Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Jaslo4u.pl - Jasło dla Ciebie

Sukcesy zawodników Jasielskiego Stowarzyszenia Cyklistów

6

W ubiegłą sobotę w Kątach odbyła się finałowa edycja Pucharu Smoka. Zawody rozgrywane były w formule XC. Miłośnicy kolarstwa górskiego ścigali się na pętli, liczącej 4300 m, a ilość pętli zależała od kategorii wiekowej.

W zawodach licznie wystartowali zawodnicy JSC. W kategorii „junior”, po defekcie sprzętu, Piotr Gryzło zajął 5 miejsce a w kategorii „senior” – Sebastian Cyran zajął 9. Kategoria „weteran” padła „łupem” jaślan, którzy opanowali całe podium. Tomasz Leśniak zajął 1, Łukasz Szumiec 2, a Jakub Zbiegień 3 miejsce. Artur Gorczyca w tej samej kategorii uplasował się na 5 pozycji. W najstarszej kategorii „45+” wystartował Marek Gorczyca zajmując 5 miejsce. W klasyfikacji generalnej całej tegorocznej edycji Pucharu Smoka w kategorii „weteran” wszystkie miejsca na podium należały do naszych zawodników: Tomasz Leśniak zwyciężył, Jakub Zbiegień był drugi a Jakub Gryzło stanął na najniższym stopniu podium.\

Inni zawodnicy JSC wybrali w tym dniu ekstremalne zawody na orientację „Mordownik”, które rozgrywane były w miejscowości Uście Gorlickie. Nasi zawodnicy wybrali trasę rowerową liczącą w optymalnym wariancie 59,5 km i 1300 metrów przewyższenia. Do zaliczenia było 7 punktów kontrolnych umiejscowionych w miejscach przyrodniczych i historycznych Beskidu Niskiego. Kolejność zaliczania punktów była dowolna, a uczestnicy musieli wykazać się umiejętnością czytania mapy. W kategorii kobiet Katarzyna Czepiel – Rak zwyciężyła, a Ewelina Borowska – Pawluś zajęła 3 miejsce. W kategorii mężczyzn, Łukasz Rak również zwyciężył, a Mirek Pawluś zajął 7 miejsce. Katarzyna i Łukasz na zaliczenie wszystkich punktów kontrolnych potrzebowali 4 h 16 min.

Marcin Wiącek w sobotę wybrał bieg górski na dystansie 64 km, z sumą przewyższeń ponad 3000 m. Start był w miejscowości Rytro, a meta zlokalizowana w Krynicy. Bieg rozgrywany był w ramach Festiwalu Biegowego w Krynicy. Marcin uzyskał czas 8 h 58 min., co pozwoliło na zajęcie w kategorii wiekowej 49 m-ca.

W niedzielę w Lubeni odbyły się zawody MTB w ramach Podkarpackich Maratonów Rowerowych „Szprycha”. Zawodnicy mieli do wyboru dwie trasy:

„Land Cruiser Race” – 27 km, przewyższenia 600 m

„Hilux Race” – 34 km, przewyższenia 1030 m

W zawodach wystartowało czterech zawodników JSC. Na trasie 27 km, Rafał Cygan zajął 4 miejsce open, a 2 w kategorii wiekowej, Sebastian Cyran zajął 48 miejsce open, a 13 w kategorii M3. Dłuższą i trudniejszą trasę wybrał Jakub Siemiączko, który zajął 6 miejsce open, a w kategorii M3 był zaraz za podium. Z tą samą trasą zmagał się również Witold Cisło, który zajął 80 miejsce open, a w kategorii M4 – 20.

Wszystkim zawodnikom JSC serdecznie gratulujemy.