Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Szczególne wyróżnienie dla Igora Sudyki - ucznia Szkoły Podstawowej nr 2

18

Samorząd Województwa Podkarpackiego, w ramach programu wspierania młodzieży uzdolnionej „Nie zagubić talentu”, od lat wspiera utalentowanych uczniów, studentów, sportowców. Wśród nagrodzonych znalazł się Igor Sudyka, uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle.

 

Ideą programu „Nie zagubić talentu” jest wsparcie uzdolnionej młodzieży, aby mogła rozwijać swoje pasje i uzdolnienia, a dzięki temu  zdobywać kolejne laury, tytuły, nagrody. Stypendia przyznawane są w dwóch kategoriach – za wybitne osiągniecia naukowe i artystyczne. - Cieszę się i jestem dumny, że mamy na Podkarpaciu tak wielu utalentowanych młodych ludzi, którzy reprezentują tyle dziedzin nauki i sztuki. To do Was należy przyszłość! -  mówił marszałek Władysław Ortyl  podczas gali wręczenia stypendiów w ramach Programu wspierania młodzieży uzdolnionej „Nie zagubić talentu”, która odbyła się w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu.

Igor już po raz drugi został stypendystą Programu wspierania młodzieży uzdolnionej „Nie zagubić talentu” za wybitne osiągnięcia naukowe. Jego najważniejsze osiągnięcia to: Finalista XVII  Ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej Juniorów organizowanej przez Stowarzyszenie na rzecz Edukacji Matematycznej, Laureat XXI  Podkarpackiego Konkursu Matematycznego im. Franciszka Leji organizowanego przez Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie, Laureat Mistrzostw Polski w Grach Matematycznych i Logicznych organizowanych przez Politechnikę Wrocławską, Laureat Ogólnopolskiego Maratonu Matematycznego „Banachiada” organizowanego przez Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu, Laureat Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego „1 z 10” organizowanego przez Szkołę Podstawową im. prof. Jana Czekanowskiego w Cmolasie, Laureat XX Jasielskiego Konkursu Matematycznego im. Hugona STEINHAUSA – dla klas 1 szkół średnich organizowanego przez I LO w Jaśle, Laureat XX Jasielskiego Konkursu Matematycznego im. Hugona STEINHAUSA – dla klas 8 szkół podstawowych organizowanego przez SP nr 2 w Jaśle, Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego organizowanego przez Akademię Nauk Stosowanych w Tarnowie, Finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Chemii organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Laureat 3 Wojewódzkiego konkursu chemicznego organizowanego przez I LO w Krośnie, Laureat Powiatowego Konkursu Chemicznego „Młody chemik eksperymentuje” organizowanego przez I LO w Jaśle, Finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Fizyki organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

W XV edycji programu stypendia trafiły do 125 młodych talentów. Zarząd województwa zdecydował także o przyznaniu 138 nagród indywidulanych za osiągniecia naukowe oraz 8 nagród zespołowych – trzech dla zespołów za osiągniecia  naukowe oraz pięciu za sukcesy artystyczne.

Wśród tegorocznych stypendystów są przedstawiciele bardzo wielu dziedzin, dyscyplin i sfer nauki i sztuki. Są utalentowani chemicy i instrumentaliści,  wokaliści i matematycy, plastycy, recytatorzy, ludzie teatru. W prestiżowym gronie znaleźli się także przyszli lingwiści i innowatorzy, młodzi poeci, fotograficy, malarze, wynalazcy oraz tancerze.

Składamy serdeczne gratulacje dla Igora, jednocześnie jesteśmy pełni uznania za trud i zaangażowanie włożone w nieustanne podnoszenie umiejętności! 

Biuro Prasowe UMWP/Urząd Miasta w Jaśle

Napisany dnia: 23.11.2022, 07:57
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Oro
dnia 23.11.2022, 08:06
Ocena
komentarza:
29
Gratulacje.
@ a.lechowski
dnia 23.11.2022, 08:31
Ocena
komentarza:
32
Wielkie Gratulacje-Odniesiony sukces jest nagrodą za Twoje zaangażowanie, pracowitość i uznaniem dla Twojego talentu. Ps. mieszkaniec Oś. Kaczorowy.
@ mona
dnia 23.11.2022, 08:39
Ocena
komentarza:
32
Pięknie Chłopaku, tak trzymaj, wiedza to coś czego Ci nikt nie zabierze, a jak dodasz do tego trochę pracy, to sukcesy przed tobą!!!
@ Mieszkaniec
dnia 23.11.2022, 08:54
Ocena
komentarza:
22
gratulacje!!!
@ Ewelina
dnia 23.11.2022, 10:04
Ocena
komentarza:
9
Gratuluję serdecznie!
@ wykładowca
dnia 23.11.2022, 10:11
Ocena
komentarza:
10
Brawo! Chłopak na pewno nie będzie zaocznie studiował turystyki i hotelarstwa przez 9 lat.
@ Ola
dnia 24.11.2022, 13:35
Ocena
komentarza:
5
No i co wzwiasku z tym panie wykładowco .Znamy ludzi co nie szastają dyplomami renomowanych uczelni i kilku kierunków , każdy ma jakiś cel , nie koniecznie musi być naukowcem , może też być hotelarzem czy przewodnikiem dla innych. Żyją godnie , pracują uczciwie .Chłopakowi życzę jak najlepiej , oby w życiu osiągnął sukces i miał szacunek do innych beż względu na tytuły .
@ Miąższ
dnia 23.11.2022, 12:40
Ocena
komentarza:
10
Brawo Igor!
Rozwijaj się i pryskaj z tej krainy jak najszybciej.
To nie jest kraina dla ludzi zdolnych i wykształconych - wystarczy prześwietlić wykształcenie naszych rajców miejskich.
@ Nemo ogromne gratulacje,
dnia 23.11.2022, 18:54
Ocena
komentarza:
6
Ogromne Gratulacje Ogon cieszę się razem z Toba
@ Sukces
dnia 23.11.2022, 19:14
Ocena
komentarza:
6
Ogromny sukces Igora i innych wyróżnionych, tym większy, że osiągnięty w warunkach polskiego, opresyjnego modelu edukacji. Gratulacje!
Jaka powinna być edukacja? Można przeczytać porównanie z modelem fińskim, na adresie:
[...]
@ dragoness
dnia 23.11.2022, 19:53
Ocena
komentarza:
8
Zażalenia proszę kierować na Aleję Szucha. Igorowi natomiast serdecznie gratuluję.
@ Mirosław
dnia 23.11.2022, 20:23
Ocena
komentarza:
-5
Na Alei Szucha lokatorzy się zmieniają a system szkolnictwa w Polsce nie. Podobnie jak nauczyciele
@ Para w gwizdek
dnia 23.11.2022, 20:53
Ocena
komentarza:
5
O ile większe sukcesy mogliby osiągnąć uczniowie nie tylko tak zdolni jak Igor gdyby model edukacji był bardziej przyjazny i choć częściowo zainteresowany indywidualnym podejściem do ucznia.
Ile podobnych (większych lub mniejszych) talentów zostało zmarnowanych, ile stresów i nerwic szkolnych można przypisać naszej "edukacji" ?
Zapracowani i utopieni w biurokracji szkolnej nauczyciele widzą, jak często para idzie w gwizdek.
@ olt
dnia 24.11.2022, 13:13
Ocena
komentarza:
5
Takie "perełki" to rzadkość ...pogrzebałem w necie i to znalazłem,widać talent od początku edukacji, widzę też tu wielki wkład rodziców i nauczycieli ,oby w naszym mieście było więcej IGORÓW.Igorowi życzę dalszych sukcesów.

W ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Archimedes Matematyka – Plus tytuł laureata z wyróżnieniem (wszystkie zadania bezbłędnie wykonane) otrzymali:Igor Sudyka z klasy 3 oraz Anna Maciejczyk z klasy 5.

Dnia 26.04.2018 w Szkole Podstawowej Nr 12 odbył się Powiatowy Konkurs "Matematyczny As" dla uczniów klas trzecich. Uczeń klasy 3b Igor Sudyka zajął w nim I miejsce otrzymując tytuł "Matematycznego Asa". Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły: Igor Sudyka (z klasy 5b) zajął 2 miejsce w XVII Mistrzostwach Polski w Grach Matematycznych i Logicznych.
@ Adam Góra
dnia 23.11.2022, 19:49
Ocena
komentarza:
7
Gratulacje. Z dalekiego australijskiego lądu życzę Igorowi samych sukcesów i spełnienia marzeń. Z Jasła wywodzi się wiele wybitnych osób, które realizują się w każdym zakątku świata. 40 lat temu opuściłem i Jaslo i Polskę ale tęsknię codziennie.
@ Jarek z Nowogrodzkiej
dnia 24.11.2022, 11:23
Ocena
komentarza:
-7
Kogo to interesuje że mieszkasz w Australii? Chciałeś się pochwalić czy pożalić? A jak tęsknisz to wróć do Kraju mlekiem i miodem płynącego a nie płacz.
@ As
dnia 24.11.2022, 17:41
Ocena
komentarza:
3
Ale ci się ulało typowy przedstawicielu pisowego suwerena
@ Marta
dnia 25.11.2022, 00:02
Ocena
komentarza:
1
Uciekaj chłopaku z Jasła bo trafisz do generatora GEN
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • W Łężynach pijany kierowca samochodu ciężarowego wjechał do rowu

   

  W Łężynach ok. godz. 16:40 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu ciężarowego. Kierujący pojazdem obywatel Rumunii miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna z obrażeniami głowy trafił do jasielskiego szpitala.

 • Zainwestuj w ciepło z firmą JanDro. Skorzystaj z mikołajkowej oferty na instalacje grzewcze

 • Mikołajki tuż, tuż. Niespodzianki filmowe od kina Helios Krosno dla młodych kinomanów

   

  Krośnieńskie kino Helios nie przestaje zaskakiwać kinomanów ciekawymi propozycjami w ramach Projektów Specjalnych. W kolejnym tygodniu repertuarowym Helios Krosno pokaże na dużym ekranie film "Silent Twins". Z okazji mikołajek, kino przygotowało także solidną porcję filmów dla najmłodszych widzów.

 • Była pracownica DPS w Foluszu stanie przed sądem. Prokuratura postawiła kobiecie 32 zarzuty

   

  Przed tygodniem, do Sądu Rejonowego w Jaśle trafił akt oskarżenia przeciwko byłej pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Foluszu. W efekcie prowadzonego od ponad roku śledztwa, Prokuratura Rejonowa w Jaśle postawiła kobiecie łącznie 32 zarzuty. Dotyczą one przestępstw fałszowania dokumentów oraz przywłaszczenia rzeczy.

 • Podwyżka opłat za odbiór śmieci stała się faktem

   

  Radni Rady Miejskiej Jasła podjęli decyzję w sprawie wysokości opłat z tytułu odbioru odpadów komunalnych na terenie miasta. Stawka wzrośnie z 29,17 zł do 35 zł od osoby. Podwyżka nie pozwoli jednak na pełne zbilansowanie kosztów funkcjonowania systemu gospodarowania odpadami. Miasto będzie musiało pokryć różnicę z dochodów własnych gminy, niepochodzących z pobranej opłaty a odbiór śmieci. Chodzi o kwotę 1 245 600 zł, którą urzędnicy muszą znaleźć w miejskiej kasie.

 • Ponowna decyzja w sprawie wysokości opłat za odbiór śmieci już jutro

   

  W ubiegłym tygodniu Rada Miejska Jasła nie zgodziła się na podniesienie opłaty za odbiór odpadów komunalnych z 29,17 zł na 39 zł od osoby. Przeciwko przyjęciu uchwały w sprawie podwyżek zagłosowało szesnastu radnych. Wszyscy mieli jednak świadomość tego, że przeprowadzone 21 listopada br. głosowanie, nie zamyka sprawy. Z istotnym dla miasta i jego mieszkańców problemem, radni zmierzą się ponownie już jutro. Tym razem magistrat zaproponował ustalenie stawki na poziomie 35 zł.

 • Niezwykła twórczość Antoniego Bolka z Załęża

   

  Miło nam Państwa poinformować, że Muzeum Regionalne im. dr. S. Kadyiego w Jaśle finalizuje projekt związany z twórczością Antoniego Bolka z Załęża. Początki pasji Antoniego Bolka sięgają lat 60. Od tego czasu, za sprawą swojej niesłabnącej pracy twórczej stał się najbardziej rozpoznawalnym rzeźbiarzem regionu jasielskiego.

 • Odwiedź Planetę Psa ze swoim pupilem i korzystaj z rabatów

   

  Salon groomerski Planeta Psa zajmuje się kompleksową pielęgnacją psów wszystkich ras. Doświadczony zespół dba o to, aby każdy pupil cieszył się piękną i odżywioną sierścią. Odwiedzając Planetę Psa oszczędzisz również pieniądze. Już przy pierwszej wizycie w salonie, każdy klient otrzyma zniżkę -5% na kompleksową usługę pielęgnacji psa.

 • Niebywały sukces Tomasza Krupy i Szymona Białego. Uczniowie jasielskich szkół muzycznych pokazali klasę na międzynarodowym konkursie w Jastr

  Uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Jaśle oraz Prywatnej Szkoły Muzycznej I i II st. w Jaśle zdobyli najwyższe laury na XIII Międzynarodowym Konkursie „Instrumenty Dęte” w Jastrzębiu Zdroju, do którego zgłosiła się rekordowa liczba 270 uczestników. 12-letni Tomasz Krupa grający na puzonie zajął I miejsce, z kolei 18-letni tubista Szymon Biały uplasował się na III miejscu...

 • Troje kandydatów walczyć będzie o urząd wójta gminy Tarnowiec

   

  Do przedterminowych wyborów wójta gminy Tarnowiec pozostało zaledwie kilka tygodni. Wyborcy pójdą do urn 8 stycznia 2023 r. O urząd ubiegać się będzie troje kandydatów.

 • Trwa remont drogi wojewódzkiej na odcinku od Kątów do Krempnej

   

  Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie, przystąpił w listopadzie do realizacji zadania inwestycyjnego polegającego na przebudowie nawierzchni odcinka DW992 od Kątów do Krempnej. Prace rozpoczęły się dwa tygodnie temu. Potrwają do 15 grudnia br. Łącznie przebudowane zostanie około 3 km drogi.

 • Wały przeciwpowodziowe ochronią mieszkańców przed wielką wodą

  W Osobnicy powstał kolejny odcinek 1,5 km wałów przeciwpowodziowych rzeki Ropy. Inwestycja została zrealizowana w ciągu 10 miesięcy i kosztowała ponad 10 mln zł. Jest to drugi etap budowy wałów przeciwpowodziowych..

 • Matka i córka na ławie oskarżonych. Rozpoczął się proces w sprawie znęcania się nad kotami

  Małgorzata i Aleksandra Sz. prowadziły hodowlę kotów rasy maine coon w Jaśle. Po tym, jak inspektorzy OTOZ-u odkryli zaniedbania kobiet wobec zwierząt sprawa trafiła do sądu. W Sądzie Rejonowym w Jaśle zapadł wyrok nakazowy, od którego odwołała się prokuratura i OTOZ. W końcu sprawa trafia przed sąd I instancji. W minioną środę rozpoczął się proces w tej sprawie.

 • Przeżyj mundialowe emocje z Jasielską Manufakturą Smaku

  Jasielska Manufaktura Smaku zaprasza do wspólnego kibicowania wszystkich fanów piłki nożnej w najlepszym, mundialowym wydaniu. Piłkarskimi emocjami możecie delektować się tutaj każdego dnia od godz. 14.

 • Licealiści zorganizowali charytatywny turniej piłkarski. Dochód z imprezy trafi na leczenie Paulinki Okarmy z Jasła

   

  Hala sportowa Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle stała się dzisiaj areną piłkarskich zmagań w ramach turnieju „Football for Charity”. Chodziło jednak nie tylko o sportową rywalizację i zabawę w gronie rówieśników.

 • Mieszkańcy Jasła zapłacą wyższe podatki od nieruchomości

   

  Od 1 stycznia 2023 r. w Jaśle obowiązywać będą nowe, wyższe stawki podatku od nieruchomości. Decyzję w tej sprawie, w miniony poniedziałek, podjęła Rada Miejska Jasła. W przypadku właścicieli budynków mieszkalnych stawka wzrośnie o 25%.

 • MKS w Jaśle otrzyma wsparcie finansowe na zakup autobusów

   

  Władze samorządowe Miasta Jasła podjęły decyzję o wydatkowaniu kwoty 188 500 zł z miejskiej kasy, na podniesienie kapitału zakładowego Miejskiej Komunikacji Samochodowej Spółka z o.o. Środki te przeznaczone zostaną na zakup trzech autobusów, które zasilą tabor miejskiego przewoźnika. W sumie, spółka zamierza zakupić pięć używanych pojazdów. Zastąpią one wysłużone Autosany.

 • Jesteś seniorem? Weź udział w projekcie - „Zakątek Seniora przy INNOVO”

   

  INNOVO Innowacje w Biznesie Sp. z o.o. oraz Spółdzielnia Socjalna „Radość” zapraszają do uczestnictwa w Projekcie „Zakątek Seniora przy INNOVO”. Realizowany Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej i Budżetu Państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020.

 • Rada Miejska Jasła przeciwko znacznej podwyżce opłat za odbiór odpadów

   

  Urząd Miasta w Jaśle, będzie musiał zrewidować swoje plany w sprawie ustalenia wysokości opłat za odbiór odpadów komunalnych. Na zaproponowaną przez magistrat stawkę w wysokości 39 zł (ocenie wynosi ona 29,17 zł), nie wyraziła dzisiaj zgody Rada Miejska Jasła. Przeciwko projektowi uchwały w sprawie podwyżek zagłosowała zdecydowana większość radnych.

 • „The Humans” na dużym ekranie kina Helios Krosno

   

  Krośnieńskie kino Helios zaprasza na kolejną filmową ucztę w ramach Projektów Specjalnych. Już jutro kinomani, będą mieli okazję zobaczyć na dużym ekranie film "The Humans".

 • Strażacy ochotnicy nie zapominają o małych pacjentach onkologicznych

   

  Strażacy ochotnicy znów wkraczają do akcji, aby podarować odrobinę radości małym pacjentom Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Rzeszowie. Po raz szósty organizują więc zbiórkę zabawek, książek, gier i innych artykułów, które trafią do dzieci zmagających się z chorobami nowotworowymi.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657