Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Starty rowerowe i triathlonowe zawodników JSC

5

W sobotę 15.06 miał miejsce kolejny maraton MTB w ramach cyklu zawodów Cyklokarpaty. Tym razem zawodnicy wyjechali w Bieszczady, gdzie zmagali się w okolicach gminy Cisna. 

Trasa maratonu przebiegała przez doskonale znane biegaczom górskim tereny, z którymi zmagają się podczas Biegu Rzeźnika i Ultramaratonu Bieszczadzkiego. Zawodnicy musieli na rowerach zmierzyć się z takimi wzniesieniami, jak Fereczata (1102m n.p.m), Okrąglik (1100 m n.p.m), czy Jasło (1152 m n.p.m).

Zawodnicy mieli do wyboru trzy dystanse:

Hobby – 30 km – 1013 m przewyższenia,

Mega – 58 km – 2082 m przewyższenia,

Giga – 72 km – 2687 m przewyższenia.

Z dystansem Hobby zmierzył się tylko Jakub Siemiączko, który w kategorii HM3 zajął 3 m-ce. Na dystansie Mega w kategorii MM3 Sebastian Cyran zajął 16 m-ce, natomiast Mateusz Dachowski 17 m-ce. W kategorii MM4 Artur Gorczyca zajął 7 m-ce, natomiast Krzysztof Kosiek 10 m-ce. Największymi sukcesami nasi zawodnicy mogą pochwalić się na najtrudniejszym dystansie Giga, gdzie Tomasz leśniak zajął 2 m-ce open, a Iwona Szmyd 1 m-ce open.

Drużynowo JSC zajęło 4 miejsce.

Niedziela 16.06. to dla naszych zawodników dzień startów triathlonowych. W tym dniu miała miejsce II edycja Triathlon Rzeszów - zawody o tyle ciekawe, gdyż wzięły w nich udział dwa pokolenia naszych zawodników. Dorośli zawodnicy zmagali się z na dystansie ¼ Ironmana: 950 m pływania, 45 km roweru, 10,5 km biegu.  Najlepszym startem może pochwalić się Łukasz Szumiec, który z czasem 2h 03 min zajął 2 m-ce Open i zarazem 1 m-ce w kategorii wiekowej. Sukcesem może pochwalić się również Katarzyna Czepiel-Rak, która na tym samym dystansie z czasem 2h 51 min. w kategorii K40 zajęła 1 m-ce. W kategorii M40 Wojtek Walaszczyk z czasem 2h 20 min zajął 9 m-ce, natomiast Łukasz Rak z czasem 2h 25 min zajął 14 m-ce. Maćkowi Żyrze czas 2h 22 min pozwolił na zajęcie 13 m-ca w kategorii M30.

Na szczególną uwagę zasługują starty drugiego pokolenia naszych zawodników, gdyż w zawodach wzięli udział Dominik Szumiec oraz Mikołaj Rak. Dominik startował w ramach Pucharu Polski na dystansie Super Sprint (400 m pływania, 14 km roweru, 2 km biegu) i może pochwalić się ogromnym sukcesem, gdyż w swojej kategorii – junior młodszy, zajął 2 m-ce open. Mikołaj Rak wybrał natomiast dystans 1/8 Ironmana (400 m pływania, 20 km roweru, 5 km biegu), gdzie w kategorii M16 zajął 14 m-ce.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy.

JSC

 

Napisany dnia: 18.06.2019, 09:43
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ kibic
dnia 18.06.2019, 15:11
Ocena
komentarza:
14
Dlaczego nikt z w/w zawodników nie dostał nagrody burmistrza tak jak dzieci trenera ze speedu pomimo marnych wyników ciągle odbierają nagrody za tytuły "mistrzów " nie wiadomo w jakich zawodach.
@ Lewu
dnia 18.06.2019, 16:21
Ocena
komentarza:
10
Bo nie są naznaczeni przez dwa rodzinne klany sportowo biznesowe wspierane przez górę
@ QuQuryQu
dnia 18.06.2019, 15:59
Ocena
komentarza:
9
Gratki dla "starych". Gratki dla młodych. Brawo Tomek Leśniak.
Za rok nagroda od burmistrza.
@ Czytelnik
dnia 19.06.2019, 10:31
Ocena
komentarza:
15
JSC dostało już nagrodę od Urzędu Miasta za zdobywanie podium w zeszło rocznych startach w postaci obcięcia dotacji o 1500 zł na 2019 r.
Tomek Leśniak niech nie będzie kandydatem do nagrody, bo mu w nagrodę rower wezmą.
Brawo JSC za wyniki i powodzenia w następnych zawodach.
@ Cyklo
dnia 26.06.2019, 12:37
Ocena
komentarza:
1
gratulacje !!! :D
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Technikum Ekonomiczne w Jaśle w pierwszej 100 najlepszych

  W rankingu najlepszych szkół ponadpodstawowych w Polsce najwyższą pozycję w Jaśle zajęło Technikum Ekonomiczne nr 4. Na Podkarpaciu znalazło się na 4 miejscu.

 • BFG rozpoczął przymusową restrukturyzację banku PBS

  Bankowy Fundusz Gwarancyjny przejął kontrolę nad Podkarpackim Bankiem Spółdzielczym z siedzibą w Sanoku. Jego klienci stali we wtorek w długich kolejkach, aby wypłacić swoje oszczędności. W trudnej sytuacji znalazły się również jednostki samorządu terytorialnego, duże firmy i inne podmioty nieobjęte gwarancjami...

   

 • Odkryto kolejne szczątki ludzkie na placu budowy drogi. Tam mógł znajdować się cmentarz

   

  Na placu budowy nowego odcinka drogi wojewódzkiej 992 pomiędzy rondami ujawniono kolejne ludzkie szczątki. Wiele wskazuje na to, że na terenie przy ul. Floriańskiej, na którym prowadzone są badania archeologiczne, jednak istniał niegdyś cmentarz.

 • Internet zamiast telewizji: nadchodzi era telewizji internetowej!

   

  Telewizja internetowa cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. W porównaniu do tradycyjnej telewizji pozwala cieszyć się ulubioną rozrywką w każdym miejscu, na różnego rodzaju urządzeniach z dostępem do sieci, a także o dowolnie wybranej porze. Najwięcej możliwości zapewniają dziś platformy wideo na życzenie – tzw. VoD (Video on Demand).

 • Ma powstać parking. Sprawa stanęła w martwym punkcie

  Władze miasta i powiatu popierają pomysł budowy miejsc parkingowych przy jasielskim szpitalu. Miałby on powstać na rogu ulic Lwowskiej i Konopnickiej. Niemniej sprawa stanęła w miejscu. Czy zapowiedzi o 160 miejscach parkingowych staną się faktem, czy to tylko mrzonki samorządowców?

 • Tragiczny wypadek w Gorzycach. Nie żyje pieszy

  Dzisiaj, po godzinie 18. w miejscowości Gorzyce (DW nr 992) pod kołami samochodu osobowego zginął mężczyzna. Policja ustala przyczyny tragicznego wypadku.

 • Wygraj karnet na stok CHYROWA-SKI

 • Ucz się praktycznie i zdobądź wymarzony zawód z ŻAKiem

   

  Szkoła ŻAK w Jaśle od ponad dekady jest liderem w dziedzinie kształcenia zawodowego. 

 • Centrum podologii medycznej

   

  To miejsce, w którym oferujemy Państwu usługi z zakresu podologii medycznej – dziedziny medycyny, która w Polsce wciąż nie jest popularna. Podologia to specjalizacja zajmująca się schorzeniami i wadami stóp, które mogą prowadzić do uciążliwych dolegliwości bólowych i utrudniać poruszanie się.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105