Starty JSC w upalny czerwcowy weekend

4

W dniu 9 czerwca w miejscowości Wapienne odbyła się pierwsza edycja biegu górskiego Ultra Perła w ramach cyklu Perły Małopolski.

Trasa biegu liczyła 49 km, a suma przewyższeń wynosiła 1720 m. Zawodnicy rywalizowali na szlakach Beskidu Niskiego m.in. przez Ferdel, Magurę (2x), Wątkową,  Świerzową i Kolanin. W zawodach uczestniczyło dwóch zawodników Jasielskiego Stowarzyszenia Cyklistów. Mirosław Pawluś pokonał trasę w czasie 05:01:37, co pozwoliło na zajęcie 2 miejsca open. Do zwycięzcy, Mirek stracił jedyne 5 minut. Marcin Wiącek z czasem 06:34:13 zajął 34 miejsce.

W tym samym dniu, w Tarnowie odbyła się 2 eliminacja „Pucharu Tarnowa MTB”. Zawodnicy rywalizowali w formule XC na trasie w Zbylitowskiej Górze. W zawodach uczestniczył Jakub Siemiączko (JSC), który w kategorii Master 1 zajął 9 miejsce.

W dniu 10 czerwca odbyły się IV Otwarte Mistrzostwa Powiatu Dębickiego w kolarstwie górskim w konkurencji XC w ramach Podkarpackiej Ligi Rowerowej. Jedna pętla trasy, o długości ponad 2,6 km przebiegała na stoku narciarskim w Stobiernej. W zawodach uczestniczyło trzech zawodników JSC. W kategorii M30-39, Artur Gorczyca zajął 5 miejsce, a Sebastian Cyran – 9. W kategorii M40-49, Jakub Zbiegień zajął 4 miejsce.

10 czerwca w Stryszawie odbyła się również druga edycja cyklu zawodów w kolarstwie górskim Dare 2B Maraton 2018. Do tej niezwykle malowniczej miejscowości położonej w powiecie suskim wybrało się dwóch zawodników JSC. Oprócz pięknych widoków organizator zafundował im zmagania z trudną i wymagającą trasą. Jakub Gryzło wybrał trasę o długości 49 km z 2050 m przewyższenia, natomiast Piotr Gryzło wybrał trasę o długości 30 km z 1050 m przewyższenia. Obaj panowie zakończyli zawody z sukcesem – Jakub zajął trzecie, natomiast Piotr drugie miejsce w swoich kategoriach wiekowych.