Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Studia magisterskie z Administracji w Jaśle!

Jasielska filia Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej utworzyła właśnie nowy kierunek studiów. Uczelnia poinformowała że otrzymała uprawnienia do prowadzenia dwuletnich studiów magisterskich na kierunku Administracja w Jaśle!

Filia AHE w Jaśle już w 2019 r. uzyskała uprawnienia do kształcenia na studiach administracyjnych pierwszego stopnia (licencjackich). Na bazie zgromadzonego, w tym czasie doświadczenia, kierownictwo Filii postanowiło zrobić kolejny krok na drodze do rozwoju jasielskiego ośrodka uruchamiając studia magisterskie na tym właśnie kierunku. Dzięki temu w Jaśle już od października będzie można uzyskać zarówno tytuł licencjata jak i magistra Administracji!

Dzięki konsekwentnemu rozwijaniu przez uczelnię praktycznego profilu kształcenia, studia na kierunku – Administracja zapewniają absolwentom nabycie wiedzy i umiejętności niezbędnych do skutecznego konkurowania na współczesnym rynku pracy. W ramach dwuletnich studiów magisterskich studenci mogą wybrać takie specjalności jak “Zarządzanie w administracji publicznej” czy “Nowe technologie i innowacje w administracji”. W planach jest również uruchomienie specjalności “Administracja bezpieczeństwa wewnętrznego”.

Nie można zapomnieć o tym, że uczelnia kształci w Jaśle studentów również na kierunkach: Pedagogika oraz Politologia (specjalności: “Nowe media i PR w sferze publicznej” oraz “Bezpieczeństwo i zarządzanie kryzysowe”).

W jasielskiej filii AHE przyszli studenci znaleźć mogą również wiele interesujących kierunków studiów podyplomowych. Wśród nich ciekawą propozycję stanowią m.in studia na kierunku “Metodyka i metodologia pracy socjalnej”. W związku z nowelizacją ustawy o pomocy społecznej, która weszła w życie 30 maja 2021 r. Studia te dają kwalifikacje pracownika socjalnego dla absolwentów kierunków: pedagogika, pedagogika specjalna, politologia, socjologia, psychologia, polityka społeczna lub nauki o rodzinie.

Dla absolwentów kierunków nierolniczych uczelnia ma propozycję w postaci kierunku “Rolnictwo z pozyskiwaniem środków unijnych”. Uzyskane kwalifikacje pozwolą przejąć gospodarstwo po rodzicach, ale przede wszystkim umożliwią zakup gruntu, gospodarstwa rolnego, na którym, korzystając z wielu możliwości jakie daje PROW 2014-2020, nasz „świeżo upieczony” gospodarz może rozpocząć własną działalność rolniczą lub pozarolniczą a także może uzyskać różnego rodzaju dotacje i dopłaty.

Interesująca oferta kształcenia to jednak nie wszystko, co wyróżnia AHE. Budynek, w którym mieści się jasielska filia Uczelni jest w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W pobliżu obiektu zlokalizowanego przy ul. Szkolnej 38 w Jaśle znajdują się miejsca parkingowe na kilkadziesiąt samochodów a w samym budynku studenci mają do dyspozycji darmowe WiFi. Studenci Filii AHE w Jaśle mogą starać się też o przyznawane przez Uczelnię stypendia sięgające nawet 2450 zł.

Aby dowiedzieć się więcej o nowym kierunku studiów w jasielskiej filii AHE a także o pozostałych kierunkach z oferty - zadzwoń: 13 42 61 360, odwiedź biuro rekrutacji w Jaśle (ul. Szkolna 38), lub wejdź na stronę > ahe.lodz.pl/jaslo 

Artykuł sponsorowany

Napisany dnia: 16.09.2021, 08:36
 • W Szebniach powstała prywatna strzelnica

   

  Trzech pasjonatów strzelectwa, kupiło w Szebniach działkę położoną w szczerych polach, aby zorganizować strzelnicę plenerową. Pierwsze strzelanie, które przeprowadzono na niej wczoraj, stanowiło swoistego rodzaju zwieńczenie wielomiesięcznych wysiłków, jakie w jej powstanie włożyli właściciele obiektu. To jedyne tego typu miejsce na terenie powiatu jasielskiego.

 • Ekspertyza budowlana dotycząca budynku przy ul. Metzgera 10 może potrwać od 2 do 3 tygodni

  Obecnie trwa ekspertyza zlecona przez władze miasta Jasła, która ma dać odpowiedź na najważniejsze pytanie – czy mieszkańcy bloku przy ul. Metzgera 10 będą mogli bezpiecznie wrócić do swoich mieszkań. Przygotowuje ją grupa kilku ekspertów z Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie, która badania podzieliła na trzy etapy. Jak podaje jasielski magistrat, roboty budowlane mogą potrwać do 14 listopada br. 

 • Właściciel lokalu przy ul. Metzgera 10 został przesłuchany i postawiono mu zarzuty

  Śledczy przesłuchali właściciela lokalu i postawili mu zarzut sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy budowlanej. Mężczyzna nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. Grozi mu od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

 • „Ryszard to pacjent, nie przestępca”. Manifest przed sądem w Krośnie

  Wczoraj w Sądzie Okręgowym w Krośnie odbyła się druga rozprawa przeciwko Ryszardowi, 69-letniemu mieszkańcowi powiatu jasielskiego. Mężczyzna został oskarżony o uprawę marihuany oraz uprawę i wytworzenie znacznej ilości środków odurzających. Pan Ryszard podkreśla, że jest pacjentem medycznym marihuany. Uprawiał ją, bo nie stać go na realizację recept i wizyty lekarskie.

 • Projekt rewitalizacji linii kolejowej nr 108 wkracza w kolejną fazę. Jasło z szansami na kolejne połączenia

   

  Trwa kolejny etap realizacji projektu rewitalizacji linii kolejowej nr 108 na odcinku od Gorlic do Jasła wraz z rewitalizację linii 110 i budową mającej je połączyć łącznicy. Projekt został głoszony przez samorząd województwa małopolskiego w ramach programu Kolej +. Obecnie opracowywane jest studium planistyczno – prognostyczne dla tego zadania. Głównym celem jego realizacji jest zwiększenie dostępności połączeń kolejowych, również dla mieszkańców Jasła i powiatu jasielskiego. Modernizacji ma zostać poddana także infrastruktura kolejowa, w tym przystanki i stacja Jasło.  

 • Prokuratura ustala, czy mogło dojść do katastrofy budowlanej

  W miniony czwartek w godzinach wieczornych mieszkańcy bloku przy ul. Metzgera 10 w Jaśle zostali ewakuowani z budynku, ze względu na wyburzenie filarów nośnych podtrzymujący strop, nad którym znajdują się mieszkania. W obawie przed zawaleniem się bloku zmuszeni byli go opuścić. Śledczy sprawdzają, czy w tym dniu mogło dojść do katastrofy budowlanej.

 • Większy wybór pysznych dań w Barze Mlecznym "Wojtek"

   

  W Barze Mlecznym "Wojtek", każdy łasuch znajdzie dla siebie coś smacznego. Wszystko za sprawą menu dań kuchni domowej, które we wrześniu poszerzono z myślą o smakoszach kuchni tradycyjnej. 

 • Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych

   

  W tym roku 1 listopada przypada w poniedziałek. Będziemy obchodzić Święto Zmarłych. Dlatego poświęćmy swój czas na wspomnienie Naszych bliskich Zmarłych i odwiedźmy ich groby.

 • Jesień - czas na laser

   

  Jesień to najlepszy okres, aby wykorzystać olbrzymi potencjał tkwiący w laserach medycznych. Poniżej przedstawiamy efekty jakie można uzyskać po zabiegach laserowych w naszym gabinecie ESTETMED.

 • Wygraj bilety na spektakl „Odjechana farsa” - WYNIKI

   

  Jasielski Dom Kultury zaprasza wszystkich miłośników sztuki teatralnej na XIII Jesienne Spotkania z Teatrem. 23 października na scenie JDK zobaczymy spektakl – „Odjechana farsa”. Zgodnie z zapowiedzią, widzowie otrzymają dwie, najbardziej nieprzewidywalne godziny w życiu. Wspólnie z JDK przygotowaliśmy dla naszych czytelników konkurs, w którym do wygrania są cztery pojedyncze bilety na sztukę.

 • Światowy Dzień Żywności – jak zmieniła się piramida żywieniowa na przestrzeni lat?

   

  Wspólne działanie 150 krajów sprawia, że Światowy Dzień Żywności, który przypada na 16 października, jest jednym z najbardziej celebrowanych dni w kalendarzu ONZ. Setki wydarzeń i działań informacyjnych skupiają rządy, przedsiębiorstwa, organizacje pozarządowe, media i opinię publiczną. Promują ogólnoświatową świadomość i działanie na rzecz tych, którzy cierpią głód oraz potrzebę zapewnienia wszystkim zdrowych diet.

 • Zapraszamy do nowo otwartego Centrum Okulistyczno - Optycznego w Jaśle

   

  Od ponad 40 lat świadczymy wysokiej jakości usługi łącząc je z najbardziej zaawansowanymi technologiami. 

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105