Strona główna

Świąteczny weekend bez wypadków

14
Napisany dnia: 23.04.2019, 18:00 , Tagi: Brak

Tegoroczne Święta Wielkanocne na drogach powiatu jasielskiego policja ocenia za bezpieczne. W tym czasie nie doszło do żadnego wypadku drogowego, w tym także ze skutkiem śmiertelnym. W działaniach "Wielkanoc 2019" zaangażowanych było blisko 50 policjantów z jasielskiej komendy z wydziału ruchu drogowego.

fot. archiwum

W miniony piątek policjanci w całym kraju rozpoczęli akcję Wielkanoc 2019. Przez weekend w Polsce doszło do 281 wypadków, w których śmierć poniosło 38 osób, zaś rannych zostało 308 osób. Na Podkarpaciu statystyka zdarzeń nie wygląda najgorzej. W ciągu czterech dni doszło do 18 wypadków w tym 11 z udziałem jednośladów. Rannych było 20 osób, jedna zginęła.

W powiecie jasielskim nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Odnotowano natomiast 12 kolizji, w tym trzy z powodu wybiegnięcia dzikiego zwierzęcia. Funkcjonariusze zatrzymali 7 dowodów rejestracyjnych i wystawili 69 grzywien w drodze mandatów karnych (m.in. za przekroczenie prędkości, brak zapiętych pasów bezpieczeństwa). Ponadto policjanci przebadali 248 osób na zawartość alkoholu w organizmie. W Poniedziałek Wielkanocny około godziny 20.00 w Nowym Żmigrodzie zatrzymany został rowerzysta, który miał 2,3 promila alkoholu w organizmie.

W działania Wielkanoc 2019 zaangażowanych było 48 policjantów z wydziału ruchu drogowego. Ich zadaniem było oddziaływanie prewencyjne na uczestników ruchu drogowego. Dzięki temu, że policjanci byli widoczni na drogach ruch odbywał się płynnie, kierowcy zdejmowali nogę z gazu i byli ostrożniejsi. Mimo to, w kilku przypadkach policjanci musieli reagować, szczególnie w sytuacjach, kiedy kierowcy pozwolili sobie na zbyt szybką jazdę w obszarze zabudowanym jadąc powyżej 100 km/h.

 id

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Jaslan
dnia 23.04.2019, 18:14
Ocena
komentarza:
4
Wyjechali zeby kasiury natrzepac a tu zong.
@ PAWŁOW
dnia 23.04.2019, 18:53
Ocena
komentarza:
0
W tym Żmigrodzie to wiecznie kogoś łapią powinni w tej okolicy wzmocnić patrole Policji
@ Huj
dnia 24.04.2019, 20:42
Ocena
komentarza:
1
W tym Żmigrodzie to ta insygnia jeździ od rana do wieczora dziadu
@ Marek
dnia 23.04.2019, 19:07
Ocena
komentarza:
13
Jak nie było wypadku drogowego,to i śmiertelnego nie mogło być. Proste jak dwa razy dwa. W artykule masło maślane.
@ Darek
dnia 23.04.2019, 19:16
Ocena
komentarza:
3
To samo miałem na myśli po przeczytaniu tego artykułu
@ abstynent
dnia 23.04.2019, 19:21
Ocena
komentarza:
-6
W okresie świątecznym przejachałem trasę Jasło Szczawnica i powrotną. Jakoś na drogach powiatu Jasło nie widziałem nawet jednego policjanta. Czy to zasługa Policji, że nie było wypadków ? Może w sklepach brak było odpowiedniego alkoholu.
@ ja
dnia 23.04.2019, 20:23
Ocena
komentarza:
2
Jak ich było blisko 50-ci , to musieli się poruszać jakimś atokarem.
@ Jaślanin
dnia 23.04.2019, 21:52
Ocena
komentarza:
1
Ja też w okresie świątecznym przejechałem trase z Jasła do Czeluśnicy i spotkałem jeden patrol na ulicy Floriańskiej wtedy noga z gazu i z szybkością 30h przejechałem koło nich spokojnie.
@ PLUS=/+MINUS
dnia 23.04.2019, 22:02
Ocena
komentarza:
2
Jak sprawdzą,to Cię dopadną i zapłacisz za powolną jazdą.30+-
@ AAAAA tam cicho być.
dnia 23.04.2019, 22:08
Ocena
komentarza:
4
AAAA bo ludzie nie jeżdżą bo paliwo drogie - ponad 5 zł. Brrrrrrrrrr
@ Konserwa Polityczna
dnia 24.04.2019, 08:57
Ocena
komentarza:
2
Czy te wbiegnięte na drogę dzikie zwierzęta zostały zatrzymane?
@ bvn
dnia 24.04.2019, 11:11
Ocena
komentarza:
2
No w kwietniu 2019 wykonano plan ponad normę ...nie pamiętam tak tragicznego kwietnia
@ makumba
dnia 24.04.2019, 11:52
Ocena
komentarza:
-1
za to we wtorek dzicz ruszyla do wyscigu szczurow
@ adolf
dnia 25.04.2019, 00:05
Ocena
komentarza:
0
50-ciu ??? łał - Jasełko to jakieś pseudo ALCATRAZ ? Zdychający relikt przemysłu na potrzeby CCCP ??? Ha Ha Ha Ha
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Udar zmienił życie Marcina. Teraz walczy on o powrót do sprawności

   

  Marcin Machowski był energicznym, pełnym pasji trzydziestolatkiem. Jego życie zmieniło się z chwilą, w której doznał udaru niedokrwiennego mózgu. Od prawie pięciu lat każdego dnia walczy o powrót do sprawności. W jej odzyskaniu pomóc mogą turnusy rehabilitacyjne w specjalistycznym ośrodku w Koszalinie. Ich koszt to 50 tys. zł. Niestety kwota ta przekracza jego możliwości finansowe.

 • Firma atrakcyjna dla szukających pracy

   

  Rynek pracy stawia obecnie przed pracodawcami zupełnie nowe wyzwania. Świadomość własnych oczekiwań prezentowanych przez osoby poszukujące zatrudnienia stale wzrasta. Stabilne warunki zatrudnienia to nie wszystko. Równie ważne okazują się dzisiaj możliwość awansu, doskonalenia zawodowego, czy też atmosfera w zespole. Szukając pracy warto wybrać firmę, która stanie się gwarantem realizacji naszych planów zawodowych.

 • „Musimy wzmacniać wzajemne relacje”

   

  Wczoraj, w Jaśle odbyły się obchody II Dnia Pamięci, poświęconego żydowskiej społeczności Jasła. Ich głównym punktem było odsłonięcie tablicy upamiętniającej Żydów, którzy w sierpniu 1942 r. zostali deportowani z jasielskiego getta do obozu zagłady w Bełżcu. Odsłonił ją Georges Feniger, potomek ocalonych z holokaustu.

 • Miasto zamierza zainwestować w oświetlenie

  Radni Rady Miejskiej Jasła zdecydowali o przystąpieniu do projektu modernizacji oświetlenia ulicznego. Projekt ma być realizowany przez Związek Gmin Dorzecza Wisłoki...

 • "Aktywni w Gminie Jasło"

   

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaśle w partnerstwie z INNOVO Innowacje w Biznesie Sp. z o.o. zrealizował w okresie od 01.06.2017 r. do 31.01.2019 r.  projekt  „Aktywni w gminie Jasło” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

 • Jaślanie świętują wiktorię warszawską

   

  W Jaśle, odbyły się dzisiaj uroczyste obchody Święta Wojska Polskiego. Ich uczestnicy przemaszerowali ulicami miasta do parku miejskiego gdzie na Grobie Nieznanego Żołnierza złożone zostały kwiaty.    

 • Piotr Śmietana zastępcą komendanta

  Wczoraj w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie wręczono nominacje na stanowisko kierownicze mł. bryg. Piotrowi Śmietanie na funkcję zastępcy komendanta powiatowego PSP w Jaśle.

 • Jasielski "Medyk" - ostatnie dni rekrutacji

   

  „Medyk” to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą kształcić się w perspektywicznych zawodach. Teraz w ofercie szkoły znajdziesz nowe interesujące kierunki. Wybierając „Medyk” inwestujesz w swoją przyszłość.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105