Strona główna

Starty zawodników JSC w Bukowsku i Dobczycach

3
Napisany dnia: 12.06.2019, 12:26 , Tagi: Brak

Prawie 200 kolarzy rywalizowało w niedzielę 9 czerwca, w kolejnym wyścigu w ramach cyklu Podkarpackich Maratonów Rowerowych Szprycha. Tym razem miejscem startu była miejscowość Bukowsko.

Zawodnicy ścigali się na dwóch dystansach po terenach Pogórza Bukowskiego. Trasę „Mini Tour”, liczącą 27 km i 730m przewyższenia wybrał Sebastian Cyran, który z czasem 1h36m zajął 3 miejsce w kategorii M3. Pozostali zawodnicy JSC wybrali dystans „Maxi Tour”, który liczył 47 km i miał 1350m przewyższenia. Na tym dystansie w kategorii M3, Tomasz Leśniak zajął 4 miejsce, a Mateusz Dachowski – 15. W kategorii M4, Artur Gorczyca zajął 5 miejsce a Krzysztof Kosiek – 7.

W tym samym dniu, w Dobczycach rozegrała się kultowa impreza kolarska „Majka Days”. To wyścig wyjątkowy, któremu patronuje sam Rafał Majka. Trasa wyścigu kolarskiego prowadziła przez Pogórze Wielickie; rodzinne tereny Rafała. Zawodnicy mieli do wyboru trzy trasy:

Dystans krótki – 37km i 620m przewyższenia,

Dystans średni – 55km i 930m przewyższenia,

Dystans długi – 76km i 1220m przewyższenia.

Dystans krótki wybrał Mateusz Bienias, który z czasem 1h08m zajął bardzo dobre 8 miejsce w kategorii M2. Pozostali zawodnicy JSC wybrali dystans długi. Najlepiej z trudną trasą poradził sobie Jakub Siemiączko, który z czasem 2h20m zajął w kategorii M2 – 36 miejsce. W kategorii M3, Jerzy Reczek z czasem 2h36m, zajął 59 miejsce, a Piotr Majewski z czasem 2h42m zajął 71 miejsce.

Wszystkim zawodnikom JSC serdecznie gratulujemy.