Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Sylwester na rynku przy dźwiękach muzyki mechanicznej

54

W nocy z 31 grudnia na 1 stycznia na płycie jasielskiego rynku odbędzie się – tradycyjnie już – zabawa sylwestrowa. Tegoroczny jej program stanowić będzie kontynuację formuły zeszłorocznej i próżno szukać w nim wielkich atrakcji. Nowy Rok powitamy przed ratuszem przy dźwiękach serwowanych przez DJ-a Marcusa, którego wspomagać będzie DPD.

Hucznego plenerowego sylwestra w ciągu ostatnich kilku lat mieszkańcy Jasła się nie doczekali i zapewne wielu z nich – zwłaszcza ludzie młodzi – po cichu liczyło na tegoroczny przełom i imprezę z prawdziwego zdarzenia. Ta jednak nie będzie miała miejsca – nie tylko w tym roku, ale i z dużym prawdopodobieństwem w latach następnych.

Janusz Szewczyk, Dyrektor Jasielskiego Domu Kultury – instytucji realizującej przedsięwzięcie – rezygnację z wielkoformatowych zabaw sylwestrowych na jasielskim rynku tłumaczy w następujący sposób: - Większość miast, przynajmniej tych mniejszych – mówiąc kolokwialnie – schodzi z tej imprezy ze względu na koszty jej zorganizowania. Gwiazdy żądają bardzo wysokich honorariów, do tego dochodzą sprawy związane z postawieniem sceny, całą logistyką, czy wynajmem ochrony. My, jako organizatorzy sylwestra na rynku, w związku z ograniczonym budżetem na ten cel, postawiliśmy na skromną formę powitania Nowego Roku. Za oprawę muzyczną odpowiadać będzie didżej, który zaprezentuje muzykę mechaniczną, odbędzie się też konkurs butelkowy o charakterze ekologicznym – do specjalnie ustawionych koszy można będzie wrzucać butelki po szampanie, uzyskane z tego tytułu bony wezmą udział w losowaniu atrakcyjnych nagród. O północy będą miały miejsce – tradycyjnie już – noworoczne życzenia.

Zdaniem Dyrektora Szewczyka przeznaczanie dużych kwot pieniężnych na organizację zabawy sylwestrowej na rynku nie ma większego sensu. - Te środki warto zainwestować w imprezę, która odbędzie się w bardziej dogodnym terminie, taką jak np. Dni Jasła. Koszty sylwestra z prawdziwego zdarzenia są zbyt duże i taka impreza nie byłaby opłacalna – jeśli normalnie za wynajem sceny, nagłośnienie i oświetlenie trzeba zapłacić ok. 15 tysięcy, to z uwagi na specyfikę i wyjątkowość sylwestrowej nocy kwota ta byłaby zapewne znacznie większa. Nie mówiąc już o kosztach sprowadzenia gwiazdy, które są olbrzymie, a mniej popularnym wykonawcom również trzeba sporo zapłacić. Do tego wynajem ochrony na wielką imprezę to koszt ok. 5-8 tysięcy, estrady – od 15 do 20 tysięcy, zorganizowanie pokazu fajerwerków – ok. 10 tysięcy, wszelkie kwestie wiązane z tantiemami też kosztują, do tego trzeba doliczyć podatki, vaty, ubezpieczenia. Łącznie taka huczna zabawa może w sylwestra kosztować nawet 60 tysięcy złotych. My w Jaśle nie jesteśmy w stanie konkurować z Wrocławiem, Sopotem czy Warszawą z prostych względów – tam duży wkład w organizację tego typu wydarzeń mają stacje telewizyjne, które je transmitują i liczni sponsorzy.

Sylwester w skromnej oprawie może być przeprowadzony, co podkreśla dyrektor Jasielskiego Domu Kultury, z wykorzystaniem własnego kapitału – co znacznie obniży koszty przedsięwzięcia. Przy użyciu posiadanego sprzętu nagłaśniającego, który w kontekście małej imprezy zdaje się być wystarczający, koszt tegorocznej zabawy przed ratuszem – uwzględniający zapłatę dla didżeja, ochrony, ambulans oraz światła i nagłośnienie – wyniesie maksymalnie 8 i pół tysiąca złotych. - Wynajmując ochronę powinniśmy zmieścić się w kwocie 3 tysięcy złotych, za karetkę, która również w przypadku każdej imprezy masowej jest wymagana zapłacimy tysiąc zł. Za pokaz fajerwerków, prąd czy toalety typu toi-toi odpowiada Urząd Miasta. Janusz Szewczyk dodaje również, iż droga, którą w kontekście imprezy sylwestrowej obrali organizatorzy wynika z chęci racjonalnego dysponowania ograniczonym budżetem. Myślę, że to jest rozsądne. Z tego, co wiem, miasta takie jak Sanok, Krosno czy Nowy Sącz wykazują względem sylwestra podobną postawę, a nawet bardziej restrykcyjną, bo tam nie robią w ogóle żadnych imprez plenerowych. Znalezienie sponsorów zabawy sylwestrowej jest trudną rzeczą, wsparcie wydarzeń bardziej medialnych, które odbijają się szerokim echem w skali kraju jak np. Dni Jasła, Dni Wina czy Jasielskie Spotkania z Teatrem dzięki informacjom na ich temat w prasie, radiu i telewizji przynoszą inwestorom korzyści zwrotne, sylwester takich profitów nie może im zapewnić.

Czy ekonomiczna forma powitania Nowego Roku przed miejskim ratuszem zadowoli mieszkańców Jasła? Zapewne i w tej kwestii głosy jak zwykle będą podzielone, gdyż, jak to się mówi, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Jedno jest pewne – impreza, mimo swoich niewielkich rozmiarów z pewnością nie zdoła umknąć uwadze lokatorów kamienic usytuowanych wokół płyty rynku gdyż muzyka mechaniczna, serwowana nawet ze schodów jasielskiego magistratu nie uczyni sylwestra mniej hucznym od innych imprez organizowanych w centrum miasta, przynajmniej w dosłownym tego słowa znaczeniu. Ale jeśli decybele mają już wstrząsnąć, to kiedy, jak nie właśnie w noc sylwestrową?

Jakub Hap

Reklama

Komentarze: 51

Dodaj komentarz Widok:
2
@ fdsfaw
dnia 17.12.2013, 18:22 · Zgłoś
carter MASZ RACJE!!!

Dj Marcus czy DPD grają przynajmniej coś robią i zarabiają na życie. 90% osób komentujących na portalach internetowych to osoby wieku 13-16 lat mało osoby wiarygodne jak i reprezentatywne w swoich wypowiedziach a tym bardziej nie wspomnę już o odpowiedzialności za ubliżanie i zniewagę osób trzecich w swoich postach, co akuratnie tym się pewnie zajmą odpowiednie służby. Niech dają zarobić swoim podatek zostaje w mieście a co za tym, idzie... inwestycje oraz większe imprezy. Pomyślcie trochę dorośle czasami. Bo inteligencją to raczej nie zabłysnęli niektórzy.
Mi się podoba jak grają i to jest najważniejsze :)
Odpowiedz
-1
@ @żaba
dnia 13.12.2013, 19:04 · Zgłoś
imprezy w jaśle są fatalne nikt nie stARA SIĘ zorganizować porządnej imprezy żeby można było się dobrze bawić zawsze brakuje pieniędzy żal i żal
zróbcie dobrą chodz raz impreze dobrwgo sylwestra i super będzie
Odpowiedz
1
@ karolek
dnia 13.12.2013, 16:39 · Zgłoś
dobry pomysl bo wreszcie nie bedzie mnie ciagnelo na ten rynek w srodku nocy,bo i z czego sie tu cieszyc jak ludziska bieduja i brakuje na wszystko,a tylko strasza podwyzkami na poczatku roku ,a w tv to jest co tylko zywnie sie podoba i usiasc w ciepelku mozna i dobrze sie wyspac i szampana tez mozna wypic
Odpowiedz
-1
@ gosciu
dnia 11.12.2013, 13:23 · Zgłoś
hahahahaha no tojaslo bd mialo sywletra :D
Odpowiedz
0
@ :)
dnia 11.12.2013, 02:21 · Zgłoś
No tak Jasło lubi sie bawić tylko polityków ma do [...] :) jak ktoś był mądry to już dawno wiedział ze na rynek nie pójdzie. Przecież z roku na rok jest tylko gorzej :) ale w tym roku dali ciala totalnie. może jak sprzedadzą auta i dadzą trochę od siebie to będzie ich stać. Bo dostają dużo za [...] w stołek.
Odpowiedz
7
@ Carter
dnia 10.12.2013, 14:54 · Zgłoś
Czytając niektóre brednie, tylko i wyłącznie chce mi się śmiać, i to z tych osób, które piszą negatywne opinie na temat osób, które będą prowadziły tegorocznego sylwestra w Jaśle... Darmowy dla mieszkańców Sylwester na rynku w Jaśle to jedna z ofert spędzenia tego wieczoru, w tym miejscu, a nie innym... tak samo jak inne oferty w lokalach, na domówkach itd... Nie podoba się oferta sylwestra na rynku, szukaj czegoś innego, w gronie znajomych pod mostem, w domu przed tv, w restauracji, w której gra odpowiedni dla Ciebie zespół itp... nie powinno obrażać się osób, które zagrają w tym dniu na rynku, a już co Szpak czy Mijal z tegorocznym sylwestrem mają wspólnego, że niektórzy schodzą na ich temat, żal, to już [...] jest :/ ..przecież gusta są różne, a co kogo obchodzi jaki kto ma gust i że komuś się nie podoba jak Dj Marcus czy DPD grają, bo ktoś lubi disco polo, a nie taką muzykę jaką oni grają..nie podoba się to na potańcówkę do domu ludowego tam zazwyczaj jakaś orkiestra gra, więc i disco będzie i prywatki itd i się wybawicie, po co kogokolwiek obrażać, jednemu się podoba, a drugiemu nie..nikomu nigdy nie dogodzi i taka jest prawda, ale obrażanie kogoś, robienie złej opini, publiczne wypisywanie ulicy na której jakaś osoba mieszka, wspominanie o częściach garderoby które kogoś uwierały czy nie..to jest dopiero dno i [...]. Trochę kultury i szacunku dla innych - to do zazdrośników piszących negatywne komentarze :)

Udanego Sylwka, Pozdrawiam :)
Odpowiedz
-1
@ głupota
dnia 10.12.2013, 09:23 · Zgłoś
jeżeli dalej tak bedziecie stawiac sprawe m.in ' Jasła nie stac na dobra impreze, impreza bedzie uboga' to niestety ale malo odob przyjdzie na sylwestra bo jedna czesc przeczyta to co tutaj jest napisane a druga czesc powie ze bedzie takie dno jak w tamtym roku! Właśnie jezeli chcecie aby mieszkancy Jasla czuli sie tu dobrze musicie ich zachecsc do imprez itd. narzekacie, ze nie ma pieniedzy na sylwestra to po co teraz te swiatla kolo rynku?! wieksze korki przez to sa a jak beda swieta to juz nie wdpominam. jakos jak nie bylo tych swiatel to nikt sie nie awanturowal. pozdrawiam :)
Odpowiedz
-1
@ Yarmułkanty
dnia 09.12.2013, 23:55 · Zgłoś
jak władza taki sylwester.mechaniczny!!!
Odpowiedz
2
@ Jaślanin
dnia 09.12.2013, 16:04 · Zgłoś
Jeszcze się taki nie urodził w 2013 roku żeby każdemu dogodził xD
Odpowiedz
3
@ tak
dnia 08.12.2013, 16:37 · Zgłoś
Bardzo sluszna decyzja,kazdy moze zdecydowac gdzie spedzic sylwestra.Pora letnia jest odpowiedniejsza dla imprez w plenerze.Pozdrowienia z Wietrznego Miasta USA.
Odpowiedz
0
@ lalunia1990
dnia 08.12.2013, 14:00 · Zgłoś
ha ha ha parodia !@ xD w takim razie lepszy bedzie Sylwester z Polsatem w ciepłym domu ! Gratulacje ;)
Odpowiedz
-3
@ gość
dnia 08.12.2013, 13:07 · Zgłoś
klsdjfopewis dużo się nie pomyliłem. Rezydent potańcówek w Kołaczycach festynów w Dębowcu i MIEJSKICH dyskotek w Jaśle hehe. Jaślanie bawcie się dobrze...
Odpowiedz
-1
@ gyti
dnia 08.12.2013, 11:20 · Zgłoś
a czego na portalu nie jset wyświetlona akcja kibiców Czarnych którą zrobili w szpitalu dla dzieci ???
wyciągnęli pieniadze z własnej kieszeni by dzieci były szczęsliwe...
miasto takiej akcji nie potrafi zoorganizować

a ''stadionowi bandyci'' bo tak ich nazywacie potrafia , potrafią bardzo dużo ...

naprawde to bardzo przykro mówić ale miasto jest zarządzane w zły sposób żeby nie powiedzieć że przez nieodpowiednich ludzi ...
Odpowiedz
1
@ qwerty
dnia 08.12.2013, 11:15 · Zgłoś
każdy wyraża swoją opinie ??? ok prosze:
Kołaczyce stać na imprezy choć to jest jeszczcze mniejsze miasto jakie uwazacie za Jasło
i co ??? no i sie pytam co ???
moim zdaniem miasto Jasło schodzi na psy...
a przykroo mi to mowic ...
inwestycje są w światła które są wogóle nie potrzebne mowie o tych które teraz postawiono na K.Wielkiego informacja o autobusach postawiona kilka lat wczesniej którA Jjest jeszczce bardziej nie potrzebna i wiele takich ...
bilans :
zero porzadnego sylwestra
spadek Czarnych do niższej ligi i można by było jeszczce wymieniać ...
bo na to co potrzebne dla miasta jak zwykle funduszy nie ma...
czym my bedziemy zaniedługo reprezentować miasto ze sie tak zapytam???
Odpowiedz
-3
@ marjod
dnia 08.12.2013, 09:52 · Zgłoś
powinni zaprosić szpaka on przecież zawsze daje niezapomniane imprezy he he
Odpowiedz
0
@ P
dnia 13.12.2013, 06:57 · Zgłoś
Czasamii tak
Ale on z Jasła to heheheh Akurat jest w Jaśle teraz
Odpowiedz
-1
@ gazda syćkich gazduff
dnia 07.12.2013, 17:53 · Zgłoś
a ja zapodam alkohol do [...], cos sobie z nowości na DVD obejrzę - może w TV w obcojęzycznych stacjach coś będzie po angielsku albo niemiecku - i czkam obojętnie na jazgotliwą zgraję sterczącą na zimnie na rynku. DJe i pozostały [...] mi wisi.
Odpowiedz
-1
@ 33333333
dnia 07.12.2013, 17:50 · Zgłoś
jak co roku bedzie do [...]
Odpowiedz
-5
@ Sylwestrówka
dnia 07.12.2013, 17:46 · Zgłoś
Totalne dno. "(...) na organizację zabawy sylwestrowej na rynku nie ma większego sensu. - Te środki warto zainwestować w imprezę, która odbędzie się w bardziej dogodnym terminie, taką jak np. Dni Jasła." Taaa a wtedy główną gwiazdą będzie Szpak albo Mijal, oj Jasełko [...];p Dużo mniejsze miasteczka organizują super koncerty w lecie i jakos miają fundusze na zaproszenie np. Kombii czy Wilki i zabawa jest naprawde nieprzeciętna.
Odpowiedz
2
@ wiola
dnia 08.12.2013, 07:05 · Zgłoś
a to jedż sobie albo idz do małego innego miasteczka na imprezę i słuchaj KOMBI. ale szał.o jojoj.a tak zostaniesz w Jaśle na rynku ,[...] ,i zabawa będzie dla Ciebie nieprzeciętna.
Odpowiedz
1
@ P
dnia 13.12.2013, 06:55 · Zgłoś
na dniach wina był liber i mijal :3
Odpowiedz
2
@ Sven
dnia 07.12.2013, 17:43 · Zgłoś
Jak zwykle szpaka którego uwiera body nie będzie... :( Chociaż jedna impra bez niego
Odpowiedz
0
@ P
dnia 13.12.2013, 06:54 · Zgłoś
Już drugaa
Odpowiedz
6
@ młody
dnia 07.12.2013, 17:02 · Zgłoś
O co Halo. Jedziesz do Krakowa masz gwiazdy i transmisję w TVN, siedzisz w domu TVN, idziesz na rynek i masz te same piosenki, Dj nie siedzi za kotarą tylko oficjalnie puszczapłyty i nikt nie udaje że gra.
Odpowiedz
13
@ ona
dnia 07.12.2013, 13:58 · Zgłoś
A może by tak tym razem nikt nie poszedł na jasielski rynek? skutek byłby imponujący, bo narzekać każdy umie, a co roku łazi tak, czy siak...
Odpowiedz
8
@ PAWEŁ
dnia 08.12.2013, 19:38 · Zgłoś
Doskonały pomysł.Trza pokazać [...] tym co drwią z podatników!
Niech sami słuchają i tańczą przed mechano godzillą do świtu o szklance mleka z MOPS-u!
Odpowiedz
0
@ ubka
dnia 07.12.2013, 11:48 · Zgłoś
teraz to napewno na niego w nastepnych wyborach zaglosuja jak on takie [...] imprezy serwuje jaslanina wstyd!!! i jeszcze raz wstyd!!!
Odpowiedz
1
@ PAWEŁ
dnia 07.12.2013, 10:56 · Zgłoś
Tego się należało spodziewać.Dobrze,ze jest informacja,która pozwoli większości Jaślan zaplanować godne spędzenie czasu Sylwestra poza Jasłem,lub choćby w domu przed TV!!! Ale też należy pochwalić konsekwencje ratusza.Jak [...]ostwo to cały rok i w pełnej gali nawet z opcją na 2014 rok(do jesieni przynajmniej)!
Odpowiedz
3
@ ubka
dnia 07.12.2013, 11:34 · Zgłoś
A pamietacie Słowa pana burmistrza przed wyborami jaslanie lubia sie bawic wlasnie widac jakie [...] imprezy nam serwuje
Odpowiedz
-1
@ MARJOD
dnia 07.12.2013, 09:39 · Zgłoś
trzy imprezy w okresie letnim nie były organizowane przez miasto lecz przy współpracy z nim a jak mają wyglądać imprezy to niech wyjadą całkiem nie daleko np. osiek a o skromnym budrzecie to niech nie mówią jak mają robić hałę to niech nie robią nic pewno główmą nagrodą będzie uśmiech burmistrza i to na zdjęciu bo w tym czasie będzie balował za pozostałą kasę gdzie indziej
Odpowiedz
6
@ młody
dnia 08.12.2013, 15:42 · Zgłoś
Faktycznie "budrzet" nieciekawy:-)))
Odpowiedz
9
@ jaślan
dnia 08.12.2013, 19:39 · Zgłoś
MARJOD i tak nie zrozumie o co chodzi.
Odpowiedz
-1
@ ubka
dnia 07.12.2013, 08:35 · Zgłoś
Bedzie tosamo [...] co w tamtym roku to wole sie na[...] w domu przed telewizorem ogladnac jakies show niz isc na ten jasielski [...] rynek jak ma byc jedno i to samo [...] co w tam tym roku
Odpowiedz
8
@ xdere
dnia 07.12.2013, 06:53 · Zgłoś
przyjedzie traktor z bronami i kombajn na rynek i będą gazować który głośniej i to jest właśnie muzyka mechaniczna
Odpowiedz
10
@ lol
dnia 07.12.2013, 06:10 · Zgłoś
"muzyka mechaniczna"?! a co to takiego?
Odpowiedz
0
@ ...
dnia 09.12.2013, 10:21 · Zgłoś
Jarecki będzie szlifierką szorował mikrofon :) to jest muzyka mechaniczna :)
Odpowiedz
17
@ xx
dnia 06.12.2013, 23:13 · Zgłoś
Kołaczyce czy Osiek potrafią dobrą impreze zrobic, a Jasło nie:( I ciekawe że pan szewczyk i reszta nie mówią że "nie ma sensu tyle pensji płacić [...] z za biurek" bo większość z nich [...]a tam robi.
Odpowiedz
7
@ ja
dnia 07.12.2013, 09:57 · Zgłoś
to Kołaczyce coś robią w tym roku? bo jak na razie to tylko jedna impreza sylwestrowa była w Kołaczycach...
Odpowiedz
6
@ Tarzan-zan
dnia 07.12.2013, 11:50 · Zgłoś
no robią robią :) będzie stało lodowisko za 30 tysięcy :) ale tym razem wyleją w nim stary olej i będzie się można poślizgać pomimo + 10 stopni C :)
Odpowiedz
3
@ Ja
dnia 09.12.2013, 10:43 · Zgłoś
W Osieku to tylko lubią się bawić,ale jaki jest stan dróg to tym już nikt się nie interesuje! Nie ma co chwalić włodarzy wioski.
Odpowiedz
1
@ P
dnia 13.12.2013, 06:51 · Zgłoś
Heh W Osieku tych wakacji w sierpniu na początku zdarzyło być mi a kocercie ENEJ i przy tym sie postarali A drogi to jakaś kompletna masakra co jechałam na koncert to kurde s[...]łam w aucie !
Odpowiedz
-27
@ xx
dnia 06.12.2013, 23:10 · Zgłoś
jak zwykle dno:(
Odpowiedz
44
@ l
dnia 06.12.2013, 22:32 · Zgłoś
Słusznie, impreza na jasielskim rynku w środku zimy to nieporozumienie. W Jaśle jest za mało ludzi, już nawet w lecie na dniach miasta czy wina, przy ładnej pogodzie, frekwencja jest średnia, albo mała. Nie ma zatem sensu wydawać wielkich pieniędzy, nie ma dla kogo po prostu.
Odpowiedz
4
@ lato
dnia 09.12.2013, 22:13 · Zgłoś
akurat jak było lato z radiem ludzi było tyle że ciężko było się wcisnąć a przecież boisko MOSiR to większy obiekt od rynku, po prostu ludzie nie mają po co przyjść nic ciekawego się nie dzieje :D
Odpowiedz
2
@ P
dnia 13.12.2013, 06:49 · Zgłoś
Zgodzę się ale też widać ze sie starają to fakt jasło jest małe mmiasto a OSiek to jest Gmina a tam zaprosili zespół ENEJ . Ale w sumie Gmina potrafi miec więcej kasy niż czasami najzwyklejsze miasto nie ? To różnie bywa Ale jak Będzie Dj Marcus to sie opyla iśc :3
Odpowiedz
9
@ skąpiec
dnia 06.12.2013, 22:14 · Zgłoś
Jak wróci Kurowska, to zrobi imprezę za 120mln PLN!!!
Odpowiedz
12
@ l
dnia 07.12.2013, 15:31 · Zgłoś
i miasto pójdzie z torbami
Odpowiedz
35
@ młody
dnia 06.12.2013, 22:11 · Zgłoś
No to się zacznie:-) Cokolwiek zrobią...będzie żle! Ale przynajmniej nie będzie komentarzy że pracy nie ma, pieniędzy nie ma a oni sie bawią i lansują. Fakt, w lecie było 3 duże imprezy a w zimie to ryzyko bo wystarczy że wyskoczy minus dwadzieścia stopni i wszystko na nic, a dla godziny zabawy szkoda kasy.
Odpowiedz
7
@ Tarzan-zan
dnia 07.12.2013, 00:59 · Zgłoś
czyli wielkiego ugotowanego szpaka nie bedzie...
Odpowiedz
-4
@ Jaślok
dnia 09.12.2013, 15:52 · Zgłoś
jasielska [...]nia ;)
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.