Sukces siatkarek ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Jaśle

5

W dniu 14.05.2018 roku w Nowej Dębie odbył się Finał Wojewódzki  Igrzysk Dzieci w minipiłce siatkowej. Nasza reprezentacja w wyniku losowania w meczu półfinałowym mierzy się z gospodarzem turnieju i późniejszym mistrzem SP nr 2 Nowa Dęba.

Atut własnej hali i mocny doping pomaga zespołowi z Nowej Dęby i przegrywamy mecz 2:0 po  walce tylko w pierwszym secie .W drugim półfinale niezwykle zacięty bój stoczyły siatkarki z Sp nr 6 z Mielca i Sp nr 15 z Przemyśla, 2:0 wygrywa Mielec i w meczu o brązowy medal spotykamy się z Przemyślem. Mając  świadomość że stawką jest brązowy medal dziewczyny wychodzą bardzo mocno zmotywowane. W pierwszym secie gramy bardzo dobrze , kontrolujemy przebieg gry i wygrywamy do 21. Drugiego seta przegrywamy i o wszystkim zadecyduje   tie –break. Początek seta udany dla nas i prowadzimy 3:0, ale Przemyśl nie daje za wygraną i doprowadza do remisu 5:5. Dalsza część meczu to bardzo zacięta walka i gra punkt za punkt. Niestety pod koniec seta lepiej nerwy opanowały siatkarki z Przemyśla i zwyciężyły seta 15:12. Jesteśmy czwartym zespołem Podkarpacia.

Zespół wystąpił w składzie : Zuzanna Bernacka, Oliwia Poniatowska, Laura Sajdak, Alicja Szopa, Zuzanna Marek, Martyna Marszałek, Julia Wietecha , Paulina Bilska, Natalia Gomuła , Oliwia Pykosz.

Zespół prowadził Grzegorz Janusz , Dominik Kowalski a kierownikiem drużyny był Marcin Wietecha.