Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

„Święto Szkoły 2014” na Kołaczyckich Błoniach

0

W  niedzielę - 1 czerwca 2014 r.– na  Kołaczyckich Błoniach odbyła się po raz siódmy plenerowa impreza „Święto Szkoły” – organizowana przez nasze Liceum. W tym dniu panowała wspaniała, radosna atmosfera.

Trud organizatorów został doceniony – na Błonia przybyli tłumnie mieszkańcy Kołaczyc i okolicznych miejscowości i nawet kapryśna ostatnio aura nie popsuła szyku organizatorom. Gorące muzyczne rytmy,   taneczne popisy,   pokazy konne, lotnicze , motoryzacyjne i sportowe emocje oraz inne atrakcje  zapewniły wszystkim wspaniałą zabawę i pozwoliły spędzić miło niedzielne popołudnie.

Celem imprezy była przede wszystkim  prezentacja dorobku artystycznego i edukacyjnego szkoły. Zebrani na stadionie widzowie i uczestnicy mogli dowiedzieć się o ostatnich osiągnięciach szkoły, podziwiać występy artystyczne uczniów, obejrzeć zdjęcia prezentujące dzień powszedni i ważne wydarzenia z życia szkoły. Święto Szkoły, które gromadzi nauczycieli, uczniów i rodziców, a także mieszkańców Kołaczyc i okolic, pełni również  ważną funkcję integracyjną i kulturotwórczą.

Imprezę tradycyjnie otworzył Dyrektor Szkoły, Antoni Salacha. Powitał zebranych mieszkańców oraz  przybyłych gości, m. in, : Małgorzatę Salachę, Burmistrz Kołaczyc ,  Jana Urbana – przedstawiciela Zarządu Powiatu Jasielskiego, Józefa Kozioła – radnego Powiatu Jasielskiego, Jerzego Sypnia – Wiceburmistrza Kołaczyc.

Organizatorzy imprezy zadbali o wiele atrakcji,  by każdy uczestnik festynu mógł znaleźć coś dla siebie. Dla najmłodszych przygotowano gry i zabawy, które miały również uatrakcyjnić Dzień Dziecka:  konkursy z nagrodami, tańce, malowanie twarzy; ustawiono dmuchane zjeżdżalnie. Nasi milusińscy szaleli tam do woli, dając upust swojej niespożytej energii. Starsze dzieci z kolei wybierały przejażdżkę konną. Dużym zainteresowaniem cieszyły się występy artystyczne uczniów- bajka, popisy aktorskie i tańce. Szkolna formacja taneczna  zaprezentowała układ tańców latynoamerykański, a także pokaz tańców  narodowych.  O oprawę muzyczną zadbał zespół  „Live Band”. Gorąco oklaskiwane  były  niezwykłe umiejętności  tancerzy  ze Studia Tańca Podkarpacie oraz widowisko „Letni czas” w wykonaniu uczniów Kołaczyckiego Liceum.

Organizatorzy zatroszczyli się także o bogaty bufet. Smaczny bigos, kiełbaski  z grilla,  „chłopskie jadło”, a także  pyszne domowe ciasta zaspokoiły  gusty nawet najbardziej wybrednych smakoszy. Dzieci oczywiście „szturmowały” stoisko ze słodyczami, watą cukrową i prażoną kukurydzą.

Przez cały czas trwania  festynu prowadzona była sprzedaż cegiełek, z której dochód przeznaczony zostanie na doposażenie szkoły i internatu.  Wszyscy, którzy wsparli swoimi datkami ten szczytny cel, uczestniczyli w losowaniu nagród głównych. W ręce szczęśliwców trafiły m. in. : rower górski, trampolina, nawigacja GPS, odkurzacz, 5 szt. olejów silnikowych, 2 karnety do salonu piękności , ufundowane przez sponsorów.

Na pikniku były również sportowe emocje – mecz piłkarski licealiści vs gimnazjaliści z Kołaczyc, zakończony zwycięstwem licealistów 4 : 3. Kiedy jedni oglądali piłkarskie potyczki, inni próbowali swoich sil  swoich sił  w strzelaniu czy badali swe zachowanie w alkogoglach . Atrakcją dla zgromadzonej publiczności był pokaz modeli lotniczych oraz samolotów z Jasielskiego Stowarzyszenia „Ikar”.

Święto Kołaczyckiego Liceum  nie mogłoby się odbyć bez wsparcia  finansowego
i rzeczowego  Sponsorów, którym składamy serdeczne podziękowania za wsparcie. Są to:

  • Małgorzata Salacha, Burmistrz Kołaczyc
  • Starostwo Powiatowe w Jaśle,
  • Nadleśnictwo Kołaczyce
  • Nowy Styl, Sp. Z o. o.
  • Igmar S.J.
  • El – Mech Plast- Józef Jedziniak
  • Księgarnia „U Jacka” – Jacek Nowosielski
  • Związek Gmin Dorzecza Wisłoki
  • Firma Handlowo – Usługowa – Salmar
  • Golden Fruit
  • GrandPik – FHU
  • „Domicela” Sp. Z o. o.
  • PZU SA w Jaśle
  • „Fota” Renata Cholewiak
  • PGNiG Jasło
  • Zakład Gospodarki Komunalnej w Kołaczycach
  • PPHU „Astra” Sp. Z o. o.
  • PKS Jasło
  • „Trans – Wiert” Sp. Z o. o.
  • Justyna Bumar – kancelaria Hirundo
  • Bud – Max – Firma Budowlana
  • F. H. Germot – Hurtownia Budowlana
  • Zakład Mięsny „Trio” w Jaśle
  • „Adams” – sklep komputerowy
  • Salon Urody – Ilona Szatkowska
  • Technika Grzewcza i Sanitarna – Krzysztof Roś
  • „Kołacz” Piekarnia i Ciastkarnia – Urszula i Krzysztof Czech
  • Wojciech Nowak  - Kancelaria Prawna
  • Anna Pankiewicz
  • JCMB – I
  • BogSport – Bogdan Bara
  • Auto Marlon Serwis
  • Salon Play w Jaśle – Paweł Filip
  • „Trafunek” – Dębowiec
  • Bank Spółdzielczy w Kołaczycach
  • Jerzy Potrzeba – przew. Zarządu Miasta Brzostek
  • Szczególne podziękowania dla Stowarzyszenia „Aktywni Razem” za wynajem sali.


Nad całością  czuwała Pani Marzena Sikora, która sprawnie „dowodziła” sztabem nauczycieli i uczniów. Aktywnie w organizację i przebieg imprezy włączyli się Rodzice, podkreślając swoje zaangażowanie i  współpracę ze szkołą.

Organizatorzy dziękują  za wspólną zabawę i zapraszają  za rok!

LO Kołaczyce

Reklama

Komentarze:

Dodaj komentarz Widok:
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.