Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Sukcesy kolarzy z Osobnicy

11

Czterech mieszkańców Osobnicy trenuje kolarstwo górskie i odnosi spore sukcesy. Paweł Chochołek reprezentuje Elzat Regamet Bieniasz Team z Tarnowa a Krzysztof Staniszewski, Mateusz Woźniak i Sebastian Berger jeżdżą w grupie Jasielskie Stowarzyszenie Cyklistów. 

fot. Ewa Żywiec 

fot. Barbara Dominiak

Kolarstwo górskie to typ kolarstwa, gdzie konstrukcja roweru umożliwia poruszanie się w trudnym terenie. Kolarze z Osobnicy biorą udział w różnych typach wyścigów. Największą imprezą tego typu na podkarpaciu jest Maraton Rowerowy z serii Cyklokarpat, gdzie wyścigi odbywają się na różnych dystansach i w kilku miejscach, czy Cross-Country – gdzie zawodnicy ścigają się na specjalnie przygotowanej trasie, którą pokonują kilka razy. Te zawody są bardziej widowiskowe, więc tym samym bardziej lubiane przez publiczność. 

fot. Wiktor Bubniak www.cyklokarpaty.pl 

W Osobnicy zaczęło się od Sebastiana, który trenując tą dziedzinę sportu wciągnął kolegów. Trenują bardzo dużo i systematycznie. Sześć razy w tygodniu pokonują trasę od 60 do 150 km, spalając średnio w czasie takiego treningu 3 000 kcal. Sezon rowerowy zaczyna się od kwietnia i do września biorą udział w różnych wyścigach. Jedynie listopad jest miesiącem wolnym od treningów bo od grudnia już przygotowują się do nowego sezonu. Na pytanie o predyspozycje wszyscy zgodnie powiedzieli, że liczy się wysportowanie, zdrowy tryb życia a przede wszystkim duża wydolność, którą trzeba wypracować. 

Sprzęt, na którym jeżdżą jest zróżnicowany i jak sami mówią średniej klasy - prosty rower górski na sztywnej ramie, na kołach 26 lub 29 cali. 

Paweł Chochołek - 17 lat, uczeń technikum

Największe osiągnięcia:

- sezon 2012 - 12 miejsce Mistrzostwa Polski

- sezon 2011 – 2 miejsce w klasyfikacji generalnej Maraton Cyklokarpaty

- 2 miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Tarnowa MTB

- sezon 2010 – 1 miejsce Mistrzostwa Polski Family Cup 

Krzysztof Staniszewski - 17 lat, uczeń technikum

Największe osiągnięcia:

- sezon 2011 – 2miejsce Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego Family Cup

- 3 miejsce Mistrzostwa Polski Family Cup

- 3 miejsce klasyfikacja generalna Maraton Cyklokarpaty

- sezon 2012 – 1 miejsce Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego Family Cup

- 1 miejsce Mistrzostwa Polski Family Cup 

Mateusz Woźniak – 22 lata, student

Największe osiągnięcia:

- sezon 2010 – 1 miejsce Amatorskie Mistrzostwa Podkarpacia

- 3 miejsce Amatorskie Mistrzostwa Polski

- 1 miejsce Cyklokarpaty Sanok

- 2 miejsce Cyklokarpaty Jasło

- sezon 2012 – 3 miejsce Amatorskie Mistrzostwa Podkarpacia

- 2 miejsce Amatorskie Mistrzostwa Polski

- 2 miejsce klasyfikacja generalna Pucharu Tarnowa 

Sebastian Berger – 22 lata

Największe osiągnięcia:

- sezon 2010 – 2 miejsce Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego Family Cup

- 3 miejsce maraton Cyklokarpaty Żegiestów

- sezon 2012 - 5 miejsce w klasyfikacji generalnej Puchar Tarnowa


Gmina Jasło

Reklama

Komentarze: 11

Dodaj komentarz Widok:
1
@ klek
dnia 14.08.2013, 12:15 · Zgłoś
Zocha jak wracam do chałupy z emigracji ,to tak pedałuje że chej
Odpowiedz
1
@ [...]
dnia 14.08.2013, 10:22 · Zgłoś
a moja Zocha tyż jeździ na rowerze
Odpowiedz
2
@ xavier
dnia 14.08.2013, 11:58 · Zgłoś
i tyz pedałuje [...] ?
Odpowiedz
-4
@ m
dnia 12.08.2013, 22:02 · Zgłoś
tak dalej pozdr Marcin uwazaj na autobusy hehh
Odpowiedz
2
@ xx
dnia 13.08.2013, 08:08 · Zgłoś
W artykule jest napisane o osiągnięciach Pawła :) nie Marcina :).
Odpowiedz
0
@ Elite
dnia 12.08.2013, 12:54 · Zgłoś
Toz to najlepsi z najlepszych ;)
Odpowiedz
3
@ kibic
dnia 12.08.2013, 10:47 · Zgłoś
Gratulacje i wytrwałości w ciężkiej pracy oraz sukcesów!
Odpowiedz
-1
@ kolega
dnia 12.08.2013, 09:14 · Zgłoś
Sebastioan jeździ w Klubie Grupetto Gorlice a nie JSC ;)
Odpowiedz
0
@ Stary [...]
dnia 12.08.2013, 17:30 · Zgłoś
A może czegoś jeszcze nie wiemy ??!!
Odpowiedz
0
@ sdds
dnia 12.08.2013, 17:35 · Zgłoś
masz nieaktualne wiadomosci
Odpowiedz
0
@ :)
dnia 12.08.2013, 18:37 · Zgłoś
Jak by nie patrzeć cała czwórka zaczynała w Klubie www.Grupetto.pl ;)
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.