Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Świąteczny weekend bez wypadków

14

Tegoroczne Święta Wielkanocne na drogach powiatu jasielskiego policja ocenia za bezpieczne. W tym czasie nie doszło do żadnego wypadku drogowego, w tym także ze skutkiem śmiertelnym. W działaniach "Wielkanoc 2019" zaangażowanych było blisko 50 policjantów z jasielskiej komendy z wydziału ruchu drogowego.

fot. archiwum

W miniony piątek policjanci w całym kraju rozpoczęli akcję Wielkanoc 2019. Przez weekend w Polsce doszło do 281 wypadków, w których śmierć poniosło 38 osób, zaś rannych zostało 308 osób. Na Podkarpaciu statystyka zdarzeń nie wygląda najgorzej. W ciągu czterech dni doszło do 18 wypadków w tym 11 z udziałem jednośladów. Rannych było 20 osób, jedna zginęła.

W powiecie jasielskim nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Odnotowano natomiast 12 kolizji, w tym trzy z powodu wybiegnięcia dzikiego zwierzęcia. Funkcjonariusze zatrzymali 7 dowodów rejestracyjnych i wystawili 69 grzywien w drodze mandatów karnych (m.in. za przekroczenie prędkości, brak zapiętych pasów bezpieczeństwa). Ponadto policjanci przebadali 248 osób na zawartość alkoholu w organizmie. W Poniedziałek Wielkanocny około godziny 20.00 w Nowym Żmigrodzie zatrzymany został rowerzysta, który miał 2,3 promila alkoholu w organizmie.

W działania Wielkanoc 2019 zaangażowanych było 48 policjantów z wydziału ruchu drogowego. Ich zadaniem było oddziaływanie prewencyjne na uczestników ruchu drogowego. Dzięki temu, że policjanci byli widoczni na drogach ruch odbywał się płynnie, kierowcy zdejmowali nogę z gazu i byli ostrożniejsi. Mimo to, w kilku przypadkach policjanci musieli reagować, szczególnie w sytuacjach, kiedy kierowcy pozwolili sobie na zbyt szybką jazdę w obszarze zabudowanym jadąc powyżej 100 km/h.

 id

Napisany dnia: 23.04.2019, 18:00
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Jaslan
dnia 23.04.2019, 18:14
Ocena
komentarza:
4
Wyjechali zeby kasiury natrzepac a tu zong.
@ PAWŁOW
dnia 23.04.2019, 18:53
Ocena
komentarza:
0
W tym Żmigrodzie to wiecznie kogoś łapią powinni w tej okolicy wzmocnić patrole Policji
@ Huj
dnia 24.04.2019, 20:42
Ocena
komentarza:
1
W tym Żmigrodzie to ta insygnia jeździ od rana do wieczora dziadu
@ Marek
dnia 23.04.2019, 19:07
Ocena
komentarza:
13
Jak nie było wypadku drogowego,to i śmiertelnego nie mogło być. Proste jak dwa razy dwa. W artykule masło maślane.
@ Darek
dnia 23.04.2019, 19:16
Ocena
komentarza:
3
To samo miałem na myśli po przeczytaniu tego artykułu
@ abstynent
dnia 23.04.2019, 19:21
Ocena
komentarza:
-6
W okresie świątecznym przejachałem trasę Jasło Szczawnica i powrotną. Jakoś na drogach powiatu Jasło nie widziałem nawet jednego policjanta. Czy to zasługa Policji, że nie było wypadków ? Może w sklepach brak było odpowiedniego alkoholu.
@ ja
dnia 23.04.2019, 20:23
Ocena
komentarza:
2
Jak ich było blisko 50-ci , to musieli się poruszać jakimś atokarem.
@ Jaślanin
dnia 23.04.2019, 21:52
Ocena
komentarza:
1
Ja też w okresie świątecznym przejechałem trase z Jasła do Czeluśnicy i spotkałem jeden patrol na ulicy Floriańskiej wtedy noga z gazu i z szybkością 30h przejechałem koło nich spokojnie.
@ PLUS=/+MINUS
dnia 23.04.2019, 22:02
Ocena
komentarza:
2
Jak sprawdzą,to Cię dopadną i zapłacisz za powolną jazdą.30+-
@ AAAAA tam cicho być.
dnia 23.04.2019, 22:08
Ocena
komentarza:
4
AAAA bo ludzie nie jeżdżą bo paliwo drogie - ponad 5 zł. Brrrrrrrrrr
@ Konserwa Polityczna
dnia 24.04.2019, 08:57
Ocena
komentarza:
2
Czy te wbiegnięte na drogę dzikie zwierzęta zostały zatrzymane?
@ bvn
dnia 24.04.2019, 11:11
Ocena
komentarza:
2
No w kwietniu 2019 wykonano plan ponad normę ...nie pamiętam tak tragicznego kwietnia
@ makumba
dnia 24.04.2019, 11:52
Ocena
komentarza:
-1
za to we wtorek dzicz ruszyla do wyscigu szczurow
@ adolf
dnia 25.04.2019, 00:05
Ocena
komentarza:
0
50-ciu ??? łał - Jasełko to jakieś pseudo ALCATRAZ ? Zdychający relikt przemysłu na potrzeby CCCP ??? Ha Ha Ha Ha
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Realne szanse na kolejne połączenia kolejowe z Jasła do Małopolski

   

  Starania o uruchomienie nowych połączeń kolejowych z Jasła w kierunku zachodnim mogą zmaterializować się już wiosną 2020 r. Głosy, domagające się uwzględnienia w rozkładach jazdy pociągów do Krynicy, czy też Stróż zdają się wreszcie przynosić wymierne efekty.

 • Więcej miejsc parkingowych w Jaśle!

 • W Pielgrzymce oddano do użytku nowe mosty

   

  Na drodze wojewódzkiej 993 w Pielgrzymce oddano do użytku dwa mosty na tamtejszych potokach. Wartość inwestycji przekracza kwotę 6 mln zł. Budowa i przebudowa mostów w zamyśle inwestorów stanowić ma jeden z elementów modernizacji ciągu komunikacyjnego łączącego województwo podkarpackie z małopolskim.

 • Fascynujący sposób na przekraczanie granic wyobraźni

   

  Gry fabularne są wielką pasją Jakuba Węgrzynowicza. Już niebawem na rynku pojawi się pierwszy tytuł jego autorstwa. Jaślanin ma nadzieję, że w dobie renesansu gier RPG sięgać będzie po nie coraz więcej osób.

 • Jasielski szpital ma nowy ambulans

   

  Jasielski szpital ma nową kartkę. Trafiła ona do jasielskiej lecznicy w ramach rządowego programu wymiany ambulansów. Jego zakup w znacznej mierze sfinansowany został ze środków Skarbu Państwa. Wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt medyczny służyć będzie ratowaniu życia i zdrowia mieszkańców powiatu jasielskiego.

 • Dom w krótkim czasie, tani w utrzymaniu? Teraz to możliwe.

   

  Twoje wymarzone miejsce do życia to dom z ogródkiem? To marzenie nie jednego z nas. Bardzo wiele osób po kilku latach życia w mieście zaczyna marzyć o własnym domu. Niestety nadal wygrywa przekonanie, że luksus posiadania i zbudowania własnego domu wiąże się  z bardzo odległym czasem i kosztami jego utrzymania. Prawdą jest że budowa nie musi ciągnąć się latami.

 • Budowa mostu na Gądkach coraz bliżej. Miasto wybrało wykonawcę.

   

  Rozstrzygnięto przetarg na budowę mostu na osiedlu Gądki. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma REMOST Sp. z o.o. z Dębicy. Wartość inwestycji przekracza kwotę 8 mln zł.

 • Powiat podejmie się budowy prawoskrętu

  Radni powiatowi popierają inwestycję związaną z przebudową ul. Kasprowicza i wiążącą się z tym budową prawoskrętu między drogami wojewódzką nr 992 a krajową nr 28. Na wczorajszej sesji wyrazili zgodę na przeznaczenie 50 tysięcy złotych na przygotowanie dokumentacji techniczno-projektowej w 2020 r.

 • Nowy klip Mateusza Mijala już we wtorek!

  "W Zakopanem Cię poznałem" to najnowsza piosenka Mateusza Mijala, którą będziemy mieli okazję po raz pierwszy usłyszeć już w najbliższą sobotę po godzinie 19. w Radiu Wawa. Klip do utworu pojawi się we wtorek...

 • "OSP by chciała nowe auto"

  Strażacy ochotnicy z Myscowej znaleźli się w patowej sytuacji. Ich jedyny, a zarazem najstarszy w gminie Krempna samochód ratowniczo-gaśniczy jest niezdatny do wyjazdów. Swój dotychczasowy wóz chcą im przekazać strażacy z województwa warmińsko-mazurskiego. Aby samochód mógł trafić do Myscowej potrzebne jest 6 tys. zł.

 • Wpadnij do nas na „Szamkę”

 • Powinniśmy starzeć się w zdrowiu

   

  Polskie społeczeństwo starzeje się. Żyjemy coraz dłużej. Jakie jednak mamy szanse na to, aby u schyłku życia cieszyć się dobrym zdrowiem? Na to i wiele innych kluczowych z punktu widzenia pacjentów w podeszłym wieku pytań starano się odpowiedzieć podczas zorganizowanej w Jaśle konferencji medycznej „Interdyscyplinarne aspekty geriatrii”.

 • Nie pozwól, aby mróz Cię zaskoczył

 • Rozpoczynają się prace remontowe na chirurgii

  W jasielskim szpitalu rusza przebudowa męskiej części oddziału chirurgii ogólnej i onkologicznej. Prace mają zakończyć się wiosną przyszłego roku...

 • Pomagają dzieciom chorym na raka

   

  Strażacy ochotnicy znów zwierają szeregi w ramach akcji „Paczka dla dzieciaka na święta od strażaka”. Tym razem jednak oprócz zbiórki zabawek, artykułów szkolnych i innych dla dzieci z chorobą nowotworową zachęcać będą również do oddawania krwi. Machina już ruszyła. Każdy może stać się jej małym a zarazem niezwykle istotnym trybikiem.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105