Święto Chleba w Dąbrówce
9
W dniu 30.08.2009 w Gminie Brzyska w miejscowości Dąbrówka odbyło się "Święto Chleba". Było to wotum wdzięczności mieszkańców gminy Brzyska za tegoroczne plony. Celem takich imprez jest również odnowa i podtrzymanie tradycji kulturalnych regionu.


Impreza rozpoczęła się uroczystą mszą świętą w kościele parafialnym w Błażkowej, podczas którego poświęcono chleb. Po mszy świętej odbył sie uroczysty przejazd bryczkami do miejscowości Dąbrówka.




Tegoroczne "Świeto Chleba" zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Kobiet Gminy Brzyska "Liwoczanka" dzięki funduszom z Poakcesyjnego Programu Wsparcia Obszarów Wiejskich.
W imprezie udział wzięli przedstawiciele z władz Gminy Brzyska, Starostwa Jasielskiego, a także goście z zaprzyjaźnionej gminy ze Słowacji.
Marcin
Impreza rozpoczęła się uroczystą mszą świętą w kościele parafialnym w Błażkowej, podczas którego poświęcono chleb. Po mszy świętej odbył sie uroczysty przejazd bryczkami do miejscowości Dąbrówka.
Tegoroczne "Świeto Chleba" zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Kobiet Gminy Brzyska "Liwoczanka" dzięki funduszom z Poakcesyjnego Programu Wsparcia Obszarów Wiejskich.
W imprezie udział wzięli przedstawiciele z władz Gminy Brzyska, Starostwa Jasielskiego, a także goście z zaprzyjaźnionej gminy ze Słowacji.
Marcin
