Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Strażacy ochotnicy zwierają szyki, aby ponownie dać radość dzieciom chorym na nowotwory

7

Rusza czwarta edycja ogólnopolskiej akcji pn. „Paczka dla Dzieciaka na Święta od Strażaka”. Po raz trzeci wezmą w niej udział strażacy ochotnicy z jednostek OSP w Zimnej Wodzie, Turzym Polu i Hankówce. Zbiórka m.in. zabawek, artykułów szkolnych już trwa. Prezenty, tak jak w latach ubiegłych, trafią do małych pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie.

fot. Archiwum

Z każdym rokiem w akcję angażuje się coraz większa liczba strażaków ochotników, przede wszystkim zrzeszonych w Grupie Ratownictwa Specjalistycznego Strażacy Wspólnie Przeciw Białaczce. Zbiórka nowych zabawek, artykułów szkolnych i gadżetów dla maluszków, dzieci i nastoletnich pacjentów rzeszowskiej kliniki już trwa. Organizatorami przedsięwzięcia są druhny i druhowie z gmin: Haczów, Frysztak, Jedlicze oraz jednostek OSP Jasło-Hankówka, Zimna Woda. Niemal natychmiast, po pojawieniu się w mediach społecznościowych pierwszych informacji o tegorocznej zbiórce, pomoc w jej organizacji zaczęły deklarować kolejne jednostki m.in. z powiatu jasielskiego. W ubiegłym roku, do Rzeszowa z Zimnej Wody wyruszyło sześć wozów strażackich z prezentami dla dzieci zmagających się chorobą nowotworową, o czym pisaliśmy w artykule > https://www.jaslo4u.pl/strazacy-odwiedzili-malych-pacjentow-kliniki-onkohematologii-newsy-jaslo-25233

Zbiórce prezentów po raz kolejny towarzyszyć będzie akcja oddawania krwi. Każdy krwiodawca, podając hasło - „Strażacy Wspólnie Przeciw Białaczce” może przyczynić się do zaopatrzenia w życiodajny płyn oddziału Onkohematologii Dziecięcej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. Akcja trwać będzie do stycznia 2021 r. Krew można oddawać we wszystkich punktach krwiodawstwa na terenie Podkarpacia.

MD 

Napisany dnia: 15.10.2020, 10:18
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ łodyniec
dnia 15.10.2020, 10:42
Ocena
komentarza:
2
[komentarz usunięto ze względu na wulgaryzmy]
@ Osoba po przeszczepie.
dnia 15.10.2020, 11:05
Ocena
komentarza:
0
Duza sprawa.Proponuje jeszcze zorganizowac pobieranie wymazow pod dawcow szpikuu kostnego.To jest dar zycia.Oddanie szpiku kostnego jest bezbolesne bezpieczne .W obecnych czasach szpik jest pobierany z krwi.Info w Net.Sam jestem biorca i wiem co pisze. Dziki tej osobie zyje.Te dzieciaki na pewno potrzebuja wszelkiego wsparcia. Cenna inicjatywa.
@ BogdanT
dnia 15.10.2020, 11:29
Ocena
komentarza:
1
Piękna akcja.
Strażacy to najpotrzebniejsza instytucja jaka istnieje...

Pozdrawiam i doceniam !!!
@ Do bogdan t
dnia 16.10.2020, 20:31
Ocena
komentarza:
-1
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ łodyniec
dnia 15.10.2020, 11:39
Ocena
komentarza:
0
[Komentarz nie na temat]
@ Stopakcja
dnia 15.10.2020, 21:56
Ocena
komentarza:
-1
Zaraza sie rozprzestrzenia a oni se akcje bedom zabawki zbierać, no chyba, żę tylko plastikowe wyparzone i zdezynfekowane
@ Miko
dnia 16.10.2020, 20:33
Ocena
komentarza:
0
[Komentarz nie na temat]
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Wstrzymano przyjęcia planowe na wszystkie oddziały jasielskiego szpitala

  Wstrzymano przyjęcia planowe pacjentów na wszystkie oddziały jasielskiego szpitala aż do odwołania. Oddziały geriatryczny i diabetologiczny zostały tymczasowo przekształcone dla pacjentów zakażonych koronawirusem.

 • Zakochaj się w.... Jaśle. W niedzielę o 8.30 w TVP1

  Tomasz Bednarek z programu Zakochaj się w Polsce nie tak dawno opowiadał o pobycie w Lublinie, Warszawskiej Woli i Sochaczewie. W nowym odcinku programu przedstawione zostanie Jasło. Program będzie można obejrzeć już w najbliższą niedzielę na kanale TVP1.

 • Kolejki do punktu drive-thru

  Od tygodnia do punktu mobilnego drive-thru przy jasielskim szpitalu ustawia się długi sznur samochodów. - W piątek o 11.30 byłem pięćdziesiąty, a za mną było jeszcze piętnaście samochodów – mówi nam mieszkaniec Jasła. Dzisiaj kolejka do punktu pobrań sięgała aż do wjazdu na teren szpitala. Niektórzy zmuszeni byli czekać na drodze krajowej nr 28.

 • Szkoła Podstawowa nr 12 ma supernowoczesną pracownię językową

   

  Nowoczesne technologie doskonale służą nauczaniu. Nic więc dziwnego, że w szkołach pojawia się coraz więcej pracowni naszpikowanych nowoczesnym sprzętem, dzięki któremu dzieci i młodzież mogą uczyć się w najlepszych możliwych warunkach. Taką pracownią, będącą główną nagrodą ostatniej edycji Jasielskiej Ligi Naukowej z LOTOSEM od niedawna może pochwalić się SP nr 12. Dzisiaj została ona oficjalnie zaprezentowana.

 • Na czym polegają badania psychologiczne kierowców i operatorów?

   

  Badania psychologiczne kierowców i operatorów pozwalają na określenie sprawności psychomotorycznej, a także analizę procesów poznawczych. Badania psychotechniczne są wykonywane zarówno z zakresu medycyny pracy, jak i psychologii transportu.

 • Odszedł na wieczny spoczynek. Wójt Jan Czubik zmagał się z chorobą nowotworową

  Jan Czubik, wójt gminy Tarnowiec odszedł w wieku 72 lat. O 2 w nocy zmarł po ciężkiej chorobie. Gminą zarządzał od 6 lat. W najbliższą niedzielę odbędzie się jego ostatnie pożegnanie.

 • Malutki Kacperek potrzebuje pomocy. Zmaga się z wadą serca i rozszczepem podniebienia

  Kacperek przebył już dwie operacje, ale to nie koniec jego wizyt w szpitalu. Jego leczenie oraz rehabilitacja są bardzo kosztowne i przewyższają możliwości finansowe rodziny zastępczej, w której wychowuje się dziecko...

 • Zespół podjął decyzję o niedopuszczeniu trzech projektów do głosowania. Będą odwołania?

  Do Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego na 2021 r. zgłoszonych zostało osiem projektów. Wszystkie zostały poddane ocenie merytorycznej. Zespół oceniający uznał, że trzy z nich nie mogą zostać dopuszczone do głosowania...

 • Rolnicy rozpoczęli protest w centrum Warszawy. Idą pod Sejm

  Dzisiaj rolnicy z całej Polski zjechali się do Warszawy, aby po raz kolejny wyrazić swój sprzeciw wobec nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. Po odmówionej modlitwie i odśpiewanej „Rocie”, podzieleni na sześć grup udali się w kierunku Sejmu.

 • Weź udział w konkursie! Wygraj bilety na „Wielkie monologi w wykonaniu Jerzego Treli” WYNIKI!

   

  Wspólnie z Jasielskim Domem Kultury przygotowaliśmy konkurs dla wszystkich miłośników teatru. Do wygrania są 4 bilety na „Wielkie monologi” w wykonaniu Jerzego Treli, które na deskach sceny JDK będzie można zobaczyć już w najbliższą niedzielę. Czekamy na prawidłowe odpowiedzi na pytanie konkursowe.

 • Rolnicy jadą do Warszawy. Będą protestować

  - Poprawki nas nie interesują. Chcemy zajmować się tym co robili nasi dziadkowie i ojcowie – mówi rolnik z powiatu jasielskiego. Grupa trzydziestoosobowa z powiatu jasielskiego, Gorlic i Krosna jedzie do Warszawy na ogólnopolski protest rolników. Mówią stanowcze "nie" nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt.

 • Wstrzymano przyjęcia planowe pacjentów na dwóch oddziałach

  Czterech lekarzy oraz pracownicy administracyjni Szpitala Specjalistycznego w Jaśle są zakażeni koronawirusem. Obecnie wstrzymano przyjęcia planowe pacjentów na oddziały wewnętrzny i geriatryczny.

 • Upewnij się, że twoje auto jest sprawne. Sprawdzisz to w SKP „Łączność”

   

  Egzamin ze sprawności samochodu to nie tylko formalna konieczność, potwierdzana adnotacją w dowodzie rejestracyjnym. Od tego, czy nasz pojazd jest sprawny technicznie zależy życie nasze oraz pozostałych użytkowników dróg. Dlatego też badanie stanu technicznego auta należy powierzyć doświadczonym diagnostom, dysponującym najnowocześniejszym sprzętem.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105