Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Stypendium artystyczne przyznane

32

W tym roku wnioski o przyznanie stypendium dla osób zajmujących się twórczością artystyczną i upowszechnianiem kultury, do Burmistrza Miasta Jasła, złożyło 11 osób. Propozycje dwóch z nich zostały przyjęte przez komisję stypendialną (w każdym roku można przyznać od jednego do trzech stypendiów), ale jeden stypendysta przerwał jego realizację ze względu na niewystarczającą wysokość przyznanego stypendium. Ostatecznie na realizację przedstawionego pomysłu wsparcie uzyskała Marlena Szpak.

Stypendia mogą być przyznawane osobom fizycznym, wyłącznie na wykonanie w ustalonym terminie określonego przedsięwzięcia w zakresie twórczości artystycznej lub upowszechniania kultury. Marlena Szpak otrzymała dofinansowanie na organizację w weekendy indywidualnych warsztatów wokalnych oraz warsztatów gitarowych dla chętnych jaślan. Ich celem będzie techniczne i interpretacyjne doskonalenie repertuaru, zarówno wokalnego jak i gitarowego. Natomiast po ich zakończeniu odbędzie się recital duetu Marleny Szpak i Oscara Bellomo z repertuarem muzyki Europy Południowej.

Stypendia artystyczne Miasto funduje od 2011 roku. Do tej pory z tego rodzaju wsparcia skorzystało: 17 indywidualnych artystów i 1 grupa (nieformalna grupa jasielskich plastyków - Plaja). Stypendium przyznawane w kwocie do 10 tys. zł i wypłacane jest jednorazowo.

***

Marlena Szpak - sopran z wyższym wykształceniem muzycznym. Swoją muzyczną przygodę zaczęła w Krakowie, w Średniej Szkole Muzycznej II st. imienia „W. Żeleńskiego” uzyskując z wyróżnieniem dyplom na wydziale wokalnym. Następnie ukończyła z tytułem magistra Akademię Muzyczną im. „D. Cimarosa” w południowych Włoszech, w Avellino, w klasie śpiewu Maestro Valeria Baiano oraz dwuletni doktorat „Canto- Teatro d’Opera” pod okiem werońskiego sopranu - Chiara Angella. Od 2016 roku współpracuje z Teatrem Opery „Giuseppe Verdi” w Salerno pod dyrekcją artystyczną Maestro Daniel Oren. W 2017 roku wystąpiła pod batutą Maestro Ennio Morricone z Rzymską Orkiestrą Symfoniczną w koncertach chóralnych z repertuarem muzyki filmowej, napisanej przez samego Maestro oraz cyklem koncertów operowych z Teatrem G. Verdi z Salerno i San Carlo z Neapolu, w ramach projektu „Un Estate da Re”. Współpracuje z wydziałem muzyki współczesnej Akademii Muzycznej „D. Cimarosa” oraz krakowskim Zespołem Instrumentów Dawnych „RISONANZA” w repertuarze muzyki kameralnej. Poza aktywnością teatralną spełnia się również w roli pedagoga śpiewu i emisji głosu, muzyki oraz języka włoskiego. Była również trenerem wokalnym w trzech edycjach programu „The Voice Of Poland” w latach 2017-2019. W kwietniu 2019 roku zdała z wyróżnieniem podyplomowe studia pedagogiczne w zakresie przedmiotów muzycznych. Od kwietnia 2019 jest Prezesem Fundacji „Arte Proibita” - fundacji artystycznej założonej wspólnie z bratem Michałem Szpakiem, której celem jest szerzenie sztuki i kultury, w każdym możliwym aspekcie.

Urząd Miasta w Jaśle

Napisany dnia: 29.03.2021, 12:00
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Natural Born Leader
dnia 29.03.2021, 12:07
Ocena
komentarza:
20
Marlena Szpak?
Bliska znajomość z Elwirą jest tutaj znowu przypadkowa?
Co ta dziewczyna zrobiła dla kultury lokalnej i polskiej, bo nawet w zajawce można przeczytać, że działa od lat we Włoszech i dlaczego zabiera stypendium komuś kto go faktycznie potrzebuje skoro brat milioner może jej pomóc?
Trzeba się zastanowić czy to jest stypendium artystyczne, czy koleżeńsko celebryckie?
@ dragoness
dnia 29.03.2021, 21:09
Ocena
komentarza:
-12
Umiesz czytać, czy tak niekoniecznie? Proszę, już tu się nie czepiaj. "Współpracuje z wydziałem muzyki współczesnej Akademii Muzycznej „D. Cimarosa” oraz krakowskim Zespołem Instrumentów Dawnych „RISONANZA” w repertuarze muzyki kameralnej. Poza aktywnością teatralną spełnia się również w roli pedagoga śpiewu i emisji głosu, muzyki oraz języka włoskiego." "Od kwietnia 2019 jest Prezesem Fundacji „Arte Proibita” - fundacji artystycznej założonej wspólnie z bratem Michałem Szpakiem, której celem jest szerzenie sztuki i kultury, w każdym możliwym aspekcie." "Marlena Szpak otrzymała dofinansowanie na organizację w weekendy indywidualnych warsztatów wokalnych oraz warsztatów gitarowych dla chętnych jaślan. Ich celem będzie techniczne i interpretacyjne doskonalenie repertuaru, zarówno wokalnego jak i gitarowego."
@ Jack Sparrow
dnia 30.03.2021, 01:19
Ocena
komentarza:
10
ale tak konkretnie to co ta Marlena robi bo dalej nie wiem?
@ Natural Born Leader
dnia 30.03.2021, 09:26
Ocena
komentarza:
-2
Kiedy tu się skończą nareszcie te kółka wzajemnej adoracji i Elwira skończy z rozdawaniem kasy koleżankom, a zacznie promocja prawdziwej kultury, a nie ognisk gitarowych i pasji Pani Marleny?
Nie oszukujmy się, Pan Michał nie dał się poznać jako wybitny twórca i znawca kultury, a z tą niewiele też mają wspólnego fundacje i warsztaty z tancerzami "Tańca z gwiazdami" i trenerami " The Voice of Poland ".
Tak jak mówiłem, albo to stypendium niech promuje kulturę, albo popkulturę i cudze fanaberie.
Dla mnie to wstyd żeby topowy piosenkarz, który podobno jak czytam na kiblu w periodykach zarabia krocie, wyciągał kasę po drobniaki rękami swojej siostry, drobniaki, które komuś innemu faktycznie mogłyby realnie pomóc. Wstyd!!!
@ Tysia
dnia 29.03.2021, 15:07
Ocena
komentarza:
10
A czy Stypendysta nie musi stale przebywac w Jasle?
@ dragoness
dnia 29.03.2021, 21:10
Ocena
komentarza:
-18
To nie chłop pańszczyźniany.
@ Tysia
dnia 29.03.2021, 21:39
Ocena
komentarza:
13
Proszę zapoznac się z uchwalą Rady o stypendiach.
@ dragoness
dnia 29.03.2021, 21:44
Ocena
komentarza:
-18
"Stypendia mogą być przyznawane osobom fizycznym, stale zamieszkałym na terenie Miasta Jasła, wyłącznie na wykonanie w ustalonym terminie określonego przedsięwzięcia w zakresie twórczości artystycznej lub upowszechniania kultury." - czyli powinna mieć na terenie Jasła zameldowanie, tak? W starostwie mamy specjalistów od sprawdzania, czy ktoś mieszka tam, gdzie powinien, trzeba poprosić o pomoc.
@ On
dnia 29.03.2021, 22:20
Ocena
komentarza:
12
A pani dragones jest gotowa pogryźć w obronie władz miasta, pomstuje tylko na powiat. Aż tak dobrze jest w mieście? Jeżeli krytykować to sprawiedliwie.
@ Człowiek z lasu
dnia 30.03.2021, 02:40
Ocena
komentarza:
5
Zamieszkanie a zameldowanie to dwie różne sprawy. Przynajmniej z prawnego punktu widzenia.
@ dragoness
dnia 30.03.2021, 11:04
Ocena
komentarza:
-14
Owszem. Ale jak sprawdzić zamieszkanie? Tylko na podstawie meldunku
@ gluś
dnia 29.03.2021, 21:40
Ocena
komentarza:
3
Chłopka, w tym przypadku.
@ gluś
dnia 30.03.2021, 11:43
Ocena
komentarza:
1
A gdzie i kiedy można będzie się zapisać na te warsztaty?
@ Radosław Wiewiór
dnia 30.03.2021, 11:59
Ocena
komentarza:
5
Ciężko to zrozumieć i czytać takie rzeczy.
Raz czytasz, że Szpak bierze 40 tysięcy za odcinek Voica, a teraz, że ciągnie kasę z siostrą z kasy miejskiej, bo za swoje pieniądze ciężko brylować, a oboje to przecież wielcy jasielscy artyści, jedno występuje w teatrze we Włoszech, którego nikt nie zna i nikt nie widział oraz jest trenerem w programie, który jest typową popkulturową papką, a drugie jeździ od lat z karaoke Niemena.
Nie ma w tym mieście serio kogoś konkretnego i sensownego do wsparcia?
@ dragoness
dnia 31.03.2021, 00:55
Ocena
komentarza:
-15
"W tym roku wnioski o przyznanie stypendium dla osób zajmujących się twórczością artystyczną i upowszechnianiem kultury, do Burmistrza Miasta Jasła, złożyło 11 osób. Propozycje dwóch z nich zostały przyjęte przez komisję stypendialną (w każdym roku można przyznać od jednego do trzech stypendiów), ale jeden stypendysta przerwał jego realizację ze względu na niewystarczającą wysokość przyznanego stypendium." - wyszło, że został jeden wniosek
@ Radosław Wiewiór
dnia 31.03.2021, 11:47
Ocena
komentarza:
4
No i należało go odrzucić.
Co to ma wspólnego z upowszechnianiem kultury?
Poza tym ludzie tacy jak Gortat, czy znani sportowcy nie prowadzą swoich fundacji za kasę miasta.
Co ta Pani w ogóle artystycznie robi w Polsce?
@ gluś
dnia 30.03.2021, 13:21
Ocena
komentarza:
5
Uchwała rady mówi że stypendium przyznaje się " w drodze zarządzenia burmistrza miasta Jasła", jednak nie są to prywatne pieniądze Pana burmistrza, zatem informacja o przebiegu wyłaniania beneficjentów powinna być podana do wiadomości publicznej.
@ dragoness
dnia 30.03.2021, 14:06
Ocena
komentarza:
-11
Z tego co pamiętam, komentującym nie podobał się żaden beneficjent. Może czas wystartować samemu?
@ Natural Born Leader
dnia 30.03.2021, 14:28
Ocena
komentarza:
0
Mnie się podobał Edek Lecheta, Robert Król, Miłosz Nowakowski, Michał Babiarz, Piotr Kolanko i Karolina Cygnar, czyli poeci, pianiści, absolwenci PWST, plastycy, natomiast nie mogę zrozumieć jak to miasto potrafi widzieć kulturę i artystów w ludziach, którzy tuzinami robią takie same zdjęcia, albo w 10 takich samych piosenkarzach popowych, czyli w Michale Szpaku i jego rodzinie, a najlepiej jakby wszyscy występowali jeszcze w TVoP, czyli programie produkującym dziesiątkami takich samych piosenkarzy z ich radiową muzyką.
@ dragoness
dnia 30.03.2021, 15:49
Ocena
komentarza:
-13
Marlena jest śpiewaczką operową. Jeszcze raz proszę...
@ Natural Born Leader
dnia 30.03.2021, 16:09
Ocena
komentarza:
-1
No tak, mój wujek też, ale jakie są jej osiągnięcia w tej dziedzinie i jaki jest jej wkład w kulturę polską i lokalną prócz tego, że Elwira załatwiła jej występy z bratem w jasielskiej farze co już w ogóle jest jakimś kuriozum godnym tego miasta.
@ dragoness
dnia 30.03.2021, 17:33
Ocena
komentarza:
-12
"Następnie ukończyła z tytułem magistra Akademię Muzyczną im. „D. Cimarosa” w południowych Włoszech, w Avellino, w klasie śpiewu Maestro Valeria Baiano oraz dwuletni doktorat „Canto- Teatro d’Opera” pod okiem werońskiego sopranu - Chiara Angella. Od 2016 roku współpracuje z Teatrem Opery „Giuseppe Verdi” w Salerno pod dyrekcją artystyczną Maestro Daniel Oren. W 2017 roku wystąpiła pod batutą Maestro Ennio Morricone z Rzymską Orkiestrą Symfoniczną w koncertach chóralnych z repertuarem muzyki filmowej, napisanej przez samego Maestro oraz cyklem koncertów operowych z Teatrem G. Verdi z Salerno i San Carlo z Neapolu, w ramach projektu „Un Estate da Re”. Współpracuje z wydziałem muzyki współczesnej Akademii Muzycznej „D. Cimarosa” oraz krakowskim Zespołem Instrumentów Dawnych „RISONANZA” w repertuarze muzyki kameralnej." - faktycznie. Wkład zerowy. Czy naprawdę musi pan oceniać dziewczynę przez pryzmat brata?
@ gluś
dnia 30.03.2021, 18:49
Ocena
komentarza:
4
Nie chodzi o to czy komentującym podobał się ktoś czy nie. Jawność procesu wyłaniania beneficjentów po pierwsze zmniejsza u dokonujących wyboru pokusę przyznania stypendium w sposób daleki od przyjętych norm etycznych, czyli po prostu np. po znajomości albo za łapówkę, jeśli taka pokusa występuje. Po drugie, jeśli nie występuje chroni wybierających przed powyższymi zarzutami(albo może je potwierdzić, jeśli jednak wystąpiła). Po trzecie wszyscy składający wnioski mogą ocenić jakość czy adekwatność innych projektów, porównać je ze swoim i tym samym mogą podjąć lepsze decyzje składając wnioski w przyszłości. Tak czy inaczej wszystkim wyszłoby to na dobre, zwłaszcza miastu.
@ Natural Born Leader
dnia 31.03.2021, 12:01
Ocena
komentarza:
0
Aha teraz dorabiamy retorykę, że dziewczyna jest dyskryminowana ze względu na brata?
Proszę Pani, to że jej brat nosi buty na obcasach, maluje paznokcie i ubiera damskie ciuchy kompletnie mi nie przeszkadza, bo to już nie te czasy. Przeszkadzać w nim może mi jedynie głupota, to że jest kabotynem i artystycznie nie istnieje, czyli to co robi, a nie jak wygląda.
Ja nie wiem co ta Pani robi i zamierza robić?
Ognisko gitarowe, śpiewać w operach we Włoszech, pracować w talent show?
Tak to miasto widzi kulturę? Serio?
@ Natural Born Leader
dnia 31.03.2021, 12:02
Ocena
komentarza:
-3
A tak jeszcze ponad naszą różnicą zdań na ten temat zapytam kto w ogóle przyznaje te stypendia?
Jak wygląda to gremium i kto to konkretnie jest?
@ dragoness
dnia 01.04.2021, 18:51
Ocena
komentarza:
-1
"Marlena Szpak otrzymała dofinansowanie na organizację w weekendy indywidualnych warsztatów wokalnych oraz warsztatów gitarowych dla chętnych jaślan." - ideologię dorabiają ci, ktorzy z góry zakladają, że stypendium dostała za znajomości i nazwisko.
@ Natural Born Leader
dnia 01.04.2021, 19:33
Ocena
komentarza:
2
To Jasło widzi kulturę w ogniskach gitarowych? Serio?
To w tym mieście 3/4 osób to artyści, ale nie wszyscy nauczyciele gry na gitarze mają brata robiącego w popkulturze - no taki pech xD
Ja oczywiście nie uwziąłem się na Ma ma Marlenę za nazwisko i brata i nie wyssałem sobie z palca moich przemyśleń zakładając z góry kumoterstwo i jazdę przez Marlenę na nazwisku brata, tylko wiem o wcześniejszych przypadkach drobnego kumoterstwa.
Dlaczego tego nie zgłosiłem? - tak brzmi pytanie konkursowe dla bystrych jaslan.
@ Elwirafun
dnia 31.03.2021, 13:18
Ocena
komentarza:
3
Tak se tu popiszecie we czworo i nic z tego nie wyniknie, ciekawe czy ci którzy składali wnioski i nie nic dostali mają jakąś możliwość dowiedzenia się czym projekt pani Marleny był lepszy od ich projektów. No i ciekawa jest informacja że jeden z wnioskodawców przerwał(!) projekt z powodu zbyt niskiego dofinansowania. Czym kierowali (kierował) się przyznający ustanawiając wysokość stypendium?
@ Srebrny Bażant
dnia 31.03.2021, 14:59
Ocena
komentarza:
3
W najlepszym razie pobrzdęka dzieciom na gitarze, a hajs wywiezie do Włoch, bo Elwira ją jak zawsze poinstruuje jak sprawnie się z niego rozliczyć i tyle ze wsparcia jasielskiej kultury :)
@ Naiwny.
dnia 31.03.2021, 15:26
Ocena
komentarza:
6
A tak przy okazji może by dziennikarze tak zacnego i niezależnego portalu Jak J4U podrążyli sprawę i napisali na swoich stronach kto rzeczywiście i czym się kierował rozdysponowując bądź co bądź publiczne pieniądze. Po to, wydaje mi się, jest umożliwiona dyskusja pod artykułem, by dowiedzieć się czy temat jest kontrowersyjny czy nie, a jeśli tak, to się nim zająć dokładniej.
@ Kierowca 810
dnia 05.04.2021, 16:10
Ocena
komentarza:
0
Wszystko jest źle i niedobrze. I tak w Jaśle ma być. Oto myślenie Jaślan.
@ Kierowca 810
dnia 09.04.2021, 11:58
Ocena
komentarza:
1
Nie ma Dni Jasła, żadnych imprez zbiorowych ani Dni Wina więc zbiera się
żółć w mieszkańcach i nie mają na kogo ją wylać. Więc z byle drobnego
wydarzenia szkalują wszystkich na kogo popadnie. Nawet pozytywne
i korzystne dla miasta i mieszkańców rozwiązania są krytykowane.
Widać że już jest taka mieszkańców Jasła wyrodna natura.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Licytując koszulkę reprezentacyjną Piątkowskiego pomagasz Kubie Barze w rehabilitacji

   

  W październiku ubiegłego roku Kuba Bara przeszedł operację usunięcia guza mózgu. Marzy o tym, aby móc wrócić do gry w piłkę. Chłopiec poddawany jest stałym zabiegom rehabilitacyjnym, co wiąże się z koniecznością ponoszenia znacznych kosztów finansowych. Po raz kolejny z pomocą Kubie przyszedł klub UKS 6 Jasło, który zorganizował licytację koszulki reprezentacyjnej przekazanej przez Kamila Piątkowskiego specjalnie na ten cel.

 • Rodzina, przyjaciele i politycy modlili się w intencji tragicznie zmarłego senatora Stanisława Zająca

  10 kwietnia – ta data od jedenastu lat przypomina Polakom o katastrofie lotniczej, do której doszło w Smoleńsku. Zginęło w niej 96 osób, w tym najważniejsze osoby w państwie. W sobotę 2010 r. tupolewem polecieli na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. Katastrofy nie przeżyła żadna z osób, w tym senator Stanisław Zając z Jasła. Dzisiaj przy grobie polityka modliła się rodzina, przyjaciele, politycy i samorządowcy.

 • Obudź w sobie pasję do wspinaczki z How High!

   

  Wspinaczka ściankowa z roku na rok zdobywa coraz większą popularność. To doskonała forma aktywnego spędzania wolnego czasu oraz sposób na poprawę kondycji fizycznej. Wspinać może się niemal każdy bez względy na wiek i stopień zaawansowania, także Jaśle. Taką możliwość daje ścianka wspinaczkowa w jasielskim „Ekonomiku”. Tutaj pod okiem doświadczonych instruktorów How High można z łatwością sprawdzić swoje możliwości. 

 • W Jaśle powstanie punkt szczepień masowych

   

  W związku ze spodziewanym zwiększeniem dostaw szczepionek przeciw COVID-19, Urząd Miasta w Jaśle przygotowuje Punkt Szczepień Masowych (PSM). Punkt ten będzie organizowany przez samorząd przy zaangażowaniu podmiotu prowadzącego działalność leczniczą oraz w uzgodnieniu z wojewodą.

 • Radni podzieleni w sprawie wynajmu „łąk hubalowych” przez Jasielskie Stowarzyszenie Jeździeckie

   

  Jasielskie Stowarzyszenie Jeździeckie dzierżawić będzie teren tak zwanych „łąk hu balowych” przez kolejnych 15 lat. Decyzję w tej sprawie podczas marcowej sesji podjęła Rada Miejska Jasła. Część radnych ma jednak wątpliwości, czy wstępna kwota dzierżawy, którą ustalono na poziomie 400 zł za każdy kolejny miesiąc jest w tym konkretnym przypadku adekwatna.

 • Rząd przyspiesza program szczepień. W każdym powiecie pojawią się duże Punkty Szczepień Powszechnych

  - Dziś przekroczyliśmy liczbę 7 mln wykonanych szczepień – informował premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w nowym punkcie szczepień w Skierniewicach. Do końca II kwartału planowane jest wykonanie 20 mln szczepień.

 • Powiat oceni oferty na budowę mostu na Jasiołce

   

  Dla władz samorządowych powiatu jasielskiego budowa mostu, który ma połączyć osiedle Sobniów z osiedlem Hankówka jest jednym z kluczowych zadań inwestycyjnych przewidzianych do realizacji w najbliższych miesiącach.  Powiat liczy na to, że otrzyma na ten cel dofinansowanie w ramach środków z rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa. W budżecie powiatu zabezpieczono niemal 7 mln zł. Oferty, jakie złożyli wykonawcy opiewają na kwoty od blisko 10 do nawet 16 mln zł.

 • W Światowy Dzień Zdrowia pożegnaj się z „dymkiem”!

   

  Dziś Światowy Dzień Zdrowia. Święto zainicjowane przez Światową Organizację Zdrowia. Właśnie teraz powinniśmy częściej rozmawiać o zdrowiu, które w dobie pandemii koronawirusa nabrało nowego znaczenia! Niestety – polscy palacze są najwidoczniej odmiennego zdania, bo w trakcie pandemii nadal palą i trują się na potęgę!

 • Pani Monika schudła 11 kg

   

  Niezmiernie się cieszymy, że możemy pochwalić się kolejnym sukcesem naszego Pacjenta. Pani Monika po wielu nieudanych próbach odchudzania postanowiła oddać się w ręce specjalistów. Oprócz redukcji masy ciała i poprawy stanu zdrowia, zyskała wymarzoną sylwetkę oraz pewność siebie. Chcesz dowiedzieć się jak to osiągnęła? Przeczytaj wywiad z bohaterką  naszej metamorfozy.

 • W przyszłym roku zakończą się prace budowlane przy Domu Ludowym w Załężu

  Przez ostatnich kilka lat przy Domu Ludowym w Załężu nie prowadzono żadnych prac budowlanych. Obecnie budynek znajduje się w stanie surowym zamkniętym. W tym roku rozpoczną się dalsze prace wykończeniowe. Inwestycja ma zostać zrealizowana w przyszłym roku.

 • Znamy nowy termin przedterminowych wyborów wójta gminy Tarnowiec

   

  1 kwietnia bieżącego roku zostało opublikowane rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów zmieniające rozporządzenie w sprawie przedterminowych wyborów wójta gminy Tarnowiec. Nowy termin głosowania wyznaczono na 9 maja 2021 r.

 • Wobec jaślanina podejrzanego o uwodzenie osób małoletnich zastosowano dozór policyjny

  W minioną niedzielę łowcy pedofilii z Elusive Child Protection Unit Poland dokonali obywatelskiego zatrzymania 64-letniego Zbigniewa z Jasła, który przez kilka miesięcy kontaktował się za pomocą Internetu z małoletnimi poniżej 15 roku życia. Mężczyzna został zatrzymany do czasu przesłuchania i usłyszał już zarzut. W sprawie prowadzone jest dochodzenie. Wobec 64-latka zastosowano dozór policyjny.

 • Pojedziemy wakacyjnym pociągiem z Jasła do Krynicy

   

  W lipcu rozpocznie kursowanie wakacyjny pociąg relacji Jasło – Krynica – Jasło. Przewoźnikiem, który obsługiwał będzie połączenie są Koleje Małopolskie sp. z o.o. Do popularnej miejscowości uzdrowiskowej pociąg kursował będzie w każdą sobotę i niedzielę.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105