Starty rowerowe i triathlonowe zawodników JSC

5

W sobotę 15.06 miał miejsce kolejny maraton MTB w ramach cyklu zawodów Cyklokarpaty. Tym razem zawodnicy wyjechali w Bieszczady, gdzie zmagali się w okolicach gminy Cisna.

Trasa maratonu przebiegała przez doskonale znane biegaczom górskim tereny, z którymi zmagają się podczas Biegu Rzeźnika i Ultramaratonu Bieszczadzkiego. Zawodnicy musieli na rowerach zmierzyć się z takimi wzniesieniami, jak Fereczata (1102m n.p.m), Okrąglik (1100 m n.p.m), czy Jasło (1152 m n.p.m).

Zawodnicy mieli do wyboru trzy dystanse:

Hobby – 30 km – 1013 m przewyższenia,

Mega – 58 km – 2082 m przewyższenia,

Giga – 72 km – 2687 m przewyższenia.

Z dystansem Hobby zmierzył się tylko Jakub Siemiączko, który w kategorii HM3 zajął 3 m-ce. Na dystansie Mega w kategorii MM3 Sebastian Cyran zajął 16 m-ce, natomiast Mateusz Dachowski 17 m-ce. W kategorii MM4 Artur Gorczyca zajął 7 m-ce, natomiast Krzysztof Kosiek 10 m-ce. Największymi sukcesami nasi zawodnicy mogą pochwalić się na najtrudniejszym dystansie Giga, gdzie Tomasz leśniak zajął 2 m-ce open, a Iwona Szmyd 1 m-ce open.

Drużynowo JSC zajęło 4 miejsce.

Niedziela 16.06. to dla naszych zawodników dzień startów triathlonowych. W tym dniu miała miejsce II edycja Triathlon Rzeszów - zawody o tyle ciekawe, gdyż wzięły w nich udział dwa pokolenia naszych zawodników. Dorośli zawodnicy zmagali się z na dystansie ¼ Ironmana: 950 m pływania, 45 km roweru, 10,5 km biegu.  Najlepszym startem może pochwalić się Łukasz Szumiec, który z czasem 2h 03 min zajął 2 m-ce Open i zarazem 1 m-ce w kategorii wiekowej. Sukcesem może pochwalić się również Katarzyna Czepiel-Rak, która na tym samym dystansie z czasem 2h 51 min. w kategorii K40 zajęła 1 m-ce. W kategorii M40 Wojtek Walaszczyk z czasem 2h 20 min zajął 9 m-ce, natomiast Łukasz Rak z czasem 2h 25 min zajął 14 m-ce. Maćkowi Żyrze czas 2h 22 min pozwolił na zajęcie 13 m-ca w kategorii M30.

Na szczególną uwagę zasługują starty drugiego pokolenia naszych zawodników, gdyż w zawodach wzięli udział Dominik Szumiec oraz Mikołaj Rak. Dominik startował w ramach Pucharu Polski na dystansie Super Sprint (400 m pływania, 14 km roweru, 2 km biegu) i może pochwalić się ogromnym sukcesem, gdyż w swojej kategorii – junior młodszy, zajął 2 m-ce open. Mikołaj Rak wybrał natomiast dystans 1/8 Ironmana (400 m pływania, 20 km roweru, 5 km biegu), gdzie w kategorii M16 zajął 14 m-ce.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy.