Sukcesy KS Speed
12
Pod koniec grudnia ub.r odbyło się spotkanie podsumowujące roczną działalność jasielskiego Klubu Sportowego Speed”, połączone z 5-leciem jego istnienia. Damian Ciborowski, prezes Klubu przypomniał najważniejsze daty i wydarzenia sportowe z kalendarza minionego roku.
Kolejny, jesienny sezon pływacki, został zainaugurowany w 2007 roku, Mistrzostwami Szkół Podstawowych Powiatu Jasielskiego. Najważniejszą imprezą sezonu były Międzynarodowe Mistrzostwa Dzieci w Berlinie. Zawodnicy KS „Speed” zdobyli tam aż 7 medali. W Mistrzostwach Podkarpacia w Ropczycach wywalczyli kolejnych 5 odznaczeń. Z Mistrzostw Małopolski w Krakowie uczestnicy klubowych zajęć przywieźli kolejnych 12 medali. W 15-to osobowym składzie zawodnicy KS „Speed” pojechali na Korespondencyjne Mistrzostwa Polski 10-11-latków do Ropczyc. - Tam miłą niespodziankę zrobił nam Jakub Dyda, zajmując na 100m stylem klasycznym 19 miejsce na 264 i Joanna Pięta, która na 50m stylem motylkowym zdobyła 33 pozycję na 312 zawodniczek. Bardzo dobrze zaprezentowali się również: Sylwia Brocławik, Wojciech Michalski, Alan Ciborowski i Szymon Grzyb zajmując miejsca w pierwszej setce na ponad 500 startujących – wymienia sukcesy Klubu Damian Ciborowski.
Początek nowego roku szkolnego zaowocował współpracą ze SP nr 2. Została utworzona klasa pływacka, a młodsze dzieci trafiły pod skrzydła Klubu. Efekty współpracy były już widoczne podczas Mistrzostw Powiatu Jasielskiego Szkół Podstawowych. - Nasi podopieczni zdobyli aż 46 medali. Myślę, że przy takim zaangażowaniu dyrekcji szkół możemy liczyć w przyszłości na zdrowe społeczeństwo, a wychwycone talenty mogą dostarczać nam wielu emocji, satysfakcji i zadowolenia – dodaje prezes D. Ciborowski.
Klubowicze brali udział także w zawodach o Puchar Starosty Bieszczadzkiego, zdobywając 10 medali, podczas Grand Prix w Gorlicach wywalczyli 12 odznaczeń.
Pod koniec listopada odbyła się kolejna edycja „Family Cup”. Zawody, w których uczestniczyło około 400 zawodników wyłoniły nowe talenty i przyniosły sporo medali.
W Ropczycach klubowicze uczestniczyli w Mistrzostwach Podkarpacia, gdzie wywalczyli 10 medali.

Sezon pływacki zakończony został wspomnianymi Mistrzostwami Szkół Podstawowych, w których klasyfikację drużynową już po raz 6-ty wygrała Szkoła Podstawowa nr 2. - Cieszymy się, że możemy rozwijać w Jaśle tak piękną dyscyplinę sportu jaką jest pływanie, ponieważ spędzanie w takiej formie niesie za sobą zdrowie, zabawę, przyjemność i satysfakcję z dbania o swoje ciało jak i o kondycję. Duże brawa należą się wszystkim rodzicom, którzy z zaangażowaniem wspomagali finansowo i merytorycznie rozwój swoich pociech i naszego klubu.. Jest nam miło, że nasza praca nie idzie na marne, a największą satysfakcję mają z tego zawodnicy, dzięki którym o Jaśle jest już głośno nie tylko w województwie podkarpackim – dodaje na zakończenie D. Ciborowski
(omega)
Kolejny, jesienny sezon pływacki, został zainaugurowany w 2007 roku, Mistrzostwami Szkół Podstawowych Powiatu Jasielskiego. Najważniejszą imprezą sezonu były Międzynarodowe Mistrzostwa Dzieci w Berlinie. Zawodnicy KS „Speed” zdobyli tam aż 7 medali. W Mistrzostwach Podkarpacia w Ropczycach wywalczyli kolejnych 5 odznaczeń. Z Mistrzostw Małopolski w Krakowie uczestnicy klubowych zajęć przywieźli kolejnych 12 medali. W 15-to osobowym składzie zawodnicy KS „Speed” pojechali na Korespondencyjne Mistrzostwa Polski 10-11-latków do Ropczyc. - Tam miłą niespodziankę zrobił nam Jakub Dyda, zajmując na 100m stylem klasycznym 19 miejsce na 264 i Joanna Pięta, która na 50m stylem motylkowym zdobyła 33 pozycję na 312 zawodniczek. Bardzo dobrze zaprezentowali się również: Sylwia Brocławik, Wojciech Michalski, Alan Ciborowski i Szymon Grzyb zajmując miejsca w pierwszej setce na ponad 500 startujących – wymienia sukcesy Klubu Damian Ciborowski.
Początek nowego roku szkolnego zaowocował współpracą ze SP nr 2. Została utworzona klasa pływacka, a młodsze dzieci trafiły pod skrzydła Klubu. Efekty współpracy były już widoczne podczas Mistrzostw Powiatu Jasielskiego Szkół Podstawowych. - Nasi podopieczni zdobyli aż 46 medali. Myślę, że przy takim zaangażowaniu dyrekcji szkół możemy liczyć w przyszłości na zdrowe społeczeństwo, a wychwycone talenty mogą dostarczać nam wielu emocji, satysfakcji i zadowolenia – dodaje prezes D. Ciborowski.
Klubowicze brali udział także w zawodach o Puchar Starosty Bieszczadzkiego, zdobywając 10 medali, podczas Grand Prix w Gorlicach wywalczyli 12 odznaczeń.
Pod koniec listopada odbyła się kolejna edycja „Family Cup”. Zawody, w których uczestniczyło około 400 zawodników wyłoniły nowe talenty i przyniosły sporo medali.
W Ropczycach klubowicze uczestniczyli w Mistrzostwach Podkarpacia, gdzie wywalczyli 10 medali.
Sezon pływacki zakończony został wspomnianymi Mistrzostwami Szkół Podstawowych, w których klasyfikację drużynową już po raz 6-ty wygrała Szkoła Podstawowa nr 2. - Cieszymy się, że możemy rozwijać w Jaśle tak piękną dyscyplinę sportu jaką jest pływanie, ponieważ spędzanie w takiej formie niesie za sobą zdrowie, zabawę, przyjemność i satysfakcję z dbania o swoje ciało jak i o kondycję. Duże brawa należą się wszystkim rodzicom, którzy z zaangażowaniem wspomagali finansowo i merytorycznie rozwój swoich pociech i naszego klubu.. Jest nam miło, że nasza praca nie idzie na marne, a największą satysfakcję mają z tego zawodnicy, dzięki którym o Jaśle jest już głośno nie tylko w województwie podkarpackim – dodaje na zakończenie D. Ciborowski
(omega)
