraz częstszy sposób na pozbywanie się uciążliwych szkodników.

Starostwo Powiatowe w Jaśle

W zeszłym tygodniu na dachu starostwa zostały zainstalowane trzy atrapy ptaków drapieżnych w tym dwa sokoły i jedna sowa. Zniszczenia, jakie powodują odchody gołębi są rozległe, dlatego potrzebna była interwencja. Ptaki te niszczą dachy, parapety, chodniki i elewacje.

Sytuacja jest poważna, gdyż dach starostwa wymaga obecnie gruntownego czyszczenia. Pomysł z atrapami ptaków drapieżnych sprawdził się w Krakowie, dlatego w Jaśle również postanowiono wypróbować tę metodę.

Sokoły wydają regularnie dźwięki co 30 minut. Ponadto sowa rusza się na wietrze. Im większy podmuch wiatru, tym ptak staje się bardziej aktywny.

Atrapy to koszt w granicach 600 zł. To nie wiele w porównaniu z usługą czyszczenia dachu. Problem jednak w tym, że gołębie często są dokarmiane przez ludzi na płycie jasielskiego rynku. Ptaki te przyzwyczają się do tego, że dostają pokarm bez większego wysiłku, dlatego codziennie możemy je spotkać w centrum miasta dużymi stadami.

Dopóki ludzie będą dokarmiać te szkodniki problem nadal będzie istniał. Być może Rada Miejska Jasła powinna wprowadzić zakaz karmienia gołębi pod karą grzywny. Monitoring w mieście pomógłby w złapaniu dokarmiającego na gorącym uczynku.

(icz)

Reklama

Komentarze: 75

Dodaj komentarz Widok:
0
@ Drake
dnia 01.05.2014, 20:12 · Zgłoś
Współczuję wszystkim, którzy dokarmiając gołębie, myślą, że wyświadczają im przysługę, ciekawe tylko potem jak taki napasiony gołąb poradzi sobie zimą, już o kosztach sprzątania po nich nie wspomnę, dla rozsądnych polecam Birdsystem, gołąb nie siada :)
Odpowiedz
0
@ ona
dnia 20.02.2014, 21:53 · Zgłoś
też dokarmiam ptaki :)
Odpowiedz
0
@ OLA
dnia 19.02.2014, 17:34 · Zgłoś
Rozbawiłam się do łez-nagle przeszkadzają gołębie sama chodzę bardzo często z dzieckiem i karmimy je na rynku i nadal będziemy karmić choćby był tylko 1. Żenada co już nie wymyślą :(
Odpowiedz
0
@ dragoness
dnia 19.02.2014, 19:12 · Zgłoś
Jak dziecko złapie od gołębi jakąś chorobę to inaczej zagruchasz, Olu. Łzy popłyną, ale nie rozbawienia http://radom24.pl/artykul/czytaj/11774
Odpowiedz
0
@ do dragoness
dnia 21.02.2014, 00:32 · Zgłoś
1.jakoś w Krakowie nie ma epidemii od ptaków
2. zacznijcie sprzątać po swoich psach, bo to jest prawdziwa tragedia
3. w Krakowie można pogodzić gołębie i ochronę zabytków, niestety w Jaśle mamy rządy myślących inaczej i dotyczy to wszystkiego
Odpowiedz
0
@ Matek91
dnia 19.02.2014, 16:52 · Zgłoś
Niech ich osr aja bo są tyle warci
Odpowiedz
0
@ Matek91
dnia 19.02.2014, 16:49 · Zgłoś
Niech ich [...] bo są tyle warci nie mają czego się chwycić
Odpowiedz
0
@ Matek91
dnia 19.02.2014, 16:50 · Zgłoś
niech ich ob [...] bo są tyle warci nie mają czego się chwycić
Odpowiedz
1
@ stary
dnia 19.02.2014, 11:31 · Zgłoś
no to szczęście że krowy nie latają bo gdy by taki placek walnął ???
Odpowiedz
0
@ vg
dnia 19.02.2014, 10:49 · Zgłoś
Niech co dzień jeden mądraś wyjdzie na dach i je odgania .
Odpowiedz
1
@ naczelnik
dnia 18.02.2014, 22:09 · Zgłoś
nasz starosta ma świetne pomysły bo mu niedzwiedź ule poniszczył bo niedzwiedź wiedział zapewne że miód musi byc w ulu. starosta zawsze podejmuje słuszne decyzje i nie popełnia błędów bo jest najlepszy i wszystko wie najlepiej
Odpowiedz
1
@ Rydz Śmigły
dnia 18.02.2014, 14:45 · Zgłoś
Niech [...] "powiatowy urząd pracy" w Jaśle aktywizuje bezrobotnych. Każdy odstrzeli z wiatrówki minimum 10 ptaków dziennie i mamy problem pracy i głodu rozwiązany. A i statystyki "wydajności" w załatwianiu pracy im podskoczą. Trzy pieczenie na jednym ogniu !
Odpowiedz
0
@ leyus polyeus
dnia 18.02.2014, 11:15 · Zgłoś
O Boże ,kto napisał ten artykuł,i ile klas podstawówki skończył? Tragedia
dobra wiem wiem już sam napiszę

Komentarz nie na temat zawierał, obraźliwe przytyki do Pani Ilony i poziomu jej dziennikarstwa
Odpowiedz
1
@ [...]
dnia 18.02.2014, 11:00 · Zgłoś
Jak ludzie pojda za golebiami to dopiero wtedy starostwo i rzady beda sie ratowac a juz nie dlugo i ludzie tez rusza na was urzedasy
Odpowiedz
1
@ mally
dnia 18.02.2014, 10:58 · Zgłoś
szkodniki?! gołębie to szkodniki?? raczej ci za biurkami!!
Odpowiedz
4
@ stan
dnia 18.02.2014, 09:48 · Zgłoś
W Jaśle nie zwierzeta są winne temu,że miasto jest [...].Niektórzy właściciele psów są gorsi,jak te zwierzęta na które narzekamy.Chodniki w mieście pełne psich odchodów.Trzeba chodzić slalomem,ażeby nie wleżć w psie [...].W porze zmroku nie uniknie się uciarania butów.Jeśli urzędnicy z UM pobierający opłaty od włascicieli psów nie wprowadzą obowiązku sprzatania po swoim pupilu ,jeśli Wykonawca dachu na Starostwie nie zamontował na załamaniach i na gzymsach kolczatek p-ko ptakom,to szuka się tematów zastępczych.Śmieszna sprawa mając do dyspozycji potężną instytucje ,jak Powiatowy Inpektorat Nadzoru Budowlanego pokpiono temat.Teraz Ci z tego inspektoratu niech łażą po dachu i czyszczą go z odchodów.
Odpowiedz
6
@ M.
dnia 18.02.2014, 02:28 · Zgłoś
Nie dość, że urzędnicy sami sobie do "gniazda" [...], to jeszcze konkurencję atrapami odstraszają!
Odpowiedz
1
@ Snajper .
dnia 18.02.2014, 00:04 · Zgłoś
Niech mi kupią dobrą wiatrówkę i parę paczek śrutu to będzie po kłopocie . I napewno taniej :D
Odpowiedz
7
@ sx
dnia 17.02.2014, 23:22 · Zgłoś
a starostę przebrać za sowe i niech pracuje na swoją dietę urzędniczą
Odpowiedz
-1
@ 6ann777
dnia 17.02.2014, 22:14 · Zgłoś
Nic tylko gratulować kolejnych inteligentnych planów naszych jasielskich zarządców !! Gołębie to szkodniki ? To wy jesteście największymi szkodnikami z kompletnym bezmózgowiem ;) mamy tego dowód ,a mianowicie światła co metr praktycznie i zakorkowane miasto przez większą cześć dnia ;) to jak i wiele innych jakże wspaniałych decyzji. Ptaki mam nadzieje będą dalej dokarmiane na rynku ,a pomysłodawcom tych atrap życzę "[...]j" głowy :)) ciekawe kiedy następne ciekawe spożytkowanie pieniążków , może kolejna sygnalizacja świetlna ? albo kolejny parking płatny nawet dla mieszkańców?
Odpowiedz
-4
@ golebie.......
dnia 17.02.2014, 19:43 · Zgłoś
przeprowadzilam sie z jasla do tarnowa, mieszkam w bloku przy ulicy i co dwa dni myje parapety i balkon z odchodow golebi poniewarz starsze pan z parteru dwa razy dziennie o stalej porze wyrzuca golabkom dwa bochenki chleba (oczywiscie w kromkach)zeby ptaszyny nie byly glodne,nie pomagaja skargi ani prosby mieszkancow zwlaszcza ostatnich pieter bo to oni sa najbardziej pokrzywdzeni,ja juz sie poddalam bo walka z wiatrakami mnie nie interesuje i czyszcze odchody bo innej rady na uparte ptaszyska i sasiada nie ma
Odpowiedz
-1
@ [...]
dnia 17.02.2014, 21:30 · Zgłoś
Jak wam przeszkadza to sie wyprowadzic i po problemie
Odpowiedz
6
@ 13 xxxx
dnia 17.02.2014, 19:34 · Zgłoś
mądre ptaki na [...] rząd niech [...] ile mogą może jeszcze szpak sie przyłączy
Odpowiedz
10
@ Marek T
dnia 17.02.2014, 19:29 · Zgłoś
Szkodnik to ci co w biurach siedzicie ,jak pójdziesz coś załatwić to cie od pokoju do pokoju wysyłają .ą jak cie przyjmą to z wielką łaska WIELCY UCZENI W PISMIE
Odpowiedz
6
@ jurysta
dnia 17.02.2014, 19:23 · Zgłoś
A gdzie mamy prawo i sprawiedliwość? Gołębiom , gawronom [...] wolno gdzie się da, a człowiekowi nawet na starostwo nie wolno!!!
Odpowiedz
0
@ nh
dnia 19.02.2014, 10:53 · Zgłoś
Ty jesteś PO[...]n..c od [...], będziesz je odganiał w niedziele i święta
Odpowiedz
-4
@ j-23
dnia 17.02.2014, 19:08 · Zgłoś
jak chcesz karmic dachowego osranca to wes go dosfojego domu a po 2 miesiacach bedziesz mial efekty
Odpowiedz
0
@ [...]
dnia 17.02.2014, 21:31 · Zgłoś
Lepiej tego osranca niz ciebie bo jest z pewnoscia madrzejszy i czystszy
Odpowiedz
10
@ .
dnia 17.02.2014, 18:21 · Zgłoś
Dyzia na rynku postawić ze starostą Adamem i po problemie. Gołębie [...]ą, przepraszam, odlecą gzie pieprz rośnie.
Odpowiedz
1
@ Kiks
dnia 17.02.2014, 17:43 · Zgłoś
Dlaczego jakiś ornitolog pisze, że gołębie trzeba dokarmiać, przecież dawniej gołębi w okolicy Rynku nie było. Teraz codziennie widzę ludzi dokarmiających te uciążliwe ptaki, a straż miejska śpi snem zimowym i nie reaguje.
Odpowiedz
3
@ ornitolog
dnia 17.02.2014, 18:08 · Zgłoś
Proszę przeczytać komentarz ornitologa dokładnie. To że dawniej gołębi na rynku nie było a teraz są, to wcale nie jest spowodowane dokarmianiem. Uciążliwe one na pewno są, ale tak jest w większości miast w Polsce i nie tylko. Proszę zobaczyć chociażby w Krakowie. Urzędy nie mogą niszczyć gołębi, bo urząd zgodnie z przepisami prawa (ustawą o ochronie przyrody) ma obowiązek przyrodę chronić a w tym i gołębie.
Odpowiedz
-4
@ [...]
dnia 17.02.2014, 21:27 · Zgłoś
Zebys ty wiedzial jaki ty jestes uciazliwy dla spoleczenstwa to bys glupot nie pisal
Odpowiedz
0
@ zibi
dnia 18.02.2014, 08:38 · Zgłoś
Dawniej gołębi nie było ale w Unii jesteśmy i granice otwarte i gołębie przyleciały wszystko się zmienia
Odpowiedz
0
@ AGA
dnia 17.02.2014, 16:47 · Zgłoś
Oczywiscie hodowca ( przepraszam za blad -:)
Odpowiedz
12
@ AGA
dnia 17.02.2014, 16:46 · Zgłoś
Troche dziwne, ze im te golebie przeszkadzaja, zwlaszcza, ze Pan Starosta jest chodowca golebi -:)
Odpowiedz
2
@ ptok
dnia 18.02.2014, 06:58 · Zgłoś
to gołębiarz przecież, gdy pasie gołębie.
Odpowiedz
-6
@ l
dnia 17.02.2014, 15:56 · Zgłoś
chcecie się pozbyć gołębi to przegońcie dokarmiaczy
Odpowiedz
11
@ ornitolog
dnia 17.02.2014, 17:15 · Zgłoś
Tu nie są winne osoby dokarmiające, bo dokarmiać trzeba, tak się postępuje w cywilizowanym świecie i państwach Unii Europejskiej. A dla dzieci i młodzieży dokarmianie ptaków jest czynnością nad wyraz wskazaną i wychowawczą, uczącą wrażliwości i odpowiedzialności. Wszystkie stworzenia są potrzebne, tylko człowiek chce sobie je poszufladkować na pożyteczne i szkodliwe. A tak nie można, bo przyroda musi funkcjonować jako całość. Napływ gołębi do miast postępuje od kilkudziesięciu lat, ten proces fachowo nazywa się synubizacją i czy będziemy je dokarmiać, czy nie, to gołębie i tak w mieście będą. Proszę więc nie winić za wzrost populacji gołębi w Jaśle ludzi dobrych i wrażliwych na przyrodę, którzy pomagają przetrwać ptakom zwłaszcza trudne warunki zimowe.
A atrapy ptaków drapieżnych na budynku starostwa, to pieniądze podatników wyrzucone w błoto. To nic nie da, gołębie szybko do nich przywykną i będą nadal siedzieć na dachu. Przed zakupem tego sokoła i sowy, trzeba było zasięgnąć opinii ornitologa, którego macie przecież pod nosem. Pozdrawiam.
Odpowiedz
-1
@ Gall
dnia 17.02.2014, 22:29 · Zgłoś
"Tu nie są winne osoby dokarmiające" - a kto? Gołąbki mają tyle żarcia że nic im nie pozostaje poza reprodukcją. To czekam aż mi na konto zacznie kasa spływać, po co się męczyć i pracować, skoro można dostać wszystko bez wysiłku?

"A dla dzieci i młodzieży dokarmianie ptaków jest czynnością nad wyraz wskazaną i wychowawczą" - tak, tak, dzisiaj dajcie ptaszkom kochane dzieci, jutro księdzu na tacę, pani w szkole na kwiatki, fiskusowi bo pusto w kasie, [...] dajcie [...] bo też potrzebuje. To wszystko jest "wskazane" i nauczy was "wrażliwości"

"Napływ gołębi do miast postępuje od kilkudziesięciu lat" na skutek działania [...] beretów, którzy nie potrafią gryźć, bo nie maja zębów.
Gołąb jak i każde inne stworzenie na jedzenie powinien zapracować... A skoro człowiek miesza tam gdzie nie trzeba i daje im wszystko gotowe na tacy to co się dziwić że ptactwo się do miasta ściąga i gdzie potem nie spojrzeć odchody są.

"czy będziemy je dokarmiać, czy nie, to gołębie i tak w mieście będą" - tyle, że zapomniano celowo dopisać, że nie w takiej dużej liczbie jak obecnie.

"Proszę więc nie winić za wzrost populacji gołębi w Jaśle ludzi dobrych i wrażliwych na przyrodę, którzy pomagają przetrwać ptakom zwłaszcza trudne warunki zimowe." - jest takie coś o czym ornitolog nie słyszał chyba, a nazywa się to SELEKCJĄ NATURALNĄ i pozwala przetrwać najsilniejszym osobnikom.

No cóż życzę zasilania budżetu na cele czyszczenia budynków i dachu nie tylko starostwo - trochu was to wyniesie, a pozostawienie stanu dachów i reszty w obecnym stanie doprowadzi do jeszcze większych kosztów.
Wszystkim "obrońcom" więcej oliwy w głowach. Świat jest brutalny jeżeli jeszcze tego nie zauważyliście...
Odpowiedz
2
@ dragoness
dnia 18.02.2014, 07:19 · Zgłoś
Panie "ornitologu", od kiedy to dokarmianie gołębi chlebem i bułami z ulepszaczami jest pożyteczne i zdrowe? "tak się postępuje w cywilizowanym świecie i państwach Unii Europejskiej." Dziwnym trafem takiej ilości "latających szczurów" nie widziałam nigdzie w w/w wymienionych. One wręcz wydały im wojnę ze względu na niszczenie zabytkowych elewacji. No ale skoro w Jaśle zabytków nie ma... Aha, jaką funkcję w ekosystemie spełniają gołębie? Uprzejmie proszę o informację.
Odpowiedz
-3
@ ornitolog
dnia 18.02.2014, 08:33 · Zgłoś
Panie dragonessie, przecież nie pisałem czym się karmi gołębie w Jaśle? Gołębie oczywiście najlepiej karmić ziarnem zbóż (oprócz żyta).
Gołębie w ekosystemie spełniają taką samą funkcję, jak wszystkie inne zwierzęta.
W Polsce objęte są ochroną częściową, jako gołąb skalny forma miejska Columba livia f. urbana, to znaczy, że zgodę na ich płoszenie i wszelkie inne ograniczenia związane z uciążliwością przez nie powodowaną może wydać Regionalny Konserwator Przyrody przy RDOŚ w Rzeszowie. RDOŚ na pewno nie wyda zgody na [...] lub trucie gołębi.
Odpowiedz
-2
@ łodyniec
dnia 18.02.2014, 09:31 · Zgłoś
muszę się skontaktować ze starostą , przygarnę te gołębię do siebie za odpowiednią sumkę $$$

łohohohohhohhoho
Odpowiedz
0
@ dragoness
dnia 19.02.2014, 15:25 · Zgłoś
Konkretnie, jaką funkcję? Bo np. krukowate to czyściciele, żywią się padliną. Zalecam pogłębienie wiedzy ornitologicznej http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Dlaczego-nie-powinnismy-dokarmiac-golebi-n73341.html i może jeszcze http://www.bialystokonline.pl/nie-dokarmiajmy-golebi-latem-apeluja-specjalisci,artykul,70982,1,1.html Źle pojęta, "małpia" miłość do natury najczęściej nie wychodzi jej na dobre.
Odpowiedz
0
@ ptak
dnia 23.02.2014, 16:27 · Zgłoś
a kto sprowadzil te ptaki do miasta
Odpowiedz
16
@ zaufny
dnia 17.02.2014, 14:48 · Zgłoś
Moim zdaniem [...] są większymi szkodnikami dla Jasła jak te piękne [PTAKI]
Odpowiedz
-5
@ dragoness
dnia 17.02.2014, 13:46 · Zgłoś
I klasyczny "babol"; "nie" z przysłówkami, podobnie jak z przymiotnikami piszemy ŁĄCZNIE. A już było lepiej. Nota bene, za dokarmianie gołębi jest mandat, ale Straż Miejska wraz z komendantem czeka na okres przedwyborczy, żeby się uaktywnić.
Odpowiedz
0
@ Jaslok
dnia 17.02.2014, 13:46 · Zgłoś
Haha, wiedzą gdzie [...], po starostwie, i innych urzędach, z tego wynika że najbardziej powinien [...] być ZakładUtylizacjiSmalu ;D
Odpowiedz
11
@ łodyniec
dnia 17.02.2014, 13:25 · Zgłoś
hahaha ale se [...] z nas szaraków robią

łohohohho

najpierw se kupią gołymbie co by mieć rynek jak w Krakowie ,później se wynajmują sokoły,sowy i czort wiy kogo jeszcze żeby się ich pozbyć :D

zarządzanie publicznymi pieniędzmi zayebiste ,dwa razy poszły sie[...] w błoto

łohohohohhoho
Odpowiedz
33
@ Maria Sowa
dnia 17.02.2014, 12:41 · Zgłoś
Wystarczy, że starosta będzie stał w otwartym oknie, wtedy będzie PO ptokach...
Odpowiedz
10
@ ono
dnia 17.02.2014, 12:35 · Zgłoś
Oby nie zapomnieli o parku. Muszą być dwa sokoły...
Odpowiedz
10
@ m
dnia 17.02.2014, 12:31 · Zgłoś
jakimi szkodnikami sa golebie,hellllllooooollllll mariola,chyba takimi jak pani ilona
Odpowiedz
36
@ Etatowy
dnia 17.02.2014, 12:29 · Zgłoś
Czy zostanie stworzony nowy etat w starostwie ? Specjalista ds. ptasich odchodów ? Nabór z Nowego Żmigrodu oczywiście.
Odpowiedz
9
@ sx
dnia 17.02.2014, 23:21 · Zgłoś
I oczywiście musi być ktoś zaufany, niezależny, odpowiedni, kompetentny a najlepiej, żeby był z rodziny starosty:D
Odpowiedz
0
@ kliencik
dnia 18.02.2014, 15:22 · Zgłoś
A już taki 100 razy lepszy - będzie sumiennie i starannie wykonywał swoje obowiązki niż ludzie z nieodpowiednim wykształceniem. Prawników i muzyków już w starostwie wystarczy zdecydowanie...!!!
Odpowiedz
10
@ NaturalBornLeader
dnia 17.02.2014, 12:22 · Zgłoś
Coś niesamowitego.
Jasło zagłębiem gołębi, gawronów...i szpaków. Proponuje więcej babek rozrzucających okruszki po rynku, parku i małych skwerach a w zamian zatrudnić jeszcze 8 sokolników...
Ale nie...Andrzej się nie da...tera już wszyscy patrzą mu na ręce. Wchodzimy w rok wyborczy, tutaj już nie ma miejsca na błąd a bardziej na populizm i efektowne rozwiązywanie małych problemów, więc gołębie znikną- nie lękajcie się.
Odpowiedz
11
@ ksiądz Mateusz
dnia 17.02.2014, 12:42 · Zgłoś
I bardzo dobrze, że dokarmiają gołębie bo one powietrzem żyć nie będą
Odpowiedz
-2
@ Baca spod samiuskich Tater
dnia 17.02.2014, 22:11 · Zgłoś
Łoj tam, łoj tam, pójde z worem impregnowany psenicy, sie znacy zatruty... i nakarmie gołąbecki ze hej. Bedzie spokój zaroz ... sie znacy za pore dni. Drogo za usługe nie biere, wiync polegać na mnie mozno. Wezne 1/4 tego co sokolnik broł, miasto bedzie miało poządek ze hej, a starym dokarmiacom gołymbi w beretach sie powie ze ptasio grypa abo co innego.
Wsyscy bedą zadowoleni i jo tyz ;)
Odpowiedz
-2
@ Tarzan-zan
dnia 17.02.2014, 22:47 · Zgłoś
hhheeeeejjjjj ! :)
Odpowiedz
0
@ DZIDZ
dnia 18.02.2014, 12:41 · Zgłoś
tarzan ty chyba jesteś bez robotnym inteligencikiem hehe...
Odpowiedz
25
@ nie tym razem
dnia 17.02.2014, 12:06 · Zgłoś
dzisiaj piszecie ze to szkodniki a niedawno ze ..ptaki lubia staroste...
Odpowiedz
67
@ [...]
dnia 17.02.2014, 12:06 · Zgłoś
W starostwie jest dopiero szkodnikow i to ich powinni ludzie przeganiac a nie golebie pozatym golebie byly dokarmiane i beda zawsze wole golebia kupic chleb niz utrzymywac urzedasow za moja prace lepszy pozytek jest z golebia niz np. Z czerneckiego i calej reszty rzadowych [...] na ktorych ludzie musza ciezko pracowac
Odpowiedz
46
@ ksiądz Mateusz
dnia 17.02.2014, 12:40 · Zgłoś
Dokładnie szkodniki to są w starostwie, urzędzie który nie jest nikomu do niczego potrzebny a gołąb to od starożytności symbol pokoju
Odpowiedz
13
@ haha
dnia 17.02.2014, 16:24 · Zgłoś
dlatego gołębie próbują [...] im na leb :)
Odpowiedz
0
@ daro
dnia 19.02.2014, 18:38 · Zgłoś
no tak jakby nie było starostwa to sprawy tam załatwiane musiały by przejść do urz. wojewódzkiego do rzeszowa faktycznie tam z jasła, z krempnej z folusza i innych pipidówek mielibyśmy bliżej. Bo kto by nam wtedy w jaśle miękki na twardy wymienił?
Odpowiedz
58
@ gołąb
dnia 17.02.2014, 11:49 · Zgłoś
My z kolegami nie damy sie nabrac i dalej bedziemy robic kupe tam gdze nam sie to najlepiej robi
Odpowiedz
37
@ znów szukaja wydatków
dnia 17.02.2014, 11:51 · Zgłoś
Monitoring do łapania dokarmiaczy ??? A od czego jest straz miejska ???
Odpowiedz
121
@ Balcerek
dnia 17.02.2014, 11:53 · Zgłoś
Dokładnie ! Proponuję przemianować Straz Miejską na Straż Gołębną . dać im szmate na kiju i niech stoją na palacach wołając " bujaj bujaj " . Kto jest za ?
Odpowiedz
31
@ wyborca
dnia 17.02.2014, 11:54 · Zgłoś
balcerek na burmistrza !
Odpowiedz
26
@ Bujać
dnia 17.02.2014, 12:18 · Zgłoś
To pewnie Breitschwantze! A najgorsze, widzisz pan jest to, że gołąb, a szcególnie breitschwantz, musi leguralnie trzy razy dziennie bujać. Choćby nie wiem co. No bujać no. Jak nie buja, to bynajmniej obrasta w tłuszcz i to już nie jest gołąb, ale panie to już coś gorsze niż kura!

Mój głos na Blalcerka !!!
Odpowiedz
12
@ Anioł Stachu
dnia 17.02.2014, 12:27 · Zgłoś
Tylko te [...] nie moga byc w kolorze zielonym , bo jak by to wygladało [...] na zielonym ?
Odpowiedz
37
@ PanEwka
dnia 17.02.2014, 12:29 · Zgłoś
Jak dyziu biegł z marzanną to gołebie ze strachu uciekły z miasta , więc moze niech zbierze swoja ekipe i do roboty .
Odpowiedz
19
@ xyz
dnia 17.02.2014, 13:03 · Zgłoś
A od kiedy to gołębie są szkodnikami - jak to pisze "icz"...
Odpowiedz
6
@ Stefan Kisielewski
dnia 17.02.2014, 13:32 · Zgłoś
Socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się trudności nieznane w żadnym innym ustroju!
Odpowiedz
27
@ ehehe
dnia 17.02.2014, 14:08 · Zgłoś
Wiedzą, gdzie sr.ć :D
Odpowiedz
-3
@ 1312
dnia 18.02.2014, 08:17 · Zgłoś
icz nie wiem nie douczył się
p.s w Krk na rynku jest masa gołębi ludzie je karmią i problemu nie ma, nawet za 2 pln możesz sobie pokarm dla ptaszków kupić i je pokarmić a u Nas w Jaśle zaraz zakaz wymyślą te szkodniki z UM aby nie dokarmiać żal.pl
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.