Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Sukces zawodników jasielskiego Oyama Karate w Pucharze Polski

6

20 listopada w Łasku odbył się Puchar Polski Juniorów i Seniorów w OYAMA Karate, w którym wzięło udział 177 zawodników z 35 klubów karate, w tym z 31 klubów Oyama, 3 klubów Kyokushin Tezuka Group i 1 klubu Kyokushin-Matsushima. Turniej zorganizował Łaski Klub Sztuk Walki z Sensei Stanisławem Kołodziejskim 2 dan na czele, pod patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego Pana Włodzimierza Fisaka oraz Prezesa OYAMA Polskiej Federacji Karate Hanshi Jana Dyducha. Otwarcia zawodów dokonał Senator RP Pan Andrzej Owczarek.

Po raz pierwszy, w tym roku kategoria seniorów została podzielona na dwie dodatkowe podkategorie w zależności od stopnia zaawansowania - do 3 kyu oraz od 2 kyu.

Jasielski klub Jissen International Full Contact Team reprezentowali Dawid Wnęk (w kategorii juniorów) oraz Kamil Karp i Lukasz Pacocha (w kategorii seniorów). Dawid stoczyl bardzo zaciety pojedynek z zawodnikiem z Łask. Nasz zawodnik zaprezentował się z jak najlepszej strony. Przeważał przez większość podstawowego czasu. Niestety w dogrywce nieco osłabł co zostało wykorzystane przez rywala i ostatecznie Dawid przegrał swój pierwszy pojedynek przez wskazanie sędziów co było równoznaczne z odpadnięciem z turnieju. Prawdopodobnie powodem osłabnięcia w dodatkowym czasie walki było intensywne zbijanie wagi po to, by móc walczyć w kategorii -65 kg.

Kamil Karp wystartował w kategorii seniorów -80 kg od 2 kyu. Ważący 73 kilogramy reprezentant Jasła stoczył bardzo trudne pojedynki z dużo cięższymi rywalami. W pierwszej walce podstawowy czas nie przyniósł rozstrzygnięcia. Dopiero po minutowej dogrywce sędziowie uznali wyższość naszego zawodnika. W półfinale Kamil zmierzył się z reprezentantem Brzeszcz, Pawłem Anlaufem. Niestety podobnie jak w Wadowicach pojedynek zakończył się zwycięstwem Pawła. Stawka ostatniej walki Kamila było III miejsce, przeciwnikiem zaś okazał się reprezentant Zielonej Góry. Po zaciętym pojedynku, w którym wyraźnie zaznaczyła się przewaga naszego zawodnika, sędziowie nie mieli wątpliwości i zdecydowali o zwycięstwie Kamila.

Najlepiej zaprezentował się Lukasz Pacocha startujący w kategorii seniorów -70 kg do 3 kyu. Stoczył podobnie jak Kamil trzy trudne pojedynki. Zarówno w pierwszym jak i drugim pojedynku walka była wyrównana i dopiero dodatkowy czas przynosił rozstrzygniecie na korzyść naszego zawodnika.  Wygrane zagwarantowały Łukaszowi walkę o I miejsce. W finałowym pojedynku podobnie jak we wcześniejszych potrzebna była dogrywka, w trakcie której przeciwnik Łukasza zaczął minimalnie przeważać. Ta niewielka przewaga wystarczyła by Lukasz przegrał i zajął ostatecznie II miejsce.

Gratulujemy naszym zawodnikom życząc im dalszych sukcesów!

Jissen Team

Reklama

Komentarze: 6

Dodaj komentarz Widok:
0
@ TOMKOS1970
dnia 10.12.2010, 19:34 · Zgłoś
Super:)
Odpowiedz
0
@ Łyba
dnia 29.11.2010, 13:40 · Zgłoś
"Packa kenijczyk rodowity" - hahahahahaha zmiażdżyło mnie to
Odpowiedz
0
@ czorno
dnia 28.11.2010, 20:14 · Zgłoś
kamil jest the best hhihihi
Odpowiedz
0
@ Ignaś
dnia 27.11.2010, 21:38 · Zgłoś
Pacman niszczyciel! :D
Odpowiedz
0
@ ihaaa
dnia 27.11.2010, 14:04 · Zgłoś
Packa kenijczyk rodowity!
Odpowiedz
0
@ bob
dnia 26.11.2010, 11:35 · Zgłoś
Pacman rządzi!! :D gratulacje
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.