Sukces Michała Zielenia w Przełajowych Mistrzostwach Polski

2

W minioną sobotę 28 listopada 2020 r. w Kwidzyniu zostały rozegrane Przełajowe Mistrzostwa Polski w kategorii Juniorów Młodszych, Juniorów, Młodzieżowców i Seniorów. W biegu na 6 km juniorów U-20, reprezentant ULKS Technik Trzcinica Michał Zieleń zajął wysokie, czwarte miejsce.

Zawody, pierwotnie miały odbyć się w marcu, ale niestety ze względu na zaistniałą sytuację zostały przeniesione na koniec listopada. Bieg na 6m jest najdłuższym i bardzo wymagającym dystansem w kategorii U-20. Michał Zieleń przegrał rywalizację o medale z Mistrzem Europy Juniorów Młodszych z Baku na 1500 m Jędrzejem Poczwardowskim, wielokrotnym Mistrzem Polski w biegach na 3000 i 5000m Wiktorem Szynakom (obaj zawodnicy reprezentują klub MKL Toruń) oraz Olehem Kovalchukiem  z SRS Kondycja Piaseczno. Klub w klasyfikacji ogólnej w kategorii U-20 został sklasyfikowany na osiemnastym miejscu na sześćdziesiąt punktujących klubów.