Strona główna

Starty rowerowe i triathlonowe zawodników JSC

5
Napisany dnia: 18.06.2019, 09:43 , Tagi: Brak

W sobotę 15.06 miał miejsce kolejny maraton MTB w ramach cyklu zawodów Cyklokarpaty. Tym razem zawodnicy wyjechali w Bieszczady, gdzie zmagali się w okolicach gminy Cisna. 

Trasa maratonu przebiegała przez doskonale znane biegaczom górskim tereny, z którymi zmagają się podczas Biegu Rzeźnika i Ultramaratonu Bieszczadzkiego. Zawodnicy musieli na rowerach zmierzyć się z takimi wzniesieniami, jak Fereczata (1102m n.p.m), Okrąglik (1100 m n.p.m), czy Jasło (1152 m n.p.m).

Zawodnicy mieli do wyboru trzy dystanse:

Hobby – 30 km – 1013 m przewyższenia,

Mega – 58 km – 2082 m przewyższenia,

Giga – 72 km – 2687 m przewyższenia.

Z dystansem Hobby zmierzył się tylko Jakub Siemiączko, który w kategorii HM3 zajął 3 m-ce. Na dystansie Mega w kategorii MM3 Sebastian Cyran zajął 16 m-ce, natomiast Mateusz Dachowski 17 m-ce. W kategorii MM4 Artur Gorczyca zajął 7 m-ce, natomiast Krzysztof Kosiek 10 m-ce. Największymi sukcesami nasi zawodnicy mogą pochwalić się na najtrudniejszym dystansie Giga, gdzie Tomasz leśniak zajął 2 m-ce open, a Iwona Szmyd 1 m-ce open.

Drużynowo JSC zajęło 4 miejsce.

Niedziela 16.06. to dla naszych zawodników dzień startów triathlonowych. W tym dniu miała miejsce II edycja Triathlon Rzeszów - zawody o tyle ciekawe, gdyż wzięły w nich udział dwa pokolenia naszych zawodników. Dorośli zawodnicy zmagali się z na dystansie ¼ Ironmana: 950 m pływania, 45 km roweru, 10,5 km biegu.  Najlepszym startem może pochwalić się Łukasz Szumiec, który z czasem 2h 03 min zajął 2 m-ce Open i zarazem 1 m-ce w kategorii wiekowej. Sukcesem może pochwalić się również Katarzyna Czepiel-Rak, która na tym samym dystansie z czasem 2h 51 min. w kategorii K40 zajęła 1 m-ce. W kategorii M40 Wojtek Walaszczyk z czasem 2h 20 min zajął 9 m-ce, natomiast Łukasz Rak z czasem 2h 25 min zajął 14 m-ce. Maćkowi Żyrze czas 2h 22 min pozwolił na zajęcie 13 m-ca w kategorii M30.

Na szczególną uwagę zasługują starty drugiego pokolenia naszych zawodników, gdyż w zawodach wzięli udział Dominik Szumiec oraz Mikołaj Rak. Dominik startował w ramach Pucharu Polski na dystansie Super Sprint (400 m pływania, 14 km roweru, 2 km biegu) i może pochwalić się ogromnym sukcesem, gdyż w swojej kategorii – junior młodszy, zajął 2 m-ce open. Mikołaj Rak wybrał natomiast dystans 1/8 Ironmana (400 m pływania, 20 km roweru, 5 km biegu), gdzie w kategorii M16 zajął 14 m-ce.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy.

JSC

 

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ kibic
dnia 18.06.2019, 15:11
Ocena
komentarza:
14
Dlaczego nikt z w/w zawodników nie dostał nagrody burmistrza tak jak dzieci trenera ze speedu pomimo marnych wyników ciągle odbierają nagrody za tytuły "mistrzów " nie wiadomo w jakich zawodach.
@ Lewu
dnia 18.06.2019, 16:21
Ocena
komentarza:
10
Bo nie są naznaczeni przez dwa rodzinne klany sportowo biznesowe wspierane przez górę
@ QuQuryQu
dnia 18.06.2019, 15:59
Ocena
komentarza:
9
Gratki dla "starych". Gratki dla młodych. Brawo Tomek Leśniak.
Za rok nagroda od burmistrza.
@ Czytelnik
dnia 19.06.2019, 10:31
Ocena
komentarza:
15
JSC dostało już nagrodę od Urzędu Miasta za zdobywanie podium w zeszło rocznych startach w postaci obcięcia dotacji o 1500 zł na 2019 r.
Tomek Leśniak niech nie będzie kandydatem do nagrody, bo mu w nagrodę rower wezmą.
Brawo JSC za wyniki i powodzenia w następnych zawodach.
@ Cyklo
dnia 26.06.2019, 12:37
Ocena
komentarza:
1
gratulacje !!! :D
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • eOBRAZ 2.0 – czyli masa nowych możliwości!

   

  Łap swój tablet, smartfona albo smart lodówkę i zamawiaj foty w kilku prostych krokach. Nasz nowy konfigurator odbitek to istny kombajn zbierający plony.

   

 • Co za grzyb! Pan Wojciech znalazł borowika giganta

   

  To grzybobranie Pan Wojtek z pewnością uzna za jedno z najbardziej udanych w swoim życiu. W lesie, wraz z żoną znalazł bowiem rekordowego borowika. Grzyb ważył aż 1,6 kg!

 • Partie wytoczyły działa i szykują się do batalii o mandaty

   

  Kampania wyborcza przed tegorocznymi wyborami parlamentarnymi trwa w najlepsze. Polacy 13 października zdecydują, którzy z kandydatów uzyskają mandaty i zasiądą w przyszłej kadencji w ławach poselskich i senatorskich. Perspektywa jest niezwykle kusząca. Nie powinien, więc dziwić fakt, że politycy aspirujący do roli parlamentarzysty coraz mocniej angażują się w prowadzenie kampanii.

 • Studenci z Krosna stworzyli prototyp łazika

  Co oznacza tajemniczy termin VDesign? Odpowiedź na to pytanie nie tylko nie przysparza trudności, ale wręcz sprawia przyjemność członkom Studenckiego Koła Naukowego, pasjonatom informatyki, mechaniki, mechatroniki, cybernetyki i innych podobnych dziedzin nauki.

 • Minione wieki przemówiły po raz dziewiąty

   

  Karpacka Troja nigdy wcześniej nie doświadczyła tak dużej liczby odwiedzających. Dziewiąta edycja Karpackiego Festiwalu Archeologicznego "Dwa Oblicza" potwierdziła rosnącą popularność tego unikatowego miejsca. Po raz kolejny organizatorzy największego wydarzenia plenerowego w kalendarzu imprez organizowanych w skansenie zabrali swoich gości w fascynująca podróż do przeszłości.

 • Totalna wyprzedaż! Rabaty nawet do -50%

   

  W sklepie "U Leona" na klientów czekają wysokie rabaty, nawet do -50%. W wyjątkowo niskich cenach można znaleźć tutaj kabiny prysznicowe, ceramikę sanitarną baterie łazienkowe i wiele innych.

 • Udar zmienił życie Marcina. Teraz walczy on o powrót do sprawności

   

  Marcin Machowski był energicznym, pełnym pasji trzydziestolatkiem. Jego życie zmieniło się z chwilą, w której doznał udaru niedokrwiennego mózgu. Od prawie pięciu lat każdego dnia walczy o powrót do sprawności. W jej odzyskaniu pomóc mogą turnusy rehabilitacyjne w specjalistycznym ośrodku w Koszalinie. Ich koszt to 50 tys. zł. Niestety kwota ta przekracza jego możliwości finansowe.

 • Firma atrakcyjna dla szukających pracy

   

  Rynek pracy stawia obecnie przed pracodawcami zupełnie nowe wyzwania. Świadomość własnych oczekiwań prezentowanych przez osoby poszukujące zatrudnienia stale wzrasta. Stabilne warunki zatrudnienia to nie wszystko. Równie ważne okazują się dzisiaj możliwość awansu, doskonalenia zawodowego, czy też atmosfera w zespole. Szukając pracy warto wybrać firmę, która stanie się gwarantem realizacji naszych planów zawodowych.

 • „Musimy wzmacniać wzajemne relacje”

   

  Wczoraj, w Jaśle odbyły się obchody II Dnia Pamięci, poświęconego żydowskiej społeczności Jasła. Ich głównym punktem było odsłonięcie tablicy upamiętniającej Żydów, którzy w sierpniu 1942 r. zostali deportowani z jasielskiego getta do obozu zagłady w Bełżcu. Odsłonił ją Georges Feniger, potomek ocalonych z holokaustu.

 • Miasto zamierza zainwestować w oświetlenie

  Radni Rady Miejskiej Jasła zdecydowali o przystąpieniu do projektu modernizacji oświetlenia ulicznego. Projekt ma być realizowany przez Związek Gmin Dorzecza Wisłoki...

 • "Aktywni w Gminie Jasło"

   

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaśle w partnerstwie z INNOVO Innowacje w Biznesie Sp. z o.o. zrealizował w okresie od 01.06.2017 r. do 31.01.2019 r.  projekt  „Aktywni w gminie Jasło” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105