Szóstka na turnieju Adama Siei
14
W dniach 29-31.05.2009 w Nowym Sączu, pod patronatem OZPN Nowy Sącz, odbył się III Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Dzieci 7-9 lat im.Adama Siei. Udział w turnieju wzięło 27 drużyn, w tym takie znane "marki" jak Cracovia, Arka Gdynia, Polonia Bytom czy Korona Kielce.
W gronie tym znalazła się również drużyna UKS Szóstka rocznika 2000, prowadzona przez Artura Tomaszewskiego i Grzegorza Żytniaka w składzie: Grzegorz Żytniak, Mateusz Cyntler, Szymon Pankiewicz, Michał Machowski, Paweł Ciuła, Kacper Dobosz, Gabriel Girlasiński, Norbert Sajdak, Kamil Piątkowski, Krystian Wójcik, Kacper Igielski, Łukasz Bielniak.

Szóstka zaprezentowała się w tych rozgrywkach bardzo dobrze, w meczach grupowych pokonując kolejno Dorobicz z Bułgarii 3-0, Harnasia Tymbark 2-1 i Start Nowy Sącz 13-0.
W decydujacym o awansie do ćwierćfinału meczu UKS zremisował z Talentem Wrocław 2-2, by ulec tej drużynie w karnych 3-4. W kolejnych meczach chłopcy z Jasła pokonali, po emocjonującym meczu, Sandecję Nowy Sącz 4-3 i w ostatnim meczu zremisowali z Igloopolem Dębica 1-1. Ponieważ ten ostatni mecz musiał wyłonić zwycięzcę o wyniku znów decydowały rzuty karne. Celne strzały i obrona ostatniego karnego przez Grzegorza Żytniaka sprawiły, że Szóstka mogła cieszyć się z wygranej 3-1. Dało to drużynie UKS 9 miejsce w Turnieju.
Nieoficjalnie Szóstka zagrała jeszcze mecz z drużyną rumuńską Salaj wygrywając 6-3. Jednak na szczególne uznanie zasłużył Kamil Piątkowski, który z 18 zdobytymi golami został królem strzelców całego Turnieju.
<<UKS SZÓSTKA>>
W gronie tym znalazła się również drużyna UKS Szóstka rocznika 2000, prowadzona przez Artura Tomaszewskiego i Grzegorza Żytniaka w składzie: Grzegorz Żytniak, Mateusz Cyntler, Szymon Pankiewicz, Michał Machowski, Paweł Ciuła, Kacper Dobosz, Gabriel Girlasiński, Norbert Sajdak, Kamil Piątkowski, Krystian Wójcik, Kacper Igielski, Łukasz Bielniak.

Szóstka zaprezentowała się w tych rozgrywkach bardzo dobrze, w meczach grupowych pokonując kolejno Dorobicz z Bułgarii 3-0, Harnasia Tymbark 2-1 i Start Nowy Sącz 13-0.
W decydujacym o awansie do ćwierćfinału meczu UKS zremisował z Talentem Wrocław 2-2, by ulec tej drużynie w karnych 3-4. W kolejnych meczach chłopcy z Jasła pokonali, po emocjonującym meczu, Sandecję Nowy Sącz 4-3 i w ostatnim meczu zremisowali z Igloopolem Dębica 1-1. Ponieważ ten ostatni mecz musiał wyłonić zwycięzcę o wyniku znów decydowały rzuty karne. Celne strzały i obrona ostatniego karnego przez Grzegorza Żytniaka sprawiły, że Szóstka mogła cieszyć się z wygranej 3-1. Dało to drużynie UKS 9 miejsce w Turnieju.
Nieoficjalnie Szóstka zagrała jeszcze mecz z drużyną rumuńską Salaj wygrywając 6-3. Jednak na szczególne uznanie zasłużył Kamil Piątkowski, który z 18 zdobytymi golami został królem strzelców całego Turnieju.
<<UKS SZÓSTKA>>
